Mart 28, 2024, 11:41:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za grudi, problem  (Pročitano 12492 puta)

Van mreže dragstor

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Trening za grudi, problem
« poslato: Septembar 19, 2008, 09:02:51 posle podne »
Nisam znao gde da stavim temu, ali evo valjda moze ovde...

Dakle, imam 21 godinu, 195 cm, 88kg, normalne gradje. Pocetnik sam u teretani, skoro sam krenuo najvise zbog problema koji imam sa uvecanim grudima. To mi je ostalo jos od puberteta, i bio sam kod doktora gde sam ustanovio da se ne radi o ginekomastiji (poremecaju hormona) vec o lipomastiji, tj. masnom tkivu u predelu grudi. Evo konacno sam resio da se pozabavim time jer, verovatno zbog ishrane, alkohola (pogotovo piva) situacija je tokom godina postala gora a stvarno ne zelim da furam zenske grudi celog zivota, pa se nesto u zivotu mora menjati :)

E sad ako bih neko mogao da mi pomogne, da mi kaze koje vezbe za grudi i koliko (serija i ponavljanja) bih morao da radim. Recimo benc, ili ono rastezanje (jebi ga ne znam strucno ime za vezbu). Imati u vidu da sam pocetnik tako da ne mogu ne znam koliko da dizem. Ne znam ni da li treba s malom tezino i vise ponavljanja, ili veca tezina manje ponavljanja...Takodje imam pitanje da li ovo moze da se regulise bez trcanja, tj. samo sa vezbom u teretani, jer realno osim malog pivskog stomaka i grudi nemam problema sa viskom sala kao sto mozete videti iz srazmere moje visine i tezine.

Hvala u napred i pozdrav.


Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2008, 09:23:22 posle podne »
A dal bi mogao da napises koji ti je cilj...sta zalis da postignes...posto nisam siguran da to masno tikivo moze da se otkloni pomocu treninga...a sto se treninga tice trebalo bi da pocnes sa vise ponavljanja otprilike 10 i tako da radis neko vreme a posle smanjuj ponavljanja a povecfavaj tezine....

Van mreže dragstor

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2008, 09:31:25 posle podne »
Cilj je da istopim to masno tkivo u grudima, naravno i da se zategnem drugim vezbama, ali ovo je primarno... Koliko sam citao a kako je rekao i doktor, lipomastija moze da se otkloni vezbama dok kod ginekomastije mora pod noz...

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2008, 09:35:50 posle podne »
Da znam  da na nesto od ta dva mora pod noz pa nisam bio siguran kod cega....pa vezbe koje bi trebao da radis su ravni,kosi benc i razvlacenje....3x10 za svaku od vezbi...tako radi neko vreme dok malo ne udjes u formu..i kad osetis da mozes onda polako pocinji da smanjujes ponavljanja a povecavas tezine....to za ravni i kosi benc a za razvlacenje mislim da nema potrebe da se ide ispod 10 ili 8 ponavljanja...

Van mreže dragstor

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2008, 12:02:27 posle podne »
Hvala brate na pomoci

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2008, 01:15:34 posle podne »
Nema razloga da ideš ispod 8-10 ponavljanja ni na ravnom i kosom bencu...
Osnovne vežbe radi u 8-10 ponavljanja a izolacione 10-12 ponavljanja.
Ali pre svega,vidi da ti neko stručan objasni kako se vežbe rade pošto očigledno ne znaš a onda ti džabe svo teoretisanje!

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže LAZATB

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #7 poslato: Januar 15, 2009, 11:33:26 posle podne »
da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde...
dali je mnogo da radim 6 vezbi za grudi u jednom treningu s obizrom da ih radim same kao jedinu misicnu partiju?

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2009, 12:26:02 pre podne »
mnogo je.... bez obzira sto radis samo jednu grupu....verovatno ti se cini da ih brzo zavrsis jer samo njih radis... 3 nekad 4 vezbe u 3-4 serije, povremeno menjas redosled vezbi i same vezbe i to je to

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2009, 01:04:35 pre podne »
pogotovo ako si pocetnik..bez dobrog odmora i dobre ishrane neces puno postici sa 'makljanjem u vise serija'
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže LAZATB

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #10 poslato: Januar 16, 2009, 01:28:07 pre podne »
radim grudi same jer sam proctiao ovde negde da ako neku veliku misicnu partiju dobro odradim necu moci manju,zato je nisam spoijao sa bicepsom ili tricepsom,a i primetio sam  bolje rezultate kad su mi biceps i triceps spojeni
radim po 3 serije u ovim vezbama e sad ne znam koje cetri da ostavim
radim:
Benc
Kosi benc
propadanja
potiska sa tegovima na ravnoj i kosoj klupi
razvlacenja
i baterflaj
sledece nedelje ubacim kontrakosi umesto kosog i radim potisak na kontrakosoj klupi umesto na kosoj
sad koju od ovih vezbi da izbacim jer mi sve izgledaju kao potrebne

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #11 poslato: Januar 16, 2009, 09:22:27 pre podne »
Ravni,kosi,kontrakosi i kablovi/razvlacenje npr.

radim grudi same jer sam proctiao ovde negde da ako neku veliku misicnu partiju dobro odradim necu moci manju

To vazi za npr grudi-tric ili ledja-bic jer kod ovih vecih grupa rade i manje,pa ce ti biti teze da ih odradis kako treba...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže LAZATB

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #12 poslato: Januar 16, 2009, 12:31:50 posle podne »
aha ok ali ce mi onda trening trajati pola sata sto je  malo,pa cu ubaciti biceps ili triceps
znaci da izbacujem potisak pa ga radim npr sledece nedelje?

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2009, 01:26:05 pre podne »
moras napraviti dobar plan ishrane kako bi se rijesio tog problema.....jer sa hamburgerima pizzama ...pitama itd mozes samo pogorsati trenutno stanje.... zato napravi plani ishrane dobar trening i ostalo ce samo vremenom doci...naravno treba strpljenja i truda da se nesto napravi...i nemoj ocekivati da ces se rijesiti tih masnoca preko noci....jer je to podrucje sa kojeg sporo odlaze masne naslage

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Trening za grudi, problem
« Odgovor #14 poslato: Novembar 07, 2009, 11:44:20 pre podne »
imam problem mali problem sa grudima...zaostaju mi poprilichno za drugim delovima....jel moze neko da mi kaze shta da promenimm u treningu i shta da dodam....

4 serije benca 12 8 6 1
kosi benc na smithu 3 serije 8 8 4
cros masina 3 serije 10 10 10
pek dek 3 serije 10 8 6

imam 17 god..idem 8,9 meseci u tereetanu...:):):):)

Svaki komentar je dobro dosao:):)XD