Jun 07, 2024, 06:23:59 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: BrandonSuede
X3MShop banner

Autor Tema: Помоћ око тренинга и исхране...  (Pročitano 5181 puta)

Van mreže Ултрас Метал

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Помоћ око тренинга и исхране...
« poslato: Mart 12, 2010, 02:12:05 pre podne »
Прво се извињавам што отварам нову тему, надам се да ћете ми помоћи.
Имам 18 година, и планирам да мало активније порадим на себи. Нисам од јуче у спорту, ватерполо сам шибао годинама, али сам престао скоро због неких повреда. Стицајем околности имам доста реквизита кући па ми теретана није неопходна. ( барем ја тако мислим ) Висок сам 190цм и имам 99кг, нисам тром, цео живот сам у спорту, и увек сам био у кондицији, па и сада мислим да јесам. Верујем када би мало редковао исхрану и појачао тренинг, да би могао да од себе направим нешто. Једно 10кг да скинем, верујем да би мишић дошао до истицаја. Масне наслаге су ми највише таложене на стомаку ( пиштољи  ;D ), и можда да затегнем мало групи. Али то није толико очиглено, барем не преко одеће.
Кући имам џак, бициклу, две бућке од по 12,5кг, клупу за трбушњаке, струњаче, шипку ( за савијање ). Имам вољу да активно тренирам, и надам се да ћете ми помоћи у плану вежби и свему што иде ка мом смањењу килограма, и истицању мишића.

Ја схватам да ми је највећи проблем исхрана, ево могу да вам опишем један стандардан дан.
- Доручак ( 12х ) - 2,3 кришке хлеба са мајонезом и неком шунком + чаша јогрута
- Ручак ( 16х ) - зависи шта се кува... Стандардан ручак, без преждеравња ( месо,кромпир, поврће...)
- Вечера ( 21х ) - највећа бољка, обожавам да вечерам - 4,5 кришки хлеба са неким намазом и шунком, кобасицом + чаша јогурта, или пакет виршли...
- неке ужине немам, не једем претерано слатко ( евентуално штанга чоколаде... и то не сваки дан ), или неке грисине, бомбоне, глупости...

Шта то треба да редукујем, а да превише неоптерећујем родитеље у неким мојим прохтевима   :-\

Ево прекључе сам одрадио тренинг, и даље сам под упалом ( први после пар месеци )

Бицикл - 8минута ( брзо )
Шипка - 4х15

На клупи ( импровизованој )
-Бенџ ( са две бућке ) - 4х10 ( 10кг једна )
-Развлачење - 4х10 ( 7,5кг )
-Потисак - 4х10 ( 12,5кг )

Бицепс ( обичан ) - 4х10 ( 10кг ) - прво једна па друга
Бицепс ( обе руке наизменично, у стојаћем ) - 4х7 за обе( 10кг )
Бицепс ( обе руке наизменично, у седећем ) - 4х7 за обе ( 10кг )

Трбушњаци на клупи - 5х20

И колико ми уопште тренинга препоручујете, и како да их вртим, гледајући реквизите које имам.
Хвала у напред свима! Очекујем ваш савет...  :-X

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2010, 02:19:05 pre podne »
Bez ishrane neces postici puno!Pocni da jedes jaja,piletinu,curetinu,ribu,krompir,rizu,ovsene tj zobene pahuljice,posni sir,salate ,bedeme,lanene semenke,maslinovo ulje, izbaci brzu hranu,sokove,pizze,! Jedi 5-6 obroka dnevnih !

Tesko se postize u kucnoj varijanti nesto,moze se postici ali zasto ne bi krenuo u teretanu!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Ултрас Метал

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2010, 02:29:24 pre podne »
Проблем је да се уклопи цела породица због мене... Касно устајем, и не могу да наручујем ту неку ћуретину за доручак. Зна се шта има у фрижидеру. Већином за вечеру и доручак једем(о) сендвиче. Мајонез, Павлака, то гоји, али од чега да направим исти... Када једем те пахуљице, као да ништа нисам ни јео... И тих 5,6 оброка, у којој количини да узимам?

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2010, 02:37:20 pre podne »
Проблем је да се уклопи цела породица због мене... Касно устајем, и не могу да наручујем ту неку ћуретину за доручак. Зна се шта има у фрижидеру. Већином за вечеру и доручак једем(о) сендвиче. Мајонез, Павлака, то гоји, али од чега да направим исти... Када једем те пахуљице, као да ништа нисам ни јео... И тих 5,6 оброка, у којој количини да узимам?
pa ako oces nesto da napravis menjaj nacin zivota covece,ustajes kasno pa ustani u 9-10 dorucak odma jaja ,ovasa, kasnije piletina npr 150 g sa 125 g integralne rize i salata,kasnije to ponovis onda npr tunjvina sa salatom, pa kasnije pred spavanje 200 g posnog sira!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2010, 02:38:22 pre podne »
kakve veze ima porodica sa tobom,mogu ti samo finansije smetati, !
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže goran13

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2010, 02:41:26 pre podne »
sto ti kaze covek ustani ranije i napravi sebi kvalitetan dorucak sa ovakvom ishranom i sa ovakvim treningom jako tesko ces napredovati skoro nemoguce

Van mreže Ултрас Метал

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2010, 02:43:58 pre podne »
Хмм, мислим да је то претерано. Сад си ме убио у појам тотално  :-\

Када би кренуо тако да живим и тренирам, постао би звер, ја немам потребе за тим. Хоћу да живим нормално, а у међувремену тренирам и припазим приликом узимања неких намирница.
Да ли би то донело резулатат, не видим зашто не би? Тренинг 3,4,5 пута недељно, шта мислите колико треба да се ради... Исхрана са више мањих оброка, беш калоричних намирница....

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2010, 02:46:18 pre podne »
samom ishranom od 6 obroka brzi ti je metabolizam ,a tom tvojom ishranom od 3 obroka nikakva,i sto ces promlatarati 3-4 x nedeljno tegovima kuci ,ako mislis da ce te to zategnuti i da ces izgubit 10 kg,......

a sta je za tebe zver , a sta ti je da se malo zategnes?
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Ултрас Метал

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2010, 02:50:55 pre podne »
Хммм, управу си да је исхрана лоша, и свестан сам да морам да је променим. Али такође имам проблем јел нисам свој човек, и немам неки прилив новца, и притов идем у школу ( 14-20 ) или ( 08-14 )

Ја гледам лајички, зато сам се и регистровао да би ми ви помогли... Пре свега ми је циљ да изгубм тај стомак, и да затегнем мало тај горњи део тела...
Шта је звер, па мислио сам на људе који живе за тренинг, живе по ПСу... Таквим начином исхране и тренина, не можеш постати нишда до зверине ;D


Van mreže Ултрас Метал

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2010, 02:52:28 pre podne »
Сада сам стекао утисак, да би скинуо пар килограма и мало се затегао, треба да се одрекнеш много тога, да промениш живот и размишљање у корену...

Van mreže goran13

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2010, 02:53:14 pre podne »
nemoj to shvatiti kao ubijanje u pojam nego kao pokusaja da ti se otvore oci brate,jer ovako kao sto se ti hranisi treniras ne vodi nicemu
znaci iz korena mora menjati te navike jbg znam da je tesko al tako je 

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2010, 02:55:21 pre podne »
pa da nije tesko svi bi bili sportski gradjeni ,sa bf 10-15 posto,treba ti da shvatis sustinu ishrane,treninga i jos par stvari !

Malo citaj forum!SVASTA ces naucit!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Ултрас Метал

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2010, 02:59:01 pre podne »
А што се тиче тренинга, колико пута недељно да се ради?

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2010, 03:00:12 pre podne »
Mozes li u teretanu ili ti je samo kucna varijanta na raspolaganjuj!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Ултрас Метал

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Помоћ око тренинга и исхране...
« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2010, 03:03:14 pre podne »
кућна верзија...