April 25, 2024, 02:26:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?  (Pročitano 189183 puta)

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #120 poslato: Januar 18, 2011, 05:01:43 posle podne »
Marko977-svaka cast za post gore.Redak primer samosvesti,zrelosti i iskrenosti:)

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #121 poslato: Januar 18, 2011, 05:47:14 posle podne »
Pedja dobar text.
Ovo cu morati kad tad da pokazem roditeljima jer misle da cu biti ogroman i da cu da se upropastim ko moj komsija koji bilduje.
ali sta cu branim se nekako.I non stop mi pricaju kako jedem 5-6 puta na dan.

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #122 poslato: Januar 23, 2011, 12:09:40 posle podne »
Marko977-svaka cast za post gore.Redak primer samosvesti,zrelosti i iskrenosti:)

Hvala Ela, samosvest mi nikad nije nedostajala, fali samo vremena i para! :-)

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #123 poslato: Mart 05, 2011, 09:50:34 posle podne »
extra tekst pedja,takva situacija je kod mene u teretani ja od kad sam poceo da citam ovaj forum i jos jedan naucio sam mnogo korisnih stvari moram da priznam da sam i ja pre radio po 5serija :) ali od kad sam ovde -radim 4vezbe 3 serije 6-12 ponavljanja max i ja zavrsim trening za 45min i onda se neko napravi pametan i kaze: ,,Sta vec ides kuci?'' i to svaki dan me neko pita ali su primetili da tim sistemom sto vezbam veoma brzo napredujem i sad sve vise njih to radi ,znam dosta njih koji dolaze u teretanu 6x nedeljno po 2-3h o 4x nedeljno rade grudi,biceps samo da bih pokazali koliko mogu da podignu iz bencha ,hehe danas mi je jedan lik rekao kad me je video da pijem pwm(protein,dex,creatin,bcaa ali sam mu ja rekao da je samo protein) kaze ti ces da umres covece sto pijes taj protien :D :D a i ovo za roditelje ja moram da sakrivam moje suplemente jednom mi je cale nasao protein i uzeo da cita kao sastav a on ne zna engleski :) kaze on meni jesi li ti video sta ima unutra secer bla bla bla smarao me nedelju dana ali sam pronasao novi stek :)))
ja sam zahvalan svima ovde sto ste mi pomogli oko treninga...
;)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #124 poslato: Maj 02, 2011, 05:56:20 posle podne »
kakve tekstove pise ovaj Pedja svaka cast. Ali nije tako samo u Srbiji,  ja sam ovde isao u gold gym, gde bi treneri trebali da budu pro ali njih tako zaboli k... Gledam ljude kako rade neispravno, gledam kako se lome pod tezinama i zanose skoro da padnu. Gledam svakodnevno ljude koji treniraju a ni kad znoja ne prospu i trenere koje to sveuopste ne zanima. Ako ga neko pita za neku vezbu, on ga odvede pokaze mu masinu kaze uradi 4 serije od toliko ponavljanja i skloni se... Nastavi da chatuje na blackberry ili da prica i zeza se sa drugim trenirima. Mozda je to tako zbog samog mentaliteta 95% ljudi u teretani koji nece da nauce. Ja sam neznalica koja trenira vec duze vreme. Trenirao sam jel volim da treniram, i osecao sam se super posle svakog treninga. tek sada sam pcoeo da se interesujem vise i da ulazim u problematiku jer sam shvatio da i pored zadnjih 12 god neredovnog treninga u teretani ja neke granice nisam uspeo da pomerim. Kad sam u top formi ja sam na 107 kg, ne znam procenat BF ali nikad nisam rastao vise od toga niti uspeo da se izdefinisem vise od toga. Sad, problem je sve ukupno bio u previse stvari i shvatam da nisam mogao da napredujem vise od toga, da cak i to koliko sam napredovao je bilo samo zbog toga sto sam bio sportista ceo zivot i sto imam dobru genetiku. Inace nikada ne bih uspeo ni to. Ali covek uci dok je ziv, bolje ikad nego ikad... Sto se mene tice, idem u teretanu i gledam svoja posla.  I da hoces da objasnis nekom nesto on ce klimnuti glavom 2 puta i nastaviti da radi po svom misleci da sve zna a da si ti budala. Tako da...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #125 poslato: Maj 02, 2011, 07:53:12 posle podne »
 Ovo što je Pedja napisao može da se vidi u 90% teretana u Srbiji...Bar u Zrenjaninu to je sasvim uobičajena stvar :D Naime, ljudi uglavnom ne rade noge, nego grudi,biceps i ponekad ramena... Na fazon "neću da imam onako odvratne debele noge kao bilderi" ili "imam jake noge od fudbala, kuglanja ili kriketa :D". Većina ne radi zgibove, nego stavlja max na lat mašinu ili čak doda tegove na jedno 120 kg...i tako dalje.... Ja sam srećom dobio dosta dobar program već u početku vežbanja, tri treninga nedeljno split sistem koji je dobro radio. Jedini problem je to što sam u nekim vežbama imao očajnu formu jer sam gledao neke levake kako rade i njih imitirao. A imao sam i ja momente da radim 30-40 ponavljanja po seriji da bih se "izdefinisao" i ništa po ceo dan nisam jeo...i postigao sam izgled kao riba-list....Hvala lokalnim "guruima"...

Van mreže OldStrongmen

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #126 poslato: Maj 31, 2011, 07:04:14 posle podne »
Nakon jako dobrog teksta na početku ove teme doio sam inspiraciju da i ja neka svoja, bolje je napisati iskustva nego znanja iznesem na forumu.
Nije problem u neznanju negu u instant uspjehu..netko tko ima 18-22 god. doći će u teretanu da poboljša svoj izgled iz raznih razloga, ali onaj pravi razlog da se bavi sportom i da je aktivan je vrlo vjerovatno na zadnjem mjestu oni žele izgledati dobro zbog društva, cura ili se bave već nekim drugim sportom pa su došli latove vući i raditi biceps da povećaju svoje tjelesne mogućnosti. Ali nije uvijek problem u njima nego i u malom znanju ljudi koji rade u teretni..te iz mojeg iskustva dati početniku rađe program koji se sastoji od nepotrebnih vježbi za njih.
Nažalost same teretane pomažu u neuspjehu jer su komercijalizirane (na to mislim..prije će u teretanu vlasnik donesti još jednu lat ili cross mašinu nego npr. pravi power rack),te zbog neisplativosti zapošljavanja ljudi koji se razumiju u treniranje, u teratanama radi svatko, a početnik će prvo njih pitati za smjenice treninga. Neznanje je relativan pojam..izgradnja tijela je unosan biznis jako dugo vrijeme i sad ima 10000 stručjaka koji pišu knjige sa "dokazanim rezultatima"..treba imati volje za izgradnju tijela u našim životnim uvjetima..čak i teretane sad imaju mogućnost interneta, ispijanje kave itd. nikome se neda učiti o tijelu, o vrstama hipertrofije, te zašto nešto dijeluje a zašto ne, zbog čega bi se netko mučio sa zgibovima kad može lat  povlačiti.
"A great pleasure in life is doing what people say you cannot do."
"Success rests not only on ability, but upon commitment, loyalty, and pride."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #127 poslato: Maj 31, 2011, 07:11:44 posle podne »
Nakon jako dobrog teksta na početku ove teme doio sam inspiraciju da i ja neka svoja, bolje je napisati iskustva nego znanja iznesem na forumu.
Nije problem u neznanju negu u instant uspjehu..netko tko ima 18-22 god. doći će u teretanu da poboljša svoj izgled iz raznih razloga, ali onaj pravi razlog da se bavi sportom i da je aktivan je vrlo vjerovatno na zadnjem mjestu oni žele izgledati dobro zbog društva, cura ili se bave već nekim drugim sportom pa su došli latove vući i raditi biceps da povećaju svoje tjelesne mogućnosti. Ali nije uvijek problem u njima nego i u malom znanju ljudi koji rade u teretni..te iz mojeg iskustva dati početniku rađe program koji se sastoji od nepotrebnih vježbi za njih.
Nažalost same teretane pomažu u neuspjehu jer su komercijalizirane (na to mislim..prije će u teretanu vlasnik donesti još jednu lat ili cross mašinu nego npr. pravi power rack),te zbog neisplativosti zapošljavanja ljudi koji se razumiju u treniranje, u teratanama radi svatko, a početnik će prvo njih pitati za smjenice treninga. Neznanje je relativan pojam..izgradnja tijela je unosan biznis jako dugo vrijeme i sad ima 10000 stručjaka koji pišu knjige sa "dokazanim rezultatima"..treba imati volje za izgradnju tijela u našim životnim uvjetima..čak i teretane sad imaju mogućnost interneta, ispijanje kave itd. nikome se neda učiti o tijelu, o vrstama hipertrofije, te zašto nešto dijeluje a zašto ne, zbog čega bi se netko mučio sa zgibovima kad može lat  povlačiti.


sjajan post!!!!

Van mreže drazen20121995

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #128 poslato: Jun 28, 2011, 01:00:52 pre podne »
ODLICAN TEKST ! :)

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #129 poslato: Jul 26, 2011, 03:09:44 posle podne »
Evo da i ja podijelim svoj prvi savijet sa vama sto sam cuo u teretani izmedju "nutricioniste" i jedne gospodje. Otprilike ide razgovor kako mu je klijentkinja neka studentkinja, koja puno uci i provodi dosta vremena za kompjuterom, neaktivna skroz, jede samo 2 jabuke na dan, ali i dalje ima masti na stomaku i on njoj preporuci da umjesto dvije jabuke, jede jednu jabuku na dan :D Objasnjenje je, posto je neaktivna i ne trosi energiju, da su joj i dvije jabuke puno na dan.

Ovo je ispricano metaforicno naravno, ali ja tad kao 17-ogodisnjak sam shvatio pricu, da sto manje jedes i sto vise treniras, da ces biti u odlicnoj formi. Ja sam tad kao tinejdzer bio veliki potencijal u kosarci, i gurali su me sa seniorima da igram, bio sam nejacak i odlucio sam da krenem u teretanu da ojacam, bez ikakvog plana i programa (osim ovog gore, treniraj i jedi malo). Uglavnom, ubijao sam se od treninga, kao i od kosarke, hranio sam se kao kakav sirotanovic, i poslije 6 mjeseci ovakog rezima dobio sam 8kg vjerovali ili ne. Krenuo sam sa 78kg (188cm) i na sljedecem mjerenju sam dosao na 86kg i neke lude obime nogu, ruku, prsa...

Uglavnom, citava poenta, ako ima ikakvih pocetnika trenutno da ovo citaju, nemojte ni slucajno da ponovite istu gresku kao ja. Prvo dobro iscitajte materiju, posavjetujte se, isplanirajte sta hocete i onda jako u teretanu! Meni da je sad ova pamet, i oni hormoni eh...

Spartak

  • Gost
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #130 poslato: Jul 26, 2011, 03:38:03 posle podne »
bio si u pubertetu,a tada se obicno raste i od podizanja kasike :)

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #131 poslato: Jul 27, 2011, 12:39:09 posle podne »
Slazem se svakako, ali 8kg je 8kg :D

Opet kontam nesto, vjerovatno mi je to svakako bio neki maksimum, cak i da sam tad uzimao whey, bcaa i ostale BB namjernice i hranio se po 2-3g P / kg tezine, opet vjerujem da bih mozda dobio koji kilogram vise, ali to je to. Ne znam...

Van mreže kokanidja

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #132 poslato: Avgust 07, 2011, 03:05:01 posle podne »
Ne bih da idem u off, ali ja sam pre mesec dana poceo da treniram u teretani, i evo proslo je mesec dana, ugojio sam se 5kg... nisam mogao da verujem kad sam stao na vagu... a imam 22god.
Samo trening, zdrav razum, na pravi put vraca.
http://youtu.be/WmAnUJ8Y6Z8

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #133 poslato: Avgust 07, 2011, 03:09:15 posle podne »
Ne bih da idem u off, ali ja sam pre mesec dana poceo da treniram u teretani, i evo proslo je mesec dana, ugojio sam se 5kg... nisam mogao da verujem kad sam stao na vagu... a imam 22god.

 Pa ja mogu toliko da se UGOJIM za nedelju dana...uz 2 bureka svako jutro :D

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #134 poslato: Avgust 07, 2011, 09:40:13 posle podne »
Ne bih da idem u off, ali ja sam pre mesec dana poceo da treniram u teretani, i evo proslo je mesec dana, ugojio sam se 5kg... nisam mogao da verujem kad sam stao na vagu... a imam 22god.

 Pa ja mogu toliko da se UGOJIM za nedelju dana...uz 2 bureka svako jutro :D
pihhh,
dva dana