April 25, 2024, 06:44:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio za curu?  (Pročitano 23155 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #30 poslato: Maj 17, 2006, 07:09:21 pre podne »
aha ... jeste ... ama bas tako
;)

Van mreže VodaVoda

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 416
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #31 poslato: Maj 17, 2006, 08:55:16 pre podne »
Pa dobro..ne znaci da bi joj neke druge vezbice skodile! Sem toga, mi raspravljamo..a cura se ne javlja :D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #32 poslato: Maj 17, 2006, 09:20:28 pre podne »
a nema joj ni momka ;)

Van mreže VodaVoda

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 416
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #33 poslato: Maj 17, 2006, 09:26:15 pre podne »
Na njega sam i mislila :D
Mozda nas tajno posmatraju :D

Van mreže smokvica

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #34 poslato: Maj 31, 2006, 01:46:46 pre podne »
Pozdrav svima na forumu.
Nova sam ovde i javljam se na temu koja mi se čini najprikladnija za moj "slučaj". I ja sam totalni početnik,nisam godinama ništa trenirala i sad imam skoro 10kg više nego što bi trebalo.
Počela sam pre dve nedelje 5 puta nedeljno ići u teretanu,ali samo kardio program za sada. Nemam kondicije za neko duže trčanje- izdržim 10 ili 15 min, ali instruktor mi je rekao da je bolje da što duže brzo hodam na traci. Zato sada na svakom treningu hodam oko 45min. prosečnom brzinom od 6km/h, pritom podignem traku na uspon-nivo 10 do 14.  Pre trake 40 minuta sam na biciklu,za to vreme prepedalim 20km. Sa bajka odmah prelazim na traku,znači ne pravim pauzu.  Posle trake odem na steper 10 do 15 minuta, ne mogu duže jer je baš teško i eventualno uradim par vežbica za ruke/grudi ili trbušnjake. I to je to.
E,sad, brine me to što mi je puls kad vežbam (i na biciklu,ali naročito na traci) često previsok, nekad dođe i do 170 !!! Pokušavam da pazim i nekako ga (smanjivanjem brzine i nagiba) održim do 140-150 kako bi se trošile masti,a ne UH, ali mi slabo to ide od ruke,jer mi je nekako glupo da sporo hodam 4km/h kako bi mi se puls spustio na 130-140! Inače,tada kad mi je puls preko 150 uopšte se ne osećam nešto previše umorno, nisam tako jako zadihana, znojim se dosta i imam osećaj da bih mogla i povećati brzinu ili uspon i još produžiti vreme vežbanja. Ali kažu da to vežbanje sa tako visokim pulsom nema smisla za mene jer se masti tako skoro uopšte ne troše.... Da li je to zaista tako,znači treba da menjam način vežbanja tako da mi puls bude u toj zoni kada se troše masti? Ili mogu ovako da nastavim?

Sledeće pitanje je: da li, kada i  koje  suplemente bih mogla/trebala da koristim? Uzela sam L-karnitin jer mi se čini najblaži od svega,ali još nisam ni to probala jer me je strah :(  a sad kako čitam na forumu da taj L-karn. nema baš neko dejstvo.   Ja bih nešto što "radi", ali da nema nikakva štetna dejstva i posledice. Nije mi cena previše važna. Šta preporučujete? Ili da par meseci iskuliram sa suplementima i radim samo ove treninge?

Odrekla sam se slatkiša i pokušavam da se ispravno hranim, samo čitajući forum vidim da i tu izgleda grešim. Mislila sam da treba puno voća da jedem, pa tako ujutru (ako treniram pre podne) pojedem smućkano u blenderu jabuka,banana,jogurt i nekad malo pahuljica dodam. Posle treninga isto pojedem jabuku ili jagode. Za ručak kuvana piletina ili riba ili pečeno bez ikakve masnoće+ kuvani karfiol/šargarepa/tikvice/brokoli... i + salata od paradajza,paprike,nakad zelena salata. Hleb ne jedem nikakav nikad. Poslepodne/predveče obično užinam neku voćku,a ako treniram uveče onda obavezno užinam ono što jedem za doručak (voće iz blendera) jer kapiram da mi treba energija za trening??!   Za večeru pojedem nekad našto malo što mi je ostalo od ručka,a nekad mladi sir i paradajz, i neko voće (jabuka,narandža,jagode,breskva).
Po ovom što sam čitala do sada na Forumu, čini mi se da jedem previše voća u kom ima previše (mada dobrih) UH.???
Smršala sam 2kg za ovih nešto više od 2 nedelje. Stomak mi se smanjio za 4cm,a butine za 2,5cm,ali su nekeko čudno previše tvrde, izgleda mi da se previše  to salo pretvara u mišiće,da se stvrdlo i da sad više neće moći da se istopi!!????  Jel lupam sad gluposti ili šta?? :)

I još samo nešto: za tih oko 2h treninga popijem najmanje 1l vode, a nekad i 1,5l...a mogla bih i više jer sam baš jako,jako žedna dok treniram.  Jel to normalno?  Moja drugarica koja ima još više viška kg od mene i trenira samnom ne popije ni 0,5l, a znoji se i ona dobro,mada nešto malo blaže radi nego ja.

Eto,nadam se da će neko imati volje da mi odgovori na  pitanja, mrzelo me da čitavu novu temu otvaram zbog ovog mog posta.
;)

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #35 poslato: Maj 31, 2006, 02:52:21 pre podne »
Da li je to zaista tako,znači treba da menjam način vežbanja tako da mi puls bude u toj zoni kada se troše masti?
Da tako je. Procitaj
http://www.bodibilder.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1658

Suplemente slobodno, na forumu ces naci koje, najbolje neki fett burner. Animal Cuts nije los.

Mislila sam da treba puno voća da jedem. Greska, procitaj http://www.bodibilder.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100

Po ovom što sam čitala do sada na Forumu, čini mi se da jedem previše voća u kom ima previše (mada dobrih) UH.??? - Voce nema dobre UH, svi brzi Uh su losi. I da, preterujes s vocem.

Pij 5-6 litara vode dnevno. Obavezno.

Hrana ti je uzas, obeleces. Procitaj malo nutrition deo, i obavezno sastavi 6-8 obroka plan hrane, sa 100-200 UH, 2-3 grama proteina po kg (moze i 4 ako ti se da, protein se mora povecati pri dijeti, i on je najsigurniji nutrient, odnosno izvor kalorija), i 60 g masti, od cega moras koristiti riblje/laneno. KAd sastavis plan, jevi da korigjemo. Od  suplemenata, koliko mozes prisutiti, neces pogresiti, znaci whey protein, glutamin, bcaa.
NE moras se ubijati toliko kardio. Najbolje 2x dnevno, ujutru uzmes glutamin i bcaa pre trcanja, i dakle, kad ti je glikogen depo prazan, odradis pola sata Hit-a, ima opisano. POsle treninga i kardiauvek moze Whey+dex+glutamin. I upamti, najbolji sagorevac masti je misic. A svima lepo stoji :)
Kasnije trening sa tegovima, kad ispraznis glikogen, onda kardio. Ako se bojis da ces dobiti misice, procitaj http://www.bodibilder.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1066
Pozzz
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #36 poslato: Maj 31, 2006, 04:44:23 pre podne »
rapaid je sve odlicno odgovrio..

dakle..hrana ti ja katastrofa...

trening kojir adis bi i mogao da prodje ali sa modifikovanom hranom...

vode vise......

rapid je dalo linkove...samo navali i videti ces sama gde gresis..


btw.....WELCOME

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #37 poslato: Maj 31, 2006, 12:00:44 posle podne »
Definitivno. Dr Rapid ti je ama bas sve objasnio, u detalje, sa linkovima (da se covek ne ponavlja).
Sigurno ces kojesta zanimljivog pronaci na vec obradjenim temama. Kreni redom, pa polako ... Jeste da ces se morati malo potruditi da ono sto te zanima i pronadjes, i potrosices dosta vremena na to, ali isplatice ti se 101% :)

Dobro nam dosla :)

Van mreže smokvica

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #38 poslato: Jun 01, 2006, 01:38:41 pre podne »
Hvala.

Malo ste me uplašili.
Pretpostavila sam da moja "dijeta" nije baš savršena, ali da je toliko loša.... nisam znala. :(
Probaću sama da nešto sastavim kako treba,pa ću se javiti.
Suplemente-još se malo brinem da počnem već sad kad nemam kondicije za dobar HIT trening,ali vežbaću,pa planiram da za desetak dana naguram tu kondiciju za bar 20 min. HIIT. Pa onda neki sagorevač da pripomogne.

Pa da krenem sad na teorijski deo (taj mi je uvek lakši od praktičnog) :), hvala za linkove i za odgovor.

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #39 poslato: Jun 01, 2006, 02:14:30 pre podne »
Hit program mozes podesiti po svojoj kondiciji
Tako  recimo recimo ako moses voziti biciklo na levelu 20-30 minuta
ond mozes poceti recimo 3 minute zegrejavanje i onda ides jednu
4 minutu level 5 pa minutu vratis na 3 5 minutu isto tako
pa sestu minutu uradis level 6 pa minutu level 3 i tako minut high intesity
pa minutu low intesity sve prilagodis prma svojoj kondiciji

Pogledaj 20 min kardio alternative ima chart pa ce ti biti jasnije

Van mreže smokvica

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #40 poslato: Jun 01, 2006, 04:06:31 pre podne »
Ahaaa....ok, tnx ;)
mislila sam da je HIIT nešto baš teško-trčanje velikom brzinom 1min, pa sporije 1 min.... to još ne mogu.

pa ja tako i radim na biciklu, samo na baš na minut. Krenem na level 1 pola minute, onda level 2 isto do minut, onda level 3 5-6min, pa level 4 par min, level 5 oko 15min. Onda idem level6 minut do 2min, pa smanjujem postepeno do level3.

ali probaću sad na svaki minut da menjem level.
ok je to,samo me još zeza puls, digne se na 150-160 i onda ga mogu spustiti samo ako smanjim na level1 ili 2 i tu se zadržim 3-4min.

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #41 poslato: Jun 01, 2006, 07:51:50 pre podne »
smokvice dobronameran savet, (od mene) i potvrda za odlican savet od dadochichago.... drzi se bicikla sve dok ne budes u stanju da pravilno i kvaitetno odradis kardio trening trcanjem...ako vec insistiras na trcanju

tako ces imati efekta sigurno jer si "na pocetku", pa se organizam jos uvek lako "zbuni" i burno reaguje, a sa druge strane izbecices eventualne povrede koje se cesto javljaju kod ljudi koji jako zele da napreduju ali ne slusaju svoje telo (a slusati svoje telo i cuti ga sta signalizira nije ni malo lako i trazi mnogo iskustva)

dakle dok ne udjes u stos i dok tvoje telo ne udje u rutinu sa biciklom pedalaj pedalaj pedalaj

uvek ima vremena za trcanje

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #42 poslato: Jun 01, 2006, 11:47:13 pre podne »
Citat: smokvica
Ahaaa....ok, tnx ;)
mislila sam da je HIIT nešto baš teško-trčanje velikom brzinom 1min, pa sporije 1 min.... to još ne mogu.

pa ja tako i radim na biciklu, samo na baš na minut. Krenem na level 1 pola minute, onda level 2 isto do minut, onda level 3 5-6min, pa level 4 par min, level 5 oko 15min. Onda idem level6 minut do 2min, pa smanjujem postepeno do level3.

ali probaću sad na svaki minut da menjem level.
ok je to,samo me još zeza puls, digne se na 150-160 i onda ga mogu spustiti samo ako smanjim na level1 ili 2 i tu se zadržim 3-4min.


Mala korekcijica ;)
Ako sam dobro razumela dosadasnju pricu, Dadochicago ti nije savetovao da svaki minut menjas "level" kao sto si to do sada vec i radila zapravo. Ti si do sada nakon zagrevanja, po par minuta provodila na odredjenom "level" i pri tome ih povecavala, i kad bi dosegla neki svoj maksimum, onda bi lagano opet levels smanjivala. Znaci, isla bi (kad govorimo samo o levels, ne o minutama): level 1, 2, 3, 4, 5, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Sto nije lose, daleko od toga. Kardio je kardio :)
Ono sto ti Dadochicago predlaze je sledece:
recimo 1 i 2 su zagrevanje. Ok. Onda, ides level 3, pa level 4, pa opet level 3, pa level 5, pa level 3, level 6, level 3, svaki level po minut. Znaci, malo brzo, pa malo sporo.

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #43 poslato: Jun 01, 2006, 12:31:34 posle podne »
Citat: witch
Citat: smokvica
Ahaaa....ok, tnx ;)
mislila sam da je HIIT nešto baš teško-trčanje velikom brzinom 1min, pa sporije 1 min.... to još ne mogu.

pa ja tako i radim na biciklu, samo na baš na minut. Krenem na level 1 pola minute, onda level 2 isto do minut, onda level 3 5-6min, pa level 4 par min, level 5 oko 15min. Onda idem level6 minut do 2min, pa smanjujem postepeno do level3.

ali probaću sad na svaki minut da menjem level.
ok je to,samo me još zeza puls, digne se na 150-160 i onda ga mogu spustiti samo ako smanjim na level1 ili 2 i tu se zadržim 3-4min.


Mala korekcijica ;)
Ako sam dobro razumela dosadasnju pricu, Dadochicago ti nije savetovao da svaki minut menjas "level" kao sto si to do sada vec i radila zapravo. Ti si do sada nakon zagrevanja, po par minuta provodila na odredjenom "level" i pri tome ih povecavala, i kad bi dosegla neki svoj maksimum, onda bi lagano opet levels smanjivala. Znaci, isla bi (kad govorimo samo o levels, ne o minutama): level 1, 2, 3, 4, 5, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Sto nije lose, daleko od toga. Kardio je kardio :)
Ono sto ti Dadochicago predlaze je sledece:
recimo 1 i 2 su zagrevanje. Ok. Onda, ides level 3, pa level 4, pa opet level 3, pa level 5, pa level 3, level 6, level 3, svaki level po minut. Znaci, malo brzo, pa malo sporo.


Da upravo tako
Izmedzu ostalog nemoj da jedes 30 minuta posle treninga ali samo do 30 minuta (nemoj sad da nejedes sat vremena ) posto telo samim hit treningom jos uvek trosi kalorije nakon treninga a i ubrzava metabolizam
Obavezno uzmi Protein+carb Shake ili obrok koji se sastoji iskljucivo od prteina i karbohidrata

Van mreže smokvica

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kardio za curu?
« Odgovor #44 poslato: Jun 02, 2006, 05:20:05 pre podne »
Još jednom hvala na savetima.
Juče sam na biciklu radila (valjda) taj HIT, prvo 2-3 minuta sam se zagrejala, onda sam 30min. naizmenično po minut level 3, pa level 5, pa 3, pa 5 i tako.... :)Pratila sam na displeju i broj zamaha ili šta je već (koliko puta okrenem krug pedalom) i držala ga na oko 75. Baš sam se umorila. Posle sam još 15min bicikl na level3. Onda traka,steper i opet bicikl-ovog puta 10min isti onaj HIT.
Instruktor (tj.vlasnik teretane,ne znam mogu li ga zvati "instruktor") je zadovoljan, kaže da se dosta trudim i da ok sve radim. :)
Samo,rekao mi je da malo korigujem hranu (to voće sa pahuljicama iz blendera da izbacim,eventualno može neka jabukica), da ne jedem posle 18h ništa, nikakve saplemente-glutamine i to drugo što ste mi preporučili da za sada ne uzimam, već samo L-karnitin ( sat vremena pre treninga) koji će,on misli, meni ipak pomoći u početku, a kasnije možda Animal Cuts.
Evo sad doručkujem kuvana belanca,kao što mi je on preporučio. :)
A mislim da mu mogu verovati i da zna o čemu priča jer ima dosta dobre rezultate u tom sportu. :) Evropske :)
Naravno da jako uvažavam vaše mišljenje ovde,  ali on me zna i kako izgledam i svaki dan vidi kako i koliko treniram...... tako da.... probaću ovo što mi je savetovao, pa javljam za mesec-dva ima li rezultata! ;)

Pozdrav!