April 18, 2024, 11:13:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Program za početnika  (Pročitano 19582 puta)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Program za početnika
« poslato: April 25, 2006, 07:17:43 posle podne »
Prvo se ispričavam ako je bilo već sličnih tema :) Gledao sam TOP temu (Vježbe), no ona mi toliko ne pomaže.
meni treba neki program po kojme bi mogao radit, napominjem da sam početnik. Imam 16 godina, 64kg i nekih 172cm. Dakle, treba mi neki program po kojem bi radio. U teretanu idem nekih 2-3 puta tjedno, a rdim i kod kuće (sklekove itd.), a ako vam nije teško možete li mi dat i savjete oko prehrane. Od Suplemenata koristim (počimam za 2 dana kad stignu) MASS - energija za aktivnost. Ne znam dali je to bitno, uglavnom veći su mi uspijesi u Benču 70kg (1x) (75kg uz pomoć) (radim s 40-50kg po 10-12 ponavljanja), u kosom Benču dižem nekih 50kg (radim s nekih 30kg) 3x . A kod kuće radim sklekove u serijama od 30 komada.

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Program za početnika
« Odgovor #1 poslato: April 25, 2006, 09:25:19 posle podne »
A sta ti je cilj?

masa ili snaga?
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Re: Program za početnika
« Odgovor #2 poslato: April 26, 2006, 05:19:07 pre podne »
Masa.

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Program za početnika
« Odgovor #3 poslato: April 26, 2006, 07:24:32 pre podne »
Onda cu kao kolega pocetnik da ti kazem da se okanes sklekova i i maksimalnih izbacaja. Ne znam sta je ovo sto si uzeo od suplemenata (nisam koristio), ali ti svakako peporucujem neki whey protein (pod obavezno), i ako se ima para kretin i glutamin. Dekstrozu takodje podrazumevam s obzirom da je jevtina... I naravno, jedi 5-6 puta dnevno hranu bogatu proteinima i UH, i pij dosta vode 3-4 litra dnevno...

Ja sam takodje pocetnik tako da ti pricam ovo sto bi trebalo da je osnovno, a neko od iskusnijih ce se sigurno ukljuciti sa detaljnijim predlozima...

Pozdrav!
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Re: Program za početnika
« Odgovor #4 poslato: April 26, 2006, 01:08:26 posle podne »
Zašto misliš da se okanem sklekova? Dobro, za benč i znam tu težinu sam samo probao a ianče radim sa 40-50kg (to sam i napisao). Što se tiče kreatina, to ne planiram pit.

Van mreže ZeXnS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Re: Program za početnika
« Odgovor #5 poslato: April 26, 2006, 04:05:18 posle podne »
sklekovi ti nisu potrebni kad ides u teretanu jedino ako ces ih raditi na kraju treninga grudi...ali mislim da ti nisu potrebni
sto ne kreatin meni je to jedino suplement koji koristim ali meni treba snaga
a za masu se slazem whey
za prehranu se slazem:)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Re: Program za početnika
« Odgovor #6 poslato: April 26, 2006, 05:18:06 posle podne »
A za sad pijem ove Mass pa dok ih ne potrošim neću uzimat niš drugo. Da idem u teretanu, ali ima dana kad nisam u mogućnosti zbog drugih obveza (učenja) pa moram nešto rdait kod kuće, a jedini što znam da je za gornji dio tijela i da se može radit bez nekih rekvizeta su sklekovi, ako ko zna što drugo...
Što se tiče kreatina, premlad sam za njeg a i ne planiram aj bi prof. bilder nego onako za moje potrebe :)

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Program za početnika
« Odgovor #7 poslato: April 26, 2006, 05:28:06 posle podne »
Citat: n0p
A za sad pijem ove Mass pa dok ih ne potrošim neću uzimat niš drugo. Da idem u teretanu, ali ima dana kad nisam u mogućnosti zbog drugih obveza (učenja) pa moram nešto rdait kod kuće, a jedini što znam da je za gornji dio tijela i da se može radit bez nekih rekvizeta su sklekovi, ako ko zna što drugo...
Što se tiče kreatina, premlad sam za njeg a i ne planiram aj bi prof. bilder nego onako za moje potrebe :)


Nemoj da radis sklekove jer je glupo raditi ih ako vec ides u teretanu.Dzaba se umaras.Procesljaj forum i nadji neki program koji ce da ti odgovara tvojim potrebama.Mislim da mozes da izdvojis 3 dana nedeljno po sat-sat ipo za teretanu.Planiraj svoje obaveze "danas za sutra",vec danas odredi sta ces sve da radis sutra i toga se pridrzavaj.Videces da ces da imas vremena za sve. :wink:

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Program za početnika
« Odgovor #8 poslato: April 26, 2006, 06:36:53 posle podne »
Citat: ZeXnS
sklekovi ti nisu potrebni kad ides u teretanu jedino ako ces ih raditi na kraju treninga grudi...


Ja sam ranije radio sklekove pre treninga kao zagrevanje, ali danas vise ni to ne radim, zagrevam se sa polovinom tezine od pocetne serije...
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Triplexx

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Re: Program za početnika
« Odgovor #9 poslato: April 30, 2006, 10:10:12 pre podne »
Cao.Ja sam takodje nov u ovome.Imam 15 godina,visina 175,tezina 64.Krenuo bih u teretanu ali sam cuo da se od tegova usporava rast,pa da li je to tacno ili ne?Hteo bih da dobijem na snazi i da lepo oblikujem misice.

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Program za početnika
« Odgovor #10 poslato: April 30, 2006, 10:15:56 pre podne »
slobodno idi u teretanu. Nikad nije dokazano da teretano usporava rast tako da samo lift, eat, sleep, repeat :)

Van mreže Triplexx

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Re: Program za početnika
« Odgovor #11 poslato: April 30, 2006, 10:30:54 pre podne »
OK.Zanima me jos nesto o ishrani,ne bih hteo ,kao sto sam vec rekao,da budem masivan vec da imam oblik i snagu.Koje bih vezbe trebalo da radim,tegovi,trbusnjaci...itd.

Spartak

  • Gost
Re: Program za početnika
« Odgovor #12 poslato: April 30, 2006, 10:42:40 pre podne »
i da dobijes oblik treba da jedes mnogo.A da budes masivan treba da jedes jos vishe :))

Spartak

  • Gost
Re: Program za početnika
« Odgovor #13 poslato: April 30, 2006, 10:45:07 pre podne »
Citat: n0p

Što se tiče kreatina, premlad sam za njeg a i ne planiram aj bi prof. bilder nego onako za moje potrebe :)

po tvom postu bi zakljucio da te strah da ga pijes jer mislis da ces da se naduvas...ne boj se nije to neki "miracle" suplement vec dodatak koji daje mishicima volumen i povecava snagu u nekim manjim kolicinama, laicki!

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Program za početnika
« Odgovor #14 poslato: April 30, 2006, 10:56:18 pre podne »
Ajmo momci miseve u ruke i jedan debeli "search| po forumu...

Sve je ovo prezvakano hiljadu puta...
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti