April 26, 2024, 07:16:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga  (Pročitano 154335 puta)

Van mreže Zoran1234

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #60 poslato: Februar 01, 2014, 01:45:59 posle podne »
ok,hvala na savetu

Van mreže skorkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #61 poslato: Maj 11, 2014, 07:40:55 posle podne »
Potrebna mi je mala pomoc oko jednog sistema treninga, koji sam inace procitao u jednom planu na sajtu bodybuilding.com
ovako pise
Rest-Pause: During weeks one and two of each phase of the program, you will do a rest-pause set as the last set of each exercise. To do this, reach muscle failure on the last set, then rack the weight and rest 15 seconds. Then continue the set until you reach muscle failure again.
Tokom prve i druge nedelje svake faze vezbanja, treba da radim rest-pause set na kraju svake vezbe. Sta ovo dalje pise, nije mi jasno... Je li to nesto kao Odmarajući, oporavljajući sistem koji je opisan u prvom postu, samo sto se umesto jednog ponavljanja radi do otkaza, tjs vise ponavljanja
« Poslednja izmena: Maj 11, 2014, 07:46:35 posle podne skorkovic »

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #62 poslato: Maj 11, 2014, 08:21:01 posle podne »
Na zadnjoj seriji radi do otkaza, vrati sipku/bucice na stalak, odmori 15 sekundi i ponovo sa tom istom tezinom dodji do otkaza.

Ako hoces tezu varjantu, posle drugog otkaza smanji tezinu za 20% pa ponovi isto.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #63 poslato: Maj 12, 2014, 06:23:36 pre podne »
Potrebna mi je mala pomoc oko jednog sistema treninga, koji sam inace procitao u jednom planu na sajtu bodybuilding.com
ovako pise
Rest-Pause: During weeks one and two of each phase of the program, you will do a rest-pause set as the last set of each exercise. To do this, reach muscle failure on the last set, then rack the weight and rest 15 seconds. Then continue the set until you reach muscle failure again.
Tokom prve i druge nedelje svake faze vezbanja, treba da radim rest-pause set na kraju svake vezbe. Sta ovo dalje pise, nije mi jasno... Je li to nesto kao Odmarajući, oporavljajući sistem koji je opisan u prvom postu, samo sto se umesto jednog ponavljanja radi do otkaza, tjs vise ponavljanja

a koliko dugo treniras?

Van mreže skorkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #64 poslato: Maj 13, 2014, 09:08:08 pre podne »
Pa trenirao sam oko godinu dana kod kuce. Imam kod kuce teretanu ali nemam mnogo sprava pa ne mogu da radim mnogo vezbi... Ali opet sam koliko-toliko naviknut na trening sa opterecenjem.. Prosle nedelje sam krenuo da idem u teretanu pa sam na www.bodybuilding.com nasao plan i po njemu poceo da radim... U prve dve nedelje se rade rest-pause posle svake zadnje serije neke vezbe
http://www.bodybuilding.com/fun/shortcut-to-size.html
ovo je taj plan, ako smem da ga objavim

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #65 poslato: Maj 13, 2014, 09:31:54 pre podne »
Pa trenirao sam oko godinu dana kod kuce. Imam kod kuce teretanu ali nemam mnogo sprava pa ne mogu da radim mnogo vezbi... Ali opet sam koliko-toliko naviknut na trening sa opterecenjem.. Prosle nedelje sam krenuo da idem u teretanu pa sam na www.bodybuilding.com nasao plan i po njemu poceo da radim... U prve dve nedelje se rade rest-pause posle svake zadnje serije neke vezbe
http://www.bodybuilding.com/fun/shortcut-to-size.html
ovo je taj plan, ako smem da ga objavim

da da li si bacio osvrt ovlas na:
Nutrition Overview
Nutrition Overview
In 12 short weeks, I can help you build more muscle while skyrocketing your strength. To succeed, your diet must be elite!

ili na
 Supplement Overview
Supplement Overview
Over the next 12 weeks, you'll be pushing your body hard and fast. You need a supplement stack that can keep pace, so I designed one just for this program!

Van mreže skituljko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #66 poslato: Maj 23, 2014, 03:57:35 posle podne »
Po kom principu bi bilo najbolje da organizujem osnovne liftove (5x5, 531...)?
Ostatak treninga bi bio orjentisan ka hipertrofiji i skladno tome malo drugačijem rasponu ponavljanja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #67 poslato: Maj 23, 2014, 05:07:11 posle podne »
Po kom principu bi bilo najbolje da organizujem osnovne liftove (5x5, 531...)?
Ostatak treninga bi bio orjentisan ka hipertrofiji i skladno tome malo drugačijem rasponu ponavljanja.


pa ne ide to tako jbg
nemo"s i snagu i hipetrofiju jbg
ono
kao uraditi cu bench sa 3 pon (da nabudizm snagu)
pa cu kasnije da guram repetion za hipetrofiju
jbg..ili radis ovo ili ono..

Van mreže skituljko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #68 poslato: Maj 24, 2014, 10:21:01 pre podne »
Nisam očekivao ovakav odgovor :D - šala
Dosta sam stvari našao na netu vezano za ovu tematiku, i popriličan broj programa koji se zasnivaju na ovom principu.
Evo i ovde se pominje slična filozofija:
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2013/11/nova-metoda-promene-teskih-i-laganih.html

Ali ok, uvek volim da poslušam savet iskusnijih. I ako sam te dobro razumeo predlažeš periode u kojima će cilj biti hipertrofija i periode u kojima će se raditi na snazi (koji će se kasnije pozitivno odraziti na sledeći period rada na hipertrofiji)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #69 poslato: Maj 24, 2014, 10:40:41 pre podne »
Nisam očekivao ovakav odgovor :D - šala
Dosta sam stvari našao na netu vezano za ovu tematiku, i popriličan broj programa koji se zasnivaju na ovom principu.
Evo i ovde se pominje slična filozofija:
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2013/11/nova-metoda-promene-teskih-i-laganih.html

Ali ok, uvek volim da poslušam savet iskusnijih. I ako sam te dobro razumeo predlažeš periode u kojima će cilj biti hipertrofija i periode u kojima će se raditi na snazi (koji će se kasnije pozitivno odraziti na sledeći period rada na hipertrofiji)?

druze
i na tarabi pise da je Perica .jja..o Maricu-a nije
vec je neko napisao
I ne predlazem ja tebi nista
Meni je licno svjedno sta ce ko da radi i kako ce da radi,ali posto sam budala i daelim savete besplatno,umesto da kao neki napalcujem to debelo ili kao sto kazu neki momci,da im naplacuju "ljiljani" koji nemaju veze blage ni o cemu,pa tako i u ovome.
Ja TVRDIM a ne preldazem nista,da je logika stvar da nemo"s da se  hebes,a da ti ne udje!
To decidno tvrdim i iza toga stojim (metaforicno,se odnosi na ovo sta ti hoces)
Jednostavno,konceptualno trening,ishrana,odmor i SVEEEEEEE u ova dva cilja su RAZICLITI
raditi malo ovo,malo ono na jednom trenignu je gubljenje vremena
Nemozes ni JEDAN od voih pgrama da radis POLOVICNO,a ti upravo o tome govoris
jer i jedan i drugi program zahtevaju maksimalno ozbiljan pristip ako se zele reuzlatati
a ako zelis da nekoga imrpeisoniras sa nekim hyrpbird trenizima u teretani pa da se ljudi pitaju,sta ti to radis

e to je onda vec...

Van mreže skituljko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #70 poslato: Maj 25, 2014, 12:29:08 posle podne »
E sad si ga zamrsio onako momački :D
Dakle zaključak - ili udri po snazi ili po hipertrofiji ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #71 poslato: Maj 25, 2014, 12:31:39 posle podne »
E sad si ga zamrsio onako momački :D
Dakle zaključak - ili udri po snazi ili po hipertrofiji ;)

nisam ja zamrasio dugar
ti si...
a krajnja prica....YES

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #72 poslato: Maj 25, 2014, 01:27:51 posle podne »
Mozes da radis hipertrofiju pre ciklusa snage,  ali u cilju pravljenja baze za podizanje snage.  U sustini,  tako se i radi.  Ali, neces izgledati kao bilder.

Van mreže skituljko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #73 poslato: Maj 25, 2014, 06:53:58 posle podne »
Mozes da radis hipertrofiju pre ciklusa snage,  ali u cilju pravljenja baze za podizanje snage.  U sustini,  tako se i radi.  Ali, neces izgledati kao bilder.
Razumem šta hoćeš da kažeš.
Izgled je tu u drugom planu, prosto želim malo da ojačam.
Ali sačekaću da prođe leto pa ću do tada taman isčitati dosta na tu temu i sklopiti neki plan pa udariti po njemu jedno 2-3 meseca...

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #74 poslato: Maj 25, 2014, 08:07:39 posle podne »
2-3 meseca je premalo da bi se nesto uradilo.
Mozes ti da jacas i ako radis broj ponavljanja 8-12, ali da je progresivno opterecenje. Tad neces bit jak kao disciplinas :)
Koncepcije treninga su razlicite.