April 26, 2024, 11:18:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Xpand i NO  (Pročitano 46793 puta)

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Xpand i NO
« poslato: Januar 02, 2006, 12:37:12 pre podne »
Pitajte svakog bodibildera na koji nacin “radi” kreatin i verovatno cete cuti detaljan opis kako ova supstanca povecava snagu i misicnu masu.  Istu kolicinu informacija cete cuti i o proteinima. Ali pitajte nekog kako Nitric Oxide ( u daljem tekstu NO) radi i gledacete neme izraze lica! Ali nije ih za kriviti jer su blagodeti NO tek odskora poznate sportskom svetu. To je razlog zasto toliko bodi bildera ne zna da im NO moze pomoci da dobiju neverovatan dobitak u snazi, “napakuju” nove kolicine cvrste misicne mase i uveliko ubrzaju oporavak!!! Ono sto sledi je kratak vodic ka upoznavanju jednog od najvaznijih molekula poznatog bodi bilderima danas.

Sta je “Nitric Oxide”?

NO je materija izgradjena od jednog atoma nitrogena (azota) i jednog atoma kiseonika. U cilju da telo proizvede NO potrebna je pomoc Arginina (amino kiselina) i citave armije enzima pod imenom Nitric Oxide synthaze (NOS). Kada Arginin i NOS enzim dodju u kontakt reakcija proizvodi NO zajedno sa citrulinom ( jos jedna amino kiselina). Veoma je interesantno da se citrulin povratno moze pretvoriti u Arginin tako da ako Vam je cilj da povecate nivoe NO u svom telu trazite saplement koji vam pruza sve potrbne komponente. Radeci tako pruzate sebi neophodne prekursore ka NO(arginin) dok istovremeno snabdevajuci neophodne prekursore(citrulin) njih stimulisete da stvaraju i obnavljaju Arginin. Tako je vasa ukupna zapremina Arginina daleko veca.

Sta tacno NO radi?

NO se prizvodi u celijama koje se nalaze u samim krvnim sudovima. Kada se  te celije stimulisu- misicna kontrakcija- one sintetisu i oslobadjaju NO. Jednom oslobodjen NO se otpusta u susedno meko misicno tkivo krvih sudova cineci ih opustenijim i sirim(ovo se naziva vasodilacija). Rezultat je povecan dotok krvi u nadrazeni deo sto automatski izaziva neverovatnu napumpanost vasih misica koja se zadrzava i do 40 min posle treninga.
Zasto vam se misici pumpaju? Pa, u osnovi, napumpanost je jedan od telesnih sigurnosnih mehanizama koji sprecava pad u misicnoj funkciji i snazi.Krv koja je osnovni telesni transportni medium, nosi sve vitalne sastojke (amino kiseline, kreatin, glukozui kiseonik) u misice, koji su neophodni za proizvodnju energije, rast i oporavak. Kao dodatak, krv odnosi, uklanja bioprodukte metabolizma (karbon dioksid i mlecna kiselina) koji iscrpljuju misicno tkivo i tako sprecavaju maksimalan misicni rad. Znaci, povecanje krvotoka u misicnom tkivu povecava masu, snagu i ubrzava oporavak. I zapamtite, NO je ono sto cini napumpanost mogucom. Koliko god NO bio mocan on ipak ima svojih ogranicenja, koja se izborom pravog saplementa mogu prevazici.



P.S. Znam da tekst zvuci malo senzacionalisticki, ali eto, vise volim takav stil nego puko iznosenje informacija. Ne zamerite : )
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2006, 01:37:53 pre podne »
Kao prvo, svima pozdrav od Manimal i sve dobro u 2006 i sto vise misica.

Za mene je NO izvrstan pre- workout supplement. U pocetku sam koristio NO-XPLODE i dao mi nevjerovatnu energiju i snagu tokom treninga. Nakon jedno 2 mjeseca sam primjetio da doza koju sam uzimao je prestala da radi, ali i zato sam nasao rijesenje. Presao sam na Labradin SUPER CHARGE i sve je bilo u redu. Svaka 2 mjeseca ih mjenjam. Ovdje ima jako puno NO supplements ali nisu svi dobri.

Ako je neko u mogucnosti da proba a posebno ako je natural bilo bi to odlicno. Ne znam kakva je situacija u Srbiji i da li se moze naci tamo ali ako moze ja vam toplo preporucujem ova dva gore navedena supplementa.

Puno pozdrava od Manimal iz USA.

Van mreže Mladen

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 197
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2006, 01:56:14 pre podne »
Dosta ljudi hvali dymatize xpand, samo sto je preskup da bih ga priustio sebi pored wheya, kreatina, glutamina, animal packa... 4000 i nesto za mesec dana mislim da je previse za NO, to je jos 2.5kg wheya...

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2006, 02:02:45 pre podne »
Imamo takodje i Ultimat Nutrition ArgiNOne, ali i njega cena malo zeza : )

Manimal, dobro dosao!
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2006, 04:40:58 pre podne »
Salaze se sa Manimal NO_EXPLode je izvrstan produkt koristim ga vec neko vrijeme Daje mi energiju i dobar pump
Ali paziite ista kompanije prvi in NITRIx u pilulama ali bez creatina kazu da bi se trebalo uzimati zajedno ali po mom misljenju to je bacanje para
probao sam dva mjeseca ali promjene nije bilo
Ja bi defitivno preporucio samo (creatin,nitro oxide) bez dodatnih nitro oxide tableta koje su preskupe

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2006, 10:23:30 pre podne »
dobrodosao manimal....

expand od dymatize je odlican produkt....sastav..

Xpand

Sastav 1 doze Količina  
Kalorija 0  
Ukupno ugljenih hidrata 0g  
Šećeri 0g  
Kreatin Ester Fusiontm, Kreatin Etil Ester Malat, Trikreatin Malat 4g  
Arginin Alfa-Ketoglutarat (A-AKG) 3g  
Betain Anhydrous 2g  
Taurin (mikornizovani) 2g


Arginin je osnovna amino kiselina koja je veoma bitna u ljudskom organizmu: pomaže u oslobađanju organizma od viška amonijaka, veoma je bitan u sintezi proteina kao i izgradnji imunog sistema. Arginin u kombinaciji sa Alfa-Ketogluteratom je veoma značajan za metabolizam amino-kiselina kao i za proizvodnju energije.

Arginin Alfa-Ketogluterat je transportni sistem koji kada se unese u krvotok značajno povećava proizvodnju nitricoksida što dovodi do: pojačanja i povećanja „mišićne pumpe“ nakon treninga, povećava izdržljivost i ubrzava oporavak, omogućava odrađivanje pojačanih treninga.

Azot monoksid je bezbojni gas,slobodni radikal koji se nalazi u tkivima svih sisara. On je važan neurotransmiter. Njegovo prisustvo u krvi pojačava i poboljšava rad mišića. On pojačava protok krvi i dostavljanje hranljivih supstanci do ćelija angažovanih pri vežbanju, povećava snagu, vazodiletaciju i ćelijsku pumpu, kao i regeneraciju mišićnih vlakana. Azot monoksid ima životni vek od svega nekoliko sekundi tako da ga organizam mora konstantno proizvoditi. Povećanjem izvora slobodnog arginina povećava se proizvodnja azot monohidrata. Nova supstanca A-AKG i L-Arginin piroglutamat pomažu maksimalu bio-iskorišenost i direktno utiču na proizvodnju azot monoksida. Ono što će bodibilderi najviše primetiti jeste mnogo snažnija mišična kontrakcija i jača pumpa. Dugotrajnija intracelularna pumpa omogućava povećanje mišićne tvrdoće i prokrv
...copy from www dymatize.co.yu

Van mreže Milos Sarcev

  • VIP
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 177
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2006, 05:48:08 posle podne »
Hmmmmm, da ne pogresim sa ovim postom...medjutim: jeste li probali VIJAGRU - za trening ili takmicenje?
Upravo zbog ove cele teorije o nitrik oksidu nekolicina njih je to probala - sa fantasticnim rezultatima...(nije da sam ja to probao nego neki komsija od mog rodjakovog prijatelja koji zivi negde daleko.../nadam se da razumete/....)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2006, 06:30:42 posle podne »
Citat: Milos_Sarcev
Hmmmmm, da ne pogresim sa ovim postom...medjutim: jeste li probali VIJAGRU - za trening ili takmicenje?
Upravo zbog ove cele teorije o nitrik oksidu nekolicina njih je to probala - sa fantasticnim rezultatima...(nije da sam ja to probao nego neki komsija od mog rodjakovog prijatelja koji zivi negde daleko.../nadam se da razumete/....)[/quote......nazalost milose ovakvog nacina'TESTIRANJA',je kod nas mnogo...svako je danas strucnjak i svako se petlja tamo gde mu nije mesto itd......ne govrim za nikoga konkretno..nego tako nam je i po pitanju svih drugih segmenta koji prate ovaj sport.......kod nas klnac ide u gym 2 meseca i vec deli savete koje je negde proctiao,ili cuo itd....e to je problem...

a vijagra za trening-hahahhahahhaha..nisam jos probao.....hahahhahahh....

Van mreže Binais_Begovic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 306
  • Team Milos
    • http://www.Binaisbegovic.com
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2006, 10:38:19 posle podne »
Citat: Milos_Sarcev
Hmmmmm, da ne pogresim sa ovim postom...medjutim: jeste li probali VIJAGRU - za trening ili takmicenje?
Upravo zbog ove cele teorije o nitrik oksidu nekolicina njih je to probala - sa fantasticnim rezultatima...(nije da sam ja to probao nego neki komsija od mog rodjakovog prijatelja koji zivi negde daleko.../nadam se da razumete/....)


Kako ovaj post nisam vidio...Ovo morate probati, neverovatan pump....sasvim je dovoljna polovina

Van mreže stole33

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
XPand od dymatize-a
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2006, 07:33:48 pre podne »
Sta milslite o tom preparatu? Kakav se napredak moze ostvariti sa njim?

Van mreže Return_Of_The_HULK

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Re: XPand od dymatize-a
« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2006, 07:41:23 posle podne »
Citat: stole33
Sta milslite o tom preparatu? Kakav se napredak moze ostvariti sa njim?


E moj Stole, nisi mogao da pitas u boljem casu  :D Jer sam ga ja popio pre jedno nedelju dana. X PEND od Dymatize-a je nesto jebeno najbolje sto sam ikad probao. Ja sam ga uzimao sa Optimum Whey-om, i ZMA, ali sam SIGURAN da je X PEND radio najveci posao. Naravno pomogao je i protein i ZMA itekako, ali ja ti garantujem da se sa time neces zajebati. To ti je vrhunski kreatin nove generacije pomesan sa NITRIC OXIDOM ( azotoksid ) i u toj kombinaciji radi kao da si na steroidima. Imas osecaj da ce misic da ti pukne, eksplodira, izleti iz koze. Dizao sam vece kilaze i imao vise ponavljanja. Ima neverovatno brz transportni sistem, tako da mi je lik u rednji rekao da ni ne moram da koristim dekstrozu u kombinaciji sa njim, jer to nije klasican kreatin i kod njega to ne mora. Ali posto mu ni ne skodi naravno, ja sam ga mesao sa dekstrozom. Cisto malo da popijem i ugljenih hidrata. Ima do jaja ukus, ja sam pio narandzu. Kao cedevita. Nema ni punjenja kod njega. Dobijes 700 grama u kutiji i pijes 30 min pre treninga na prazan stomak i 10-15 min posle trninga. Kada ga popijes bilo bi dobro da ne jedes nista narednih pola sat, sat. Pazi, meni je bilo super. Cim dobijem kintu kupujem ga opet, ali posto je sve individualno ne mogu da kazem i da ce tebi biti toliko dobro. Ali verovatno hoce. Ja ti kazem, ja sam mesao tri vrhunska proizvoda, i po meni to najbolje radi kad se uzme vise stvari, ali ovo je cudo kakva je to energija u toj kutiji. Naravno ja sam pio po 8 i vise litara vode dnevno, sto naravno ne treba, ali ja sam to radio iz drugih razloga, ali ako ga kupis pusti price, pij koliko god mozes vode dnevno. Bar 3-5 litara. Ipak je to kreatin u osnovi a svi znamo da se u periodu koriscenja kreatina satire od vode. Pozdrav.

Van mreže stole33

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Re: XPand od dymatize-a
« Odgovor #11 poslato: Mart 05, 2006, 09:58:47 posle podne »
Citat: Return_Of_The_HULK
Citat: stole33
Sta milslite o tom preparatu? Kakav se napredak moze ostvariti sa njim?


E moj Stole, nisi mogao da pitas u boljem casu  :D Jer sam ga ja popio pre jedno nedelju dana. X PEND od Dymatize-a je nesto jebeno najbolje sto sam ikad probao. Ja sam ga uzimao sa Optimum Whey-om, i ZMA, ali sam SIGURAN da je X PEND radio najveci posao. Naravno pomogao je i protein i ZMA itekako, ali ja ti garantujem da se sa time neces zajebati. To ti je vrhunski kreatin nove generacije pomesan sa NITRIC OXIDOM ( azotoksid ) i u toj kombinaciji radi kao da si na steroidima. Imas osecaj da ce misic da ti pukne, eksplodira, izleti iz koze. Dizao sam vece kilaze i imao vise ponavljanja. Ima neverovatno brz transportni sistem, tako da mi je lik u rednji rekao da ni ne moram da koristim dekstrozu u kombinaciji sa njim, jer to nije klasican kreatin i kod njega to ne mora. Ali posto mu ni ne skodi naravno, ja sam ga mesao sa dekstrozom. Cisto malo da popijem i ugljenih hidrata. Ima do jaja ukus, ja sam pio narandzu. Kao cedevita. Nema ni punjenja kod njega. Dobijes 700 grama u kutiji i pijes 30 min pre treninga na prazan stomak i 10-15 min posle trninga. Kada ga popijes bilo bi dobro da ne jedes nista narednih pola sat, sat. Pazi, meni je bilo super. Cim dobijem kintu kupujem ga opet, ali posto je sve individualno ne mogu da kazem i da ce tebi biti toliko dobro. Ali verovatno hoce. Ja ti kazem, ja sam mesao tri vrhunska proizvoda, i po meni to najbolje radi kad se uzme vise stvari, ali ovo je cudo kakva je to energija u toj kutiji. Naravno ja sam pio po 8 i vise litara vode dnevno, sto naravno ne treba, ali ja sam to radio iz drugih razloga, ali ako ga kupis pusti price, pij koliko god mozes vode dnevno. Bar 3-5 litara. Ipak je to kreatin u osnovi a svi znamo da se u periodu koriscenja kreatina satire od vode. Pozdrav.

Van mreže stole33

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Re: XPand od dymatize-a
« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2006, 09:59:39 posle podne »
Hvala na odgovoru. u kojim ti kolicinama sve to kombinujes?

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: NO - Nitric Oxide
« Odgovor #13 poslato: Mart 23, 2006, 08:45:40 posle podne »
Ja sam video EAS-ov NO Booster ( ali bez cretaina ) i mnooogo je skup ( nesto oko 5.5oo din ), i sad ja razmisljam kakav efekat bi dao taj NO Booster pomesan sa nekim kvalitetnim cistim Creatinom. Necu ni da razmisljam o tim preskupim varijantama, jer vec postoje i Dymatize Xpend i Labrada Super Charge, i oba su skupa, ali su ubitacni. A oni sadrze i proverono kvalitetan creatin i odlican NO. Mislim to su vrhunske firme. Ja sam pio Xpend i fenomenalan je. Za Super Charge ne znam, nisam probao, ali kazu ljudi da kida.
Jel neko zna sta je jace od ova dva ? Ili bar sta sadrzi vise citrulina ?

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
cuveni x-pand
« Odgovor #14 poslato: Mart 28, 2006, 10:07:30 pre podne »
Pozdrav svima i zelim odma da pohvalim ovaj forum, najbolji je jer ima mnogo strucnih ljudi koji  nesebicno dele savete no da neduzim interesuje me vase misljenje: kupio sam x-pand pa me interesuje da li bi mogao da dodam svakoj dozi jos 5g kreatina jer jedna od uloga x-panda vrsi bolju ugradnju "svega" u misic, znam da u njemu vec ima Creatine Ester Fusion 4g pa mislim od viska glava ne boli.Bas me zanima vase misljenje? Inace ovo mi je prvi put da koristim nesto do suplemenata a inace sam dosta procitao o suplementaciji, ishrani a i treninzima tako da sam upucen u to. UNAPRED HVALA :D