April 19, 2024, 11:45:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: pohvale i pitanja :)  (Pročitano 2392 puta)

Van mreže Smederevka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 2
pohvale i pitanja :)
« poslato: Septembar 16, 2009, 06:31:33 posle podne »
Poz ppl,pre svega sve pohvale za savete,ideje,korekcije,konsultacije i sve ostalo sto sam imala prilike da procitam...Mnogo je informacija tu i zaista treba vremena da bi se utvrdilo gradivo. Elem,pazljivo sam citala,ali nisam mogla da nadjem konkretno resenje za moj problem(ili nisam znala sta treba da citam :) ) Imam puno pitanja,pa ne znam odakle da krenem,ali da pocnem od generalija.Imam 19 godina,visoka sam 165 i trenutno imam 70 kg.Za nekih 3 meseca sam smrsala oko 13.14 kg,ali moram jos :) Najveci problem su  mi stomak i bokovi,tu mi se veoma malo primecuje gubitak sala,a noge su ok,zategnute... Sto se tice treninga,idem 5 puta nedeljno u teretanu,sat i po radim kardio i pola sata vezbe sa bucicama. Svaki dan pesacim po 5 km...Kada je ishrana u pitanju mislim da mnogo gresim.Jedem mekinje i jogurt od pola posto masti za dorucak,rucak mi  je neka salata bez soli i pileca salama ili barena riba,povremeno ubacim crni hleb. Veceram ono sto sam i rucala.Voce pojedem izmedju obroka kad sam gladna.Nemam odredjeno vreme kad jedem...Isla sam kod nutricioniste ali dali su mi neku medicinsku dijetu,sa dnevnim unosom kalorija do 1500.Ispravite me ako gresim,ali nije moguce da je jedna dijeta univerzalna,s obzirom na godine,konstituciju i sve ostalo...Zato vas ljubazno molim da mi naznacite gde gresim i sta bih trebala da radim. Auh,bas sam se raspisala :) Unapred zahvalna :*

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: pohvale i pitanja :)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2009, 01:15:15 pre podne »
1)1h i 30 min kardio-uh-kakav je to kardio-setanje na traci ili...
2)samo jogurt za dorucak!?
3)salata i salama-zasto salama,koliko te salamure;riba-koliko-a gde je jos neko kvalitetno mesance,evo ubise(u pozitivnom smislu)na forumu o tome
Kljucno a to vazi za sve-vise manjih obroka,svaki mora sadrzati protein a ti sama znajuci svoj dnevni raspored i intenzitet treninga modifikujes to,prilagodis sebi,nista se tvoj problem ne razlikuje od hiljadu slicnih ovde i svuda a o tome je bas bas nasiroko i nadugacko pisano.
Nema lokalnog skidanja sala to ti je vec jasno,samo istrajnost na svim frontovima(trning-ishrana)daje rezultate sto ti delimicno i shvatas skinuvsi pomenute kg.
I jos nesto-1500 kcal,najezim se kad cujem takvu preporuku dnevnog unosa,ja sam uspela maci salce unoseci 3000 i vesto se igram tom brojkom.Sa pravom hranom ne brinu me ni puno vece brojke-sve je odista individualno a za jos neke korekcije moras dati jos podataka o svom"rezimu".
Toliko od mene za sada

Van mreže Smederevka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 2
Odg: pohvale i pitanja :)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2009, 03:20:30 pre podne »
10 min brzi hod,20 min trcanje sa nekih 75-80 posto snage i 10 min brzi hod,zatim bajs 10 km za 30 min,onda radim vezbe,jednom ruke i ledja,sutradan stomak,pa noge i tako u krug i na kraju istrcim 30 min sa 50ak posto snage...
 Ma ne znam,to su mi savetovali kod nutricioniste,hranila sam se tako nekih mesec dana,ali nije bilo nekih narocitih rezultata.Ovi instruktori u teretani dodju samo da im prodje vreme,zato sam i potrazila pomoc ovde. Citala sam o ishrani sta ste pisali i shvatila sam gde gresim,tako da radim na tome da ispravim to.Ne samo jogurt,vec i mekinje,oko 40 grama.Ribu jedem od prilike oko 150 grama obarene,barenu soju,belanca...Ne mogu piletinu,gadna mi je :) bljaaak to :)
 Konkretno me zanima kako pravilno da ukloopim kardio i te vezbe za maximalni rezultat,i koliko minuta treba da trcim jer mislim da malo preterujem.To nisam shvatila najbolje...I koliko smem (ako smem uopste) da konzumiram svinjsku dzigericu?
 Jao,3000 :) svaka ti cast,ja bih bila kao slon da unosim toliko :) Mogu samo da gledam ove vase slike i da placem :))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pohvale i pitanja :)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2009, 07:09:11 pre podne »