April 26, 2024, 11:32:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: ФДА и суплементи ?  (Pročitano 2440 puta)

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
ФДА и суплементи ?
« poslato: Januar 05, 2010, 07:49:44 posle podne »
У неколико месеци користио сам БЦАА, глутамин , Веј ,мултивитамине, омега 3 различитих произвођача , углавном ТХЕ , Дајматајз , ОН и УН .
Колико се сећам за оне од пре пар месеци , а сад гледам и за тренутне, ништа од тога није прошло цертификацију/тест моћне америчке ФДА .
 НЕ кажем да то значи било шта негативно или да сумњам у оно што користе милиони профи/рекреативаца , само ме интересује ,ако ко зна, зашто је то тако ?

Да ли ви користите или сте користили неке од суплемената који имају ФДА " печат" ?

Обично се ФДА трпа у све, од вина до било какве хемије и знам да је врло тешко добити њихов " благослов" .

Лично ми је довољно да видим да је рецимо ВМА тестирала и одобрила нешто ...и то може у желудац сад одма сад  ;D

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2010, 08:15:08 posle podne »
prozivodjaci suplemenata na teritoriji USA ne moraju da traze odobrenje od fda da bi nesto proizveli i  pustili u promet..
fda moze da da preporuku da se nesto povuce sa trzista ako npr neko umre ili ne znam sta..znaci po prijavi..
http://www.fda.gov/food/DietarySupplements/default.htm

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2010, 09:30:08 posle podne »
Ok , знам то званично што је на сајту.
 Само кажем да је тешко добити њихов " печат" и да ко не мора експлицитно да затражи, се и не усуђује....  ;D
Препорука и ознака ФДА на производу је доказ да материја/л поседују све могуће и немогуће стандарде квалитета , процеса производње ...

Бај д веј сад гледам Дајматајз мултивит , увозник фитцо ... на налепници која је долепљена на нашем језику пише да је прошла ФДА тест док на самој оригиналној налепници је уоквирено да ФДА није потврдила .....  :P

Такође,ФДА  иде на руку америчким производима ,а да би се увезло нешто мора да их они прво овере.Од ракије па до....   :D Процес је мадафака трновит . Знам из прве руке  8)
« Poslednja izmena: Januar 05, 2010, 09:32:23 posle podne Вучко »

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2010, 09:50:51 posle podne »
nisi lepo procitao..to je sertifikat da je dijetetski proizvod..a ne da li je ispravan ili ne..ili da je prosao bilo kakve testove..
to je kao sto nasa agencija za lekove kaze da to nije lek i dalje ne ulazi u problematiku..
to ti najbolje pokazuje sledeca recenica ispisana sitnim slovima
*These statments have not been evaluated by the Food and Drug Administration.

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2010, 09:57:31 posle podne »
Да у праву си , и капирам да није нужно имати њихов печат да би се рекло за неки производ да је све ОК.
Нека од водећих фирми би могла да затражи , али зашто би се цимали кад експлицитно не морају.
 Ево на овом мултивитамину пише на ориг налепници стејтмен који се копирао, док  на нашој налепљеној каже да је ФДА претркељисала тај мулти ...   ;D

Мада нигде не пише ни да је ВМА & Цо издала неки папирић  :P  Није било места на *артији,мејби   8)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2010, 10:06:51 posle podne »
Ma bre, FDA uopste ne proverava suplemente. To nisu zasticene supstance.
Ako koriste iskjlucivo supstance koji su na safelist, jedino sto mogu da sertifikuju je da je sadrzina ta koja jeste.
U sustini, to rade consumer safety groups - FDA samo reaguje na prituzbe, i nista vishe.

Zvucacu kao Pedja sada, ali sta tebe boli uvo za ovo uopste?:) Nemas sta da radis na Tucivdan? :D
I skloni tog debelog, povraca mi se svaki put kad vidim tvoj post...

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #6 poslato: Januar 05, 2010, 10:20:18 posle podne »
Ма боле ме ....... ,него док сам гутао мултивит читао то о чему сам писао на тим налепницама .Разлика у стејтменту наших и њиових  ;D
А и да,јебено досадно док се скоцка Ред Хат  8)

Деда Мразе, деда .....   ;D ;D :D

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #7 poslato: Januar 05, 2010, 11:50:42 posle podne »
Ma bre, FDA uopste ne proverava suplemente. To nisu zasticene supstance.
Ako koriste iskjlucivo supstance koji su na safelist, jedino sto mogu da sertifikuju je da je sadrzina ta koja jeste.
U sustini, to rade consumer safety groups - FDA samo reaguje na prituzbe, i nista vishe.

Zvucacu kao Pedja sada, ali sta tebe boli uvo za ovo uopste?:) Nemas sta da radis na Tucivdan? :D
I skloni tog debelog, povraca mi se svaki put kad vidim tvoj post...

VUCKO SLANJAJ DEBELOG !!! Ili ga makar smanji, pre si bre imao  one sise milima bila citati topic sa tobom, ovo odvratno ;)
....
NE mogu daverujem, jos 10 minuta do kraja dana a nisakim se nijesam posvadjao, sta to treba da znaci???
Prosto neverovatno.....
« Poslednja izmena: Januar 05, 2010, 11:52:45 posle podne Bare »

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2010, 12:22:21 pre podne »
Prespavao si ceo dan?;)

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2010, 01:38:11 pre podne »
Prespavao si ceo dan?;)

Ne brate, ne znam sta mi bi ;)
Poco sam da pusim ponovo pa sam tolerantniji ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2010, 06:22:04 pre podne »
Citat
Ma bre, FDA uopste ne proverava suplemente. To nisu zasticene supstance.
Ako koriste iskjlucivo supstance koji su na safelist, jedino sto mogu da sertifikuju je da je sadrzina ta koja jeste.
U sustini, to rade consumer safety groups - FDA samo reaguje na prituzbe, i nista vishe.

x2
i jos bih dodao da je FDA jedna od najkorumpiranijih orgniaziacija u USA tako da kadija te tuzi,kadija te sudi
kao sto se dogodilo sa mnogim prepartima na koje je FDA dala dozvolu pa onda neko nije dobio onolikko koliko je trazio i odlucio da glumi postenje i ZABRANI TAJ PREPARAT jer kao sada vise nije dobar..itd itd itd itd
govnari..
a so se tice THE ,bredn i ne moze da ima pecat iz FDA jer je iz EU  ;) ;),i puca nam tuki za smrdljivi FDA..

and dejo..
Citat
Zvucacu kao Pedja

 :-* :-* :-* :-*

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #11 poslato: Januar 06, 2010, 05:17:31 posle podne »
Pedja, sklanjaj Vucku ovog dedu, smanjuje testosteron!!!;)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2010, 05:39:27 posle podne »
Vala bash, stvarno je bezze to...

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #13 poslato: Januar 06, 2010, 05:43:34 posle podne »
Najača fora za ovog VUČKO mraza, je ja gledam forum a iza leđa mi uđe klijent i vidi kako buljim u golog deda mraza...šta da čovek pomisli....? BOLESNIK odoh ja negde drugde, živ me blam pojede :)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: ФДА и суплементи ?
« Odgovor #14 poslato: Januar 06, 2010, 05:46:21 posle podne »
Ове неурозне под хитно редиректовати на clubsandy.com ...or so....   :D