Maj 01, 2024, 09:58:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.951 članova - Poslednji član: summarGot
X3MShop banner

Autor Tema: Par Infosa  (Pročitano 8847 puta)

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Par Infosa
« poslato: Novembar 17, 2009, 01:36:18 posle podne »
Pozdrav svima...

imam par pitanja i zanima me vase misljenje.
Treniram vec nekih 5 godina..od toga dvije zadnje da je i ishrana sredjena koliko finansije dopustaju, supse koristim (whey osnova...ostalo upadne isto koliko finansije dopustaju).

Eh, zapeo sam nesto za GVT, ali nisam siguran dal da zapocnem s njim. Koliko je dobar izbor za naturalca,..jer treninzi traju duze, do sad su mi treninzi bili oko 50 min max..radim visokim intezitetom odgovara mi tako, i ne zelim da se maltretiram po dva sata kao sto mnogi rade..i da se bacam bezveze dugo u katabolizam. Upravo zato i pitam.
Radio sam treninge sa sporijim tempom, i poceo sam da cijenim ekscentricna ponavljanja.. Ali malo me brine to sto nakon ruka samo je jedan dan slobodan, a to sigurno nije dovoljno da upala od onakvog treninga prodje.. i onda se mora uci u trening prsa-ledja sa upaljenim nadlakticama, koje ce opet dobrim djelom da trpe.
Sta mislite vi o tome ? ? ?

Druga stvar je treing kompletnog tjela, ili cak podjela na gornji i donji dio...  To do sad nisam isprobao.
Ali isto cujem (i citam) da ljudi hvale takav nacin treniranja.
Naravno uz koristenje kompleksnih vjezbi, koje ce da ukljuce sto vise misica...  eventualno ako bude potrebe neke izolacijske za npr, triceps,biceps,zadnje rame,srednje itd... znate na sta mislim. I taj trening recimo svakih 4-5 dana...

Ili podjela na gornji i donji dio..pa da se radi tako da se u sedmici odrade dva treninga za gornji i dva za donji dio...opet uz upotrebu slozenijih vjezbi UGLAVNOM.
koliko je efikasan ovakav nacin treniranja....dal je losiji (ako je losiji) od treniranja micicnih grupa pojedinacno, kako bi ima se posvetilo vise paznje ? ?

hvala unaprijed na odgovorima..pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par Infosa
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2009, 01:41:06 posle podne »
cao
dali si mozda gledao ovu temu.?
mislim da CE TI BITI JAKO ZANIMLJIVA pogtovo ako si u stazu od 5 god aktivnog vezabnja,tj ne mislim NEGO SAM SIGURAN DA BI IMAO NEVEROVATNE REUZLATATE
naravno..uz male modifikacije jer ipak si ti natural ali nacin da stimulises dovlljan broj vlakana koji ce pokrenuti hipertrofiju je ovo..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,17500.0.html

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Par Infosa
« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2009, 01:56:28 posle podne »
Javio se general licno... :) hvala ti puno...

Citao sam i pratio i na ovom forumu rasprave vase o gigantskim serijama. Ali sam isto tako upratio da i nije bas preporucljivo naturalcima. Jer i to je jedna opcija za dalji rad..ali eto, malo me brine da ne bi sebi nano vise stete nego koristi ovim unistavanjem od treninga.
Najvise sto sam vezao su 2..i jaaaakooo rijeko tri vjezbe za istu misicnu skupinu. nemogu da kazem nesto posebno o tome jer sam to ubaciovao kao sok trening ponekad (iako rijetko).

Eksperimentisao sm dosta sa volumenom, sa intezitetom, sa frekvensijo treninga...ali posebno sisteme ili nacine treniranja nisam previse isprobavao osim kao sto sam vec i rekao s vremena na vrijeme kao sok-terapije raznorazne metode.

Giga serije ZNAM da jesu teske, ali su mi primamljive..volim ekstremne treninge...ali eto, nisam siguran dal cu moci da imam koristi od toga.
Ishrana mi i nije nista zavidno, ali meni je sasvim dovolna da bi napredovao, i izbjegavao stagnacije..a za to je upravo i zaslozano eksperimentisanje u treningu.
Unesem otprilike 1,5g proteina po kg (ebga nemere vise da se odvoiji), UH unosim puno..i masti osrednje. nemam neko odredjenu ishranu jer se to svakodnevno mijenja, ali ja nastojim bar sto se proteina tice da bude barem to sto sam naveo.
Od supsa whey roknem nakon treninga mjericu-mjericu ipo...i eventualno ujutru prije treninga sa zobenim pola mjerice, ako ne jedem jaja.
A tokom treninga pijem tecne amino od weider-a,jer do drugih ne mogu da dodjem. I koristim konstantno vitamine i minerale...to mi je uz whey osnova. A sve ostalo ako se nadje visak para hehehe ...tesko da iko ima visak

eto to je to... pa pucajte sa savjetima i misljenjima ... zahvaljujem se unaprijed...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par Infosa
« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2009, 02:26:26 posle podne »
Citat
Ali sam isto tako upratio da i nije bas preporucljivo naturalcima

pa ne verujem da to igde pise bas tako....
znaci..mozda moj sistem ne vredi ajd da tako kaze za naturalce..ali MOJ sistem malo modifikovan....NE DA VREDI..NEGO JE ONO STO IMA SMISLA..i sto jedino moze da pomgone..

Citat
Najvise sto sam vezao su 2..i jaaaakooo rijeko tri vjezbe za istu misicnu skupinu

greska,,,anganzvenm sto veceg broja misinih vlakna moze doci do rezulatata..


Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Par Infosa
« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2009, 03:18:55 posle podne »
Pa bi li tebi bio problem da mi pomognes malo oko toga da sastavimo nesto..da ja znam  kako bi to otprilike izgledalo.
Jer kao sto am rekao nemam iskustva s ovim, a vidim i ovde po forumu da su ljudi odusevljeni ovim maltretiranjem u teretani hahaha pa bi volio oprobati...
Eh sad.. ne treba svaku misicnu grupu issto tretirati..mislim prvenstveno na volumen...pa da tu ne bi pogrijesio...
Samo da mi pokazes kako bi to trebalo da izgleda..da podjem od necega..kako bi ja poslije znao/mogao da to dalje modifikujem u svojju koristi..odnosno da prilagodim sebi.

A po ovom se radi ISKLJUCIVO jedna misicna skupina na jednom treningu, jel sam to dobro shvatio (izuzev ruka) ? ? ?

Znaci odaberem npr 4 vjezbe ..evo recimo ravni bench sipkom, pa razvlacenje na kosom, pa potisak bucicama na kontrakosom, pa jos potisak bucicama na kosom...i onda ukrstenje sajlama il sta ja znam.. to za prsa...
i uradim tri ova kruga ... JELI PUNO TO. i to je sve sto se tice treninga prsa za taj dan.

pa onda recimo primjer za ramena... (ovo ja samo da vidim dal sam shvatio sablon) recimo military pres, pa letenje u pretklnu, pa vucenje do brade..pa mozda jos prednje letenje, i onda na kraju lateralno letenje...  Da li je ovo recimo puno za tako mali misic...i dal i njega treba odraditi isto u recimo 3 krugao kao prsa.

Znaci, to je ono u sta nisam siguran..taj volumen za odredjene misice.

A ovo ubijenje sto ti radis sa nogama ili ledjima...te postove samo preslkacem hahaha...

hvala ti na odgovoru...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par Infosa
« Odgovor #5 poslato: Novembar 17, 2009, 05:05:24 posle podne »
Citat
Znaci odaberem npr 4 vjezbe ..evo recimo ravni bench sipkom, pa razvlacenje na kosom, pa potisak bucicama na kontrakosom, pa jos potisak bucicama na kosom...i onda ukrstenje sajlama il sta ja znam.. to za prsa...
i uradim tri ova kruga ... JELI PUNO TO. i to je sve sto se tice treninga prsa za taj dan.

ovde ja vidim 5 vezbi a to bi ti bilo mnogo za prvi put.
mpj savet ti je da svaki put rotiras 4 VEZBE ZA VELIKE MISICE KROZ za pocetak 3 kruga npr 4 nedlje pa pnda sa 4 kruga..
a male msiice da vezbas sa 4 vezbe kroz npr 3 kruga kosntatno...
sto bi znacilo
da ako si radio ovo sto si ti rekao tj te vezbe..sledeci izbor vezbi bude...npr..za grudi...bench sa bucicama na ravnoj klubpi,pa benhc sa bucicama na ksojoj klupu,propadanje i beterfly na kraju...
pa onda od ovih 8 vezbi izmesas 4 za treci trening i tako stalno u krug
ja odista nema toliko vremna da bi te bi pisao CELI PROGRAM kako bi ti trening trebalo da izlgeda jer to treba i mnogo vremana a i ja o tebi neznam nista sto je JOS NAJVAZNIJE...
dakle..
pokusaj sam sastiaviti neki program..zakci ga ovde pa onda mozemo da komentarisemo svi skupa

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Par Infosa
« Odgovor #6 poslato: Novembar 17, 2009, 07:42:37 posle podne »
ma ok nisam ni trazio da mi se servira..nego upravo to sto si sad napisao me je i zanimalo. Hvala ti puno, znam da ti je svakako vise i dopizdilo pisati, jer vidim svakodnevno nove teme poput ''koji whey'' , program za masu i slicno...

Ja cu da sastavim sad nesto, i postavit cu..pa samo prokomentarisi.

samo me jedna stvar zanima: dali moraju prvo ici slozenije vjezbe pa zadnje izolacijske..ili je to svejedno.

I vidim na jednom mjestu pisao je milos kako svaka vjezba unutar jednog kruga moze (a ne mora) da se razlikuje po nacinu izvodjenja, znaci tempo, broj ponavljanja polovicna ponavljanja itd itd...
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2009, 07:45:15 posle podne Saninjo »

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Par Infosa
« Odgovor #7 poslato: Novembar 17, 2009, 08:35:57 posle podne »
evo otprilike ovako nesto..

prsa:

potisak bucicama na ravnom benchu,
potisak sipkom na kosom benchu,
potisak bucicama na kontrakosom benchu
ukrstenje sajlama


ledja:
vratilo normalnim hvatom
veslanje sipkom u pretklonu
veslanje na spravi uskim hvatom
povlacenje na lat-u uskim paralelnim hvatom


noge:
cucanj
mrtvo ispruzenih noga
iskorak
nozni pregib

ramena:
potisak stojeci
lateralno letenje
letenje u pretklonu (a ovde mogu da mijenjam sjedeci-stojeci-lezeci na klupi, sajlama ? ?)
vucenje sipkom do brade

biceps
naizmjenicni pregib bucicama sjedeci
pregib ravnom sipkom stojeci sirim hvatom
pregib na skot klupi obrnutim hvatom
i cekic bucicama, ili koncentracijski s koljena

triceps:
ekstenzija konopcem
uski bench
potisak sa cela z-sipkom
i recimo bucicom iznad glave - tako da sto vise razlicitih polozaja i uglova koristim...

eh sad dal moze s nogama jos i listive da ubacim....a recimo s ledjima trapez..
znaci nakon svega ovoga samo jos dodam po vjezbu trapeza ili listova (da bude 5 vjezbi) ??

Mislim..najlakse je posloziti vjezbe...samo obratiti paznju na uglove,hvatove itd..da se

i kad radim ruke..dal da radim i biceps i triceps skupa na treningu ili ? ? ? pa da uradim
recimo prvo sve krugove bicepsa pa onda triceps..ili kako da to odradim

eto..to je to.. i hvala ti pedja jos jednom..

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Par Infosa
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2009, 10:50:05 posle podne »
Dal ce mocu biotech-ove tecne amino da posluze u ovu svrhu. Uzmem duplu porciju to je oko 30g proteina.
Njihova mi je cijena najprihvatljivija..tako da... i nemam nekog izbora. Pa dal su ok ?

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Par Infosa
« Odgovor #9 poslato: Novembar 21, 2009, 03:30:35 posle podne »
ah...  ::)
Stood strong troughout the years

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Par Infosa
« Odgovor #10 poslato: Novembar 21, 2009, 05:53:41 posle podne »
sta ah... pazi ovo, ako nemas sta pametno da napises nemoj nikako pametnjakovicu

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Par Infosa
« Odgovor #11 poslato: Novembar 21, 2009, 07:20:30 posle podne »
upravo tako... ako si imao sta da kazes trebao si napisati svoju zamisao...

Mislim da je pitanje na mjestu. I ja namjeravam uskoro da krenem s ovim nacinom treniranja...i naravno da necu uzmati bilo sta i bilo koliko, ...s obzirom da se nisam do sad susrecao s ovakvim nacinom treniranja, i ja cu se informisati koliko mi je dovoljno u toku treninga..

Sto se tice tih amino,..jedna mana.. previse secera na tako male porcije.
A kad poredis postotak recimo tih i npr dymatize (koje isto tako nisu skupe)..onda ces viditi koliko dobijes ako uzmes dymatize tecne amino.
Razmisli...  pozdrav
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Par Infosa
« Odgovor #12 poslato: Novembar 21, 2009, 07:35:44 posle podne »
Dal ce mocu biotech-ove tecne amino da posluze u ovu svrhu. Uzmem duplu porciju to je oko 30g proteina.

celu temu drvish o treningu, vezbama, kako ovo, kako ono, i onda odjednom ko iz topa pitanje o AK, i to kakvo...

pazi, unos aminokiselina se ne racuna u unos proteina. uopste. kazes da treniras 5 godina a postavljas pitanje koje bi postavio neko ko je tek usao u teretanu.
svaka cast ljudima ovde sto objasnjavaju po xxxx-ti put svima ta pitanja toliko puta ponavljana... ja stvarno jesam odreagovao bez veze, al jbg nisam imao strpljenja da objasnjavam itd..

inace, ovaj vid treninga je sjajan, al ko sto general rece, nije za svakoga... moras imati i staza i kondicije i pameti da se to dobro izvede...

i da, ja bi ti savetovao truditi se sto bolje se hraniti, ipak je to osnova...

« Poslednja izmena: Novembar 21, 2009, 07:39:29 posle podne Urlacher »
Stood strong troughout the years

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Par Infosa
« Odgovor #13 poslato: Novembar 21, 2009, 11:04:02 posle podne »
Pa ako nemas strpljenja vec sam ti rekao..i nejavljaj se onda... bezveze ulazis u diskusiju.

Savjetujes mi da se hranim bolje..a i ne znas kako izgleda moja ishrana..

pominjes kako se AK ne racunaju u dnevni unos P... pa sta..jesam li ja pitao za to.. NISAM, opet bezveze pricas.
Ja sam samo pitao koliko bi meni bilo dovoljno toga za takav trening..jer sigurno da 5 ili 10g nije dovoljno... i ne znam uopste sto je to pitanje pogresno...

dalje...otvorio sam ovu temu i stavio naziv ''par infosa''..da ti prevedem..par informacija. Nisam pisao informacija o cemu.
A da ne bi otvarao bezveze dalje teme postavio sam pitanje ovde... sto ne znaci da ce rasprava da se nastavlja u tom pravcu.
A sigurno nije ni prva tema gdje se ide u vise pravaca... tako sve ovo sto si napisao je besmisleno..

i da..svaka cast ljudima..to stoji i treba da se cijeni...a ti i takvi kao sto si ti, ako nemaju zivaca da odgovaraju po ''xxx-ti'' put..nek pritisnu opciju ''go next one page'' i rijesena stvar..a ne da bezveze lupetaju provokativno.

Nisam trazio da ulazim s nekim u ovakve rasprave..i zavrsio sam s ovim..ali jednostavno ne zelim da usutim nakon takiv rijeci koje nemaju veze s onim sto sam ja pisao. Pozdrav

zamolio bi administratore da izbrisu i moj, i njegov i svaki dalji post koji nema veze sa temom...jer je stavrno bespotrebno..i bice samo jedna tema vise koja ode bezveze u OFF. hvala.
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2009, 11:05:34 posle podne Saninjo »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Par Infosa
« Odgovor #14 poslato: Novembar 21, 2009, 11:20:53 posle podne »
Dal ce mocu biotech-ove tecne amino da posluze u ovu svrhu. Uzmem duplu porciju to je oko 30g proteina.

celu temu drvish o treningu, vezbama, kako ovo, kako ono, i onda odjednom ko iz topa pitanje o AK, i to kakvo...

pazi, unos aminokiselina se ne racuna u unos proteina. uopste. kazes da treniras 5 godina a postavljas pitanje koje bi postavio neko ko je tek usao u teretanu.
svaka cast ljudima ovde sto objasnjavaju po xxxx-ti put svima ta pitanja toliko puta ponavljana... ja stvarno jesam odreagovao bez veze, al jbg nisam imao strpljenja da objasnjavam itd..

inace, ovaj vid treninga je sjajan, al ko sto general rece, nije za svakoga... moras imati i staza i kondicije i pameti da se to dobro izvede...

i da, ja bi ti savetovao truditi se sto bolje se hraniti, ipak je to osnova...


sta pricas ti UNOS AMINOKISELINA SE NE RACUNA U DNEVNOM UNOSU PROTEINA????NEMAS STRPLJENJA DA OBJASNJAVAS xexexexe uostalom vidi se po broju postova;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!