April 20, 2024, 04:25:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda kolena  (Pročitano 28264 puta)

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Povreda kolena
« Odgovor #15 poslato: Septembar 20, 2010, 11:04:21 posle podne »
Vidim da na ovu temu niko nije dalje odgovarao, ali svejedno, za slučaj da je neko nekad bude čitao, da sazna šta je bilo na kraju.

Danas sam bio na rendgenu kolena, i dijagnoza koja mi je postavljena je M17 - Gonarthrosis, početne degenerativne promene. Preporuka je da se konsultuje fizijatar.

Evo šta sam na internetu pronašao o artrozi:

http://www.stetoskop.info/Artroza-735-c27-sickness.htm

Interesuje me da li je neko sa tim imao iskustva, i da li to znači da više neću moći da radim noge? Piše da je proces ireverzibilan...  :(  Videću šta će mi za par dana reći fizijatar, ali najčudnije je što me dok radim vežbe za noge ništa ne boli, nego samo kasnije, na dodir.
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2010, 11:09:19 posle podne Marko977 »

Van mreže Jeep

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 513
Odg: Povreda kolena
« Odgovor #16 poslato: Septembar 20, 2010, 11:17:00 posle podne »
kako mislis da radis noge cucnjeve??moras paziti koleno-a ,i probati da  modifikujes-improvizujes isto ajkulina hrskavica kondorin sulfat ti je potreban,ne boj se mocices da vezbas

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Povreda kolena
« Odgovor #17 poslato: Septembar 21, 2010, 09:36:29 pre podne »
Hvala puno, utešno je znati da ipak postoji neka opcija. Ja nikad klasične čučnjeve nisam ni radio, nego sam radio vežbe na presi za noge, i vežbe na spravama za prednju i zadnju ložu i listove. Sve nešto mislim da nisu vežbe za listove krive za to, pošto ih radim sedeći, a opterećenje mi pada baš iznad kolena...  ???

Van mreže srebrni vuk

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
  • THE EASY DAY WAS YESTERDAY
Odg: Povreda kolena
« Odgovor #18 poslato: Septembar 22, 2010, 12:40:30 posle podne »
Vrlo lako može da bude ruptura meniscus medialisa ili meniscus lateralisa,bol se osjeća prilikom spuštanja,(napr. stepenice i slično) rjeđe na usponu,a kod potpune rupture bol prilikom mirovanja ili čak blokada pokreta uz oštar bol usled zaglavljivanja meniscusa ili njegovog komada između femura(butne kosti) i tibie i fibule(kosti potkoljenice). Dijagnostikuje se magnetnom rezonancom(najsigurnije) a lako može i ultrazvukom. Jedino rješenje je artroskopska operacija koja je takođe i rutinska ji laka.posle nje pacijent ide kući već sjutradan a već posle 3 dana vraća se normalnim aktivnostima.posle 15ak dana već može početi sa intezivnijim vježbama radi jačanja musculus femorisa(butnog mišića) kako bi zglob ostao stabilan. Ukoliko se ova povreda ne tretira ozbiljno,lako je moguće da dođe do komplikacija tipa istegnuća ili čak kidana ligamenata,što je itekako ozbiljna povreda i mora se raditi ligamentoplastika metoda koja je prilično skupa i posle koje je oporavak jako bolan i spor. stoga iz ličnog iskustva preporučujem odlazak kod stručnjaka i rješavanje problema na vrijeme.
Veliki Pozdrav
Κύριε ἐλέησον

Van mreže Marko977

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Povreda kolena
« Odgovor #19 poslato: Septembar 22, 2010, 01:35:35 posle podne »
Hvala ti Srebrni Vuče, ja prilikom hodanja, trčanja, vožnje bicikla, plivanja i sl. ne osećam nikakav bol, već samo kada prstom dodirnem to mesto. Sad kad čitam šta si mi napisao, pomislih da ja možda imam problem sa meniskusom, a da su mi ovaj početni stadijum artroze slučajno otkrili, i da bol ne potiče od njega?   ???  To bi onda verovatno značilo da početni stadijum artroze postoji i na levoj nozi (piošto su artroze obično simetrične), samo se još uvek ničim nije odao.

Dobio sam uput za fizijatra i otićiću kod njega što pre, pa ću se o svemu posavetovati, ne vredi sa doktorima opšte prakse.

Da li to znači da bi ipak trebalo da odem na magnetnu rezonancu?  :o

Van mreže srebrni vuk

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
  • THE EASY DAY WAS YESTERDAY
Odg: Povreda kolena
« Odgovor #20 poslato: Septembar 22, 2010, 01:39:41 posle podne »
naravno,neka ti daju uput za traumatolaoga-ortopeda,on će ti reći sta sa magnetnom da radiš. Od ljekara opšte prakse nema leba sem sto ti napišiu uput za specijalistu
Κύριε ἐλέησον

Van mreže MilicaLowkick

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Povreda kolena
« Odgovor #21 poslato: Septembar 22, 2010, 09:19:04 posle podne »
Da pomognem ako mogu... Pre 6 godina povreda kolena na odbojci! Lecili su me , bukvalno svi, a nista zalecili nisu... Posle 3 godine i jedno 20x iskakanja kolena bila sam na Banjici i u NS na klinici, tamo su zahtevali snimak magnetne rezonance, nisu mogli da veruju sta mi je sve radjeno za te 3 god...  U svakom slucaju, zbog nezalecene povrede ligamenta, sredila sam i meniskus. Pre 4 msc operisala sam koleno u Novom Sadu i prezadovoljna sam... Koleno posle 6 god stabilno!! Deo meniskusa izvadjen i vise ne predstavlja problem. Iskreno bih svakom ko ima problem sa ovim zglobom najtoplije savetovala odlazak kod specijaliste. Konkretno, opisan bol u kolenu(pogotovo na dodir kao sto je opisano) najcesce proizilazi od povredjenog samo meniskusa, ukoliko je potrebno, hirurskim putam se to jeko lepo sredi, a na dan operacije posle 2h se staje na nogu i odlazi kuci...
Nije bitno ko si,vazno je da si drug...... :)