Mart 28, 2024, 11:45:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?  (Pročitano 188331 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« poslato: Oktobar 22, 2008, 01:50:59 posle podne »
Posto svi vec znaju otprilike moj system treninga tj da obicno cardio program radim veoma rano ujutro tj negde oko 03.30,da bi prvi trening sa tegovima imao vec engde oko 07.30,odnosno drugi trening sa tegovima oko 16.00 posle podne te inspirisan sa tim poslepodnevnim odlaskom u gym odlucio sam da I ovo sto se kaze ovekovecim jer ipa mislim d ace se mnogi naci u ovome,kako u samom textu tako da ce da prepoznaju svgo trenera ili ma kako se on vec zvao.
Naime radi se o sledecem…kao sto rekoh..poslepodnevni trening u ovo doba naravno podrazumeva I odredjeni broj clanova neke teretene ili sto bi se dalo prevesti na narodni jezik-GUZVA U KAZNENOM.
Nije to toliki problem,ili da se bolje odrazim…nije meni nista problem,vec mi je jednsotavno zao te dece I momaka koji I pored ovoliko informacija na razno razne nacine I dalje su poptuno neobrazovani I slepi da to jednsotavno boli.
Sta hocu da kazem….pa upravo pre neki dan,jedan od momaka za kojeg znam da koristi aas I to naravno klasisikicu..metan +galenika-kolicine su bip bip bip…je veznao u teretani,da bi posle njegovog izlaska zena koja sebe naziva trenerom usla u dobuku I tendenziocnu raspravu sa ostalim clanovima-citaj decom-,OD KOJIH SVI ZNAJU DA DOTICNI KORISTI HEMIJU STO I ON SAM KAZE TJ NE KRIJE,ali je on takav od x-tenda koji je gle igrom slucaja NESTO NAJNOVIJE STO SE POIJAVILO NA TRIZSTU a ona je to uspela nekako da dobije putem silnih veza iz ministrastva sto odbrane sto poljoprivrede I naravno da deca nisu znala da je bas tada taj x-tadn bio na nekoj rasprodaji u nekoj od radnji u novom sadu….
Nije to problematika…nego je nesto drugo po sredi….koliko ljudi sa ovog I drugih foruma je mene licno kontarkitralo da bi hteli da prisustuvju mok treningu,tj da bi svoj licni hteli da podignu na visi nivo,cak su mi I pare nudili za to itd….koliko sam vremna proveo samo na x3m forumu davajuci savete,edukujuci I pokusavajuci da na papir sto se kaze prenesm bar deo onoga sto znam..-naravno…ne kazem da znam mnogo…ali za sigruno znam bar ponesto iz ove oblasti ali I odgovrno tvrdim da smo mi svi skupa jos milionima godina daleko od onoga sto se zna na zapadu I pod kavkim uslovima drugi momci rade I zive I vezbaju itd…..

Ali dzaba toga bilo….jednostavno…niko nikada nije ni pomislio da pogleda zasto ja radim nesto kako radim,I zasto oni nemaju rezluatata recimo od 70 ponavljnja u seriji….da..dobro ste culi…70 ponavljnja u seriji..a moze I vise…ako mozes…to su reci zene-zmaja-trenera,gde su ralicite vezbe exteznija I hiper exteznija tj z aralzicite misice I gde postoje muski I zenski trbusnjaci,gde je melatonin revolucinarno rusko otkorvenje I gde je volumes 35 sveti gral bodi bildinga u ovom selu….

Niko nikada nije pitao zasto pedja nosi sa sobom amuple tecnih amino kisileina,tj jeste…upitao je..ali ne mene..i dobio odgovr…MA TO JE HEMIJA….

Nikada mi nece biti jasno o cemu se tu radi…dali je zaista kriv ona ko drzi teretanu,ili onaj ko radi ili sam ja mozda kriv sto ne popzidim tj sto sam inferioran I kada sve to cujem,dodjem kuci I smejem se.
Valjda zato I tek sada nakon toliko godina I odlucih da napisem nesto ovako,neznam….u sustini..neznam dali bi trebalo da me je briga..ili da se I dalje nastavim smejati kako se deca povredjuju I da gledam poptuni raspad svega sto se moze izgraditi da bi ljudi stekli poverenje u nesto.Pisem ovo,jer me se na neki nacin tice I indirektno I dirketno.Dolazeci u tereatnu I dovodeci svoju decu,roditelji naravno da moraju da verujeu onome ko je tamo…I veruju..sta ce drugo….jer ni oni samo pojma nemaju….ali,kada ta deca odustaju u veoma kratkom roku iz jednog I jedinog razloga,a to je nedostatak rezluatata,onda sam na neki nacin I ja I cela nasa bransa doatknuti…vrlo je jednostavno….neka mi neko kaze…ko ce te rodteilje I tu decu da nagovre da se pponovo vrate danas-sutra u teretanu?
KO CE RODITELJIMA DA OBJASNI DA WHEY PROTEIN nije hemija tj da je samo VOLUMAS ono sta je potrebno vasem detetu..??ko ce rodtieljima da objasni da dete ne sme da bude slomljeno posle dolaska u teretanu….ko ce roditeljima da objasni da se sve boelsti ovog sveta ne lece sa 4 vrste vezbi I sa 70 ponavljanja u seriji….ko ce rodtitelju gojaznog deteta da objasni dam u dete nece smrsati od cajeva sa dzirlo reklama,vec da ih treba edukovati za cega sluzi koj vrsta namirnica,kolika ima B u nekoj,koliko ima UH u nekoj,koliko ima MASNOCA,kako funkcinise ljudski metabolziam I kako da svoje dete provede korz najmanju mogucu agoniju a da ne oseti nista bilo da su u pitanju skidanja viska kg ili dobjanja kg……ko ce roditeljima da objasni da dete moze da ima trajne psoledice sto od komplksa zbog svog izlgeda sto zbgo stanja tela?.....ko ce roditeljima da objasni da C vitamin nije doping I da je to sve neophodno za zdravo funkcinisanje ne samo njegovog detata ili njihove dece VEC I SAMIH NJIH…..

Na zalost..OVDE NEMA KO…..zato sam mozda I krenuo da pisem sve ovo.opet kazem..neznam…ali zaista posle ovoliko dugo vremena provedenog u ovom sportu nagledao sam se svega I svacega,ali ovo sto vijdam is lusam ovih dana po teretani je ziasita dno-dna…
Bas jucer…zena-zmaj je uvalila neke stvari momku..da ne nabrajam sada ni sta ni firmu jer u sustini firma I nije tako bitna koliko stvari koje mu je prodala,te je momak dobio 7 kg za 5 dana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naravno…do toga nema ni govra…jer momak nije dobio nista…ali je prica takva,d avec danas ima nekoliko narudzbi tog tipa…….sve je to ok..ali na zalost…deci nije recenoda bi mozda trebali da svrate do neke mesnice I da kupe malo mesa,malo prinica,malo kromipra,malo jaja itd…ne..to nije potrebno….

Pokusao sam ja,nije da nisam da pricam sa momcima da ih pitam neke stvari,da porazgovram,da vidim da cujem da mozda I ja nesto nacucim..
Ali neke stvari tipa….
Genaralni parametri treninga za rast misica :
Frekvencija treninga: svakih cca 5dana
Intenzitet: cca 75% od maksimalne kilaze
Serije: 6-12 po misicnoj grupii
Odmor: 60-90sec
Pozitivni deo pokreta ( dizanje utega ): 1-2 sec
Negativni deo pokreta ( spuštanje utega ): 2-4 sec
Trajanje svake serije: 30-60 sec

TO NE POSTOJI…

Ne postoji ni…
Najbolji program za pocetak je – tri puta nedeljno.Između dva treninga mora proci 48 sati,što bi trebalo biti dovoljno za odmor i oporavak.U tom
vremenu misici će se uspetii dovoljno odmoriti ,dopuniti potrebnim proteinima za rast misicnih vlakana i pripremiti za napore sledecg treninga.Isto tako ne bi smjelo proci vise od 96 sati (4 dana) između dva trening,jer se time gubi kontinuitet i misisi bi se mogli previse opustiti,a metabolizam usporiti

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE……ovo nista nije potrebno…..a posebno kada je rec recimo o..
i osiguratii misicni rast potrebne su vam kvalitetne kalorije.
Vrlo gruba procjena svodi se pomnozite vasu kilazu sa 40. Dakle ako imate 80kg trebali bi jesti oko 3200kcal.
Ove kalorije dijele se na 5-6 obroka u toku dana.

Od kvalitetne hrane konzumirajte : cureca/pileca grudi,posni sir,ovsene pahuljice,tunjevina,obrano mleko(ako ga podnosite),
whey protein,belanac,malo integralnog hleba,leca,pasulj,grasak,vlaknasto povrce,laneno ulje, maslinovo ulje, orasi, ...
Malo zasičenih masnoća ne možete izbjeći i ne morate se bojati da će vas udebljati.

Ma jok….nista ovo ne treba…

Jednom me je jedan momak pitao..zamislite…kako da skine visak kg….ja sam mu pokusao da docaram kako bi trebalo dam u funcinsie metablziam, pokusao da krenem sa rpicmom recimo o necemu sto je najbezbolnije o carb rotacijma…na sta je on odogvorio..ma ne zanima mene to buraz..kazi ti meni sta da ja jedm…ja kazem..ok…sutra ti donesm jelovnik…kaze on extra..

Evo recimo..sta sam mu dao….bilo…


1.OBROK:250 g ella sira ili 50g whey + 50 g ovsenih pahuljica ili + ALTERNATIVA 250 g ella + 10 belanaca + 1-zumanac ..ili jedno jutro ovo..drugo ono
 

2.OBROK:150 g mesa + salata –bilo koja-po ziboru
 

3.OBROK:.150 g ela sira ili  +50 g whey-ja + OMAEGA 3..2 KAPSULE 

4. OBROK:Pred treningom bcaa+glutamine-20+20 gr

OBROK:na kraju treninga treningu 60 g whey-ja + 30 g maltodekstrina+15 gr bcaa
 

5.OBROK:200 g mesa + 50 g riža (basmati) + salata
 

6.OBROK:100 g mesa +salata+ 150-200 g ella ili-alternativa 100 g tune i whey30g + 5 belanaca..jednom ovo jedno ono

Toga bi se trebalo drzati  od Pon-Pet. Sa punjenjem pi poceoeo u subotu posle jednog ili dva hard treninga gdje bi potpuno ispraznio glikogen u telu. A u subotu dolazi punjenje gdje spustis B na 150, M na minimum i UH na 400 ili čak 500g. Nedelja bi bila malo manje bogata sa UH ali ne mnogo za razliku od subote.

KADA JE VIDEO OVO…PITAO ME JE….JELI BURAZ…DALI SI TI NORMALAN??...
A sta u subotu kada se ozderem u gradu da zategnem kdo DRKSA-(drrks je pekara u koju inace mladi odlaze posle nocngo provoda)…rekoh mu…pa probaj sa burek-pizzom…to je extra..

ASTA LA VISTA BAYBE JESUS….

Neke od starih prica tipa…. Pored stanadradne procedure OBHRANE MISICA posle treninga koji se uvek sastojao od standardong tzv PWM..ili post workout meal-a,sada je doakzano tj to je na sebi dokazoa covek,da je moguce da se misic obhranjuje I u toku treninga.
Svi dobro znamo da prilikom treninga dolazi do mikro I makro ostecnje amisicnih vlakana koja se psole tog period treninga kao sto rekoh hrane da bi dobili ono sto im je nophonod u sto kracem roku a to su belancvine,amino kisleine.creatin..-OVO NE DOLAZI U OBZIR…TJ POPTUNO JE IRELEVANTNO…

Posle treninga se pije volumes sa mlekom+ malo dextrose…..cena-120 fantastincih dinara!!!!!!!!!!!!!!!!

IDE BRALE KAO LUDO….jeste da tu I tamo neko pije na dug kao u pravoj kafani….ali ko te pita….kada je dzaba I sirce je slatko…a da pokusas da objasnis da secer + secera je GOMILA SECERA…..nema sanse…no way pedro….

I tako..korak po korak..ja se zapetljah u pricu oko svega..malos e dotaknuo hrane..malo dodataka…ali sam zaboravio da kazem ono glavno….
A to je..da SVE OVO GORE NAVEDENO..PORED ONIH KOJI UZIMAJU I SOFISTICIRANE STVARI TIPA NANO V..I OSTALA SVEMIRKSA ORTOPEDKSA POMOGALA…ti su iskreno najnabudzeniji u selu…hahhaahha..najbintiji je trening…

Ali…..nije to bas bilo kakav trening….pa tako recimo..ukoliko slucjano momak planira da izadje u grad I u petak I u suobtu…a u nedlju ce da spava jer ce da bude mamuran od sokova….onda sse lepo u pon vezba…
Grudi+biceps…

Utorak…pauza..

Sreda…grudi + biceps
Cetvratk..
Grudi +biceps+ledja…

I tako…..uglavnom..noge nikome ne trabju jer imaju “jake I velike”od fudbala ili kosrake..ili sta vec….a ovo je tipican meni skoro svih sampiona..

Metode tipa..

PONEDELJAK……grudi……ravni bench,kosi bench,kros maisna –sve po 5 serija od 8-12 ponavaljnja

UTORAK…….ledja……vratilo,povlacenje na lat masini iza glave,veslanje na donjem koturu lat masine,I veslanje dvorucnim tegom u pretklonu…….sve po 4 serija od  8-12 ponavaljnja

SREDA…noge……..leg kurl za prednju lozu,cucanj,hak msina ili presa,leg kurl za zadnju ;lozu….sve po 5 serija od 8-12 ponavaljnja


CETVRTAK……ruke….triceps….french pres,potisak za triceps na lat masini I potisak iza glave jednorucnim tegom

…………………………biceps……pregib dvorucnim tegomod butina do brade,pregim na skotovj klupi I koncentracioni pregib jednorucnim tegom…….sve po 4 serije od 8-12 ponavljnja


PETAK……..ramena…..potisak dvorucnim tegom iza glave,podizanje bucica sa strane sedeci ili stojeci,podizanje dvorucnog tega od butina do brade…..razvlacenje bucicama u pretkolonjenom polozaju-+vezba za zadnji deo ramena….sve vezbe po 5 serija od 8-12 ponavljnja

SUBOTA……..trbusbjaci,listovi imali kardio trening da nebih dolso do prekomernog nagomilavnja ssuvisnog masnog tkiva….

NE DOLAZI U OBZIR!!!!!!

Napominjem da je ovo sto sam gore napisao I nije neki bas neko najsretnije resnje pogotvo za nekoga ko se I malo duze bavi sa ovim…ali slobodno mogu da kazem da je SVERMISKI NAPREDNA TEHNIKA ZA ONO STA RADE  TI MOMCI U TERETANI GDE VEZBAM….SVERMISKI NAPREDNA…VERUJTE MI NA REC….

Tako da neznam dali vise smisla ima bilo sta ili sto da se kaze…ja odista se nadam da takva situacija nije bar u vecim gradovima gde postoje mnogo ozbiljnije teretena ,ne u smislu da je neophdono da teretena bude kao iz filmova naucne fantastike I da je to odmah prefiks da je I sama teretena dobra,vec da u teretanma rade osposobljen alica koja se bar malo razumeju u tematiku..
Znam ja mnogo ljudi koji su usli u celu ovu pricu a da nisu znali nista od ovoga,ali drugog izlaza da se zaradi hleb nije bilo I to je to.-ali su UCILI..nadogradijivali svoje znanje I sada za mnoge od njih slobodno mogu da kazem da su postali dobrim delom strucnjaci u ovoj oblasti I poveriti njima svoje dete ,ja licno bih u svako doba…

Ali kao sto rekoh..na zalost..postoje I ovakve sredine I pored toga,jer nemam potrebe sada da ovde sam sebe velicam,text je poptuno uopsten ali sam akcenat dao na ono STA JA VIDIM I STA SE DOGADJA OKO MENE,sto ova srdina vec veoma dugo je tradicionlano pamecna po poznatim imenima u ovom sportu..da se oviliko malo zna,I da se prepusta stihiji do te mere da je to postalo zalosno…ja zaista nemam reci….

No..bilo kako bilo….to je ono sto defiticno je otrov u ovakvim sredinma I kada se na sve ovo stavi tacka na vrlo rasporstarnju upotebu aas a da se nema znanje ni o tome da jedno jaje ima 3 gr proteina STVAR POSTAJE MNOGO…ALI..MNOGO ZALOSNIJA….

Ipak..tesko je docarati sve ovo na ovajnacin,putem jednog texta,ali cu bar probati,tj bar sam probao pa ako bar neko ko je u slicnoj situaciji procita ovo,pokusa da razmisli pri sledecem odlasku u teretanu koje I kakva ce pitanja postaviti svom treernu…
A na zalost..iz ove gde ja vezbam…ovo niko verovatno nikada nece ni procitati..jer oni nemaju potrebe za bilo cim,dok god ima volumasa,dextrose,metana,x-tedn dok je na popsutu,muskih I zenskih trbusanjka,ponavljnja od 70 u seriji..i gde pri radu na kros masini pojedinca ucestuvju trojica…da..dobro ste culi…TROJICA…jedan vezba…tj..ajd da kazemo da vezba…dok druga dvojica mu na pocketku vezbe dovlace sajle jer naravno on nije u mogucnosti da pravilno uradi vezbu ni sa 10% od te tezine ali boze moj….mislim da je ovo za kraj dovljno…

ZALOSNO..STO JA kao neko ko znaci nesto u ovom sportu ovo moram da pisem da se desava tamo gde ja vezbam……toliko

Bar se nadam d ace neko od roditelja da procita…

Van mreže zile88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 223
  • Eat sleep train repeat.
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2008, 02:27:33 posle podne »
pedjos dobro napisa... ti sto tako vezbaju oni ne vazbaju radi sporta zato sto vole... nego zato sto hoce da se :
1. ggledaju u ogledalo i svoje "izdefinisane velike misice"
2. da se kur#e
3. da ig vide cice na splavovima
i jos hiljadi debilskih gluposti.... a sto se tice
 ponedeljak grudi/biceps
utorak biceps/triceps
sreda biceps grudi...          a ha ha ha ... ziva istina znam i ja takve pajsere...
ali znam jos gore.... pitaju ked mene u teretanu nekog lika:
ej kobro sta treniras danas
kobra: brate grudi, biceps, triceps, malo ramena i ako stignem ledja, ali ja imam caku isto to radim odma i sutra i ostane mi posle tako naduveno.... :D :D :D :D
miki_el_hefe instagram
Milan Djordjevic Face

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 22, 2008, 02:55:57 posle podne »
Zalosno...
Ovo treba u sticky

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:08:48 posle podne »
Svega sam se i ja naslusao dok sam 15tak godina bio vlasnik gyma,ali hvala Bogu sada samo odem da odvezbam i retko koga da cujem.
No nadje se poneki primer jos[i to extreman],kad me momcina ugledeni difovac nedavno pitao-uzimas li jos one kur...,creatin i proteine  ::)
verovali ili ne,otvor se zemljo da me nem,a....
 :'(      :'(              :'(                     :'(                        :'(

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:45:58 posle podne »
Citat
difovac nedavno pitao-uzimas li jos one kur...,creatin i proteine
nazalost takvih ce uvek biti...uvek
al se nekad dobro jelo

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:49:22 posle podne »
Pedja, da se preselis pod hitno....Strah me da ne poprimis i ti pelcer od tih raznoraznih zmajeva  :-)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:59:46 posle podne »
Pedjos , znaci tebe tako opusteno pitaju u teretani za jelovnik i program i ti im doneses sve to . a oni te pljunu ili sta vec , ne odgovara im... ma ne bih ja tim budalama nikad pomogao nista u zivotu hahahaha , koji papani , ne ozbiljno matori, ja se ne bih frustrirao zbog takvih degenerika i njihovih mami  i tati i te dece, brate ako je nekome do necega stvarno stalo i ako je pametan da nesto nauci onda ce on pronaci pravi put i takav covek zasluzuje savet , a ove ostale budale koje piju volumass hahah... bas mi jekolega pre neki dan dok smo pricali o suplementaciji bacio neku recenicu tipa" ma zajebi ti whey i amino, sad cu ja da ti kazem od cega se...(i sad ja pomislim da ce da krene pricu na aas:) ), kad ovaj mamjun odvali volumass :) i to bas onako kao sto si rekao - ko da je to pronalazak veka hahaa svetinja jbt ... ima budala...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 22, 2008, 04:44:29 posle podne »
ahahaha sve istina ali bas GOODBYE BABY JESUS :D

Pedja sto ej najgore u 99% teretana cak nema nikog ko bi tako kao ti probao bar da nauci nekoga nesto...meni je vlasnik bivse teretane dao program koji sam 3 GODINE radio na sledeci nacin :1.grudi+biceps2.dan lat masina+triceps3.dan nozna extenzija+5 potisaka za ramena i tako 5 DANA nedeljno...sto je najgore i ja i dobar deo klinaca smo napredovali na taj nacin iako smo unosili mozda pljeskavicu dnevno sto s eproteina tiche ( sto je potpuno imalo veze s abujanjem hormona nego sa treningom ili bilo cim bilo drugim) i to onda ispada da je taj covek prepametan,jer gle cuda,neko KO SE NIKAD BAVIO FIZICKOM AKTIVNOSCU NAPREDUJE(pa fala bogu da cu napredovati kad je najteze podignuto dotad bila eventualno neka basketara :D )...e na takve nacine ti takozvani "treneri" stichu kredibilitet jer ce reci pa pogledaj razvio se...a to sto ce neko patiti godinama posle toga zbog pretreniranih grudi nema veze...

Inache kada sam prvi put na netu video rech "protein" pitam ja "trenera" sta je to? kaze on ma sve je to hemija,bezi od toga...srecom nisam se na tom proteinu zaustavio nego sam malo gugl srchovao i dosao do renesanse znanja :D ali problem je sto ce se mnogi zaustaviti tu kad im neko kaze "ma od tih proteina otpadaju kite,usi,kosa" a nema nikog iole pametnog nesto da protivureci...a inache u novoj teretani se prodaje L karnitin :D i naravno uz power plate + L karnitin =ode salo sa guzice :D NOT!

Takodje sto me nervira je to sto zene placaju 35 EVRA MESECNO,da bi im neki lik rekao radi tu i tu vezbu i trci posle treninga 30 minuta...a to placaju i pored svega sto im ja pricam,e u tom slucaju mi nije zao,kad je neko glup nek placa sta ja da radim....
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 22, 2008, 04:55:42 posle podne »
uvek bilo i bice takvih ljudi, jednostavno su takvi..meni dosta lakse, jer kod nas u gym-u sam jedan od starijih(medju iskusnijima ako nista) i nesebicno delim ovo moje 'mrsavo' znanje, jer ne moraju i oni da grese gde sam ja sve gresio. Na kraju omiljen savet mi je 'kucaj URL adresu x3mforum-a ;) ' ) al to ako vidim zelju i ljubav prema ovom sportu..NE ZELE LJUDI DA PRIZNAJU DA BILDERI NISU GLUPI I DA JE OVO NAUKA, tako ima valjda lakse zbog svoje nemoci ili kompleksa.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Ajs_Krejatin

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 463
  • GRUDI+BICEPS
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 22, 2008, 05:28:55 posle podne »
.Inache kada sam prvi put na netu video rech "protein" ...

Ja kada sam pocinjao mislio sam da proteina ima samo u shejkovima volumas i slicno, nisam uopste znao da ima u hrani proteina  ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D
CHUCK NORRIS MOZE DA IZD*** NA MARIJU SERIFOVIC!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 22, 2008, 05:37:34 posle podne »
Brate ko ce da cita ovoliki txt :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 22, 2008, 05:46:41 posle podne »
extra text Pedjos
svaka je na mestu vala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 22, 2008, 07:53:19 posle podne »
ma nije stvar u tome jel ce neko da prijvati moj savet..ja mogu da shvatim da neko kaze.ma necuod njega..vidi ga na sta lici....
ali ako ides u gym..onda imas cilj..bilo koji da je...ali ako ti ne prizlais ni blizu tog cilja...kako se niko ne apita..PA STA JA RADIM MAJKE MU GA SPAPATRLJIM..nego neeeeeeeeeeeeeee..covece..nemozes da verujes...umesto VOLUMAS 1..prelazi se na stage two..hyper volumas...

evo upravo se vratih iz gyma..i taj sto je dobio 7 kg za 5 dana..nesto je stao..pa ga zena-zmaj savetuje da uzme neki gainer o cytigena.....ovim recima..ne sajtodzen...neko.citogen....kaze..da malo posolis volumas...

a onda krece prica.....momak pije neki No rekator..neznam nis ta je u pitanu..iskreno..ali recenica imzedju njih dvojica..."MA BRATE...ZNAM JA DA TUNJEVINA IMA PROTEINA...ALI JEBES TI TO KADA JE GADNA DA SE JEDE....NEKA JE JEDE KO HOCE....NEMA DO PLJESKE NISTA."

E SADA...ASTA LA VISTA BAYBE JESUS part 2

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 22, 2008, 08:04:47 posle podne »
Evo ja sam sinoc cuo u teretani za novi revolucionarni preparat Zele Royal ili ti valjda po nasem mlec.Kaze mi tip ,tim se hrani PCELINJA KRALJICA to ti je jace od bilo koih steroida.Posle mi taj isti kaze da bi zeleo da smrsa pa me pita dali bi ja mogao da mu napravim neku dijetu ali bez ikakvih dodataka ishrani jer ne zeli da postane ogroman kao onaj pa mi uperi prstom na sliku od nekog profi bildera.E sad ti njemu objasni da on kao taj tip sa slike ne moze da bude sve i da hoce.

Naj zesci su mi oni koji mi kazu kad me vide da pijem proteine, brate to ti nista ne valja znas kad prestanes da vezbas i prestanes da koristis te proteine sve ce ti se to obesiti kao sto se sve obesilo kod Svarcenegera.Cak mi kazu jesi gladao novi film od Rocky-a vidis kako se i on ofucao.Sta da covek kaze na to.Kad kazem da bih bio zadovoljan da sa 60 i neku izgledam kao Stalone tek im onda nista nije jasno.
Skoro me je i jedan fudbaler koi ima iza sebe i desetak god. rada u teretani ubedjivao i da se salo vrlo lako pretvara u misic.
Ja zivim u svici pa sve te nebuloze slusam ovde,eto nije samo kod nas slucaj da ljudi pricaju gluposti mada mi se cini da je to kod nas ipak malo vise izrazeno
Mada ima i onih koi zele nesto da nauce i da prihvate neke savete.
Evo skoro sam napisao jednom spancu carb rotation dijetu,bas onu koju je Pedja stavio u clanku NEKE MALE TAJNE i uz sve preporucene dodatke BCAA,GLUTAMIN,WHEY itd.
Moja preporuka je bila da odradi 4-6 nedelja ali je na svoju ruku odradio 8.Odradio je 8 nedelja jer je bio odusevljen ostvarenim rezultatom,izgubio je 15 kg masti uz maksimalno ocuvanje misicne mase.Tip nije mogao da veruje da je tako brzo istopio salo.Usput i da pohvalim Pedjin clanak o karbs rotation dijeti.Radi i to perfektno.
Odo ja da vezbam mozda cujem za jos neko odkrice,neki novi eliksir poput Zele Royala.


Van mreže zile88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 223
  • Eat sleep train repeat.
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 22, 2008, 08:13:51 posle podne »
ma nije stvar u tome jel ce neko da prijvati moj savet..ja mogu da shvatim da neko kaze.ma necuod njega..vidi ga na sta lici....
ali ako ides u gym..onda imas cilj..bilo koji da je...ali ako ti ne prizlais ni blizu tog cilja...kako se niko ne apita..PA STA JA RADIM MAJKE MU GA SPAPATRLJIM..nego neeeeeeeeeeeeeee..covece..nemozes da verujes...umesto VOLUMAS 1..prelazi se na stage two..hyper volumas...

evo upravo se vratih iz gyma..i taj sto je dobio 7 kg za 5 dana..nesto je stao..pa ga zena-zmaj savetuje da uzme neki gainer o cytigena.....ovim recima..ne sajtodzen...neko.citogen....kaze..da malo posolis volumas...

a onda krece prica.....momak pije neki No rekator..neznam nis ta je u pitanu..iskreno..ali recenica imzedju njih dvojica..."MA BRATE...ZNAM JA DA TUNJEVINA IMA PROTEINA...ALI JEBES TI TO KADA JE GADNA DA SE JEDE....NEKA JE JEDE KO HOCE....NEMA DO PLJESKE NISTA."

E SADA...ASTA LA VISTA BAYBE JESUS part 2

tu bi pasovala ona recenica:
Ako hoces da budes bilder onda i JEDI kao bilder, a ne fora samo ne pijem gas i ne jedem mast a sve ostalo trsim.... To ne znaci  sada da nema pljeske i slicno... u stvari i nema ali moze da se pocasti da 2x mesecno napravi neki carb load taj dan sa juk food... i onda i vise uzivas i srecan si (bar ja) i znas da ne mozes da upropastis formu...

opet ponavljam , ako taj lik to radi onda nije za teretanu bolje da ide na splavove, da trci ili da se alkoholise.... ne teram ja sada ljude koji nemaju takmicarske ambicije da ne treniraju, nego da ne ocekuju neki likovi sveznalice da ce da imaju trbusnjake i neku kvalitetnu definiciju ili masu... a da  pojedu celo prase posle treninga (jer znam i takve likove)... ili da mi za dorucak pojede 2 hleba i masni sira i jogurt ...i da mi se onda zali kako majku mu ne radi onaj klen, mora da je FALS.... cccc
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2008, 08:17:58 posle podne zile88 »
miki_el_hefe instagram
Milan Djordjevic Face