April 30, 2024, 07:40:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Nesimetricnost misica...  (Pročitano 10847 puta)

Van mreže beelzebos

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Nesimetricnost misica...
« poslato: Maj 26, 2010, 01:40:27 pre podne »
Imam problem koji polako postaje sve veci.Naime,cela desna strana tela mi je malo jaca od leve,ail mi je to kod bicepsa posebno izrazeno.Obim desnog bicepsa mi je 40-41 a levog oko 38,mada ne mogu lepo da stegnem misic na levoj ruci...Imam 5 treninga nedeljno (grudi,ledja,noge,ruke,ramena) i za biceps radim tri vezbe po tri serije od kojih su najcesce 2 sa sipkom i 1 sa bucicama ,ponekad i obrnuto.Levi misic mi je malo slabiju,obicno sa njim uradim po jedno ponavljanje manje kad radim vezbe sa bucicama.Mozda neko zna nacin ili ima neki predlog kako da smanjim ovu razliku?  ???
Takodje imam problem sa grudima,tu imam najmanje napretka.Od kako redovno treniram (5 meseci) trudim se da u treningu pogodim sve delove grudnog misica sa 4 razlicite vezbe po 3 serije- 8 do 10 ponavljanja (obicno propadanja sa manjim opterecenjem,benc,kosi benc i razvlacenje, i svaki sledeci  trening promenim po jednu  vezbu sa nekom drugom  koja pogadja isti deo grudnog misica). Cak mozda imam i malo vise napretka nego ranije ali opet je on zaostaje..Inace imam sredjenu ishranu,od suplemenata trenutno koristim samo whey,spavam 8-10 sati..
Unapred hvala   :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2010, 05:30:57 pre podne »
neke slike da bi se videlo stvarno stanje stvari??

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2010, 10:49:35 pre podne »
i mene ovo bas interesuje,kako neko ko je vec duze vreme vezbac da popravi ovo??? recimo ako je vec u ovome 3-4 godine...da li moze da se ispravi?
Beat the genetics!

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2010, 11:01:26 pre podne »
Ja sam imao slican problem.Manje vise svi su imali slican problem.Treba jacati konekciju mozak-misic sa slabijom stranom.Tezine prilagodjavati slabijoj strani i biti strpljiv,nakon nekog vremena stvari legnu na svoje mjesto.

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2010, 03:31:51 posle podne »
ja sa desnom rukom uvijek mogu uradit vise nego sa lijevom,i bez obzira koliko god gurao i stiskao lijevom,  desnom bar za 3-4 ponavljanja vise uradim.

Van mreže BAKIĆ

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 676
  • Lepomir Bakic-IFBB champion and competitor
    • Lepomir Bakic
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2010, 08:39:02 posle podne »
Mala ralika je sasvim normalna i izražena je skoro kod svakog vežbača,ali ako je to drastično i primetno onda treba nešto menjati u samom treningu kod tih mišića.
Mi sami najbolje možemo primetiti te razlike i to je ok, ali ako ih drugi uočavaju već imamo problem!

Van mreže Micronized

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2010, 01:57:43 pre podne »
Moj savet ti je da svuda gde mozes radis vezbe sa bucicama, mozes recimo jednu vezbu odradis dvorucni teg prvu seriju a ostale dve bucice, i uvek sa bucicama kreni sa slabijom stranom, pa se ravnaj za otkaz po slabijoj strani

Van mreže malibuilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • hebem
    • Moja lična galerija
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #7 poslato: Jun 08, 2010, 12:09:59 posle podne »
Ja sa kim god da sam radio do sada uvek sam tu osobu prvo ucio da podjednako forsira i jednu i drugu stranu. Jer ako je desni biceps npr slabiji od levog onda ce primiti vecu stimulaciju od jaceg jer ce raditi sa istom kilažom kao i jaci misic.

Uglavnom je slucaj takav da ljudi i yadobiju neku vrstu asimetrije na rukama jer se mnogo vise i trude oko svoje dominantne strane, recimo desne kod desnjaka, dok kod leve strane ili uopste ne paye na formu ili ne dovrsavaju isti broj ponavljanja.
...sve stvari čuvaj za starost, samo \"onu\" troši u mladosti...

Van mreže Gorshtak

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2010, 11:39:37 pre podne »
...ne mora da znaci da je asimetrija nastala prilikom nepravilnog vjezbanja!
Meni je skoro citava lijeva strana tijela malo jaca i "ljepse" gradjena od desne strane, pocev od nogu, preko abdomena, ramena, ledja i naravno bicepsa (a desnjak sam...)

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2010, 02:35:27 posle podne »
...ne mora da znaci da je asimetrija nastala prilikom nepravilnog vjezbanja!
Meni je skoro citava lijeva strana tijela malo jaca i "ljepse" gradjena od desne strane, pocev od nogu, preko abdomena, ramena, ledja i naravno bicepsa (a desnjak sam...)

takodje

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #10 poslato: Jul 01, 2010, 02:27:49 pre podne »
nemoj da radis biceps sa sipkom nego uzmi bucice i prilagodi kilazu slabijoj ruci....isto tako i grudi...nemoj da radis bendz,nego uzmi radi potisak sa bucicama...ocigledno da ti je jedna strana tela jaca od druge i pri svakoj vezbi kad je frka stvar ti obavi desna strana tela...tako da gledaj to da ispravis i cekaj rezultate...samo opusteno...
...untile you puke...

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2010, 11:06:31 pre podne »
.nemoj da radis bendz,nego uzmi radi potisak sa bucicama...

??? pa i to je vjezba na benchu,... a jedno je potisak bucicama drugo sipkom...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #12 poslato: Jul 04, 2010, 07:04:05 posle podne »
a cekaj zar nije bolje da se u tom slucaju fokusiras na dvorucne tegove gde se kilaza ravnomerno rasporedjuje na oba bicepsa (npr.) i gde mozes SIGURNO da uradis isti broj ponavljaja?? ili gresim.. .:)
Jedi Master

Van mreže Milorad22

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #13 poslato: Jul 22, 2010, 03:04:35 posle podne »
Nisam hteo da otvaram novu temu posto je pitanje vezano za ovu.
Grudi su mi dosta razvijenije u donjem delu u odnosu na gornji. Mislim da bi trebao da vise forsiram kosi u odnosu na ravni i kontrakosi.
Jel moze neki program za grudi imajuci u obzir ovaj problem?
Hvala unapred.

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Nesimetricnost misica...
« Odgovor #14 poslato: Jul 22, 2010, 09:34:17 posle podne »
Ne treba ti nikakav specijalan program...kao što si i sam rekao,forsiraj više gornji deo tako što će ti prva vežba biti neki kosi potisak...dodaj posle toga i neko koso razvlačenje i to je to.