April 28, 2024, 01:11:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010  (Pročitano 29821 puta)

Van mreže b0zaa

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
  • eat-train-eat-shit-eat-fuck-eat-sleep
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #15 poslato: Novembar 19, 2010, 08:54:32 posle podne »
Zavrsen je tehnicki sastanak i trenutno se desava nesto sto niko nije ocekivao..
Pojavila se reprenzetacija Kosova i odobreno joj je ucesce...
Pitanje je sta raditi sada...vrlo osetljiva tema...

U NABBA-i je to odavno... http://www.worldfitnessfederation.de/nabba/frame1/results_wm_08.html - 3 mesto juniori.
eat,train,eat,shit,eat,fuck,eat,sleep!!!

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #16 poslato: Novembar 19, 2010, 09:16:00 posle podne »
Primera radi Drzava priznaje I finansira jedino medjunarodna takmicenja (u nasem sportu) u rangu svetskog I evropskog nivoa, nazalost Kupove ne priznaje u sklopu projekcije budzeta za takmicarsku godinu isto tako ostvareni rezultati na takvim takmicenjima se ne priznaju prilikom aplikacije za stipendije.


 E ovo bi u jednoj normalnoj zemlji bio debeo povod za kontrolu rada saveza i pokretanje pitanja gde su zavrsile pare.
Znaci drzava je dala pare za odlazak reprezentacije na svetsko prvenstvo, a otisla je samo Bojana i to o svom trosku, pa gde su zavrsile te pare?
Ako ovo nije zloupotreba ne znam sta je. Sto je najgore nije to prvi put da se desava i svaki put glupava objasnjenja  te nema kvaliteta, te skupe karte jer je takmicenje negde daleko i slicno, a ministarstvo dalo pare za to, ali ih pojela maca
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2010, 09:17:54 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #17 poslato: Novembar 19, 2010, 10:01:31 posle podne »
Zavrsen je tehnicki sastanak i trenutno se desava nesto sto niko nije ocekivao..
Pojavila se reprenzetacija Kosova i odobreno joj je ucesce...
Pitanje je sta raditi sada...vrlo osetljiva tema...
ako misli savez da ima uticaja( a mislim da nema) neka protestvuje
ako je savez nemocan bolje neka se bave sportom nego time..da ne izoluju nase takmicare bzv..

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #18 poslato: Novembar 19, 2010, 11:22:58 posle podne »
Laki ne moze tu savez da odlucuje,posto su vec na budzetu onda moraju da postuju zvanicne stavove drzave i da traze misljenje ministarstva sporta tj da se obrate ambasadi ili konzulatu ukoliko ne mogu da stupe u kontakt sa ministarstvom.Koliko ja znam zvanican stav je jasan i jos nijedna reprezentacija u nijednom sportu nije nastupala na istom takmicenju sa Kosovom,a cini mi se da su zvanicnici IFBB-a,velik i" prijatelji" naseg saveza prvi zvanicno njima i dozvolili nastup, sto je jos jedan pokazatelj koliko autoriteta  ima nas savez
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2010, 11:33:50 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #19 poslato: Novembar 19, 2010, 11:27:56 posle podne »
Zavrsen je tehnicki sastanak i trenutno se desava nesto sto niko nije ocekivao..
Pojavila se reprenzetacija Kosova i odobreno joj je ucesce...
Pitanje je sta raditi sada...vrlo osetljiva tema...
ako misli savez da ima uticaja( a mislim da nema) neka protestvuje
ako je savez nemocan bolje neka se bave sportom nego time..da ne izoluju nase takmicare bzv..
Nažalost niko nema uticaja ali koliko čujem njihov jedini takmičar nije ušao u kategoriju tako da su odustali....

Što se samog takmičenja tiče,veliki broj takmičara i baš jaka konkurencija...
Nisam video Davidovu kategoriju ali u Vladicinoj ima strašno spremnih momaka...
Ubedljivo najinteresantnija kategorija je Bikini model ;D

Na tehničkom sastanku su saopštene neke odluke koje će verovatno zanimati naše devojke koje se takmiče u bodyfitnessu:
definitivno se ukida druga runda sa jednodelnim kostimima a u finalu devojke neće morati da imaju crne dvodelne kostime već u boji po izboru.
Svetsko prvenstvo za muškarce je sledeće godine u Indiji a evropsko u Sofiji.
Ako sve bude kako treba,u Evropi nas očekuje i dosta profesionalnih takmičenja-London(gde će biti i amatersko bodibilding takmičenje a prvi dobija učešće na Mr.Olympia),Španija,Nemačka itd...
Planira se i Arnold klasik za Evropu ali otom potom....

Van mreže djape

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #20 poslato: Novembar 20, 2010, 12:40:22 pre podne »
Evo konkretnog odgovora skinutog sa sajta MOS-a
http://www.mos.gov.rs/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=104
Да ли држава финансира све савезе који су регистровани у Министарству омладине и спорта?

Не. Министарство омладине и спорта сваке четири године ради Категоризацију спортова, спортиста и спортских стручњака. Тако да су спортови разврстани у четири групе, и то тако што је препознат само по један Национални грански савез у једном спорту.

Све информације можете добити на телефон 011- 311–7741 (Зорица Арсенић, Булевар Михајла Пупина 2, Палата Србије - СИВ, приземље, источно крило, соба 5) или на
zorica.arsenic@mos.gov.rs

Sto se tice problema sa takmicarima sa Kosova dobio sam informaciju da je predsednik naseg saveza u dogovoru sa MOS-om preko Santohe sprecio njihovo ucesce

Zaista nemamo razloga da branimo takmicarima da nastupaju ili da krijemo informacije od njih, u interesu saveza je da sto vise takmicara nastupa ali nazalost MOS i SSS jednostavno u nasem sportu ne vrdnuju Kupove i samim tim nemozemo ostvariti niti ijedan benifit na osnovu rezultata postignutim na kupovima

Elem, ovde Vas gen.sekretar, kazem Vas zato sto je ova organizacija nastala vasim udruzivanjem i samim tim pripada Vama pa ocekujem da cete je uvek braniti i zaista sve ove kritike i primedbe shvatam dobronamerno zato mi i jeste namera da Vam pomognem upravo da ne  bismo dolazili vise u ovakve situacije neobavestenosti i lose komunikacije, imate moj broj telefona i mail pa se slobodno javite po svim pitanjima

Van mreže djape

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #21 poslato: Novembar 20, 2010, 01:00:02 pre podne »
moram samo da dodam da sto se tice budzetskih sredstava ovde cete naci resenje MOS-a o visini budzeta koji je dodeljen granskim savezima izmedju ostalog i nasem savezu
http://www.mos.gov.rs/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewsdownload&sid=45
(Решење редовни програми 2010.)

a na ovom linku cete naci formular za predlog budzeta za 2010
http://www.serbiansport.com/index.htm
(trazite vest iz 17.7.2010.)

u formular kalkulisite dobijena sredstva i dobicete tacan iznos po svakoj stavki koliko mozete potrositi i zasta
MOLIM VAS posaljite mi kalkulaciju na mail zaista me interesuje Vas predlog na sta biste trosili budzetski novac (trudite se da budete realni po pitanju cena odredjenih usluga i opreme)

Van mreže djape

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #22 poslato: Novembar 20, 2010, 01:09:50 pre podne »
i definitivno takmicarima sa Kosova je zabranjeno ucesce pod zastavom Kosova, svaka cast predsedniku, takodje i Goranu Ilicu i Zoranu Stojicu na brzim reakcijama i spremnosti da do kraja brane nase boje
mislim da smo ovim dokazali i ucvrstili nasu pozicioniranost u IFBB-u

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #23 poslato: Novembar 20, 2010, 01:15:07 pre podne »
kako mnogo toga napisatI,a ne reci apsolutno nista,stara demagogija.
Jel savez dobio sredstva za ovu sezonu za nastup reprezentacije na medjunarodnim takmicenjima- JESTE,  da li je iko isao na Svetsko prvenstvo- NIJE, NIJE I NIJE, ako ne racunamo Bojanu koja je sama snosila troskove.
 Da li je Marija kao aktuelni drzavni sampion zasluzila da bude pozvana na takmicje- JESTE, da li je zasluzila da neko iz saveza ucini ogrooooman napor da je pozove telefonom i obavesti o takmicenju- NARAVNO DA JESTE, da li je ista od toga ucinjeno - NIJE.
Da li je ijedan aktuelni sampion drzave otisao na to takmicenje-NIJE. Da li je nenamensko trosenje budzetskih sredstava krivicno delo-JESTE.
Ovako bi mogao da izgleda godisnji izvestaj o radu saveza.
I dogovorite se oko prica da li je Kosovu priznato pravo nastupa, pa im takmicar nije usao u kategoriju ili im zaslugom saveza nije omoguceno da nastupe, slozite bar price pre nego sto ih iznesete javno.
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2010, 01:17:32 pre podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #24 poslato: Novembar 20, 2010, 08:32:58 pre podne »
Dorde
IFBB svake godine ima vise takmicenja nije nisto novo da ce biti u Londonu u Spaniji itd..
pojenta je da niko nece biti poslat cak ce savez i da sprecava da takmicari cak na svoj trosak odu.

Reprezentacija Kosova ne ucestvuju jer nisu usli u kategoriju a ne zato jer ste vi preuzeli nesto.
Ako su oni bili u Budinpesti to znaci da su vec pre kontaktirali sa IFBB em.Ako takmicar isao na
merenje to znaci da je sve bio OK. Neznam sta glumite.

Na moje pitanje jos uvek nema odgovora.
Pre drzavnog ste Mariju zvali nedeljno 2 puta.Pitali je gde si,gde treniras,kad treniras jer ce biti
doping kontrole.A sad niko se nije setio Marije.

Pre drzavnog je pretsednik rekao da ce biti stipendije (ako bude uopste) podelene po
rezultatima drzavnog prvenstva. Interesuje me ko ce dobiti ako pola takmicara nije ni krenuo.

Van mreže Branka

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 33
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #25 poslato: Novembar 20, 2010, 08:52:05 pre podne »
Evo posto niko nece da objasni o cemu se radi u vezi nasih takmicarki i odlaska u Madjarsku dacu kratak odgovor. U samom kalendaru IFBB-a stoji da je ovo samo Svetksko prvenstvo u classic bodybuildingu,ali postoji i Svetski kup uz to za zene u bodyfitnessu koji se ne boduje, odnosno nijedan Kup se ne boduje samo Drzavno prvenstvo, Balkansko, Evropsko i Svetsko,a i to takmicenja moraju da ispunjavaju odrdjene kriterijume koliko ima zemalja i koliko ima u kategoriji takmicara da bi se vrednovao rezultat. E tako stoje stvari posto je to Kup nase takmicarke, kao sto je i Pantovic-Subotic Ljuba prosle godine isla u Madrid na taj isti Svetski kup i osvojila drugo mesto, isla je o svom trosku, to drzava ne finansira jer nije u kalendaru takmicenja, kao ni Arnold classic na koje su nasi takmicari takodje isli o svom trosku. Eto toliko da ne bi vise morali da polemisete.

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #26 poslato: Novembar 20, 2010, 11:50:09 pre podne »
Srecno svima

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #27 poslato: Novembar 20, 2010, 11:59:04 pre podne »
Dorde
IFBB svake godine ima vise takmicenja nije nisto novo da ce biti u Londonu u Spaniji itd..
pojenta je da niko nece biti poslat cak ce savez i da sprecava da takmicari cak na svoj trosak odu.

Reprezentacija Kosova ne ucestvuju jer nisu usli u kategoriju a ne zato jer ste vi preuzeli nesto.
Ako su oni bili u Budinpesti to znaci da su vec pre kontaktirali sa IFBB em.Ako takmicar isao na
merenje to znaci da je sve bio OK. Neznam sta glumite.

Na moje pitanje jos uvek nema odgovora.
Pre drzavnog ste Mariju zvali nedeljno 2 puta.Pitali je gde si,gde treniras,kad treniras jer ce biti
doping kontrole.A sad niko se nije setio Marije.

Pre drzavnog je pretsednik rekao da ce biti stipendije (ako bude uopste) podelene po
rezultatima drzavnog prvenstva. Interesuje me ko ce dobiti ako pola takmicara nije ni krenuo.

Ja sam ti pogrešna adresa Katona...ovde sudim ali nisam zvaničan delegat saveza i ne učestvujem u tim poslovima oko pozivanja itd...
Ovi komentari koje postavljam ovde su lični kao što uvek to radim za ovaj forum kada sam prisutan na nekom takmičenju.
Branka je lepo objasnila...mnogi ne razumeju da je ovo Svetsko prvenstvo u Classicu a open kup je samo pridodat takmičenju i nigde se ne vrednuje da ima veze sa svetskim prvenstvom...znači open takmičenje kakvih ima stalno po celoj Evropi i ništa posebno...nijedna od njih neće imati svetsku titulu...

Upravo je završen prvi deo open takmičenja i Bojana sigurno ulazi u finale...po mom mišljenju među prve tri...meni je za prvo ili drugo mesto...
Najveće iznenađenje je Mađarski takmičar u Bodybuilding openu koji je inače junior...videću da nađem sliku,neverovatan je.
Drugi deo tj. glavno polufinale u Classicu počinje u 14h...čini mi se da ih u Vladicinoj kategoriji ima 18!!

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #28 poslato: Novembar 20, 2010, 12:15:33 posle podne »
Uranium dvorana gde se takmičenje odžava

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: IFBB Svetsko prvenstvo classic body building- Budimpesta 19-22.11.2010
« Odgovor #29 poslato: Novembar 20, 2010, 12:19:30 posle podne »
Bodyfitness