April 29, 2024, 11:15:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: B I S E R I  (Pročitano 33487 puta)

Van mreže PitBull

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.163
  • ....1992....
Odg: B I S E R I
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 18, 2006, 03:12:00 posle podne »
E a evo jos jedan biser moj drug je reko: "Necu je da dizem tegove da ne bih zaustavio rad misica".  Ja sam ostao :shock: :shock: :shock: ....
Liberte toujours

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: B I S E R I
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 18, 2006, 03:20:33 posle podne »
danas kaze lik u teretani koji je stvarno ogroman...znas da sam primetio koliko sam napredovao
jedan lik mu kaze pa sta si primetio?" a ovaj mu kaze jbt vise ne mogu da prodjem kroz vrata"
al se nekad dobro jelo

Zoka

  • Gost
Odg: B I S E R I
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 18, 2006, 03:30:52 posle podne »
danas kaze lik u teretani koji je stvarno ogroman...znas da sam primetio koliko sam napredovao
jedan lik mu kaze pa sta si primetio?" a ovaj mu kaze jbt vise ne mogu da prodjem kroz vrata"

heheh tako je mene rodjak zajebavao... pita mozes li proc kroz vrata...
rekoh.. mogu al na "kant".... pa slaba su ti prsa kaze mi on :)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: B I S E R I
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 18, 2006, 03:34:48 posle podne »
AAAaaa!!! Dobar rodjak...odlican!!! :lol: :lol: :lol:

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: B I S E R I
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 18, 2006, 04:03:53 posle podne »
Cesto smo radili "pump" na kraju vezbanja, doslovno da izduvamo..
Pri tome, prilazi mi blesavi ortak i recima: "LEPI BRATE AJ DA IZDUVAMO!!"
Jaoj, blam me pojeo, rewkoh mu da sam iozduva, jer sam ja u redu..
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Kobac

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: B I S E R I
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 18, 2006, 05:13:50 posle podne »
Nisam ni ja! Aj nam objasni!

Evo nadjoh knjigu u kojoj sam to procitao, posto je tekst malo obimniji, samo cu izvuci citate, i ono sto je otprilike bitno.
"Ako se vazduh udahne, i spisti poklopac grkljana, svaka kontrakcija exspiratornih misica (misici izdisaci) znacajno povecava intratorakalni pritisak (pritisak unutar grudne duplje). Pri tom dolazi do porasta pritiska u trbusnoj duplji (cak vise nego u grudnoj duplji)" - Inace,da dodam, pojava ova dva pritiska (intratorakalni i intraabdominalni) je veoma bitna pri radu sa tegovima, jer rasterecuju kicmu od prevelikog pritiska, i "preuzimaju deo tezine na sebe". Zatim ide: "Ovaj fenomen se naziva Valsava manevar i poznavanje njegovog mehanizma ima velikog znacaja u sportu, specijalno pri dizanju tegova..."  "Valsava manevrom se vrsi fiksacija trbusne i grudne duplje, da bi se ojacalo dejstvo misica koja imaju hvatista na kostima grudnog kosa. Posto je krvni pritisak u venama veoma mali, a one imaju tanak zid, povisen intratorakalni pritisak deluje PRIMARNO na njih. Time se smanjuje priliv venske krvi u srce, a ujedno i kolicina krvi koju leva komora izbacuje u aortu" E sad ide onaj bitniji deo "Ako grkljan ostane zatvoren duze od nekoliko sekundi, nakon pocetnog porasta krvnog pritiska dolazi do njegovog pada, smanjene prokrvljenosti mozga, sa pojavom simptoma kao sto su: vrtoglavica, zamagljenje vida, pa cak i gubitak svesti"

E sad tu ima dosta objasnjenja i primera, a ja bas trenutno nemam volje da ih kuckam, ali evo jednog propratnog fenomena, koji se bazira i poredi sa vec pomenutom pricom: "Kod izometrijski kontrakcija misica (za neupucene, kontrakcija pri kojoj ne menjamo duzinu misica vec odrzavamo odredjeni polozaj), usled dugotrajnog grcenja misica, srce mora dodatno da se napregne, da povisi krvni pritisak da bi "ubrizgalo" krv u zgrcene misice, i usled takvog tipa vezbanja moze doci do vec pomenutih nuspojava"
Da ne duzim dalje, do pucanja venae cavae (vena koje dovode "zaprljanu" krv u srce) bas i ne moze doci, jer bi vec pominjana razlika u pritiscima morala biti dosta velika, medjutim postoje sumnje da bi se kod starijih osoba rekreativaca to moglo dogoditi, pa im se izometrijske i kvaziizometrijske kontrakcije (staticne kontrakcije, i kontrakcije sa velikim naporom a sporom promenom duzine misica) ne preporucuju, a u to spada i guma za stiskanje.
Nadam se da sam makar malo pomogao.
Pozzzzzzzzzzz

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: B I S E R I
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 18, 2006, 06:25:36 posle podne »
Jos jedan teoreticar....  :?

Van mreže Johny_Bravo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • A.C.A.B
Odg: B I S E R I
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 19, 2006, 12:02:36 pre podne »
Da ne duzim dalje, do pucanja venae cavae (vena koje dovode "zaprljanu" krv u srce) bas i ne moze doci, jer bi vec pominjana razlika u pritiscima morala biti dosta velika, medjutim postoje sumnje da bi se kod starijih osoba rekreativaca to moglo dogoditi, pa im se izometrijske i kvaziizometrijske kontrakcije (staticne kontrakcije, i kontrakcije sa velikim naporom a sporom promenom duzine misica) ne preporucuju, a u to spada i guma za stiskanje.
Nadam se da sam makar malo pomogao.
Pozzzzzzzzzzz

Ne znam da li sam dobro razumeo.Znaci do ovoga ne moze da dodje sem ako nisam starija osoba rekreativac, a cak i ako jesam to bi se MOGLO dogoditi.Posebna je prica sto se za tu stariju osobu rekreativca smatra npr. dekica sa 60 god koji seta kalisem.Cinjenica je da ljudi koji su fizicki aktivni mnogo zdraviji od neaktivnih ljudi.Pretpostavljam da se to odnosi i na dekice.

Ovo me podseca na onu pricu sa vitaminom C.Neko je pomenuo neke negativne efekte koriscenja "jacih doza".Nesto tipa kamen u bubregu i statijaznam sta jos.Reko aj bas da vidim..Procitao sam da bi to MOGLO da se dogodi kod velikih doza.Posebna prica je sta matraju velikom dozom.300g (tri stotine grama) dnevno.I jedini razlog zbog koga SUMNJAJU da bi tako nesto mogolo da sse dogodi je nesposobnost organizma da dovoljno brzo igzaci visak UKOLIKO u telu nema dovoljno vode a ne toksicnost kao sto neko rece.Znaci cak i ako rokes u sebe 300 g MOZE da ti se desi nesto ako ne unesis dovoljnu kolicinu vode.Posebna je prica sto stvaranje kamena u bubregu proces koji traje.Nisam cuo za nekog sa zdravim bubrezima da ima tako nesto pre 35-40.Cak sam procitao da je doza od 100 g vitC dnevno potuno neskodljiva.

Za kraj slicica sa jedne druge teme.Ovaj cika je rekreativac i ima 65 godina, znaci da spada u "rizicnu" grupu.Bas bi voleo da vidim kako njemu puca vena od stiskanja gume :lol:
ako ne uradis zgib pojesce te baba roga

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Re: B I S E R I
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 19, 2006, 04:32:50 pre podne »
Citat: Papageno
Ja sam prije par godina isao u najpoznatiju teretanu u Sarajevu, Fis.
Tamo radi Bajro (vjerovatno ga neki ovde znaju), covjek ima 56 godina, vjezba cijeli zivot... ama ko kamen je, kad se pozdravljas sa njim ko da te neko mengelama stisne...
Snazan, nikad masan, ma covjek izgleda bolje od momaka od 20 godina, onako orijentacije radi gledao sam ga bez problema radi benc sa 150 kg...
E, sredinom Maja pridje njemu decko, hoce da se nabilda za more, znaci mjesec i po dana i kaze mu...
"Ja hocu da se nabildan.. al ne previse.. eto tako ko vi (Bajro)...
Cijela teretana umire od smijeha a Bajro mrtav ozbiljan kaze. Nema problema :)




He, he, he.... 2 slicne situacije u teretani kod mog trenera, koji je inace takmciar u srednjoj kategoriji - Pedja Milosevic. Pedja trenira nekih 16 godina, ima 30-tak medalja sa domacih i medjunarodnih takmicenja........ Da ne ispadne da ga hvalim sada..... Znaci trenira ceo svoj zivot.


Situacija 1.

Pedja je van sezone, znaci malo se ubucio.
Dolazi neki klinac u teretanu, da se raspita oko treniranja, hteo bi malo da nabaci masu, da se razvije i kaze:
"Hteo bih malo da treniram, da nabacim malo misice, ali ne zelim da preteram kao ovaj na slici, nego eto tako nesto kao sto ti izgledas"

A sta mislite ko je bio na slici koja je okacena u teretani. Niko drugi do Pedja licno, ali je slika satakmicenja, kada je izdefinisan do koske.
Pedja se samo okrenuo i otisao, a mi smo se smejali na sav glas.



Situacija 2.

Pedja je opet van sezone, i sada se boga mi malo vise ubucio. Nabacio jedno 10 kg viska.

Dolazi momak, i kaze ja bih da treniram, hteo bih da smrsam.....
Pedja pocne da mu prica osnove sta bi trebao da radi kako da trenira.....

A ovaj se okrenu i rece: "Pa vidim i ti si smraso......" I izadje napolje.


Ima nas raznih zar ne.......


Evo i slike cisto ako Vas zanima:
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2006, 05:11:39 pre podne sasadim »

Van mreže Kobac

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: B I S E R I
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 19, 2006, 09:23:27 pre podne »
Da taj cikica gore na slici mora da je rekreativac, i verovatno totalni pocetnik  :D, mozda je krenuo da vezba u nameri da se spremi za iduce leto  :D :D :D

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: B I S E R I
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 19, 2006, 09:30:44 pre podne »
Garant:D :D :D
Mene su pitali da li se od Whey-a dobija celulit... :shock: :mrgreen:

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Zoka

  • Gost
Odg: B I S E R I
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 19, 2006, 09:34:15 pre podne »
ljudi su cudo :)
kod mene ljudi na poslu s'vremena ne vrijeme izraze zelju da eto pocnu da treniraju... da se malo napucaju, zategnu...
al uvijek uz napomenu ako moze da ne jedu piletinu i sir koju ja svakodnevno jedem, da ne uzimaju "hemiju"...
pa eto bilo bi lijepo ako bi jos sve to moglo i da ne vjezbaju :)

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: B I S E R I
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 19, 2006, 10:01:08 pre podne »
hahaha,bisera ima svaki dan,al svaki dan neko nesto izvali bar ovdje gdje ja treniram,jer je to vise mahalska teretana pa ima svakakvih,to su kome....sad se sjeti kad je neki lik pitao ,donosi dvije sipke EZ,ne potpuno iste i pita:koja je od ovih za masu a koja za definiciju,jaoooo i tako je on to prosuo i proculo se i ovi pocetnici sebi to utuvili u glavu pa pametuju po teretani koja je vise za masu koja je za definiciju i dijele savjete sa kojom akd treba raditi,postalo hit,dvije sipke se proslavile...hahahaha

Jetion

  • Gost
Odg: B I S E R I
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 19, 2006, 04:03:10 posle podne »
lol,

pa nije se niko rodio naucen ja isto kada sam se upisao pitao sam sve do zadnjeg detalja gazdu teretane ocu da budem siguran ako bi bilo sta uzimao.

necu sada neko preporuci neki protein i ja da odmam trcim i da ga kupim.
ima svakih provala ali to ljudi iz nekog straha govore jer neki nikada nisu culi sta su dodaci prehrani i steroirdi i ta cuda,

Zato nemamo im se sta smijati

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: B I S E R I
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 19, 2006, 04:13:43 posle podne »
Juce je lik doslovce pitao mog druga kako se  :!:zvase :!: ono sto uzmes i ne moras ni da treniras...ovaj ga gledao  jedno tridest sekundi i uputio ga na kloeginicu...dosao covek uvece u teretanu kupio mp3 player...ne moze vise...