April 24, 2024, 06:56:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Hrana za masu...  (Pročitano 19728 puta)

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #15 poslato: Avgust 19, 2009, 04:17:48 posle podne »
Pa rekao si "cast retkim gejnerima..." nek uzmeo bilo koji bolji gejner i eto mu mase i sala! Sta nije u redu??!
Hoćeš da kažeš da se od gejnera ne dobija masa brže (kakva god da je a lošije je svakako)...
Mnogi ektomorfi baš uzimaju gejner jer ih "bolje radi"... Jbg, ne boje se sala jer ga jako malo dobijaju...


Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #16 poslato: Avgust 19, 2009, 04:21:57 posle podne »
Dobija se masa brze ali kakva masa
NIkad ne bih platio da pijem proste secere ....
Kao sto je pisano na forumu hiljadu puta - whey je mnogo bolje resenje od gejnera...
I ne razumem cemu to brze
Ne znam cemu tolika zurba..
Brzina i BB nikako ne idu zajedno....
Strpljenje je glavna stvar ....
For me , life is continously being hungry.

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #17 poslato: Avgust 19, 2009, 04:25:44 posle podne »
Xax, pa "weasel" respekt za takvo mišljenje i ja tako radim!!!
Ali molim te šta on želi? Dečko traži SALO i masu... Da li će pre dobiti salo sa gejnerom (ali i masu) ili sa wheyom? Pa naravno sa gejnerom!!! Čak šta više ako pazi na ishranu i pije whey sala neće ni dobiti...

Ja stojim isto iza toga da je bolji whey weasel, ali dečko traži salo, šta drugo da mu savetujem nego proste šećere sa malom dozom proteina kakvi su gejneri. I okej, našli smo se, neću više petljati ovde neka sam odluči želim mu da postigne zadati cilj.

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #18 poslato: Avgust 19, 2009, 04:31:05 posle podne »
A ja sam nekako siguran da covek i ne zna sta ustvari hoce...  :D  Ustvari znam sta hoce, hoce da za sto krace vreme nabaci sto vise "mase", a kada je bude nabacio, kajace se sto nije isao sporijim putem...  :D
PREKO PRECE, NAOKOLO BLIZE!!!  To ti je ovaj sport...  ;)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #19 poslato: Avgust 19, 2009, 04:48:15 posle podne »
Masa nije problem, mase nema. :)

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #20 poslato: Avgust 19, 2009, 06:09:09 posle podne »
weasel..RESPECT......ipak sam nesto naucio na forumu!!!

Van mreže Ogi

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #21 poslato: Septembar 01, 2009, 02:57:05 pre podne »
Prvo pozdrav svima, ovo mi je prvi post, forum je odlican. Vec 10-ak dana citam i iscitao sam manje vise sve, ali imam jos par pitanja, pa da ne otvaram novu temu iskoristicu ovu. Imam 22god, 185cm, 74kg. Ceo zivot sam mrsav, tek sam se u zadnja 3 meseca malo popravio i digao kilazu sa 69 na 74kg. Krenuo sam u teretanu i imam par pitanja u vezi ishrane. Dakle shvatio sam cime i u kojim kolicinama treba da se hranim, jedino me interesuje, posto u teretanu idem u jutarnjim casovima, sat nakon ustajanja, da li Whey da popijem pre treninga, tj. posle dorucka, ili posle treninga? Takodje me interesuje, posto 2 puta nedeljno imam treninge (neovisno o teretani, u pitanju je borilacki sport) koji su pretezno aerobni, da li treba Whey da uzimam i pre ili posle njih?? Da li uz Whey i dextrozu da ukljucim i kreatin? Hvala unapred!

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #22 poslato: Septembar 01, 2009, 04:01:57 pre podne »
Pa zavisi od dorucka... Jedan od idealnih resenje jesu ovsene pahuljice sa mericom wheya... Mozes i neki drugi kvalitetan dorucak, pa whey 20min pre teretane. Ako iz nekog razloga treba da se odlucis za whey pre ili posle treninga, to svakako neka bude posle! Whey Obavezno ide posle treninga, sa dekstrozom naravno. Isto to vazi i za aerobni trening. Kreatin bih ti svakako toplo preporucio, pogotovu ako ga ranije nisi koristio. A o kreatinu imas citavu literaturu na ovom forumu :)

Van mreže Ogi

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #23 poslato: Septembar 01, 2009, 09:04:09 pre podne »
Ok, hvala druze!

Van mreže Ogi

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #24 poslato: Septembar 03, 2009, 06:19:47 posle podne »
Evo kako sam ja to otprilike slozio, pa dajte predloge i kritike. Dakle kao sto sam rekao, 22god, 74kg, 185cm. U teretanu idem jutrom, pon, sre, pet i jedan dan vikenda. Utorkom i cetvrtkom imam treninge (nevezano za teretanu, pretezno aerobni).

Pon, sre, pet 8.30-9.00 dorucak - 3,4 jajeta + 150gr ovsenih
                        9.30-11  teretana
                        11.20 - Whey - 30g, 20g dextroze
                        13.00 - 150gr piletine + 100gr pirinca ili 200gr kropmira
                        16.00 rucak (razno, sta keva spremi ;))
                        19.00 sendvic, tunjevina ili pileca prsa
                        23.00 ella sir 200gr + jos ponesto
To je danima kad idem u teretanu. Kakve bih izmene trebao da napravim kada imam treninge uvece od 19 do 21? I da li bi valjalo da ubacim bazen 1 ili 2 puta nedeljno? Hvala unapred.
       

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #25 poslato: Septembar 03, 2009, 11:48:08 posle podne »
Mozda bi bilo bolje da radis 3 treninga sa tegovima nedeljno ako si vec obavezan da imas 2 aerobna, a bazen ti za sada ne bih preporucio, trosis previse kalorija... Dorucak je okej. 30 grama dekstroze ti nista ne znaci! Minimum 50g! I ne treba ti tolika pauza izmedju whey-a i obroka posle treninga. "Sendvic"? "Jos po nesto" ??? Trebao bi da naglasis kakvu masu zelis!? Da li ciljas na cistu misicnu masu ili na MASU? U svakom slucaju trebao bi 1-2 dana u nedelji da ne treniras nista, vec da odmaras i jedes...

Van mreže Ogi

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #26 poslato: Septembar 04, 2009, 12:32:34 pre podne »
Ciljam na cistu miscnu masu. Jos ponesto je znacilo, piletina, ili tunjevina ili tako nesto... Znaci jedan trening sa tegovima da izbacim. Zaboravio sam da u PWM dodam kreatin. I ako mozes da me uputis, danima kada imam aerobne treninge, kako treba da izgleda PWM? Isto ili nesto treba da menjam? Koliko posle trening treba da ga uzmem? Da li treba da povecam i dozu Whey-a?

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #27 poslato: Septembar 04, 2009, 12:54:06 posle podne »
PWM: Merica whey-a + 3-5g kreatina + 60g dekstroze. Whey uvek mozes da povecas, da ga ubacis izmedju dva boroka ili ukoliko ti je neki obrok bio nedovoljno hranljiv, pojacas ga sa whey-om. Isto vazi za dane aerobnog. Ako imas para preporucio bih ti glutamin za tvoju situaciju. Danima kad ne treniras bi trebao jos vise da pripazis na ishranu... Ako vec jedes sendvice pravi ga od integralnog, razenog, kukuroznog hleba i pazi sta stavljas u njega (niposto salame, zuti sirevi. Pravi ga od tunjevine, piletine, sa ella sirom...) O tome kad treba uzeti pwm posle teretene postoje nesuglasice. Neki kaze odmah u svacionici, neki cim dodjes kuci... Jebem li ga, pijes ga kad dodjes kuci... Evo upustva za najefikasniju upotrebu kreatina:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,65.0.html


Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #28 poslato: Septembar 04, 2009, 12:56:19 posle podne »
Jednostavno  se presvuci na brzaka, napuni bocu vodom, promuckaj i lagano popij PWM.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #29 poslato: Septembar 04, 2009, 02:15:50 posle podne »
Evo kako sam ja to otprilike slozio, pa dajte predloge i kritike. Dakle kao sto sam rekao, 22god, 74kg, 185cm. U teretanu idem jutrom, pon, sre, pet i jedan dan vikenda. Utorkom i cetvrtkom imam treninge (nevezano za teretanu, pretezno aerobni).

Pon, sre, pet 8.30-9.00 dorucak - 3,4 jajeta + 150gr ovsenih
                        9.30-11  teretana
                        11.20 - Whey - 30g, 20g dextroze
                        13.00 - 150gr piletine + 100gr pirinca ili 200gr kropmira
                        16.00 rucak (razno, sta keva spremi ;))
                        19.00 sendvic, tunjevina ili pileca prsa
                        23.00 ella sir 200gr + jos ponesto
To je danima kad idem u teretanu. Kakve bih izmene trebao da napravim kada imam treninge uvece od 19 do 21? I da li bi valjalo da ubacim bazen 1 ili 2 puta nedeljno? Hvala unapred.
       
dorucak ne valja,ubaci 5 belanaca i 2 cela jajeta,sendvic integralna kifla obavezno bez salame,koji ce mu 50g dex,15g dex i 20g malta radi posao za whey;).ne moze 100g pirinca ili 200g krompira ili 100g pirinca ili 400g krompira zapamti,100g puirinca ima 80g uh,a 100g kropira ima 20g uh pa racunaj..........pre spavanja samo ELLA SIR BEZ ICEGA!!!!!!!!!
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!