April 29, 2024, 03:08:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?  (Pročitano 189481 puta)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #105 poslato: Februar 22, 2010, 02:58:18 posle podne »
Mislish klen? ;D

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #106 poslato: Februar 22, 2010, 03:00:29 posle podne »
Mislish klen? ;D
jel to pitanje za mene brate?
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #107 poslato: Februar 22, 2010, 03:18:20 posle podne »
Aha, mislio sam da klen uzimaju mjesto metana... :)

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #108 poslato: Februar 22, 2010, 03:23:34 posle podne »
ma klasican diamabol :D :Di odjednom postanu nstrucnjaci u teretani kao da su otkrili glavni recepta za masu....Ma da ???
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #109 poslato: Februar 22, 2010, 06:35:12 posle podne »
Ima i kod mene bisera...kazu proteini , kreatini , steroidi sve je to isto...
Al najjludju je ovaj vlasnik teretana...Dosli nakvi likovi pocetnici i prodao im otvoren(pola kile potroseno) ISO MASS XTREME gainer za nevjerovatnih 250km(125 eura)...Nov je 75 eur...
Onda je meni kad sam tek poceo sa teretanom uvalio aminokiseline od twinlaba za 40eura...474 ml...

Jaran mi je nedavno uzeo metan(danabol) solo ...ima 17 god...ja sam ga na sve moguce nacine pokusao odvratit al nisam uspio...
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #110 poslato: Februar 22, 2010, 10:38:53 posle podne »
jel imaju ti tvoji jarani internet? :) ja mogu da razumem da su ljudi pre 15+ godina verovali u sve i svasta, al da ti neko u doba interneta prodaje muda za bubrege, to ne kapiram....

Van mreže Firestarter

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #111 poslato: Mart 06, 2010, 07:40:27 posle podne »
svaka cast za temu , pogotovu pedji za prvi post. Vec duze vreme izucavam forum  :) i ovo je tema koju definitivno treba prvu procitati i ako kasnije malkice odlazi u off.Mada moram priznati da sam se slatko nasmejao par puta . ;D


Van mreže silwer67

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
  • ...samo napred!!!
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #112 poslato: Maj 18, 2010, 06:33:42 posle podne »
Ovaj forum je prva liga,naravno,za onog ko zeli da cita,trazi i nauci od daleko boljih od sebe.Znanja nikad na pretek,kako vreme ide sve se vise otkriva koliko je toga otislo napred,pa to valja nekako stici.
Neistrazeni zivot nije vredan zivljenja.
                                     Sokrat

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #113 poslato: Jul 31, 2010, 03:22:12 posle podne »
Evo, pročitao sam sve diskusije na ovoj temi, s obzirom da sam se u njenom naslovu prepoznao i pored toga što već 12 godina idem u teretanu.

Bez namere da branim "neznalice", ipak mogu pronaći određeno razumevanje za situaciju u kojoj se nalaze i za greške koje prave.

Pre svega, njihovo znanje o ljudskom telu i načinu na koji ono funkcioniše je vrlo ograničeno, a to je pre svega propust škole i zdravstvene struke. Dok ih teraju da uče najsitnije detalje  o puževima i hidrama, ne znaju osnovne stvari o sebi. Upravo to neznanje je plodno tle za "ribolovačke priče", uspehe preko noći, "magične programe", preparate "od kojih se smanjuju genitalije" i slično.

Drugo pitanje je zašto deca uopšte kreću u teretanu, sa kakvom motivacijom dolaze? Neko zbog toga što ide celo društvo, neko  jer mami na poslu refundiraju troškove rekreacije, pa umesto da ide ona, članarinu ustupi sinu/ćerki, neko jer hoće da reši problem psihološkog karaktera, neko jer je doneo "New Year's Resolution" da od 1. januara menja svoj život iz korena i okreće novi list  ;D  - dakle, u pitanju je čitav spektar različitih motivacija.

Problem neznanja se zaista može prevazići putem interneta, ali gde tražiti informacije - kompanije koje prodaju preparate, logično, hvale svoju robu kao najbolju i najefikasniju, a internet forumi su često razuđeni i nepregledni,  tu se bez višemesečnog učešća ne vidi ko se zaista razume u materiju, a ko plasira dezinformacije ili poluinformacije. Evo slikovitog primera - meni su se pre par mesci pojavili određeni bolovi ispod samog kolena desne noge, i posle dvočasovnog pregledanja foruma nemam ideju na kojoj temi bih mogao da potavim to pitanje, a da me ne optuže da "spamujem" forum, ili da ga nisam pažljivo pročitao.  ::)

Ukratko - ne bih bio toliko strog prema onima koji nisu potpuno informisani - između pasivnosti i dolaska u teretanu, uvek ću pre glasati za teretanu, jer je to preduslov da se neka znanja uopšte steknu. Sasvim je legitimno da neko želi "da se zategne", a neko "da skine stomak", i mislim da su profesionalni vežbači često suviše surovi prema onima koji nemaju njihov stepen rešenosti i istrajnosti. Kao nekom ko se bavi poslovima pravne struke, i ja u teretanu dolazim da bih se razmrdao i bavio nekom fizičkom aktivnošću umesto da ceo dan sedim ispred kompjutera, pa urednicima foruma predlažem da eventualno razmisle o nekom podforumu i za nas, "polutane", koji nismo ni totalni amateri, ali nas ne zanima ni ulaženje u sve stručne rasprave do detalja.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #114 poslato: Avgust 03, 2010, 12:38:58 posle podne »
pa vidi
sada ces ti krivo ovaj post verovatno da protumicas
ali ovaj ceo forum i jeste uradjen da bi se pomogao "polutanima"kako ti kazes..
i sve je podredjeno njima i za njih.....
tako da....
problem jeste sigurnomu ;leniosti..
jer klinac dodje i cuo je da je kreatin dobar u uleti ovamo u otvori temu KAKO DA PIJEM KREATIN...
sta bi trealo??
zamisli samo i sam kazes da ima dosta tema..
zamisli da smo ostavljali takve duplikate tokom svih ovih 5 godina postojanja???

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #115 poslato: Avgust 04, 2010, 10:14:38 posle podne »
Ma neću post pogrešno shvatiti, nema sumnje da iskustva sa foruma pomažu mnogo više nego priče koje se prenose od usta do usta, a stalni učesnici foruma nemaju ni vremena, ni mogućnosti da svaka tri dana od nule edukuju svakog novog ko ovde navrati. Ipak, čini mi se da, svesno ili nesvesno, na momente provejava određena doza prezira prema onima koji nemaju dovoljno znanja ili rešenosti da potpuno uđu u tu priču. Između šampiona koji se takmiči i onoga ko ide u teretanu samo dok mu ne istekne prva članarina postoje hiljade ljudi čiji rezultati nisu ništa posebno, ali su kroz body-building sebi znatno uspeli da unaprede kvalitet života.

Nepridržavanje svih pravila često nije rezultat samo nedostatka volje ili discipline, već i nedostatka vremena, siromaštva, loših životnih uslova, a zaista i lenjosti i neobaveštenosti. Ipak, svakog ko dođe u teretanu treba ohrabriti, jer se time povećavaju šanse da u njoj ostane, a vremenom će sigurno bar nešto naučiti.

Što se mene lično tiče, ja sam tipičan primer vežbača koji sve, ali baš sve, radi pogrešno;D  Mogla bi oko vrata da mi se okači tabla na kojoj bi pisalo: "Deco, nemojte nipošto ovako raditi ! ". Em što odem u teretanu u pola 11 uveče, odvučem se kao prebijen pas, umoran od posla i iznerviran od kolega, em što program vežbi pravim prema tome na kojoj je spravi najmanja gužva,  ;D  često sebi opraštam vežbe i prebacujem ih za drugi dan, nikad ne gledam koliko je vremena proteklo između serija, nisam sklon da povremeno menjam vežbe, već do beskonačnosti ponavljam iste, spavanje mi je katastrofa - po 5-6 sati tokom noći, a onda se preko vikenda onesvestim pa spavam po 11 sati, hranu da ne spominjem - dakle: PROTOTIP POGREŠNOG BAVLJENJA TERETANOM, ali ipak istrajavam već 12 godina i ne mogu reći da sam nezadovoljan - dogurao sam do 130 kg na ravnom benchu, i ostale težine su mi solidne, ne izgledam loše (što bi rekli klinci: "poznaje se da idem u teretanu"  ;D ), ali sam istovremeno svestan da nikad neću moći da jedem 5 puta dnevno po tabeli, niti da nosim štopericu na trening i merim da li je između serija proteklo 45 sekundi ili minut i po, jer u tom slučaju teretana za mene više ne bi bila zabava, nego još jedan posao.

Ipak, i kod mene je sazrela svest da je neke stvari bolje raditi na naučnoj osnovi, pa obećavam da ću detaljno iščitati forum i iščeprkati ono što za mene možebiti od značaja, i što se u datim uslovima može primeniti.  ;)
   

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #116 poslato: Avgust 05, 2010, 02:03:42 posle podne »
bravo

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #117 poslato: Avgust 05, 2010, 02:06:59 posle podne »
marko, gde si zaposlen ako nije tajna

otvori svoj topic i stavi neku svoju fotku
Samsung NX1000

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #118 poslato: Avgust 05, 2010, 10:13:59 posle podne »
Da otvorim topic i stavim svoju fotku?   ???  Da dovodite na njega decu i govorite im: "Ovako ne treba"!  ;D  Ma daj, nisam ja za kačenje slika, imam malo salca i uopšte nisam definisan, još mi samo treba da dođu profesionalci da se sprdaju sa mnom - tipa: "vidi stomak, pa to je nilski konj" ili "očajna ramena" i slično. Ovde su i Roniju Kolmenu našli zamerku, a kamoli meni, .  ;D

Što se tiče posla, nije nikakva tajna, klasičan posao pravne struke kakvih ima milion, ali mi je glupo da pišem konkretan naziv "organizacije". Što pitaš, da nisi i ti pravnik, Marelli?   :)

Još da se pohvalim - malopre sam večerao mladi sir i tunjevinu.   ;D   

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: PLACATE LI DANAK NEZNANJU?
« Odgovor #119 poslato: Avgust 07, 2010, 01:40:24 pre podne »
Evo, razmišljao sam u protekla 24 h o postavljanju fotke, ali neću da otvaram poseban topic, jer bih rasterao posetioce, a i nemam puno iole prihvatljivih poza kojima bih mogao da ga ispunim, zatio je bolje da stoji ovde, za nauk budućim posetiocima, s obzirom da se potpuno uklapa u ovu temu.   :o

Akt koji sledi nazvaću: "Platio je danak neznanju"!    ;D    ;D    ;D



Uploaded with ImageShack.us