April 27, 2024, 08:25:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Military press  (Pročitano 5082 puta)

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Military press
« poslato: Jun 05, 2006, 10:08:17 posle podne »
Dakle.. potisak SIPKOM iza ili ispred glave (sjedeci) za ramena.. da li radite ovu vjezbu? Da li je smatrate jednom od boljih ili losijih vjezbi?

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Military press
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2006, 10:12:45 posle podne »
Ja je ne volim sa slobodnom sipkom, samo Smith masina.
Razloga je vise, ali najpravilnija je forma kad sjedis i kad radis na masini. A to mi je najvaznije.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Military press
« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2006, 10:16:24 posle podne »
Bucice!!!Radim samo sa njima u poslednje vreme i napredak je ocigledan,isto vazi i za bench.Long live to bucice :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Military press
« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2006, 10:19:34 posle podne »
I ocekivao sam takve odgovore. Ja sam jedno vrijeme gotivio iza vrata, medjutim kada sam prije jedno pola godine poceo da radim sa bucicama polako napustam sipku.. imam i negativno iskustvo.. jednom sam se povrijedio.. ma bucice su zakon :)

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Military press
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2006, 10:36:42 posle podne »
Bucice su super.. ali SMITH masina definitivno nije..

Sipka ili bucice definitivno ! Radio sam godinu dana ramena na smitu i nisam imao nikakav napredak! Posle 2 meseca slobodnog tega, napredak vishe nego ocigledan..

Prvo vreme smanjite kilazu i vezbajte pokret.. a kada ga usavrshite onda povecavajte..

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Military press
« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2006, 11:00:26 posle podne »
Arnoldov potisak mi je recimo potpuno ok varijanta, potisci ispred glave bilo na nekim masinama ili sa slobodnim opterecenjem ukljucujem u gotovo svaki trening za ramena, potiske iza vrata radim redje, i u tom slucaju ne idem sa velikim tezinama...

Bucice su isto dobra varijanta, mada nemam dovoljno velike u mom klubu pa recimo odradim superset lateralnog sjedeceg dizanja i nakon toga klasican potisak bucicama...

Generalno ne ponavljam istu vrstu potiska sa prethodnog treninga, ako sam danas poceo sa potiscima slobodnim opterecenjem iduci trening odradim potisak na masini ili potisak bucicama...

Smith masinu koristim za skoro sve misicne partije, odgovara mi
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Re: Military press
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2006, 08:40:04 pre podne »
Smith vrlo retko, jedan trening military, sledeci bucice..isto i za grudi
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Military press
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2006, 10:13:42 pre podne »
Citat: IFBBPro
Dakle.. potisak SIPKOM iza ili ispred glave (sjedeci) za ramena.. da li radite ovu vjezbu? Da li je smatrate jednom od boljih ili losijih vjezbi?


Meni je recimo ovo prva vezba za ramena ali ne kazem da je stalno radim,uvek ubacujem nesto novo.Smith masina je ok i smanjuje rizik povrede ako su vece kilaze u pitanju...
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Military press
« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2006, 10:18:08 pre podne »
samo bucice ponakada military sa sipkom slobodno ali bucice me mnogo bolje pogode od military presa sa sipkom
PS. bez potpisa:)

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Military press
« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2006, 10:21:41 pre podne »
Radim potisak iza vrata na skoro svakom treningu za ramena i smatram da je dobra vezba.

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Re: Military press
« Odgovor #10 poslato: Jun 07, 2006, 02:06:16 pre podne »
Ja radim Smith i to bez ikakvog Bed-a, super pogadja kad stavim veliku tezinu jer mogu lakse da kordiniram uteg i ne moram se koncentrirat na ravnotezu kao kod slobodnog utega.

Nikad ne radim potisak iza ledja jer sam se nacitao o tome dosta, uglavnom moze izazvati ozljedu koja ima katastrofalne posljedice, ukljestenje zivaca, rotatora ramena,nekolicina  relativno malih mishica ispod deltoida,

Ozlijede nastaju pred kraju vjezbanja,kad smo umoreni, i ne mozemo vise ucestvovati u stabiliziranju rotacijske komponente. Nastaje situacija gdje rotatori nasuprot zadnjem deltu preuzimaju znatan moment oko osi ramena, kada su rotatori u izuzetno nepovoljnom polozaju.

Ja izbjegavam u sirokom luku !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Military press
« Odgovor #11 poslato: Jun 07, 2006, 03:02:59 pre podne »
Citat: sasacg
Bucice!!!Radim samo sa njima u poslednje vreme i napredak je ocigledan,isto vazi i za bench.Long live to bucice :D
..JA SAM UVEK SAMO OVO I RADIO ALI SADA ZBOG OVE POVREDE RAMENA RADIM KAO P........SAMO NA SAJLMA,UKSRTANJA ITD.. :evil:  :evil:

Van mreže BGILLEGAL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
    • F-Gym.co.rs
Re: Military press
« Odgovor #12 poslato: Jun 07, 2006, 07:28:48 pre podne »
Meni je slobodan teg nekako ozbiljnija vezba jer tu rade i pasivni misici tzv. stabilizatori jer ti treba da brines da sipka ne ode napred, nazad, levo, desno. Dok kod smith masine ti samo guras gore, a sve ostalo je fixirano. Zadnje 2 nedelje radim sa slobodnim tegom iza glave, ispred ne radim, ne znam zasto... i osecam kao da mi misici pravilnije rade, nego na smith masini. Naravno bucice su zakon zakona kao i crossover :)

Pozdrav

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Military press
« Odgovor #13 poslato: Jun 07, 2006, 07:28:48 pre podne »
I ja sam napustio sipku. Imam utisak da bolje pogadjam ramena bucicama.

@pedjos

Sta fali sajlama? Razmisljao sam i to da ubacim, pa da menjam po malo, da mi ne bi svaki trening za razmena bio isti.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Military press
« Odgovor #14 poslato: Jun 07, 2006, 07:32:35 pre podne »
Citat: BrokeBody
I ja sam napustio sipku. Imam utisak da bolje pogadjam ramena bucicama.

@pedjos

Sta fali sajlama? Razmisljao sam i to da ubacim, pa da menjam po malo, da mi ne bi svaki trening za razmena bio isti.
..PA NE FALI N ISTA..NISAM NI REKAO..ALI AKO ZELIS I MALO OZBILJNIJE DA SE BAVIS OVIM SPROTOM TO SA SAJLMA ZA RAMENA NECES USPETI SIGRUNO