April 19, 2024, 11:42:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)  (Pročitano 5374 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« poslato: Mart 25, 2009, 08:45:38 posle podne »
Drugari :)
i drugarice :)

Iskreno nisam znala gde da postavim ovu temu/pitanje, pa sam shvatila da je "najbezbolnije" na offtopic.

Iznervirala sam se ;) Odredjeni likovi (dakle, mnozina) kategoricno tvrde (nisu u pitanju osobe sa foruma) da misici nisu tezi od masti!! (jeste li se sad i vi iznervirali, hahahaha)
Sto je jos gore, tu informaciju su dobili od takozvanih, samo-prozvanih bildera (pa jesu "takozvani" kad tako pricaju), na sta sam ja samo rekla "porucite im da sam im rekla da pojma nemaju". No, naravno, ja sam zensko, i naravno da automatski pojma nemam  ;D

Posto planiram da odstampam par clanaka na tu temu, i na kraju da ogromnim slovima postavim natuknicu "za sve dodatne i bilo kakve druge informacije obratite se na site www.realx3mforum.com", pa im to fino gurnem pod nos, neka se edukuju malo.... treba mi vasa pomoc...
Ja sam vec pokusala preko search da pronadjem nesto konkretno na tu temu, no ne uspevam pronaci tekst vezano ne za dobijanje misicne mase i slicno, vec bukvalno bilo kakav tekst na temu "misicna masa je teza od masti u telu". Treba mi nesto gde mogu da na kraju teksta napisem i ono "izvor: " :)

Obicno ignorisem ovakve gluposti, ali sad jednostavno ne mogu. I, istovremeno hocu da umrem od smeha  :D Ljudi, pa ovo mi je isto kao ono kad mi je pre skoro 2 godine neka cura rekla: "rekli su mi da ako cura uzima proteine, da ce ostati sterilna"  :D


Unapred zahvalna ;)

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2009, 08:54:31 posle podne »
Drugari :)
i drugarice :)

Iskreno nisam znala gde da postavim ovu temu/pitanje, pa sam shvatila da je "najbezbolnije" na offtopic.

Iznervirala sam se ;) Odredjeni likovi (dakle, mnozina) kategoricno tvrde (nisu u pitanju osobe sa foruma) da misici nisu tezi od masti!! (jeste li se sad i vi iznervirali, hahahaha)

ko zna šta je ko mislio.

hoću kafu :)

Citat
The density of mammalian skeletal muscle tissue is about 1.06 kg/liter*. This can be contrasted with the density of adipose tissue (fat), which is 0.9196 kg/liter**. This makes muscle tissue approximately 15% denser than fat tissue.

* Urbancheka M, Pickenb E, Kaliainenc L, Kuzon W (2001). "Specific Force Deficit in Skeletal Muscles of Old Rats Is Partially Explained by the Existence of Denervated Muscle Fibers. [1]". The Journals of Gerontology Series A: Biological Sciences and Medical Sciences 56:B191-B197.

** Farvid M, Ng, T, Chan D, Barrett P, Watts G (2005). "Association of adiponectin and resistin with adipose tissue compartments, insulin resistance and dyslipidaemia. [http://answers.google.com/answers/threadview?id=576481

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2009, 08:58:24 posle podne »
ako im matematika ide loše, neka stave 10 gr masti u vodu i 10 gr nekog mesa, pa neka vide šta pluta :)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2009, 09:11:24 posle podne »
tacno tako :)
valjda ce ukapirati

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2009, 10:25:33 posle podne »
kilo masti je iste tezine kao i kilo misica ,   kilogram je kilogram   :D

bolje reci sta ima manju ili vecu specificnu tezinu , jer ovako ni ona ni ovi  nisu u pravu  , mast pluta po vodi jer ima manju specificnu tezinu  , a misici imaju vecu specificnu tezinu od masti

Van mreže good girl

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 316
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2009, 10:34:05 posle podne »
kilo masti je iste tezine kao i kilo misica ,   kilogram je kilogram   :D



poenta je u zapremini tog kg-a.. ;)  kilo misica je "manje" od kg sala... specificna tezina sto bi se reklo tj sto si ti rekao...
sve sto u zivotu vredi je ilegalno,perverzno ili goji...

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2009, 10:37:23 posle podne »
pa to je specificna tezina , valjda :D

Van mreže good girl

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 316
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #7 poslato: Mart 25, 2009, 10:40:16 posle podne »
pa to je specificna tezina , valjda :D

pa to sam i ja rekla... :D
sve sto u zivotu vredi je ilegalno,perverzno ili goji...

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #8 poslato: Mart 25, 2009, 10:47:55 posle podne »
ajde jos malo hemije da se razjasni  , specificna tezina je g/cm3  ili vec u zavisnosti sta se odredjuje , tezina / zapremina  , specificna tezina misicnog vlakna je negde 1.05-1.08 g/cm3  ne secam se dobro , zavisi od raznih faktora , spexificna tezina masti je 0.9 ili 0.92 g/cm3  e sada nisam siguran za telesnu mast koliko je tacno , ali ispod 1 g/cm3  znaci zakljucak :

0.92 g/cm3 < 1.08 g/cm3    znaci specificna tezina  misicna je veca od specificne tezine masti

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2009, 10:50:09 posle podne »
što sam ja i napisao :)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2009, 01:21:33 pre podne »
To se ranije u fizici zvalo GUSTINA, cemu novi pojmovi ?:)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2009, 01:40:20 pre podne »
Sa kim li se ti tamo prepucavas... Dodji malo u Bg da odmoris glavu! ;)


Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #13 poslato: Mart 26, 2009, 11:44:46 pre podne »
Zar nije spec. tezina g/dm3? :)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: treba mi pomoc - trazim neke clanke :)
« Odgovor #14 poslato: Mart 26, 2009, 07:38:15 posle podne »
Hvala svima :)
I sama sam nesto uspela iscackati po netu... uskoro sve to printam (ne cele tekstove, vec glavni deo i link teksta) + link naseg foruma, pa ako ni nakon toga ne ukapiraju neke stvari - njihov problem :)
Vecinu gluposti koje cujem ili vidim ignorisem 'ladno, ali na bisere ovakve vrste jednostavno moram reagovati :)