April 26, 2024, 10:14:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.100 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA  (Pročitano 29707 puta)

Van mreže Alek

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« poslato: Januar 15, 2010, 10:54:00 pre podne »
KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA

Liposukcija bez hirurškog zahvata, moćni alat koji garantuje rezultate u oblikovanju ljudskog tela na bezbedan, efikasan i trajan način. Rezultati su trajni i vidljivi već nakon prvog tretmana(do 5cm).

Aktivnost koja se ovim uređajem vrši na ljudski organizam može se definisati kao lipoliza putem lokalne ultrazvučne kavitacije. Fenomen kavitacije na odredjenoj frekfenci ultrazvuka, do sad neprimenjen u oblasti estetske medicine,  uništava masne ćelije.

Nakon razaranja masnih celija, masnoća u obliku triglicerida odlazi u intersticijsku (međućelijsku) tečnost, gde se pomoću enzimske aktivnosti deli na glicerol i više masne kiseline. Glicerol odlazi u krv, a više masne kiseline u jetru, gde se metabolizuju, kao i masnoća koju unosimo hranom. Važno je napomenuti da deo razgrađene masnoće „putuje“ kroz organizam u vidu lipoproteina i mora da bude potrošen aerobnom fizičkom aktivnošću; u suprotnom, opet će se nagomilati na drugim delovima tela. Energija ultrazvučnog talasa se tokom tretmana koncentriše na tačno određenu dubinu u tkivu, što osigurava selektivno razbijanje masnih ćelija  pri čemu površina kože, mišići, živci i tetive ostaju netaknute. Nakon zahvata površina kože ostaje neoštećena, nema bolova nakon zahvata, te se stoga pacijent može vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima.

Budući da organizmu treba vremena da preradi i eliminiše oslobođene masne kiseline, razmak između dva tretmana treba biti najmanje 7 dana.Vreme trajanja tretmana je 50 min. Najčešće su potrebna tri do pet tretmana,  rezultati su uglavnom vidljivi već nakon prvog..

Preporučljivo je ponavjati tretman svakih mesec  dana, kako bi se održao postignuti rezultat.

preuzeto sa:

http://www.celulitekspert.com/kavitacija-ultrazvucna-liposukcija

Takođe na
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1711/
http://www.bodycreator.com/novost.php?id=3&j=hrv
http://www.studio-58.hr/index.php?a=tretmani_tijela&s=8

..........

Kapiram da bi ovaj postupak, uz adekvatni aerobni sport, redukciju kalorijskog unosa i kvalitetnu proteinsku suplementaciju mogao biti rešenje za problematične delove tela sa kojih masne naslage NEĆE DA ODU. Možda pripadate grupi ljudi sa tim problemom, možda ne, možda prosto ne možete da se posvetite nekom klasičnijem metodu skidanja masnih naslaga :P

Interesuje me vaše mišljenje, pogotovo ako je je neko imao lično iskustvo ili čuo iz prve ruke o efikasnosti ove metode.


Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2010, 03:25:15 posle podne »
verujem da kosta ko sam djavo :D

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2010, 05:01:57 posle podne »
Sve ce da izmisle da uzmu narodu novac. Ne smem da pomislim koliko za tih para moze kilograma glutamina da se dobije :)
Dok je sveta i veka uvek ce biti "ovaca" za sisanje :)

Van mreže Alek

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2010, 06:19:39 posle podne »
Hvala što ste odgovorili na temu. Zvao sam jedan kozmetički studio i cena je od 5 do 10 hiljada dinara po tretmanu. Vidim da to promovišu od skoro kao novi hit u novinama, ali bih radije čuo o tome, kao što sam rekao iz nečijeg ličnog iskustva, ili, što se kaže "iskustva jednog mog prijatelja, ne mog ličnog" , bez uvrede ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2010, 08:12:58 posle podne »
Citat
od 5 do 10 hiljada dinara

prava sitnica

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2010, 08:51:48 posle podne »
Ko lud da da 10 "vajferta" kad za te pare 2kg bcaa i kilo glutamina. Da na tome zivi i supenom kasikom da se hrani izgubio bi to salo trcanjem koje traze posle tretmana. Ne kapiram ljude ali stvarno....
Ja mislio ovo samo na crtacu ima :)

Van mreže Marko_012

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2010, 02:04:20 pre podne »
Nisam očekivao da mi prva poruka bude ovde, ali dobro. Pre svega veliki pozdrav svim članovima ovog odličnog foruma koji čitam već dosta vremena.
Što se tiče teme, mislim da postoji dobra šansa da se posle ovog tretmana dobije masna embolija.

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2010, 03:12:05 pre podne »
sta je masna embolija?

Van mreže Alek

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2010, 10:59:39 pre podne »
Ko lud da da 10 "vajferta" kad za te pare 2kg bcaa i kilo glutamina. Da na tome zivi i supenom kasikom da se hrani izgubio bi to salo trcanjem koje traze posle tretmana.

Zista bih voleo još mišljenja o ovome.

Razmišljao sam i sam na sličan način - što ikakve pare davati, bolje neki režim ishrane, sport, ali...

Imao sam loša iskustva predzadnjeg leta ... radio sam carb cycyling tako što sam prva 3 dana u nedelji jeo otprilike po kilo pečenog belog mesa u 4-5 obroka, 2 puta po 2 merice Elite whey proteina (koji ima i te BCAA) ujutru i uveče posle kardija i NISAM bio zadovoljan rezultatima. Otišlo je po mojoj slobodnoj proceni dosta teško stečene mišićne mase, a nisam se rešio masnih naslaga sa željenih regija. Čisto da spomenem da sam u toku tih 3 nedelje koliko sam probao taj režim imao relativno problema sa konentracijom i bio pod neobičnim stresom i osećajem "jači od celog sveta" pomešanog sa žešćim besom. Izgledalo mi je da to što sam smršao 6-7 kilograma previše.

Hoću nešto lakše ;)

Van mreže Marko_012

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2010, 12:53:49 posle podne »
sta je masna embolija?
Масна емболија је зачепљење лумена крвних судова или дупљи срца масним капима доспе
лим путем крвотока. У форензичкој патологији говоримо о природној (морбозној, ендогеној) адипозној емболији
(компликација или последица болести) и насилној (посттраумској, егзогено) (настаје услед трауме и у директној је
вези с њом). Посебно је интересантна масна емболија која се јавља као компликација неких дијагностичких или
куративних поступака у лекарској пракси. Док неки аутори сматрају да се масни емболуси ослобађају из масних
депоа у организму (срж кости, поткожно масно ткиво, масна јетра)
, други су мишљења да емболуси настају агло
мерацијом липопротеина плазме (у оба случаја било услед болести било услед трауме).
Evo malo opširnije o masnoj emboliji :
http://www.doiserbia.nbs.bg.ac.yu/img/doi/0370-8179/2002/0370-81790208278N.pdf
« Poslednja izmena: Januar 16, 2010, 12:55:41 posle podne Marko_012 »

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #10 poslato: Januar 16, 2010, 01:31:43 posle podne »
hvala nisam bas u struci ali mi se cini logicno da ovde ima realne opasnosti od ovoga!

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2010, 12:09:33 pre podne »
Ja licno sam protivnik ovog. Sumnjam da je to toliko efikasno koloko se reklamira. Milslim da pravilnim nacinom ishrane i cardiom ces postici mnogo vise. A ovo je za neke koje ne vole da vezbaju :-)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2010, 10:46:57 pre podne »
ja u opte ne mogu da verujem da se oviliko o ovome i raspravlja i da ne ko u opste veruje i to...mislim jbt..

Citat
Imao sam loša iskustva predzadnjeg leta ... radio sam carb cycyling tako što sam prva 3 dana u nedelji jeo otprilike po kilo pečenog belog mesa u 4-5 obroka, 2 puta po 2 merice Elite whey proteina (koji ima i te BCAA) ujutru i uveče posle kardija i NISAM bio zadovoljan rezultatima

pa ne mozes ni da budes zadovljan kada GRESIS TJ GRESIO si
neznam ko ti je sastavljao taj jelovnik ali je ocigledno da se u tematitku razume kao marica i kriv q..c....s oprostonjem....
stvanro sam cutao od kada si psotavio temu i mislio sam da nece ici dalje ali sada vise stvarno ne mogu da izdrzim i da te ne kazem neke stvari....
1.nemas karakter
2.nema skidanja kg sa nozveima laserima i svim ostalim sranjima koje postoje na ovom svetu
3.stitsni jaja i skini visak kg kao i svi normalni ljudi i zivi sretno do kraja svog ziota
4.verovati u gluposti je isto kao i da verujes sa 30 i kusur godina da postoji deda mraz!!!

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2010, 12:48:30 posle podne »
staaaaa???????
deda mraza ne postoji  :o :o :o

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: KAVITACIJA - ULTRAZVUČNA LIPOSUKCIJA
« Odgovor #14 poslato: Januar 17, 2010, 01:24:36 posle podne »
staaaaa???????
deda mraza ne postoji  :o :o :o

jbg....okrutno je......al je tako.... :'( :'( :'(