Mart 28, 2024, 09:49:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: misicna vlakna  (Pročitano 11482 puta)

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2010, 06:52:56 posle podne »
Ok, jasno, a samo jos sta znaci trenirati viskom intezitetom, jel manji odmor izmedju serija ili nesto drugo?

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2010, 09:17:58 posle podne »
Ok, jasno, a samo jos sta znaci trenirati viskom intezitetom, jel manji odmor izmedju serija ili nesto drugo?
kako je pedja mnogo puta rekao samo vecim brojem ponavljanja a to je izmedju 12 i 15 ponavljanja izaziva se hipertrofija. naprednijim treningom gde se prave pauze izmedju serija od 60 do 120 sekundi izazivas da u vezbani misic upumpavas vise krvi samim tim vise hranljivih materija i samim tim mozes izazvati hipertrofiju odnosno hiperplaziju. dakle visok intezitet treninga sa malim odmorom je za izgradnju tela.

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #17 poslato: Februar 04, 2010, 09:26:42 posle podne »
Ok, jasno, a samo jos sta znaci trenirati viskom intezitetom, jel manji odmor izmedju serija ili nesto drugo?
kako je pedja mnogo puta rekao samo vecim brojem ponavljanja a to je izmedju 12 i 15 ponavljanja izaziva se hipertrofija. naprednijim treningom gde se prave pauze izmedju serija od 60 do 120 sekundi izazivas da u vezbani misic upumpavas vise krvi samim tim vise hranljivih materija i samim tim mozes izazvati hipertrofiju odnosno hiperplaziju. dakle visok intezitet treninga sa malim odmorom je za izgradnju tela.

Slobo... ajde molim te batali i na ovom forumu da deliš "savete" (poslao si mi pre neki dan mail kao "razumnom čoveku") .
Gde je to Peđa rekao da 12-15 ponavljanja je jedino OK? Što baš 12-15? Mislim....nebuloze.
I ovo za upumpavanje krvi, pauza 60-120sek...alo šta ti je? Jer to "mali odmor između serija?"
Hiperplazija je jedno, hipertrofija je drugo.

Znaš kako wblng(tako nešto) ima puno puta pravo kad pukne.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #18 poslato: Februar 04, 2010, 09:39:54 posle podne »


Znaš kako wblng(tako nešto) ima puno puta pravo kad pukne.
mislis "wldnbg" :)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #19 poslato: Februar 04, 2010, 09:48:27 posle podne »


Znaš kako wblng(tako nešto) ima puno puta pravo kad pukne.
mislis "wldnbg" :)

Ma DA!

slobo nikako da svatiš da i ono što sam ti ja pričao i wldnbg,  pričamo ti da ne sje.eš ljude sa tvojim "savetima", nema potrebe da se ljutiš jer TI možeš da uništiš mnoge sličnim "pametnim savetima" , što sam ti već rekao, uči i ne tr.i se gde ti nije mesto pa kad naučiš kako treba savetuj.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #20 poslato: Februar 04, 2010, 09:52:57 posle podne »
Ok, jasno, a samo jos sta znaci trenirati viskom intezitetom, jel manji odmor izmedju serija ili nesto drugo?
kako je pedja mnogo puta rekao samo vecim brojem ponavljanja a to je izmedju 12 i 15 ponavljanja izaziva se hipertrofija. naprednijim treningom gde se prave pauze izmedju serija od 60 do 120 sekundi izazivas da u vezbani misic upumpavas vise krvi samim tim vise hranljivih materija i samim tim mozes izazvati hipertrofiju odnosno hiperplaziju. dakle visok intezitet treninga sa malim odmorom je za izgradnju tela.

Slobo... ajde molim te batali i na ovom forumu da deliš "savete" (poslao si mi pre neki dan mail kao "razumnom čoveku") .
Gde je to Peđa rekao da 12-15 ponavljanja je jedino OK? Što baš 12-15? Mislim....nebuloze.
I ovo za upumpavanje krvi, pauza 60-120sek...alo šta ti je? Jer to "mali odmor između serija?"
Hiperplazija je jedno, hipertrofija je drugo.

Znaš kako wblng(tako nešto) ima puno puta pravo kad pukne.
sta je pogresno od onoga sto sam napisao?
kada sam rekao od 60 do 120 mislio sam na to da mu je mala pauza 60 sekundi. isti efekat ce za pocetak imati i sa 120 sekundi a kasnije neka smanji pauzu na 60sek ili kako vec. bitan je princip. hipertrofija je uvecanje misicnog vlakna a hiperplazija je cepanje misicnog vlakne poduzno i samim tim brojcano umnozavanje istih. dakle mi sew rodimo sa odredjenim brojem misicnih vlakana neko ima vise bela nekocrvena ali nije poenta. treningom visokog inteziteta se dobija hipertrofija a to je preduslov za hiperplaziju. voleo bih da cujem sta je u mom izlaganju pogresno. ono sto pisem gledaj kao text i to da li je tacno ili ne a ne kopise. mislim da je to poenta/

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #21 poslato: Februar 04, 2010, 10:01:43 posle podne »


Znaš kako wblng(tako nešto) ima puno puta pravo kad pukne.
mislis "wldnbg" :)

Ma DA!

slobo nikako da svatiš da i ono što sam ti ja pričao i wldnbg,  pričamo ti da ne sje.eš ljude sa tvojim "savetima", nema potrebe da se ljutiš jer TI možeš da uništiš mnoge sličnim "pametnim savetima" , što sam ti već rekao, uči i ne tr.i se gde ti nije mesto pa kad naučiš kako treba savetuj.
me opusteno- ima rukovodecih ljudi na ovom forumu koji ce vec da reaguju ako se nadje za shodno
a Pedja vrlo dobro zna ko je Slobabob i njegovo delo...

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #22 poslato: Februar 04, 2010, 10:07:27 posle podne »
Ok, jasno, a samo jos sta znaci trenirati viskom intezitetom, jel manji odmor izmedju serija ili nesto drugo?
kako je pedja mnogo puta rekao samo vecim brojem ponavljanja a to je izmedju 12 i 15 ponavljanja izaziva se hipertrofija. naprednijim treningom gde se prave pauze izmedju serija od 60 do 120 sekundi izazivas da u vezbani misic upumpavas vise krvi samim tim vise hranljivih materija i samim tim mozes izazvati hipertrofiju odnosno hiperplaziju. dakle visok intezitet treninga sa malim odmorom je za izgradnju tela.

Slobo... ajde molim te batali i na ovom forumu da deliš "savete" (poslao si mi pre neki dan mail kao "razumnom čoveku") .
Gde je to Peđa rekao da 12-15 ponavljanja je jedino OK? Što baš 12-15? Mislim....nebuloze.
I ovo za upumpavanje krvi, pauza 60-120sek...alo šta ti je? Jer to "mali odmor između serija?"
Hiperplazija je jedno, hipertrofija je drugo.

Znaš kako wblng(tako nešto) ima puno puta pravo kad pukne.
sta je pogresno od onoga sto sam napisao?
kada sam rekao od 60 do 120 mislio sam na to da mu je mala pauza 60 sekundi. isti efekat ce za pocetak imati i sa 120 sekundi a kasnije neka smanji pauzu na 60sek ili kako vec. bitan je princip. hipertrofija je uvecanje misicnog vlakna a hiperplazija je cepanje misicnog vlakne poduzno i samim tim brojcano umnozavanje istih. dakle mi sew rodimo sa odredjenim brojem misicnih vlakana neko ima vise bela nekocrvena ali nije poenta. treningom visokog inteziteta se dobija hipertrofija a to je preduslov za hiperplaziju. voleo bih da cujem sta je u mom izlaganju pogresno. ono sto pisem gledaj kao text i to da li je tacno ili ne a ne kopise. mislim da je to poenta/

Nemam živaca da ratujem sa tobom i da te učim ono što si trebao da naučiš pre "savetovanja".
Pauza može biti i 30-45 sekundi da se postigne mišićni rast.
HIPERPLAZIJA je moguća samo uz upotrebu GH i HIPERPLAZIJA I HIPERTROFIJA nije jedno te isto, prestaću da pišem da nebi "pukao kao "wldnbg"  "
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #23 poslato: Februar 04, 2010, 10:16:15 posle podne »
kako je pedja mnogo puta rekao samo vecim brojem ponavljanja a to je izmedju 12 i 15 ponavljanja izaziva se hipertrofija. naprednijim treningom gde se prave pauze izmedju serija od 60 do 120 sekundi izazivas da u vezbani misic upumpavas vise krvi samim tim vise hranljivih materija i samim tim mozes izazvati hipertrofiju odnosno hiperplaziju. dakle visok intezitet treninga sa malim odmorom je za izgradnju tela.

Mislim da bi opet trebao pazljivo da iscitas tekstove..na osnovu kojih ovo ovde pominjes....

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #24 poslato: Februar 04, 2010, 10:21:02 posle podne »
Ok, jasno, a samo jos sta znaci trenirati viskom intezitetom, jel manji odmor izmedju serija ili nesto drugo?
kako je pedja mnogo puta rekao samo vecim brojem ponavljanja a to je izmedju 12 i 15 ponavljanja izaziva se hipertrofija. naprednijim treningom gde se prave pauze izmedju serija od 60 do 120 sekundi izazivas da u vezbani misic upumpavas vise krvi samim tim vise hranljivih materija i samim tim mozes izazvati hipertrofiju odnosno hiperplaziju. dakle visok intezitet treninga sa malim odmorom je za izgradnju tela.

Slobo... ajde molim te batali i na ovom forumu da deliš "savete" (poslao si mi pre neki dan mail kao "razumnom čoveku") .
Gde je to Peđa rekao da 12-15 ponavljanja je jedino OK? Što baš 12-15? Mislim....nebuloze.
I ovo za upumpavanje krvi, pauza 60-120sek...alo šta ti je? Jer to "mali odmor između serija?"
Hiperplazija je jedno, hipertrofija je drugo.

Znaš kako wblng(tako nešto) ima puno puta pravo kad pukne.
sta je pogresno od onoga sto sam napisao?
kada sam rekao od 60 do 120 mislio sam na to da mu je mala pauza 60 sekundi. isti efekat ce za pocetak imati i sa 120 sekundi a kasnije neka smanji pauzu na 60sek ili kako vec. bitan je princip. hipertrofija je uvecanje misicnog vlakna a hiperplazija je cepanje misicnog vlakne poduzno i samim tim brojcano umnozavanje istih. dakle mi sew rodimo sa odredjenim brojem misicnih vlakana neko ima vise bela nekocrvena ali nije poenta. treningom visokog inteziteta se dobija hipertrofija a to je preduslov za hiperplaziju. voleo bih da cujem sta je u mom izlaganju pogresno. ono sto pisem gledaj kao text i to da li je tacno ili ne a ne kopise. mislim da je to poenta/

Nemam živaca da ratujem sa tobom i da te učim ono što si trebao da naučiš pre "savetovanja".
Pauza može biti i 30-45 sekundi da se postigne mišićni rast.
HIPERPLAZIJA je moguća samo uz upotrebu GH i HIPERPLAZIJA I HIPERTROFIJA nije jedno te isto, prestaću da pišem da nebi "pukao kao "wldnbg"  "

Diskutabilno je da li hormon rasta treba za hiperplaziju citao sam i receno mi je da ne treba hormon rasta za hiperplaziju. hiperplazija se javlja kod vaterpolista i kod rukometasa zbog prirode sporta kojom se bave. ja sam lepo napisao da je hiperplazija poduzno deljenje misicneg vlakna i samim tim uvecavanje njihovog broja. hipertrohija je uvecanje vlakna. sacekacemo pedju da napise nesto o tome i da kaze da li sam nesto pogresno napisao. ovo sto kazes za duzinu pauze ima smisla ali ipak trebas se i psihicki pripremiti za vezbanje. ja sam govorio o pauzama izmedju serija koje su u mom slucaju kada uradim set vezbi izmedju 60 i 120 sekundi zavisno koju misicnu grupu radim. dakle vezem 4 do 6 vezbi bez pauze i onda odmorim izmedju 60 i 120 sekundi gde u to vreme ispijam tecne amino. sve u svemu sacekacemo rec generala.
nema potrebe da pucas ovo je forum i vodimo diskusiju najnormalnije. ne vidim cemu ljutnja.

buldog pogledaj kako pedja radi treninge. jasno pise koliko pravi pauzu izmedju serija
reci mi ti sta je pogresno u mom izlaganju.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #25 poslato: Februar 04, 2010, 10:38:01 posle podne »
buldog pogledaj kako pedja radi treninge. jasno pise koliko pravi pauzu izmedju serija
reci mi ti sta je pogresno u mom izlaganju.

Nemam sta da gledam kako cika Peki radi treninge...i sam ih iste radim zbog njega ;D
Za ponavljanja si pogresio...odmor, ajde da kazemo da je OK...60 sekundi je neki standard, a naravno kad "umres" to se malo produzi, ali vidis mozes i da ides na 45 sekundi...mislim treba malo svojom glavom mucnuti - ne mora sve drugi da daju na tacnu...gigantskim serijam visokog inteziteta i kratkim odmorom tacno je dovodis krv konstantno i ajde da kazemo zadrzavas je tamo...ali sam taj dotok krvi ne izaziva nit hiperplaziju nit hipertrofiju..kako ja shvatih da si ti napisao...vec je tu kao sto si i sam rekao da nahrani misic sa nasim preworkout sejkom, tecnim amino kiselinama koje pijemo, kao i nutritientima iz hrane koje smo uneli ranije..a i da odvede stetne materije iz misica...tj..krvotoka. A i ova tvoja zadnja recenica je prejaka...nije to jedini metod za izgradnju tela, zar ne?

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #26 poslato: Februar 04, 2010, 10:47:50 posle podne »
buldog pogledaj kako pedja radi treninge. jasno pise koliko pravi pauzu izmedju serija
reci mi ti sta je pogresno u mom izlaganju.

Nemam sta da gledam kako cika Peki radi treninge...i sam ih iste radim zbog njega ;D
Za ponavljanja si pogresio...odmor, ajde da kazemo da je OK...60 sekundi je neki standard, a naravno kad "umres" to se malo produzi, ali vidis mozes i da ides na 45 sekundi...mislim treba malo svojom glavom mucnuti - ne mora sve drugi da daju na tacnu...gigantskim serijam visokog inteziteta i kratkim odmorom tacno je dovodis krv konstantno i ajde da kazemo zadrzavas je tamo...ali sam taj dotok krvi ne izaziva nit hiperplaziju nit hipertrofiju..kako ja shvatih da si ti napisao...vec je tu kao sto si i sam rekao da nahrani misic sa nasim preworkout sejkom, tecnim amino kiselinama koje pijemo, kao i nutritientima iz hrane koje smo uneli ranije..a i da odvede stetne materije iz misica...tj..krvotoka. A i ova tvoja zadnja recenica je prejaka...nije to jedini metod za izgradnju tela, zar ne?

sto se tice ponavljanja mislim da je puno puta receno da se jedna vrsta vezbe radi ne manje od 10 ponavljanja a ne vise od 15 ponavljanja. tako mi je receno i ja to prihvatam i sa tim pokusavam da postignem ono sto je poenta u bb. nisam ja buldog rekao da ce dotok krvi da izazove hipertrofiju i hiperplaziju vec da ce to da izazove trening visokog inteziteta. kao odgovor misica nastaje hipertrofija i hiperplazija. ja znam za jedan od metoda koji propagira sarcev a u srbiji predrag petrovic i time se vodim. za mene je to dovoljno. poslednja recenica je vise u kontekstu da neko napada moje fotografije sa wikipedie a prvo i prvo slike nisu sa wikipedie. smeta im sto je Слободан® postavio neke slike za koje neko tvrdi da meni nisu jasne. ne znam na osnovu neko moze da zna sta ja znam a sta ne znam kada je teorija o misicnim vlaknima u pitanju. onda su se naravno nadovezali neki clanovi foruma i otisli u off. ja opet kazem ne vidim da sam ista pogresno rekao. ono sto sam naucio od pedje kada su naprednije tehnike treninga u pitanju ja sam i napisao. pedju ocigledno mrzi da na par meseci ponavlja jedne te iste textove. i ono objasnjenje na prvoj strani je iskopirao sa lazicevog posta gde je vec pisao i vodio polemiku sa MR x-om. sve u svemu mislim da je ovde osnova recena.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #27 poslato: Februar 04, 2010, 10:52:45 posle podne »
Ne znam sta ti imas sa drugim clanovima foruma...ja ti rekoh sta sam imao.

Ako sam pogresno razumeo sta si mislio oko hiperplazije i hipertrofije - sorry...

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #28 poslato: Februar 04, 2010, 10:57:10 posle podne »
Ne znam sta ti imas sa drugim clanovima foruma...ja ti rekoh sta sam imao.

Ako sam pogresno razumeo sta si mislio oko hiperplazije i hipertrofije - sorry...

nemam nista sa clanovima foruma,  volim zene :D:D:D:D:D:D
sala na stranu. mislim da svako moze da skapira da hipertrofija i hiperplazija zavise od treninga a da hrana tj. nutritijenti nju podsticu i hrane misicna vlakna....
no da se ne ide vise u off
momak ako ima nesto da pita pitace. vecina stvari za misicna vlakna je recena.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: misicna vlakna
« Odgovor #29 poslato: Februar 05, 2010, 06:31:43 pre podne »
Ok, jasno, a samo jos sta znaci trenirati viskom intezitetom, jel manji odmor izmedju serija ili nesto drugo?

trening visokog intezieta podrzumeva i jedno u drugi burazere
a i ako sto bulodg objasni,to ovisi od stepena utreniranosti itd itd itdi
tebi sigurno moj intezitet moze da bude samo kontraporduktivan,ali isto tako intezitet prilagodjen tebi i tvojim mogucnostima,anabolnom okruznjeju misica koji ovisi samo od tebe-e to onda moze za tebe da bude i vise nego produktivno kada je u pitanju miscini razvoj a rezultati mogu da budu zapanjujuci