April 27, 2024, 03:20:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Emisija o dodacima prehrani  (Pročitano 5149 puta)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Emisija o dodacima prehrani
« poslato: Septembar 02, 2009, 07:20:07 posle podne »
Evo upravo sam maloprije upalio televizor i vidio kako emitiraju video isjecak o dodacima prehrani.Pricaju kako masa ljudi poseze za proteinima kako bi dobili misicnu masu, pa za L-carnitnom,a da pri tome ne shvacaju kako si narusavaju zdravlje, kako je to opasno za srce... >:( >:( >:( ??? ???Uf kako sam sada nesto zivcan.
Najbolje od svega je to sto je nekakva baba sve to objasnjavala strucno voditelju kako treba paziti pri konzumacija dodataka prehrani, kako se treba raspitati o tim dodacima prehrani sa svojim doktorom, jel oni ostecuju bubrege.............  >:( >:( ??? ??? :o :o
Ma neda mi se vise pisati jel sam upravo sada >:(
Evo samo sam htio napisati kako 70%ljudi nemaju pojma o dodacima prehrani i to je zaista porazna realnost kako su ljudi neupuceni u neke stvari... >:(

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #1 poslato: Septembar 02, 2009, 07:42:24 posle podne »
70%?

Povecaj to za jos minimum 25%
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #2 poslato: Septembar 02, 2009, 07:44:33 posle podne »
I takve budalastine pricaju javno na televiziji cijeloj naciji, pa onda nije niti cudno kako svi skoro misle da su bodybuilderi bolesni ljudi kako ce umrijeti za godinu dana ???

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2009, 07:53:15 posle podne »
Nemas sta da se nerviras, tako ti je to kod nas...

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2009, 09:09:19 posle podne »
Pa dobro jutro . Tako je oduvek bilo i na tvu i u caspisama i kod lekara i svuda ....
Jednostavno ne obracati pzanju. KOlko budala ima na svetu kad bi se nervirali za svaku onda jbg
For me , life is continously being hungry.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #5 poslato: Septembar 02, 2009, 09:32:08 posle podne »
Retardi...nisu mi jasni doktori koji i dalje propagiraju da je to stetno...

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #6 poslato: Septembar 02, 2009, 10:57:53 posle podne »
to bilo na HRT-u?

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2009, 10:46:02 pre podne »
nisi ti to pažljivo slušao. siguran sam da je to izgledalo ovako:

neki sportisti, pa tu zamesi malo sa slikama raznim, koriste velike količine proteina....
onda zamuti nekom izjavom koju niko ne razume.
onda kaže da velika količina proteina loše utiče. ali ne kaže na koga, a misli na one iz druge rečenice.

tu je žrtva upecana! gledalac misli na one iz prve rečenice, jer prepoznaje svoje dete koje kući dovlači kante.

onda dete pod ruku, pa pravo kod tog doktora.
doktor kaže, ajde da čujem, ispričajte mi šta i kako uzima.
posle tužne priče roditelja, doktor kaže: "imali ste sreće, to je ok, ali ćemo mi to da držimo pod nadzorom. i molim vas uzmite račun kad budete izlazili."

sve je to mnogo manje ozbiljno nego što mi mislimo. uvek su u pitanju neke pare.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #8 poslato: Septembar 03, 2009, 11:07:44 pre podne »
Problem je u tome sto doktori kazu da su proteini losi, a neinformisani gledaoci odmah pomisle na prah...


Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #9 poslato: Septembar 03, 2009, 01:08:38 posle podne »
Ma lupetaju sve i svasta

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #10 poslato: Septembar 03, 2009, 01:20:15 posle podne »
Problem je u tome sto doktori kazu da su proteini losi, a neinformisani gledaoci odmah pomisle na prah...



a sto bi protiteini tj belanciveine iz hrane bile lose?
gde to pise???

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #11 poslato: Septembar 03, 2009, 02:41:22 posle podne »
Ne Pedjoni, nemoj pogreshno moje rijechi protumachti...

Nigdje ni ne pishe, nema ni jedne ozbiljne studije koja je pokazala da ogromne kolicine proteina djeluju stetno na jetru, pa i ti sam znash da kako kazes nasi "doktori"  se jos uvijek sluze knjigama iz doba Milke Planinc i njoj slicnih.
Citat
a sto bi protiteini tj belanciveine iz hrane bile lose?
gde to pise???
NIGDJE!!!!

I kao sto rekoh nema ni jedne studije da je to pokazala, nauchne i ozbiljne studije.

Ali kao sto rekoh problem je u neinformisanosti doktora kao i ljudi...

EDIT: i od kako treninram nisam imao ni najmanje probleme sa zdravljem, kada su svi u kuci bili prehladjeni ja sam jedini bio zdrav...fizicka snaga mi se povecala, imunitet takodje, postao sam veci, skinuo sam suvishne kilograme...

PA i ja svakodnevno slusham idiotizme jer koristim whey i kreatin...znachi VRH!!!!!!!

Jedan mi kaze kako ce mi srce otici, drugi jetra, ja kad ih pitam kako i sta, znaju li oni ista o tome, jok....ne znaju oni, nemaju pojma, ali znaju da ce mi srce otici....jebo to sto nemaju pojma ni sta je surutka, a kamoli kad sam im objashnjavao da se protein djeli na aminokiseline....jos onda se sjete one debilske scene iz fila sedam i po (kad onaj kaze:"drknesh aminokiseline ..jbg ne mosh jebavat par nedelja al jbg")..mislim sve je to jebena neifomisanost ljudi...


JA NE KAZEM DA SU PROTEINI IZ HRANE LOSHI< NAOPROTIV, TO TVRDE DOKTORI KOJI JOS UVIJEK DRKAJU PO SVESKAMA IZ DRUGOG SV. RATA, A NAROD IH SLUSHA KAO LUD...

Pa i ja sam prije trenirao neke sportove i mislio treba sto vishe voca i povrca derati, i onda kada sam isao u teretanu prije nekih 10-ak godina jeo sam samo povrce i voce, desilo mi se isti k***c kao i Miloshu Sarcevu....izgubio kile opao imunitet, cas prehladje, dok nisam sada psolije toliko godina dosao na forum i shvatio sta sam trebao raditi...
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2009, 02:43:06 posle podne tenssa »

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #12 poslato: Septembar 03, 2009, 02:59:02 posle podne »
Ma sve je to vise nego porazno sto se tice doktora.
Pazite sad ovo.Moj deda je bio na seminaru kod nekog jako "poznatog" doktora i taj doktor je  pricao kako djeca trebaju jesti sto vise cokolade zbog glukoze, jel ce im u protivnom mozak nece biti u stanju normalno funkcionirati. ??? ??? ??? ???Kao mozak koristi 90% glukoze, pa se treba trpati sa cokoladama zbog glukoze. ???
I tako ja koji ne jedem cokoladu, meni ce mozak otici i nece mi biti u stanju normalno radititi, zato sto ne jedem glukozu, meni ce imunitet pasti... ??? ??? ???
O moj Boze. :-[

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #13 poslato: Septembar 03, 2009, 03:08:03 posle podne »
cini mi se da je u Hrvatskoj mnogo veca ekspanzija bb-a i da je su kod njih suplementi doziveli mnogo vecu popularnost nego kod nas , uopste fitnes , teretane... neki moj utisak... ispravite me ako gresim ... a gledao sam ovu emisiju , pa nisu nista te dve rekle(jedna je nutricionista jedan fitnes trener) pogresno cak sta vishe odobravale uzimanje suplemenata i ispravno govorile kako nije ista kombinacija suplemenata za svakog u zavisnosti od cilja , ishrane i da se neupuceni ljudi trebaju konsultovati sa strucnjacima iz tih oblasti pre nego sto nesto uzmu ...  bile su skorz korektne tako da IGI i kompanijan NEMOJTE DA KAKITE , jbt samo cekate nekog da na nataknete na onu stvar...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Emisija o dodacima prehrani
« Odgovor #14 poslato: Septembar 03, 2009, 03:22:48 posle podne »
cini mi se da je u Hrvatskoj mnogo veca ekspanzija bb-a i da je su kod njih suplementi doziveli mnogo vecu popularnost nego kod nas , uopste fitnes , teretane... neki moj utisak... ispravite me ako gresim ... a gledao sam ovu emisiju , pa nisu nista te dve rekle(jedna je nutricionista jedan fitnes trener) pogresno cak sta vishe odobravale uzimanje suplemenata i ispravno govorile kako nije ista kombinacija suplemenata za svakog u zavisnosti od cilja , ishrane i da se neupuceni ljudi trebaju konsultovati sa strucnjacima iz tih oblasti pre nego sto nesto uzmu ...  bile su skorz korektne tako da IGI i kompanijan NEMOJTE DA KAKITE , jbt samo cekate nekog da na nataknete na onu stvar...


Ma sve 5, ali to je samo realnost.