April 27, 2024, 03:32:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Palumbo dijeta  (Pročitano 30757 puta)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 27, 2008, 08:58:19 posle podne »
jbg nema kod nas :)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 27, 2008, 10:22:35 posle podne »
jaja free-range kokoski ako sam dobro razumeo...hrane se raznoraznim stvarima pa su jaja puna zdravih masti


Pa kad bih to zatrazio gdje u prodavnici ili marketu zvali bi policiju da zatvore ludjaka. :)

Lepo si me nasmejao :) SVAKA ČAST

Da crnjak bude veći upravu si :)
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 28, 2008, 11:54:37 pre podne »
    Prenosim postove Marijana Lipsinica i Pedje Petrovica iz Marijanove teme,jer su vrlo korisni za ovu temu o Palumbo dijeti.....
Odg: Marijan Lipsinic
« Odgovor #235 poslato: Oktobar 27, 2008, 04:32:32 pm »
   Odgovori sa citatomCitat Izmeni porukuIzmeni Ukloni porukuUkloni Podeli temuPodeli temu
Citat: Polomac  Oktobar 27, 2008, 08:06:28 am
Ufff sta radi no carbs diet.......vise nego dobro....

Da, da...u pravu si. Ali ipak nije to samo dijeta bez carbsa, nego se to sada pred kraj modificiralo u dijetu bez carbs-a
i bez fats-a. Tu na forumu sam negdje procitao, da se na ketogenoj dijeti  ne smije ostati duze od  4 tjedna. Vrlo cudna konstatacija?Molim?Molim?
Naravno tu su prisutne i razne druge modifikacije. Osobno radim vec drugu godinu sa Dave Palumbom, dakle on me sprema
za takmicenja i komunicira sa mnom, pa iz osobnog iskustva mogu reci da je ovo fantasticna dijeta i  da sam vrlo zadovoljam rezultatima i to ne samo ja nego i sve druge stranke koje rade sa Mr. Palumbom.
Vidim da ti pomno pratis Palumbovu dijetu. Mislim da si na pravom putu. Ovdje u Americi  vecina bildera i bilderica koristi ovu  dijetu. Staromodna dijeta sa cikliranjem UH, moze biti efektivna samo za mali broj genetskih "freakova", a i po mome vlastitom iskustvu teza je za podnijeti, ne samo zbog neprestalnog lucenja inzulina kad se uzimaju UH, nego i zbog ceznje za "junk food", jer kada mozak nije u ketozi on konstantno trazi UH kao izvor energije. Kada je mozak u ketozi, tada korisi masti kao energiju, i u tom trenutku UH prestaju biti znacajni. Nama bilderima je cilj da nas organizam koristi masne naslage i "healthy fats" koje uzimamo putem ishrane, kao izvor energije, dakle kao gorivo. Very simple!


 Odg: Marijan Lipsinic
« Odgovor #237 poslato: Oktobar 27, 2008, 05:01:10 pm »
   Odgovori sa citatomCitat Izmeni porukuIzmeni Ukloni porukuUkloni Podeli temuPodeli temu
marijane.
kao prvo..extra forma za 2 weeks out..zaista..kao sto valdara rece..nikada bolji...
a ovaj deo.

Citat
da se na ketogenoj dijeti  ne smije ostati duze od  4 tjedna. Vrlo cudna konstatacija?

to sam ja rekao i trebao si da omdah kazes da si to procitao od mene jer sva sreca pa pratim tvoju temu pa sam ovo i video inace bi nasi forumasi ostali bez odgovra a ne volim da sam nedorecen  Namigivanje Namigivanje

dakle..kada sam rekao da ne treba da se bude an keto diejti duze od 4 nedlje..ovde sam mislio da text koji sam pisao o tome i gde sam se obracao SIROKOJ POPULACIJI rekreativca koji nisu upoznati sa ovom dihjetom..
ti vidim da se obracas NAMA..tj body buliderima te se slazem,cak sto vise sa ve i jednom tvojm konstaticjom u vezi keto diejte,mada ja nsiam radio sa palumbom vec sa nekim drugim ali sam primenjivao ISTE PRINCIPE I METODE KAO I TI  Namigivanje Namigivanje,a rezluati dijete koju sam sporvodio tj ketonica se mogu videti na mojoj formi od prolceca itd..te ce se videti vec sada za 3 nedlje na svetskom...

dakle...da ne dodje do nesporzauma....kada sam rekao 4 nedlje..onda sam uzeo u obzir OBICNE ljude koji su sa obicnog rezima prehrane presli an nesto svermisko..bar za njih....i za njihovo telo i metabolizam.....
licno sam se uverio u radu sa svojim klijentima---onima koji su izdrzali 4 weeks cetionica----da su imali fantastice rezulate,ali da su ti rezulatti krenunli da padju nakon 4 nedlje....a odgovr i ti veoma dobro znas.....ONI SU NATURAL,te im telo stvara toleranicju na odrejdenu vrstu diejte...
sam znas a i palumbo jer rekao...da..ukoliko proces stane..da pribegava pojacavanju cardio treninga,pa tek onda FAT BURNER elemetnima....ali an sve to naravno da se podrazumeva i ANTIKATABOLIK supstance..... Cheesy Cheesy Cheesy.....logicno je i zbog cega...jel..

ako se zbroje ova tri paramtera mozemo da dobijemo samo jedno..tj..bar sam ja dobio...da obican i prosecan dovek ne bi trebalo da bude na cetonicu duze od 4 nedlje zbog i zbog milion razloga...
video sam recimo dobre pomake u skidnaju viska kg kada nakon 4 nedlje se uradi pazua od cettonica i odradi lagano popunjavanje glikogena u periodu od 7 dana.
ali to je opet veoma tesko da se kontloise jer ne mozes sa klijetom da zivs 24 h dnevno da bi vodeio racuna o svemu sta radi itd..ali postoje rijetki koji su i to ispostvoali te im je cettonic ponovo dobro dosao ali opet u periodu od 4 nedlje..
itde..itd..itd..itd.
da ne duzim sada.
nadam se da sam uspeo da objasnim zasto sam to rekao io kome sam se obracao...da ne dodje doz abune....
rekoh..sva sreca pa redovno pratim tvoju temu Namigivanje,pa sam ovo video a ne bih zeleo da dojde do zabune..tako.da ukoliko nesto nadjes a sa cim se ne slazes..slbodno me prozovi imenom i prezmenom i no problemo.. Opušten Opušten

jo0s jednom...svaka cast na formi...

    
Odg: Marijan Lipsinic
« Odgovor #240 poslato: danas u 05:15:43 am »
   Odgovori sa citatomCitat Izmeni porukuIzmeni Ukloni porukuUkloni Podeli temuPodeli temu
2  Pedja...
Pozdrav sampione ! Zaista mi je drago cuti komplimente od vrhunskog bildera kao sto si ti !
Odmah na pocetku da kazem da nema nikakovog nesporazuma u vezi tumacenja dijete
a niti ikakovog nesporazuma na relaciji Petrovic - Lipsinic  Smeško
 Ja zaista nisam ciljao na nikoga osobno pisuci post. Stavrno se ne sjecam da si ti osobno napisao
komentar u vezi duzine ketogene dijete kod odredjenih vjezbaca. Iz vlastitog iskustva ( trenerskog)
i razgovora sa Palumbom dosao sam do saznanja da ketogena dijeta sa protein/fats moze da se uspjesno
primjeni i kod vjezbaca rekreativaca. Ovdje na Floridi "personal training " je veliki biznis pa sam se i sam
uvjerio u to iz vlastitog iskustva. Ja dnevno treniram do desetak stranaka u prosjeku.
 Sto se tice dijete protein/veggies tu je vec drugacija prica.Ta dijeta je vrlo
teska za ljude koji se ne bave takmicarsim bodybuildingom ( ja je ne koristim na svojim klijentima) i svakako da tu postoji opasnost od katabolizma
Medjutim u takmicarskim dijetama ona se kombinira sa dijetom protein/fats u razlicitim vremenskim intervalima
kao npr. 2/1,3/1,4/1 ili cak 5/1. Na dijeti bez masti i UH ne ostaje se dugo, zbog vec gore navedenog razloga
(moguceg katabolizma)

Pedja tvoje forme su uvijek odlicne. Zaista ti od srca zelim najbolju formu i vrhunski nastup na svjetskom
prvenstvu. Btw, gdje se odrzava svjetsko?

Puno pozdrava sa toplog juga Floride....

Marijan

    
Odg: Marijan Lipsinic
« Odgovor #242 poslato: danas u 05:28:28 am »
   Odgovori sa citatomCitat Izmeni porukuIzmeni Ukloni porukuUkloni Podeli temuPodeli temu
Uuuu,napisao si nam jedan vrlo ,vrlo koristan post...
Jednom sam pokusao da idem duze vreme [i napravio odlicnu formu]da idem ovo sto si pomenuo skroz bez hidrata i bez masti,ali sam vrlo brzo osetio strasan pad energije cim sam skinuo masti sa jelovnika.
Nadam se da ti i Pedja necete imati nista protiv da ova vasa dva posta iskopiram ne temu o Palumbo dijeti....http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13062.msg174993.html#msg174993
I bilo bi vrlo korisno cuti od vas nesto o varijanti koju je Palumbo preporucio za masu...http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12833.msg173220.html#msg173220
Veliki pozdrav jos jednom,fenomalna forma.
[/quote]

Sve je to na mjestu sto Dave kaze. Medjutim kada dodje do plato-a u dijeti tada se naravno modificiraju odredjene svari
a njih Dave daje samo onima koji ga koriste za contest prep. To se zove coaching i on to naplacuje. Na internetu su postavljene  njegove dijete u samom startu priprema.
Bez obzira na sve, Dave je obrazovao vise ljudi nego svi "gurui" zajedno, koji masno naplacuju svoje usluge. Mogu reci da je Dave vrlo profesionalan i brz u svojim odgovorima te vrlo uspjesam biznismen. Za uspjesan biznis treba  se nesto i ponuditi free, kako bi se ljudima dalo do znanja u cemu je stvar.

Puno pozdrava !

Pedja
nravno priatelju da nesporazuma nema niti ce da ga bude...mozda se nisam dobro izrazio ali nije ni bitno..vazno ej da se razumemo...

sto se tice dijete...veoma kratko se ovde opisao princip i sustinu rada cettonica..tako da tu nema sta da se doda i osim sto bih samo rekao..da ja nisam naglasio da cettonic se NEUSPESNO PRIMENJUJE KOD REKRETIVCA...vec bas obratno...VEOAM USPESNO....samo sto sam ja primetio...da nakon 4 nedlje STRIKTONOG DRZANJA cetonica rezluatati polako pocinju da usporovaju te je sam klijent onda prilicno..hajd da kazem ocajan....

mislim da u stvari PSIHOLOGIJA igra veliku ulogu i ovde jer kao i sto si ti rekao,a veovatno si i sam primetio u radu sa klijentima da postoje rrazno razni tipovi i mentalni skopovi te da nisi svu isto ili jedanko spremni na odricanja bilo kojeg tipa..

mozda sam ja iz ovgo razloga a primetivsi neke od nzakova gubljenja motivacije i zakljucio da psihologija licnosti krece da slabi posle 4 nedlje cettonica i posle FRAPANTNIH REZULATATA u tih 4 nedelje gde klijetn dozivaljva bukvalno metamorfozu te taj isti proces pocinje da slabi nakon te 4 nedlje te u ciljuu odrazavanja motivacije na bar slicnom noviu dopustim...da tako kazem....klijetnu bar 7-10 dana pauze gde ce malo da uziva u UH ..
naravno..to uzivanje iam smilsa i svrhe mozda prva 2-3 dana..sve posle se samo nanosni ogrmona steta...ali mozda je i to dobro..jer kada klijetn sam uvidi da posle onoliko truda sam sebi nanosni stetu,hitro se varca na cettonic i stvari krecu iznova

sve u svemu..drago mi je da si pokrenuo nesto novo jer sma bas ot ome i hteo da pisem ovih dana...o toj TAKMICARSKOJ CETTONIC koji je u mnogome razlicit kao sto si i sam naveo od cettocnia nekog rekretivnca..

hvala na lepim zeljama za takmicenje..
iste zelje upucujem i ja tebi na takmicenju koje ti sledi za 2 wekks..
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2008, 11:56:28 pre podne Polomac »

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #33 poslato: Novembar 07, 2008, 08:33:57 posle podne »
Kod ovakve dijete jel moze kardio na prazan stomak,mislim hocu li otici u katabolizam posto ne koristim bcaa,amin,glut...samo whey

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #34 poslato: Novembar 07, 2008, 09:02:19 posle podne »
Kod ovakve dijete jel moze kardio na prazan stomak,mislim hocu li otici u katabolizam posto ne koristim bcaa,amin,glut...samo whey
Valjalo bi da uzmes pre jutarnjeg kardia bcaa,glutamin...ali ako ih vec nemas onda uzmi whey sa sto manje u.hidrata....
da li ces uci u katabolizam,zavisi i od dnevnog unosa proteina..ako je dovoljno veliki unos,onda ne bi trebalo,ali opet ovo je uopsten
odgovor neznajuci za tvoje ostale parametre,koliko dug kardio,trening u gymu.....i ostale cinioce...

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #35 poslato: Novembar 07, 2008, 09:14:11 posle podne »
pa konto samo da odradim mozda 1-2 sedmicno ujutru kardio na prazan stomak ,e sad nemam bcaa,glut,amino...imam the amino whey
kardio bi bio laganog inteziteta oko 30 min.
Unos proteina je nesto vise od 300gr,masti oko 100gr i UH oko 40gr

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #36 poslato: Novembar 07, 2008, 09:15:14 posle podne »
e da to bilo znaci ujutru a teretana bi bila 5-6 sati kasnije mozda i vise

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #37 poslato: Novembar 07, 2008, 09:29:17 posle podne »
e da to bilo znaci ujutru a teretana bi bila 5-6 sati kasnije mozda i vise
Samo se trudi da ispostujes dnevni unos proteina koji je potreban i naravno ako vec nema bcca i ostalih
suplemenata,uzimaj bar whey pre i nakon treninga..u ovoj dijeti to podrazumeva whey sa sto manje hidrata.

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #38 poslato: Novembar 07, 2008, 10:00:13 posle podne »
znaci sve u svemu ok je 1-2 dvaput opalit ujutru na prazno  ako je ishrana na mestu a mislim da je meni ok

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #39 poslato: Novembar 13, 2008, 02:21:30 posle podne »
Ljudi ja sam na ovom rezimu ishrane vec 2 nedelje ovo je 3 i nisam izgubio na tezini ama bas ni malo ali ipak primecujem da mi se vene polako pojavljuju na podlakticama ali kilaza ista pa reko da napisem sta i kako radim da ne pravim kakvu gresku a i ova dijeta mi se cini nekako prelaka,ne osjecam potrebu za shitom uopste
Pa ovako
5.00   6celih jaja +4 belanca
9.30 30gr proteina+omega 3(3gr)
11.30 30gr proteina+omega3(3gr)
14.00-14.30  300gr belog mesa+75gr badema
16.00 TRENING+KARDIO posle treninga 50 gr proteina
17.30 300 gr junetine+salata(uglavnom kupus ili zelena)+kasicica malinovog ulja
20.00 6celih jaja+4 belanca

Imam 100kg i 188cm i prilican bf.Kardio radim 4-5 puta sedmicno i imam jedan cheat sedmicno -riza i nesto slatko

E da ja sam Dalibor,nixov brat pa koristim njegov nick jer nemam vremena da redovno pratim forum  nadam se da ne smeta.
Da i jos sam probao da smanjim unos masti u jednom trenutku a povecam proteine ali osetio sam pad enegrije,bio sam malaksal citav dan pa sam batalio ali to je bio samo jedan dan a ostalih 20-tak dana se hranim kako sam napisao

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #40 poslato: Novembar 13, 2008, 02:22:31 posle podne »
Smanji zumanca, povecaj belanca  ;) I jos mesa ubaci.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #41 poslato: Novembar 13, 2008, 02:49:05 posle podne »
dobro ti je rekao mark3 jedes 12 zumanceta dnevno puno je to,onda obrok 2 i 3, 30g proteina,a obrok 4, 60g preoteina,i obrok 5,60g proteina .nisu mi jasni ti obroci 2 i 3,jel to merica proteina ako jeste izbaci to i ubaci cvrst obrok,znaci sve je ok,samo izbaci toliko masti iz zumanceta i ubaci laneno ulj ili maslinovo,i to meso bolje malo raspredii,od 600g mesa mozes napraviti 3 obroka po 200g,sto je za tvoju tezinu dosta.pozz
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #42 poslato: Novembar 13, 2008, 02:58:29 posle podne »
Smanji u prvom obroku za 2 zumanca,ali dodaj 2 belanceta...
Smanji badem na 30gr...nekad uzmi orahe umesto badema,nekad obicne nekad indijski,variraj...
Smanji u zadnjem obroku na 1,2 zumanceta,ali dodaj za isto toliko belanca...

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #43 poslato: Novembar 13, 2008, 06:28:37 posle podne »
Dobro ali onda ako smanjim zumanca i bademe na 30gr kako onda da zadovoljim 1gr masti/kg=100gr?

2 i 3 obrok jeste protein i to ne mogu da menjam,e sad malo glupo ali eto da napisem govori se u nekim temama koje mi je brat prezentovao o nekim omega 3 jajima(free range kokoske) pa posto to ne moze ovde kod nas da se nadje onda pretpostavljam da je nesto najblize tome ona domaca jaja od ne tovljenih kokoski
Laneno i riblje ulje ne mogu da nadjem a maslinovo uzimam 1 supenu kasiku dnevno
E narode hvala sto se interesujete za mene,ja ne mogu da pisem cesto ali zato kad sam kuci buraz mi prezentuje gomilu korisnih tema pogotovu iz rublike clanci

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Palumbo dijeta
« Odgovor #44 poslato: Novembar 13, 2008, 07:43:18 posle podne »
pa onda povecaj maslinovo ulje,ubaci jos jednu supenu kasiku dnevno
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!