Mart 19, 2024, 05:28:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.021 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: Robertimige
X3MShop banner

Autor Tema: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima  (Pročitano 164160 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.517
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #120 poslato: April 14, 2023, 08:07:48 pre podne »
Nadovezao bih se samo na Pedju jos oko price sa nipodastavanjem suplementacije.
To je najstarija taktika u borbi za dominacijom na trzistu. Sjebati cenu proizvodu antimarketingom, kako bi posle ili otkupio tudju proizvodnju/etiketu ili gledao kako manje firme odustaju. Nakon toga se samo izrekliciraju stari marketinski potezi. A u eri ovolikog medijskog uticaja, to ce biti no biggie...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #121 poslato: April 14, 2023, 08:12:28 pre podne »
Sto se tice samog kolagena, opet se vracamo na ak sastav proteinskog lanca, ako gledas recimo kolagen i whey primetices dve stvari: razlicitost u kolicini ak na jedinici mase i cini mi se sada da ne googlam, diferencija u 3 ak koje kolagen ima a whey nema, a tipicne su za kolagenski format. Tako da ak profil moze i u realnosti utice na sintezu razlicitog tkiva. Kako kolagen sinteza opada s godinama, tako 1 + 1 = 2. Takodje treba da znas da postoje tipovi kolagena 1 i 2.
Ono o cemu mozemo diskutovati je bioiskoristivost  nekog izvora proteina i koliko brzo telo lomi u varenju kovalentne veze lanaca i koliko brzo dolazi do ak, gde je recimo whey bolji, pa se stoga i njegova primena oduvek i forsirala u pwm posle treninga, kada si na trzistu imao albumin i kazein preparate. Ima previse studija koje ukazuju visestruke benefite suplementiranja kolagenom, uostalom to je redovni suplement u borbi sa osteoporozom.


Ne znam da li se obrwcas meni ali nebitno
Ja se slazem apsolutno sa napisanim
Ja sam mozda previse globalizovao temu i otisao presiroko pokusavajuci samo da objasnim jednu stvar- DA-IMA RAZLIKE!
Pa secam se samo vremena otvorenog rata svih i svja protiv collagena pre cca 12-13 god i onda BAMMMM
KAI GREEN izbaci monster whey ( beef protein tj collagen) i onda je to krenulo u ekspanziju, napustena ideja o zameni whey-a sa kolagenom ( jer je tako kako si napisao) i onda su svi presli na stvarne benefite koji isti ima u lecenju, oporavku itd itd itd.

Ovo oko amino kiselina je…….ono….🤮
Ali kazem- kada vidim da neko u serpu iz koje je jeo do pre nekoliko zarad novca mi je bzvz
Kazem- jutros citam gde covek ( necu nikoga da imenujem jer mi ne pada na pamet da gubim vreme na budalatistine) kojega sam obozavai da citam usao u pravtni rat sa drugim PhD zarad lajkova, pregleda itd seruci o tome kako secer je ustvari ok…ali dobro jbg….. CILJ OPRAVDAVA SREDSTVO-


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #122 poslato: April 14, 2023, 08:15:31 pre podne »
Nadovezao bih se samo na Pedju jos oko price sa nipodastavanjem suplementacije.
To je najstarija taktika u borbi za dominacijom na trzistu. Sjebati cenu proizvodu antimarketingom, kako bi posle ili otkupio tudju proizvodnju/etiketu ili gledao kako manje firme odustaju. Nakon toga se samo izrekliciraju stari marketinski potezi. A u eri ovolikog medijskog uticaja, to ce biti no biggie...

Ma ja sam to spomenuo “nako”
Nije u pitanju samo ta grana industrije
Ta metoda je nekada bila moguca- TACNO
Ali danas- NEMA SANSE
Ugasis jednog, drugi dan se pojave jos 3 i to sa losijom pricom ili boljom- nebitno ali su tu!

Po meni je idiot ko to pokusava ali jbg
Napisao sam iznad a iskreno se nadam da ce uskoro ta govna u USA da osete ono sto treba da osete i da se ne misli da je i govno TOP samo ako dolazi iz USA!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.517
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #123 poslato: April 14, 2023, 08:27:47 pre podne »
Sto se tice samog kolagena, opet se vracamo na ak sastav proteinskog lanca, ako gledas recimo kolagen i whey primetices dve stvari: razlicitost u kolicini ak na jedinici mase i cini mi se sada da ne googlam, diferencija u 3 ak koje kolagen ima a whey nema, a tipicne su za kolagenski format. Tako da ak profil moze i u realnosti utice na sintezu razlicitog tkiva. Kako kolagen sinteza opada s godinama, tako 1 + 1 = 2. Takodje treba da znas da postoje tipovi kolagena 1 i 2.
Ono o cemu mozemo diskutovati je bioiskoristivost  nekog izvora proteina i koliko brzo telo lomi u varenju kovalentne veze lanaca i koliko brzo dolazi do ak, gde je recimo whey bolji, pa se stoga i njegova primena oduvek i forsirala u pwm posle treninga, kada si na trzistu imao albumin i kazein preparate. Ima previse studija koje ukazuju visestruke benefite suplementiranja kolagenom, uostalom to je redovni suplement u borbi sa osteoporozom.


Ne znam da li se obrwcas meni ali nebitno
Ja se slazem apsolutno sa napisanim
Ja sam mozda previse globalizovao temu i otisao presiroko pokusavajuci samo da objasnim jednu stvar- DA-IMA RAZLIKE!
Pa secam se samo vremena otvorenog rata svih i svja protiv collagena pre cca 12-13 god i onda BAMMMM
KAI GREEN izbaci monster whey ( beef protein tj collagen) i onda je to krenulo u ekspanziju, napustena ideja o zameni whey-a sa kolagenom ( jer je tako kako si napisao) i onda su svi presli na stvarne benefite koji isti ima u lecenju, oporavku itd itd itd.

Ovo oko amino kiselina je…….ono….🤮
Ali kazem- kada vidim da neko u serpu iz koje je jeo do pre nekoliko zarad novca mi je bzvz
Kazem- jutros citam gde covek ( necu nikoga da imenujem jer mi ne pada na pamet da gubim vreme na budalatistine) kojega sam obozavai da citam usao u pravtni rat sa drugim PhD zarad lajkova, pregleda itd seruci o tome kako secer je ustvari ok…ali dobro jbg….. CILJ OPRAVDAVA SREDSTVO-
Ma obracam se clanu sto je postavio pitanje Stekiju, a kucam preko telefona pa me mrzi precizno da quotujem, ovako post izgleda nakaradno sa celim tudjim citatom.
Vid jedina frka oko kolagena je bila tada zbog toga sto su glupi englezi ajd da kazem autorecikliranjem, ali postoji strucniji naziv kada stoku hranis necim sto sadrzi njen genetski materijal, izazvali bolest ludih krava. I onda ide ona prica sa rizikom od priona u mozgu, da li svinjski ili riblji kolagen umesto govedjeg itd Svi su se plasili, realnim strahom tog Jakobz Kratz kako vec sindroma. V.B. je medjutim uspesno sanirala taj prob, a da je stoka gorela, o daaa, ko vestice u srednjem veku  ;D
Sto se tice ostalih dilema oko kolagena, tu po mojoj proceni, nema... On ima znacajno mesto u suplementiranju svakog sportiste, rekreativca itd.

A za phd ovce, to vise pogotovo u nekim strukama nema tezinu, danas je to svedeno na jos jedan stadijum akademskog obrazovanja, ono osnovne studije, master pa phd... Titula medjutim koja zvuci i dalje jako dobro i autoritativno i koristi se za licnu dobit. Bole i djoke jbg...
« Poslednja izmena: April 14, 2023, 08:32:31 pre podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #124 poslato: April 14, 2023, 10:03:57 pre podne »
Citat
A za phd ovce, to vise pogotovo u nekim strukama nema tezinu, danas je to svedeno na jos jedan stadijum akademskog obrazovanja, ono osnovne studije, master pa phd... Titula medjutim koja zvuci i dalje jako dobro i autoritativno i koristi se za licnu dobit. Bole i djoke jbg...

ma sve ok, ali na zalost ljudi kada procitaju na nekom IG profilu da je neko phD, onda misle da je Boga uhvatio za qc desnom rukom, a levom ga ceska po jajima, a sa druge strane, ne zeli da se raspita sta to uopste znaci i da je nas lekar opste prakse, sa zavrseneim legalnim med faklutetom skoro pa iznad te titule. Da ne govroroim o Mr, Sc, Prim itd....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.517
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #125 poslato: April 14, 2023, 10:42:08 pre podne »
Citat
da je nas lekar opste prakse, sa zavrseneim legalnim med faklutetom skoro pa iznad te titule

i to je otislo odavno u kurac, bitno je ciji si, ko ti je mama i tata,  kom klanu pripadas, ko te gura, i ko ima koristi da te mentorise i slicno inace ces jebati jeza u ledja i dobro odrljati penis da dobijes to parce papira... nasa diploma generalno u ino iz tih nekih razloga ne vredi vise kurcu, jer su provalili koje smo barabe. Trebamo im na pozicijama gde se rmbaci jer njihovi drzavljani za to nemaju potrebe i nisu ludi da kurce zivot na tempo od jutra do sutra.

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #126 poslato: Februar 18, 2024, 09:31:43 posle podne »
Ljudi opet ja, jel imate neke sajtove gde gledate nutrititivne vrednosti odredjene namirnice posto iz marketa gde ja kupujem, obicno je refus piletina, oslic i druge namirnice koje uzimam na merenju pa bih hteo da imam uvid oko B, kcal, UH i M.

Hvala puno
Doduse se drzim ja iz namirnice :
 - Jaja
 - Oslic
 (Ponekad pojedem rakova, skoljke, losos)
 - Ovesne pahuljice
 - Pirinac
 - Piletina
 - Integralni hleb
 - Marula

:D

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 119
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #127 poslato: Februar 19, 2024, 07:25:08 posle podne »
Šta te od toga zanima?

Ja iz belog ne računam masti, ni iz oslića.
Jaje 5g masti, 6g proteina
Meso svako računam na 20g proteina, june 10g masti
Ovsene 65g uh
Pirinač 75 do 80 uh
Hleb 50g uh
Marulu nikad nisam jeo pojma nemam hahah

Ja ovako računam, za namirnice koje nisam siguran, recimo neko voće koje ne jedem često, gledam onaj fatsecret sajt, imaju za dosta nekih namirnica podatke

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #128 poslato: Februar 19, 2024, 09:23:29 posle podne »
Ako bas oces sve na jedno mesto ja preporucujem myfitnesspal aplikaciju na mob ili sajt,ne treba dalje da trazis

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.517
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #129 poslato: Februar 19, 2024, 10:01:02 posle podne »
Jel vam te aplikacije pomazu da bolje vodite racuna o ishrani u smislu pracenja procesa itd? Kakav je opsti utisak ?

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #130 poslato: Februar 19, 2024, 10:04:10 posle podne »
Brate ja sam je koristio samo da zabelezim sta sam pojeo da ne pisem na papir ili da ne pamtim,sad je i ne koristim jer svaki dan jedem isto tako da
Ali da sve je pregledno,kao excel sta znam sve sortira,ko tek krece sasvim okej da vidi sta ima koja namirnica itd...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.517
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #131 poslato: Februar 19, 2024, 10:12:17 posle podne »
a znaci neki prostiji fazon...

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #132 poslato: Februar 19, 2024, 10:17:49 posle podne »
Prostije prostije,barem koliko sam ja cackao aplikaciju mada ima nesto i da se kupuju dodaci neki ali msm da je klasican dnevnik