April 26, 2024, 09:29:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux  (Pročitano 19161 puta)

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #30 poslato: Februar 23, 2009, 09:41:22 pre podne »
haha i za jos ponesto :D

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #31 poslato: Februar 23, 2009, 01:49:39 posle podne »
BOlje i da ne pitamo za šta... :)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #32 poslato: Februar 23, 2009, 02:09:34 posle podne »
Tema je odlicna, i dopada mi se sto je izmedju ostalog naveden i nacin treniranja.
Devojke, obratite paznju na jednu recenicu iz intervjua: "postavljala sam sebi mini ciljeve". Ovo je jakoooo bitno. Mnogi grese u tome sto postavljaju pred sebe zaista zestoke, konkretne ciljeve, mozda cak i nerealne, i istovremeno ocekuju da do cilja dodju za par dana. I naravno, sta sledi? Razocarenje. I onda, odustajanje. To je ono najgore sto moze da se desi.
Dakle, jos jednom. Bitno je pred sebe postaviti neki realno ostvarljiv cilj ali u realnom vremenu. Nebitno je da li je to skidanje jednog (1) kg, ili navikavanje da se od ovog momenta broj obroka dnevno sa 2 poveca na 3 (pa posle sa 3 na 4)... Kad se tako postave ciljevi, lakse je pratiti svoj rad, pratiti rezultate, i radovati se njima kad se ostvare. Samim tim, dobijamo jos vise na snazi i zelji da idemo dalje, ka ostvarivanju novog cilja :)

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #33 poslato: Februar 23, 2009, 02:17:28 posle podne »
Tanja potpuno si upravu.
Što veći ciljevi to veće razočarenje ukoliko ih ne ostvarite za predviđeno vreme. Zato budite skromni, vodite računa o svom zdravlju prvenstveno. Zapamtite još jednu stvar, ukoliko izgubite od 1-4kg. mesečno teže će te ih povratiti kada prekinete sa takvim režimom ishrane. Brz gubitak kilograma(7-10kg. mesečno) dovodi do jo-jo efekta. Vratiće vam se ko bumerang!

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #34 poslato: Februar 23, 2009, 02:24:33 posle podne »
Zapamtite još jednu stvar, ukoliko izgubite od 1-4kg. mesečno teže će te ih povratiti kada prekinete sa takvim režimom ishrane.
hoces da kazes da posle dijete i odradjene defke ces teze dobijati na kilazi ??? :D Pa posle toga je najlakse dobijanje ciste mase ako je sve ispostovano...

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #35 poslato: Februar 23, 2009, 02:30:20 posle podne »
Imam pitanje, zapravo je vise retoricko, pa se na njega ne treba odgovarati... dakle, Maso, ne osecaj se "prozvanom" molim te ;)

A zasto se vracati na stari rezim ishrane?? Mislim da je i Pedja jednom prilikom postavio ovo pitanje.

Ako je odredjena cura/zena bila nezadovoljna svojim izgledom (citaj: imala je visak kg), odlucila je da nesto uradi po tom pitanju, i nakon nekog vremena u tome je i uspela... zasto se onda vracati na ono sto nas je cinilo nezadovoljnim??? Ako to ucinimo, tj ako se vratimo starom rezimu ishrane, pa vratice nam se i kilogrami, 100%.

Dakle, ono sto treba da se odradi je sledece: novi rezim ishrane + treninzi (nebitno koliko redovni, ma neka bude i samo 2 puta sedmicno, i to je super) treba zapravo da postane nas novi nacin zivota. To je ono sto je najvaznije!!!!

Ne kazem sad da do kraja zivota treba da jedemo samo kuvani oslic (pa ne spremaju se sve zene za takmicenje, zar ne?). Nisam se ni ja odrekla svega, nije ni Pedja, ni Nella, ni Vladar... pre neki dan sam, npr, 'ladno smazala ono veliko porodicno pakovanje sladoleda sa plazma keksom (heheheheh). Ali, to je nesto sto ja uradim jednom u mesec dana, i sledeci obrok, kad ponovo ogladnim, obavezno mora biti nesto u stilu "kuvano pilece belo + malo povrca". Zadovoljila sam svoj napad za slatkim, ali su plocice na stomaku jos uvek tu :)
Ma ne kazem ni da sve moramo imati plocice na stomaku, samo sam navela sebe kao primer.

Samo zelim da kazem svim devojkama da ako smo svakog dana jele pizzu, 2 kolaca dnevno, jele puno testenine, sireva, itd itd... i onda se nekoliko meseci mucile i 'maltretirale' sa spravama i tegovima da svoje telo dovedemo u neko lepse stanje i jedva nekako smanjile onaj "slauf" oko stomaka... pa uzivajmo onda u svom telu, i negujmo ga i dalje :)

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #36 poslato: Februar 23, 2009, 02:45:13 posle podne »
Mark3,
ja govorim o običnim ljudima koji retko kada podignu bilo šta teže od kašike i viljuške, a ne o sportistima i profi bb-ma.

Tanja,
Slažem se sa tobom u potpunosti. Ali evo ja sam živ primer nekoga ko ume da "skrene sa puta". Ne nalazim sebi opravdanja, daleko od toga. Ali dok sam išla u srednju medicinsku školu nisam imala vremena ni da jedem, a kamoli da treniram. OD 7h ujutro do 13h popodne sam bila na praksi, a od 13:30h do 19h u školi. Tada je bilo vrlo teško bilo šta uraditi. Posle se to produžilo i na fax.
Drugi problem vezan za ovakvu vrstu ishrane, koja u potpunosti odgovara mojoj krvoj grupi(pošto gledam da se i toga pridržavam), kod mene je taj što ja uopšte ne volim da jedem meso. Sve ovo što sada jedem, jedem na silu. Za mene je pravo čudo kako mi polazi za rukom.
Moja rečenica u prethodnom postu odnosila prvenstveno na obične ljude kojih morate priznati ima više  i koji su verovatno posetioci ovog foruma.
Eto toliko ;)

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #37 poslato: Februar 23, 2009, 02:48:44 posle podne »
Mark3,
ja govorim o običnim ljudima koji retko kada podignu bilo šta teže od kašike i viljuške, a ne o sportistima i profi bb-ma.
pa ovde ne dolaze obicni ljudi koji ne podignu nista teze od kasike i viljuske ... Nemoj da shvatis ovo kao neku prozivku ili tome sl. ;)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #38 poslato: Februar 23, 2009, 02:58:44 posle podne »
Sve ok, Maso. Znam na sta si mislila, zato sam i rekla na pocetku posta "nemoj se osecati prozvanom" :)

Naravno, dok se ide u skolu, pogotovo ako je u pitanju skola u koju si ti isla, pa posle kad se krene na faks, a predavanja su i pre i poslepodne, dosta je tesko u taj naporan dnevni program ubaciti i trening i pri tome naci i vremena i nacina da se pazi na ishranu. No, bolje ikad nego nikad, zar ne?

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #39 poslato: Februar 23, 2009, 03:00:02 posle podne »
Nego, ova tema je posvecena Diani... pa ne bi bilo lose da ako mislimo da nastavimo dalje da pricamo o svemu ovome, da otvorimo novu temu, ili da nastavimo u nekoj drugoj koja vec postoji a vezana je za ishranu, i menjanje losih navika :)

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #40 poslato: Februar 23, 2009, 03:00:20 posle podne »
Mark3,
A ja?! Pa godinama nisam podigla ništa teže od kašike i viljuške. Sramota, znam i sama ali me nije stid da priznam. Znam da ne valja zato sam na putu da to ispravim.

Tanja,
Naravno, opušteno ;)

Da znaš, uprostismo devojci temu.

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: WBFF Figure World Champion '08 - Diana Chaloux
« Odgovor #41 poslato: Februar 25, 2009, 04:28:19 posle podne »
Znaci perfekcija  :o