Mart 28, 2024, 11:28:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Palumbo dijeta  (Pročitano 30607 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Palumbo dijeta
« poslato: Oktobar 06, 2008, 10:31:41 posle podne »
Opet Palumbo......

Predstavljam vam dijetu sa puno proteina (oko 3gr na kg t.t.), umereno masti (oko 1 gr na kg t.t.) i niske sa hidratima. Tokom ove ishrane, mozak odlazi u ketosis (koristi ketone materije za energiju - masti), a time i energetske potrebe od strane tela gotovo sve mozete podmiriti od masti . Organizam ce imati i na raspolaganju nekih 40tak gr hidrata koje cete indirektno uneti kroz ishranu..Skaladistenje nekih rezervi glikogena cete obezbediti kroz citing obrok,koji cete imati sedmicno. Videcete da ce to biti dovoljno da zadrzimo nizak nivo kortizola,kako bi zastitili nase misice od razgradnje.
Bitno je da taj citing obrok bude uvek u isto vreme i isti dan u narednoj sedmici.

Vlakna pomažu sagorevanje masti! Svako bi trebao uzimati vlakna 2x dnevno. Vlakna takodje zapravo pomažu  apsorpciju kalcija.Ostale beneficije su vec poznate.


Za vezbace od 90tak kg...

OBROK # 1
5 celih jaja ( valjalo bi OMEGA. One gotovo nesadrze zasićene masnoće i imaju mnogo OMEGA-3 masti),i dodati jos 4belanceta.

OBROK # 2
Shake: 50g proteina wheya bez hidrata i 1 kasika prirodnog kikiriki maslaca (bez šećera)

OBROK # 3
8oz piletine 1/2-solje sa orasima ili badema

OBROK # 4
isto kao drugi

OBROK # 5
8oz lososa, sabljarke, ili crvenog mesa sa zelenom salatom (bez paradjza,sargarepe, ili crvene paprike) sa 1 kasikom maslinovog ulja ili orah-australski ulje i sirce

OBROK # 6
kao drugi ili kao prvi obrok

Za teze vezbace
obrok1 6 celih omega 3 jaja i 3 belanceta
obrok 2 8oz piletine sa 1 / 2 cup sirovih badema
obrok3 50gr wheya bez secera sa 2 kasike kikiriki butera ,naravno prirodnog bez secera
obrok4 8oz lososa 1 kup brokolija1 kasika maslinovog hladno cedjenog ulja ili ulja australskog oraha
obrok5 kao i 3
obrok6-6 celih omega 3 jaja

Zapamtite, to traje 3-4 dana dok telo ne ode u  snažnu ketosis gdje vaš mozak pocinje koristi ketone  (masti), umesto hidrata, za stvaranje energije. Budite strpljivi.


Najbolji izvori masti dolaze iz bitnih masnih kiselina - Omega-6 i Omega-3-a. Većina od nas ce  dobiti dovoljno Omega-6s kuhinjskog iz ulja, itd. .......... no Omega-3 vec teze. Preporučujem CIJELA OMEGA-3 jaja, masne ribe poput lososa i sabljarke i tune i skuše, bademi i orasi imaju neke OMEGA-3-a (kao i OMEGA-6s). Drugi veliki izvor masnoća je MONOUNSATURATES kao što su ekstra devičansko maslinovo ulje i australski orah ULJE ..... oni nisu neophodni, ali za brzi metabolizam da,(veliki izvor energije) i oni su vrlo dobri za vase srce.


Kada se uspori gubitak telesnih masti, uvek prvo povecam kardio, pa tek onda krecem na sagorevace (clen, cytomel, lipolyze )......... I kada su sve te metode iscrpljene prelazim na dodatnu "igru" sa ishranom!

Uvijek jesti pre teretane ........ nikad IZMEĐU dizanja i kardia.
Zasladjivaci:
Izbegavati. Na primer, neki proizvodjaci kombinuju aspartame i sucrolose sa 1g maltodekstrina ........ a naravno to moramo izbeci u ovoj dijeti.Mozda jedino preporucim STEVIU koja je kombinovana sa inulin vlaknom,a ne maltom...

Zaboravite koriscenje
MCT-ja.  MCTS su beskorisna. Oni mogu poslužiti samo kao izvor energije!
-Arginine nece mnogo uciniti za vas i ako nesto ucini to ce biti malo,malo.

Kardio:
Duge sesije,nizak intezitet,nikad ispod 20minuta.




P: Ako neunosim hidrate,i unosim ovu preporucenu kolicinu proteina,dali ce ovo biti dovoljno da zastitim misice od razgradnje?
Dave Palumbo: mast stedi protein .... kad mozak je u ketosis, hidratni zahtevi su vrlo niski.

P: Koliko se mojih proteina tada pretvori u glukozu (gluconeogenesis)?
Dave Palumbo: Vrlo malo (možda 10%)


P: Mislite li da je zeleni caj koristan za topljenje masti?
Dave Palumbo: Donekle korisno.

P: Kolika je idealna doza od Omega 3 za 220 lb[100kg] pojedinca?
Dave Palumbo:oko 9g po danu


P: Ako nemogu naci da kupim omega3 jaja,mogu li koristi obicna uz dodatak suplementacije omega3?
Dave Palumbo: Možete izaći na kraj sa 5 celih jaja[obicnih] jednom dnevno ........ ok predlog..

P: Koliko kafe mogu piti na vasoj dijeti?
Dave Palumbo: Pokušajte ograničiti na 2 šolje dnevno .....


P: Vas predlog za off sezonu....
Dave Palumbo: 50% proteina, 25% masti, 25% carbs.........

P: omjer i za natječaj za pripremu.
Dave Palumbo: 60% bjelančevina, 30% masti, 10% carbs
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12833.msg173220.html#msg173220
« Poslednja izmena: Januar 14, 2009, 10:23:22 pre podne Polomac »

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2008, 11:56:12 posle podne »
Extra poloms!
Bravo!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2008, 12:15:44 pre podne »
P: Vas predlog za off sezonu....
Dave Palumbo: 50% proteina, 25% masti, 25% carbs.........

P: omjer i za natječaj za pripremu.
Dave Palumbo: 60% bjelančevina, 30% masti, 10% carbs


_________

jel ovo misli na kalorije ili kolichinu?

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2008, 04:25:16 pre podne »
Odlican Mr.Polomac! Vjerovao ili ne vec neko vrijeme cuvam ovaj materijal na racunaru sa namjerom da ga priredim kada uhvatim malo vremena! Pretekao si me ali i spasio od posla! :-)

Dodao bih samo oko ovih mjernih jedinica, za one kojima americke mjere nijesu bliske da je jedna solja ili cup oko 230 grama, unca ili oz kako se gore navodi je oko 28.5 grama.... Cisto da imate bolji uvid o kolicini hrane o kojoj se govori. ;-)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2008, 08:54:09 pre podne »
P: Vas predlog za off sezonu....
Dave Palumbo: 50% proteina, 25% masti, 25% carbs.........

P: omjer i za natječaj za pripremu.
Dave Palumbo: 60% bjelančevina, 30% masti, 10% carbs


_________

jel ovo misli na kalorije ili kolichinu?
dnevni unos hrane mu je u prvom primeru 50% protein,ostalo u srazmeri kako je naveo.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2008, 08:57:23 pre podne »
Odlican Mr.Polomac! Vjerovao ili ne vec neko vrijeme cuvam ovaj materijal na racunaru sa namjerom da ga priredim kada uhvatim malo vremena! Pretekao si me ali i spasio od posla! :-)

Dodao bih samo oko ovih mjernih jedinica, za one kojima americke mjere nijesu bliske da je jedna solja ili cup oko 230 grama, unca ili oz kako se gore navodi je oko 28.5 grama.... Cisto da imate bolji uvid o kolicini hrane o kojoj se govori. ;-)
Tnx Vlade.I ja sam ga duze vreme drzao na cuvanju,i sinoc nadjem nekog vremena pa ga prevedem,zato je i doslo do manjih propusta,poput tih mera,ali tu je my bro,tnx.
Neke delove sam izostavio koji po meni nisu bili toliko bitni.

Ivane tnx!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2008, 10:54:58 pre podne »
A evo nekih bildera sa kojima i ove godine Dave radio.  ;)

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 07, 2008, 11:05:09 pre podne »
P: Vas predlog za off sezonu....
Dave Palumbo: 50% proteina, 25% masti, 25% carbs.........

P: omjer i za natječaj za pripremu.
Dave Palumbo: 60% bjelančevina, 30% masti, 10% carbs


_________

jel ovo misli na kalorije ili kolichinu?
dnevni unos hrane mu je u prvom primeru 50% protein,ostalo u srazmeri kako je naveo.

hvala ti

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 07, 2008, 12:10:37 posle podne »
Znam da se ponavljam...ali svaka cast

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2008, 12:15:16 posle podne »
dobro pripremljen text poloms.
samo meni jedna stvar nece biti jasna nikada.
mi smo recimo o vome rasprvljali na nekoliko stranica..detaljno objasnjeno do u detalje kako rade pricipi keton dijete itd.
pa onda cak i neko ko sada kaze SVAKA CAST,kada sam mu ja rekao da radi ovu dijetu..on me nazvao nakon 3 dana i rekao da se vuce po kuci kao pas..da nema snage...da oje oov propast...bla..bloa..bla..ali eto..izlgeda da stvarno treba da neko prevede od palubma bilo sta koji je odista vrhunski strucnjak i onda da neko ko nikada nista i nije probao kaze SVAKA CAST samo iz razloga sto je to napisao palubomo a neko preveo a pri tome neznajcui osvone principe delovanja iste...
zalosno i smesno razmisljanje jebiga..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.30.html

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 07, 2008, 01:16:53 posle podne »
dobro pripremljen text poloms.
samo meni jedna stvar nece biti jasna nikada.
mi smo recimo o vome rasprvljali na nekoliko stranica..detaljno objasnjeno do u detalje kako rade pricipi keton dijete itd.
pa onda cak i neko ko sada kaze SVAKA CAST,kada sam mu ja rekao da radi ovu dijetu..on me nazvao nakon 3 dana i rekao da se vuce po kuci kao pas..da nema snage...da oje oov propast...bla..bloa..bla..ali eto..izlgeda da stvarno treba da neko prevede od palubma bilo sta koji je odista vrhunski strucnjak i onda da neko ko nikada nista i nije probao kaze SVAKA CAST samo iz razloga sto je to napisao palubomo a neko preveo a pri tome neznajcui osvone principe delovanja iste...
zalosno i smesno razmisljanje jebiga..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.30.html

Pedja, jel' ovo nesto na moj racun ?  Mislim, ne nalazim se u tvojim recima jer nit' sam sa tobom razgovarao o dijetama ili te zvao - mada rekoh Polomcu svaka cast, a tvoja poruka odmah iza moje...Pa, rekoh da proverim samo ?

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 07, 2008, 01:43:49 posle podne »
Pedja  , sad sam procitao sta si pisao na topik ketogena dijeta i svaka chast na detaljnom pojasnjenju . Ja imam pitanje za tebe samo  .Posto sam prije 30.ak dana reducirao uh na nekih 100 grama dnevno a proteine drzao na 3 gr po kilogramu , i ishao na kardio skoro svaki dan ,trening sa tegovima 5 puta sedmicno ,  i imao sam "solidne"  rezultate,sa nekih 95 kilograma na visinu od 188 doshao sam na 92  trbusnjaci se kao nesto malko naziru ali josh je tu dosta sala na bokovima ,  ali sad je u zadnje maltene sve stalo , pa sam mislio da probam i ketogenu dijetu , a i ovu tvoju sa rotacijom uh. Vrlo sam uporan i znam da mi nece predstavljati problem , samo me zanima sa kojom da idem prvo ? Jeli bolje da radim ketogenu jedno 30 ,40 dana , pa onda da krenem sa rotacijom uh , ili obrnuto ?
Specialization is for insects.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 07, 2008, 02:53:40 posle podne »
Citat
Pedja, jel' ovo nesto na moj racun ?  Mislim, ne nalazim se u tvojim recima jer nit' sam sa tobom razgovarao o dijetama ili te zvao - mada rekoh Polomcu svaka cast, a tvoja poruka odmah iza moje...Pa, rekoh da proverim samo ?

ne..nenznam u kom delu si si ti u opste pronasao

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 07, 2008, 02:59:00 posle podne »
Pedja  , sad sam procitao sta si pisao na topik ketogena dijeta i svaka chast na detaljnom pojasnjenju . Ja imam pitanje za tebe samo  .Posto sam prije 30.ak dana reducirao uh na nekih 100 grama dnevno a proteine drzao na 3 gr po kilogramu , i ishao na kardio skoro svaki dan ,trening sa tegovima 5 puta sedmicno ,  i imao sam "solidne"  rezultate,sa nekih 95 kilograma na visinu od 188 doshao sam na 92  trbusnjaci se kao nesto malko naziru ali josh je tu dosta sala na bokovima ,  ali sad je u zadnje maltene sve stalo , pa sam mislio da probam i ketogenu dijetu , a i ovu tvoju sa rotacijom uh. Vrlo sam uporan i znam da mi nece predstavljati problem , samo me zanima sa kojom da idem prvo ? Jeli bolje da radim ketogenu jedno 30 ,40 dana , pa onda da krenem sa rotacijom uh , ili obrnuto ?

urdi prvo ketogenu dijetu...ali najduze 4 nedlje..pa onda probaj malo da se igras sa UH..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 07, 2008, 03:16:52 posle podne »
Citat
Pedja, jel' ovo nesto na moj racun ?  Mislim, ne nalazim se u tvojim recima jer nit' sam sa tobom razgovarao o dijetama ili te zvao - mada rekoh Polomcu svaka cast, a tvoja poruka odmah iza moje...Pa, rekoh da proverim samo ?

ne..nenznam u kom delu si si ti u opste pronasao

Ma, ucinilo mi se...Sve OK.