Maj 23, 2024, 09:48:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.155 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Hipenergetska, redukciona ishrane.  (Pročitano 15658 puta)

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Hipenergetska, redukciona ishrane.
« poslato: Maj 30, 2006, 08:50:33 posle podne »
Naime dobih ove 2 dijete od endokrinologa. Imam 95 kg i 178 cm. Treniram vec skoro vise od godinu dana ( efektivno + pre 3 godine kada sam prekinuo posle staza od 2 godine) imam vise no standardno mase :) tj misica. E sad ja bih da skinem salo ali necu da igubim ovo misica sto nabacih krvlju i znojem :)
idem 5 puta nedeljno u gym 2x nedeljno radim cardio a ostalim danima uglavnom oko 10 minuta HIIT.

Evo skenirah dijete pa pogledajte i molim vas iskomentarisite...
Hvala!
I da rekla mi je koja mi vise odgovara da nju uzmem.
help i grazzy

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #1 poslato: Maj 30, 2006, 11:57:11 posle podne »
Ovo u attachmentu je sranje.
Moj predlog je 3x nedeljno teretana (srednji trening lakši), celo telo, 2-3 serije 6-8 ponavljanja i svakodnevni kardio, sat vremena hodanja brzim tempom.
Dalje, ishrana. Kilo pilećih grudi, 6 grama ribljeg ulja, multivitamin, ekstra vitamin C, 100 grama ugljenih hidrata svakog dana. Javi se za dve nedelje da vidimo dokle si stigao. Vlaknasto povrće tipa krastavac, kupus, brokoli, itd. koliko hoćeš.
Ovo se inače zove PSMF (Protein Sparing Modified Fast). Nije lako, ali obaljuje salo veoma brzo.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2006, 10:20:17 pre podne »
Da se ne pretrgnes od 10 min cardio??? Pazi mozes i kicmu da slomis...

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #3 poslato: Maj 31, 2006, 10:55:42 pre podne »
@ Big_Rasha: Ja imam kardio treninge po 50-60 minuta 2x nedeljno. A ovo sto sam rekao je oko 10 minuta. Znaci nekada mi dodje da sam na traci po 20 minuta. Znaci to je minumum 10 min.

@zlivan: Reci mi molim te samo kako ovo da rasporedim? Jel mi ovo jedan obrok :) u kolko obroka 5,6 ili pak 3? I reci mi molim te da li ondak da uzimam ovsene pahuljice i sta jos od UH? Predpostavljam da si mislio na kompleksne UH....

Hvala ti na vremenu i odgovoru! Poz... :wink:

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #4 poslato: Maj 31, 2006, 12:14:49 posle podne »
Citat: Big_Rasha
Da se ne pretrgnes od 10 min cardio??? Pazi mozes i kicmu da slomis...

Ti imaš pogrešnu predstavu o intervalima. Tabata protokol, recimo, traje 4 minuta, a teško da bi se mogao nazvati lakim.

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #5 poslato: Maj 31, 2006, 12:20:38 posle podne »
Citat: Vexxx
@zlivan: Reci mi molim te samo kako ovo da rasporedim? Jel mi ovo jedan obrok :) u kolko obroka 5,6 ili pak 3? I reci mi molim te da li ondak da uzimam ovsene pahuljice i sta jos od UH? Predpostavljam da si mislio na kompleksne UH....

Ajde neka bude 5, pa podeli. Izaberi sam izvor ugljenih hidrata, ali je generalno dobra ideja kad to nije šećer, beli lebac i slično jer tada obično ljudi nisu u stanju da kontrolišu apetit.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #6 poslato: Maj 31, 2006, 12:38:47 posle podne »
Citat: zlivan
Citat: Big_Rasha
Da se ne pretrgnes od 10 min cardio??? Pazi mozes i kicmu da slomis...

Ti imaš pogrešnu predstavu o intervalima. Tabata protokol, recimo, traje 4 minuta, a teško da bi se mogao nazvati lakim.
Sinovac... Vidi se da si ti to dosta citao... Ali to veze nema... Kakav bre kardio od 4 minute... I gde to ima... Odma da radim???

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #7 poslato: Maj 31, 2006, 12:41:16 posle podne »
1 min sprint 1 min lagano trcanje, pa tako 10 puta i eto savrsenog i kratkog kardia, visokog intenziteta za skidanje salceta : )
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #8 poslato: Maj 31, 2006, 01:02:01 posle podne »
Citat: Big_Rasha
Sinovac... Vidi se da si ti to dosta citao... Ali to veze nema... Kakav bre kardio od 4 minute... I gde to ima... Odma da radim???

Hint: G O O G L E.
I glupo je da me zoveš sinovac, dosta sam stariji od tebe.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #9 poslato: Maj 31, 2006, 01:04:35 posle podne »
Ma nema od toga nista...
za sinovac... Navika... Necu vise...

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #10 poslato: Maj 31, 2006, 05:34:15 posle podne »
MR. BIG zar se to ne zove HIIT?????????

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #11 poslato: Maj 31, 2006, 05:54:29 posle podne »
Citat: Vexxx
MR. BIG zar se to ne zove HIIT?????????


da, high intensity interval training

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #12 poslato: Maj 31, 2006, 06:09:05 posle podne »
:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

buraz,a da malo ne komplikujemo previse stvari???

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #13 poslato: Maj 31, 2006, 06:32:47 posle podne »
Evo jedne lepe studije koja upoređuje standardni i HIIT kardio:

Impact of exercise intensity on body fatness and skeletal muscle metabolism.

Tremblay A, Simoneau JA, Bouchard C.

Physical Activity Sciences Laboratory, Laval University, Ste-Foy, Quebec, Canada.

The impact of two different modes of training on body fatness and skeletal muscle metabolism was investigated in young adults who were subjected to either a 20-week endurance-training (ET) program (eight men and nine women) or a 15-week high-intensity intermittent-training (HIIT) program (five men and five women). The mean estimated total energy cost of the ET program was 120.4 MJ, whereas the corresponding value for the HIIT program was 57.9 MJ. Despite its lower energy cost, the HIIT program induced a more pronounced reduction in subcutaneous adiposity compared with the ET program. When corrected for the energy cost of training, the decrease in the sum of six subcutaneous skinfolds induced by the HIIT program was ninefold greater than by the ET program. Muscle biopsies obtained in the vastus lateralis before and after training showed that both training programs increased similarly the level of the citric acid cycle enzymatic marker. On the other hand, the activity of muscle glycolytic enzymes was increased by the HIIT program, whereas a decrease was observed following the ET program. The enhancing effect of training on muscle 3-hydroxyacyl coenzyme A dehydrogenase (HADH) enzyme activity, a marker of the activity of beta-oxidation, was significantly greater after the HIIT program. In conclusion, these results reinforce the notion that for a given level of energy expenditure, vigorous exercise favors negative energy and lipid balance to a greater extent than exercise of low to moderate intensity. Moreover, the metabolic adaptations taking place in the skeletal muscle in response to the HIIT program appear to favor the process of lipid oxidation.

PMID: 8028502 [PubMed - indexed for MEDLINE]

Boldovao sam zanimljiv deo specijalno za rashu da ne zamara mozak čitajući ove "gluposti sa interneta" ;)

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Hipenergetska, redukciona ishrane.
« Odgovor #14 poslato: Maj 31, 2006, 08:14:57 posle podne »
Citat: Vexxx
MR. BIG zar se to ne zove HIIT?????????


Mnogo pre nego se HIIT pojavio , pametni ljudi su skontali da tcanje na duge staze ne doprinosi skidanju masnih naslaga. Moze da bude efikasno kod neutrenirane osobe ali cim ta osoba udje u formu tj poveca aerobne sposobnosti 5 km recimo nece predstavljati problem. Sta preostaje; povecati kilometrazu? uskoro bi nam trebao ceo dan za trcanje! Povecanje intenziteta je druga opcija, ali onda dolazimo do toga da moramo smanjiti razdaljinu koju prelazimo. A ako zelimo maksimalni intenzitet dolazimo do toga da je sprint najbolji jel tako.  E sad ; sprint nije aerobna aktivnost pa vi sad vidite : )
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates