Mart 29, 2024, 04:13:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Armstrongov program za zgibove  (Pročitano 138374 puta)

Spartak

  • Gost
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #45 poslato: April 12, 2008, 06:25:34 posle podne »
nema to veze sa kilazom,nego 90% zavisi od misicne mase tj  misica koji se ukljucuju kod zgibova,znaci da bi ovi leshevi sa ulice mogli spicit lagano 40 komada, ja dok ih nisam znao radit pravilno, rokao sam po 20komada, sad sa 105kg 10pravilnih sarcev style

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #46 poslato: April 13, 2008, 02:50:44 pre podne »
dobro ako nema veze sa kilazom uzmi nekog decka od 60 kg koji nikada nije vezbao i jednog gmaza od 100 kg koji takodje nikada nije vezbao, i onda vidi ko ce bolje napredovati od njih dvojice.....
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Spartak

  • Gost
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #47 poslato: April 13, 2008, 10:50:48 pre podne »
to je znak da se dobija salo,ja sad sa 105kg radim isto zgibove kao kad sam imao 95.

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #48 poslato: April 13, 2008, 01:54:23 posle podne »
odlicno, dosli smo na ono sto sam zeleo da kazem,... ako kroz trening polako nabacimo misicnu masu , jacacemo postepeno i nasa kilaza nece puno uticati na ponavljanja...

Samo hocu da kazem da bi mrsaviji pre napredovao jer nema prekomerne masti koja ga opterecuje...
Koliko puta vidite mrcinu u teretani koja radi lat ? Ne moze da izvuce  ni pola zgiba , a zakacio je npr 80 kg i vuce 10 x a sebe ne moze jedanput da podigne do sipke, ako mene pitate dzaba mu onda i ogromne ruke i noge i sve ostalo kad je hendikepiran...
Pa koliko ovde samo na forumu ima ljudi koji imaju snage volu rep da iscupaju a ne mogu 5 pravilnih zgibova ?

Spartak to je super za tvoju kg.  !

Ps: Meni su vezbe sa sopstvenom kilazom merilo snage...
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #49 poslato: April 13, 2008, 02:13:23 posle podne »
Ps: Meni su vezbe sa sopstvenom kilazom merilo snage...

Evo Savicas dolazi u Suboticu, mozes da skoknes do tamo da vidis sta je snaga - on vjerovatno ne moze da uradi 49 zgibova, ali eto vecina ljudi koja se bavi sportovima snage njega drzi za najjacega.

BTW...

Raditi samo zgibove, pogotovo svakog dana u bezbroj ponavljanja po meni nema veze sa mozom, ali ajde...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Mirkol

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #50 poslato: April 13, 2008, 02:59:42 posle podne »
Izgleda da nasa diskusija ode malo dalje nego sto sam ocekivao al eto :roll:

Ja ne idem u teretanu i s obzirom da imam vratilo kod kuce , poceo sam se u zadnje vrijeme baviti zgibovima iz neke zanimacije il cega vec, jer su mi uvijek bili dobra vjezba i uvijek sam nastojao da ih uradim sto vise!

Sto se tice milovana i njegovih 49 zgibova svaka cast, ali ne vjerujem da bi on i tad kad ih je radio toliko mogao uraditi i upola ruskih(iza ledja) tako da igra dosta i ulogu kakvi se zgibovi rade, nisu svi isti!,,,, a sto se tice snage uvijek sam gotivio ljude koji su mogli raditi zgibove nemam pojma zasto, a stvar koja mi ide na k...c je da ima konj...a koji idu u teretanu par godina, siroki su ko moj sporet u garazi(2x2) a ne mogu uraditi ni 5 zgibova jer su svaki dan visili na benchu!(ili necem slicnom) blow

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #51 poslato: April 13, 2008, 04:28:12 posle podne »
Neko ko je sirok kao tvoj sporet u garazi od samo par godina treninga ocito zna sta radi i vjerovatno je obdaren izvanrednom genetikom.

Zgibovi su samo jedna vjezba, odlicna uzgred budi receno, ali niti ce samo ona izgraditi izvanredna ledja niti su ona mjerilo bilo cije snage.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #52 poslato: April 13, 2008, 10:03:29 posle podne »
ma bice da on ima izuzetno mali sporet, premerio se :D
To the LIMIT!

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #53 poslato: April 14, 2008, 01:13:34 posle podne »
.

Zgibovi su samo jedna vjezba, odlicna uzgred budi receno, ali niti ce samo ona izgraditi izvanredna ledja niti su ona mjerilo bilo cije snage.

Slazem se,... naravno da za ledja treba jos dosta vezbi ako neko ima ambicije da se takmici pa da izrazi svaki misic na ledjima, ali nekom rekreativcu ,prirodne vezbe bi bile sasvim dovoljne da fino  izgleda ...
 Ja bar tako mislim.
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #54 poslato: April 14, 2008, 01:26:22 posle podne »
Ako tebi "prirodne vjezbe" omogucavaju izgled kakav zelis samo naprijed.

Ja mislim da je mnogo bolje imati pravi trening u teretani jer ce njime svako ostvariti svoje ciljeve brze ma kakvi oni bili.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Morph

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #55 poslato: April 14, 2008, 02:51:25 posle podne »
Ako tebi "prirodne vjezbe" omogucavaju izgled kakav zelis samo naprijed.

Ja mislim da je mnogo bolje imati pravi trening u teretani jer ce njime svako ostvariti svoje ciljeve brze ma kakvi oni bili.

Slazem se,ali mislim da su vezbe sa sopstvenom tezinom dobro "zagrevanje" za pocetnike pre odlaska u teretanu,kako bi dobili na snazi i izbegli eventualne povrede usled neaktivnosti

Van mreže Mirkol

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #56 poslato: April 14, 2008, 03:11:01 posle podne »
Ipak sve ostaje na vlastiom izboru, mislim da sve zavisi od zelja i onoga sto se zeli postici!
Ja nastavljam sa zgibovima pa dok mi ne dosade ili dok ih ne budem mogao toliko raditi da ce mi trebati previse vremena ;)

Teretana je naravno bolja za one koji se zele nabildati jer ti na kraju krajeva pruza i vise vjezbi ali slozicu se sa kolegom  :) da je i kucna opcija sasvim zadovoljavajuca!

Van mreže mare21

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #57 poslato: Mart 25, 2009, 10:46:25 posle podne »
mene zanima,kako da se drzim za sipku,da li sake prema sebi ili od sebe...

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #58 poslato: Mart 26, 2009, 10:38:59 pre podne »
menjaj i hvat i sirinu hvata za sipku

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Armstrongov program za zgibove
« Odgovor #59 poslato: April 04, 2009, 02:50:23 posle podne »
koja je razlika kada se dizemo na vratilu ispred glave i kada se dizemo iza glave?
koji od ova dva nacina bolje pogodi latove?