April 29, 2024, 12:08:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Novi zakon za vozace!  (Pročitano 29853 puta)

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #30 poslato: Decembar 14, 2009, 12:27:47 posle podne »
Za svetla po danu ce te VIDETI da je itekako dobro, pogotovo zimi i u jesen
A leti? :)

E pa ne moz' zakon da se pise za "leto i zimu" .... jbga ;)
I za grad/ medjugrad, oni kecevi mis boje se stvarno ne vide, a sa upaljenim farovima ga vidis i ako ti je pogled skrenuo recimo na brzinomer ili .........zgodnu cicu preko puta ulice (su rekli da OBRACAMO paznju na pesake ili ne? ;) )

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #31 poslato: Decembar 14, 2009, 12:32:40 posle podne »
Za motore znam definitivno da je POTREBNO...radjena su neka statisticka istrazivanja u Nemackoj proslih godina...i broj saobracajnih nesreca gde su ukljuceni motori drasticno su smanjeni od kada su na motorima stalno upaljena svetla. Mada i bez zakona...sada vecina fabrika i pravi motore kojima su svetla stalno upaljena
x2; meni su upravo ta danja svijetla spasila život na motoru..daleko prije mi motoristi vidimo automobil kada ima svijetlo,pogotovo na cestama slabe vidljivosti tipa preko gorskog kotra,Delnica dole za Rijeku itd itd..tako da eto zbog nas motorista upalita ta svijetla,bit ćemo vam zahvalni..
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #32 poslato: Decembar 14, 2009, 01:55:23 posle podne »
Ma treba da se koriste upaljeni farovi na otvorenom putu,ali ne u gradu...To je totalna nebuloza!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #33 poslato: Decembar 14, 2009, 02:20:05 posle podne »
A to da.al jbg pola tih stvari u zakonu je sranje.Tu je već duže vremena tako i nemreš ništa. Murjaci ionako stoje tam di ne treba i pune proračun na idiotarijama a stvari koje bi trebali da vide i da nekog kazne ni ne vide.Al odavno shvatih da nema smisla uopće se nervirat,tako je kako je nažalost.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #34 poslato: Decembar 14, 2009, 10:11:59 posle podne »
Ma treba da se koriste upaljeni farovi na otvorenom putu,ali ne u gradu...To je totalna nebuloza!

A kako ces resiti prigrade? Od KG do KV je sve polunaseljeno isto recimo KG-KV-CA-UE sve je naselje do Ovcara, ili KG-BG preko Mladenovca, bolje je ovako, palis i ne mislis, uostalom nije to najveca mana ovog zakona, meni je licno ovo ogranicenje na 50 KATASTROFA!! Svi mile po gradu, opsti haos... zakon je pisao MUP, a profesori sa Saobracajnog su vrlo ili nimalo ucestvovali, i zato je dominantna osobina ovog zakona represija a ne preventiva, sto je glavno, da se utice preventivno, a ne da se samo ceka iza ugla da napravis gresku........al kao i sve ostalo tako i ovo, ne moz' biti bolje.....

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #35 poslato: Decembar 14, 2009, 11:58:36 posle podne »
Ako ja ne budem odvojio jedan dan da od jutra do mraka idem gradom i kamerom snimam sve prekrsaje policije, pa lagano uvece sve lepo prijavim-evo nek izadjem iz ketoze odmah ;D...cisto da znate ako me ne bude par dana, dok budu proveravali da li sam ubaceni "strani element" ;D

Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #36 poslato: Decembar 15, 2009, 12:01:15 pre podne »
Zakon je pravljen i prilagodjvan navrat nanos.
Profesor Vujanic sa saobracajnog koji je autoritet
u evropskim okvirima nije se povoljno izrazio o finalnoj verziji.
Sta ce biti videcemo...jedno je sigurno,u Srbiji se gine na drumovima zbog koriscenja
nedozvoljenih sredstava(alkohol ,droga i sl) i jer ljudi voze lose i prebrzo.
Ako ce zakon spasiti pogibije na drumovima i ovakav sugav i kljakav
kakav je jbg ima neku svrhu.
Mozda ga u narednim godinama i modifikuju ko bi ga znao...

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #37 poslato: Decembar 15, 2009, 01:13:44 pre podne »
zakon je pisao MUP, a profesori sa Saobracajnog su vrlo ili nimalo ucestvovali, i zato je dominantna osobina ovog zakona represija a ne preventiva, sto je glavno, da se utice preventivno, a ne da se samo ceka iza ugla da napravis gresku........al kao i sve ostalo tako i ovo, ne moz' biti bolje.....

To je mozda zato jer Srbi postuju propise samo zato sto se boje policije. Nece Srbin da se veze da bi sacuvao glavu, vec zato jer se boji da ne naplati kaznu. Meni se digne kosa na glavi kada sednem u auto, a vozac kaze Nemoj da se vezes, ovde nema policije. Pa ne vezem se zbog policije, vec zbog sebe. Isto je i za ostale slucajeve. Nece ljudi da uspore da ne bi nekoga zgazili, nego jer je policija iza ugla, pa ce da naplati kaznu. Nece sesti pijan za volan zato sto mu je smanjena uracunljivost i postoji mogucnost da nekoga zgazi, vec se boji da ga policija zaustavi. Onda ce duvati u balon, pa ce se videti da je pijan, a onda ce morati da plati kaznu, ili da odlezi u zatvoru. Sve dok se kod Srba ne probudi svest da se zakoni postuju zbog nas, a ne zbog policije, dotle jedino batina po dzepu pomaze.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #38 poslato: Decembar 15, 2009, 06:38:51 pre podne »
Citat
ve dok se kod Srba ne probudi svest da se zakoni postuju zbog nas,

ma da
i pesak koji ide preko pesackog i razgovara sa telefonom sigurno je tolika opasnost da sve gori..

daj ne kenjaj...nije stvar u tome dali je zbog ovoga ili zbog onoga vec kao sto covek rece,stvar je u tome sto ispada da je drzavi vaznija sigurnost pojedinca nego njemu samom i na taj se nacin pravdaju oko ovog zakona sto je gomila sranja...
svugde je ovaj zakon uveden postepno sa dodavanjem odredbi na svakih 6 meseci a ne kao kod nas,odmah se prepise najgori moguci i jos dodaju nebuloze.
ovo je sada mogucnos samo da se korpucija digne na visi nivo jer do sada si pandura castio sa 1000 din a sada ces morati da izvalis 5000 jer ti je kazna 30 000

nije stvar da su srbi cvece vec je stvar da sam mehanizam koji treba da sprovodi zakon je truo i ogrezao u korupciji.....

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #39 poslato: Decembar 15, 2009, 02:36:25 posle podne »
Ma treba da se koriste upaljeni farovi na otvorenom putu,ali ne u gradu...To je totalna nebuloza!

sedi malo na motor pa da te cujem posle...

ili u neki autic sa zamagljenim staklima...

nisu ta svetla da bi ti nesto video

nego da bi tebe videli
ili ako imas dioptriju minus 6,a slucajno zaboravis da poneses naocare.Ti obrisi ta zamagljena stakla pre nego sto krenes i nemoj da se kurcis sa 140 kroz grad na motoru pa ces videti auto koji ti ide u susret sa ili bez upaljenih svetala


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #40 poslato: Decembar 15, 2009, 02:54:33 posle podne »
ti ocigledno nisi nikad vozio YUGA
koji je najzastupljeniji auto kod nas

dzaba ti brisanje

a za motor, sto vise svetala, to lakse da primetis nekoga, a nista vas ne kosta da ih palite...
auto na kome ne mogu da se odmagle stakla je po meni tehnicki neispravan i treba ga iskljuciti iz saobracaja, jer si ti koji uvek vozis u magli zbog toga mnogo veca opasnost po bezbednost i sebe i drugih nego ja ako ne upalim svetla.  Osim ako uz jugo ne vazi neki atest za zamagljena stakla ,kao sto moras da imas za zatamnjena.
naravno da me nista ne kosta da palim svetla danju,ali mi jako smeta da neko moze da mi odere kozu sa ledja zbog takve gluposti,ako slucajno zaboravim


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #41 poslato: Decembar 15, 2009, 04:40:07 posle podne »
nemoj da se kurcis sa 140 kroz grad na motoru

he-he-he..uvek motorciklisti krivi kad se ide brzo...a kad automobilista vozi 140 po gradu, to se zove kako? Setanja do parka?

I nemoj mi samo reci da na autoputu vozis 120 km/h, a u gradu UVEK i SVUDA 50km/h...

Ceo zivot sam na motoru i ja sam prvi da motorciklisti ako zele brzu voznju idu na stazu...pa kom opanci, ali uvek se uz motorcikliste vezuje kurcenje..a voznja autom po zutoj...na bulevarima po 150 km/h i sl....to je sta..."Decko malo zgresio, oprostite mu, nece vise..."

Jbg...ili je kurcenje i jedno i drugo...ili nijedno...a samo na dva tocka nije (iako ih ima puno, koji nisu zasluzili da se brane i govore u njihovo ime)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #42 poslato: Decembar 15, 2009, 06:42:20 posle podne »
o cemu ti pricas majke ti, ja samo kazem da ako ne bude vozio 140 moci ce da vidi vozilo koje mu ide u susret,sa svetlima ili bez, bez obzira da li vozi auto,motor ili jase metlu


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #43 poslato: Decembar 15, 2009, 06:45:15 posle podne »
jase metlu hahahahah lol

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Novi zakon za vozace!
« Odgovor #44 poslato: Decembar 15, 2009, 06:47:33 posle podne »
xaxa

pa onda bi trebalo iskljuciti 50% vozila iz saobracaja

jel mi zivimo u istoj zemlji ?

a svetla na novijim kolima isto kao i na motoru, se pale cim startujes auto/motor

i ne mozes da ih ugasis

eto resenja, svi cemo jugice da zamenimo za novija kola i nema problema ni za magljenjem ni sa svetlima.
a ako zbog tih istih zamagljenih stakala ne primetis i zgazis pesaka, jel to ne podleze zakonu,mislim dok ne skupis pare za taj bolji auto bez magle na staklima


Uploaded with ImageShack.us