Mart 29, 2024, 06:29:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima  (Pročitano 164460 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #60 poslato: April 08, 2010, 03:08:26 posle podne »
I aj sam se raspravljao sa par ljudi o tome (makrobioticari), doduse ta ista osoba nije imala pojma o proteinima...krenual pricati gluposti o tome kako protieni izazivaju rak, bla, bla...na kraju sam ga ukopao kad sam trazio da mi objasni neke stvari...
Ma ne vredi sa njima pricati,ljudi su iskljucivi,uvek cast izuzecima.
Ok,postujem,njihov izbor,ali me nervira kada namecu svoje ubedjenje.

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #61 poslato: April 08, 2010, 04:28:30 posle podne »
Cisto da se nadovezem malo,ja sam 2 godine se hranio makrobioticki,nisam unosio uopste nikakvu vrstu hrane zivotnjskog porekla,nisam pio suplemente,trenirao sam redovno i imao sam dosta snage moram priznati...Ali sam jeo jako kvalitetne hidrate iz jako raznolikih izvora...To je bilo pre par godina vec 3 godine se hranim normalno i jedem meso i sve ostalo sto treba...Samo sam hteo da dodam svoje iskustvo jer 2 godine nije mali period..

.......i zaboravio si da kazes da si imao srecu sto si tada imao 16 ili 18 god.nije bitno pa je orgnizam se sam izborio sa sranjima koje si mu radio..
ne unositi B zivotnjcskihh izvora iz bilo kog razloga..bilo da je vera ili vegan..JE BUDALSTINA i pojma ljudi nemaju sta rade sami sebi...
Pa imao sam 19 godina to je istina pa do 21. sam se tako hranio Ne kazem ni ja da je to pametno samo sam napisao eto da sam to radio jer se spominjalo..

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #62 poslato: April 08, 2010, 04:29:38 posle podne »
I aj sam se raspravljao sa par ljudi o tome (makrobioticari), doduse ta ista osoba nije imala pojma o proteinima...krenual pricati gluposti o tome kako protieni izazivaju rak, bla, bla...na kraju sam ga ukopao kad sam trazio da mi objasni neke stvari...
Ma ne vredi sa njima pricati,ljudi su iskljucivi,uvek cast izuzecima.
Ok,postujem,njihov izbor,ali me nervira kada namecu svoje ubedjenje.
U pravu si skroz,ja ni tada nisam ubedjivao druge da je to pametno jer ni sam nisam bio siguran u to...

Van mreže falcone

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #63 poslato: Januar 12, 2011, 01:17:08 posle podne »
gledam u svakom textu kao veca proteinska hrana se izdvajaju jaja,tuna,belo    a sta je sa kaskavalom i sa leblebijama koi imaju po 25 grama proteina na 10 grama mere???

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #64 poslato: Januar 12, 2011, 01:36:06 posle podne »
Mislis 100 grama mjere??

Van mreže falcone

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #65 poslato: Januar 12, 2011, 02:03:47 posle podne »
da 100 grama mjere...greska sam :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #66 poslato: Januar 12, 2011, 03:46:37 posle podne »
gledam u svakom textu kao veca proteinska hrana se izdvajaju jaja,tuna,belo    a sta je sa kaskavalom i sa leblebijama koi imaju po 25 grama proteina na 10 grama mere???

proteina koje vrste?
to bi trebalo da gledas

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #67 poslato: Januar 12, 2011, 03:48:03 posle podne »
Ja prvi put cujem za te stvari, sta je to??

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #68 poslato: Januar 12, 2011, 03:58:32 posle podne »
gledam u svakom textu kao veca proteinska hrana se izdvajaju jaja,tuna,belo    a sta je sa kaskavalom i sa leblebijama koi imaju po 25 grama proteina na 10 grama mere???

Nama su potrebni proteini životinjskog porijekla, a ne biljnog.
A ako pod kaskavalom misliš na sir kačkavalj, mislim da je on punomasan.
« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 04:00:42 posle podne Siledra »
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže olimpico

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #69 poslato: Mart 19, 2011, 10:31:44 posle podne »
Pozdrav!

Tek sam krenuo pre neki dan ponovo sa bb(kućna varijanta) tako da sam čitao dosta o ishrani i bitne podatke pokušavao da stavim u word fajl kako bih odredio šta mi je najbitnije.. E sad imam dilemu kako jesti proteine, a da varenje bude normalno? Evo linkova sa nekih sajtova, i sad sam totalno zbunjen kako sastaviti ishranu:
http://www.utrke.com/tablica_hrane.htm
http://prirodnilek.rs/korisno/41-korisni-lanci/94-kako-da-poboljate-varenje.html

Potrebno mi je dosta i UH jer sam visok 182 a imam 68kg, tako da želim da povećam masu.. E sad bitan je i unos proteina, ali kako to iskombinovati?
Što se tiče proteina, uglavnom bih uzima jaja, pileće grudi, ribu i whey bih dodao nakon 2-3 nedelje, pošto sam sad tek počeo sa treninzima..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #70 poslato: Mart 21, 2011, 05:49:23 pre podne »
pozdrav
tebi su pored ENERGETKSE cal koja cini u vecini slucajeva cal suficit potrebne i GRADIVNE MATERIJE PRE SVEGA
gradivna matertija nije UH kao i sto sam mozes da vidis tako da je tesko da ces od UH dobiti misicnu masu
TELESNU TEZINU mozda i hoces ali to je totalno razlicit pojam od pojma MISICNA MASA
uzeo si dobar izbor B i treba da na svoju tezinu unosis  najmanje 175-200 gr B dnevno i 350 gr UH
sa tim sto je ovo onako odokativno i veoma je tesko reci napamet
ovde imas milion predloga sa ishranu pogtovo za osboe sa problemom kao sto imas ti i nadam se da ces da uspes nesto da nades

Van mreže olimpico

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #71 poslato: Mart 22, 2011, 10:42:15 posle podne »
Peđa verovatno me nisi skontao, a možda nisi meni ni odgovorio..:D

Postavio sam ta dva linka u kojem stoji da je loše za varenje ako se hrana bogata B jedu sa skrobastom hranom, i suština mog pitanja je bila sa čime onda jesti proteine a da se nema problema sa gasovima varenjem itd. ??

Ispada da je dobro jesti B samo sa povrćem.. To mi je jedina dilema, da li su to gluposti ili? Ovo ostalo, šta jesti da bi dobio masu i mišiće, to mi je sve jasno jer sam pročitao dosta tema pre ovog pitanja...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #72 poslato: Mart 23, 2011, 01:03:44 posle podne »
pa vidi
da si procitao onda sigurno ne bi postavio ovakvo pitanje
dakle
glupost je to sto pise (ponavljma-da si citao bilo sta ozbiljno to bi shvatio)
ti naravno da u svrhu dobijanja msiicne mase treba da jedes B + UH + vlakana

Van mreže MrProper

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #73 poslato: Mart 23, 2011, 09:37:25 posle podne »
Drugari ,  potrebna mi je pomoc a nisam hteo da otvaram novu temu nego samo ovde da pitam pa posle ako zelite obrisite ;)
Procitao sam celu temu za kreain ali imam 2 pitanja vezano za isti.
Znam kako se uzima ali me interesuje prvo : Da li da rastvorim u celoj casi od 200-300 ml ili kako? i da li uz kreatin moze da se uzima vitamin neki, tipa oligovit, kontam da nema veze jedno sa drugim ali bolje da Vas pitam.
Hvala unapred na odgovoru :)
P.s i da li posle treninga moze sa Sokom Hello ? ili moze i neki drugi.
« Poslednja izmena: Mart 23, 2011, 09:39:18 posle podne MrProper »

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #74 poslato: Mart 23, 2011, 09:39:35 posle podne »
Drugari ,  potrebna mi je pomoc a nisam hteo da otvaram novu temu nego samo ovde da pitam pa posle ako zelite obrisite ;)
Procitao sam celu temu za kreain ali imam 2 pitanja vezano za isti.
Znam kako se uzima ali me interesuje prvo : Da li da rastvorim u celoj casi od 200-300 ml ili kako? i da li uz kreatin moze da se uzima vitamin neki, tipa oligovit, kontam da nema veze jedno sa drugim ali bolje da Vas pitam.
Hvala unapred na odgovoru :)

Možeš da piješ kako želiš, važno je da popiješ :)
Pij vitamine slobodno :)
Pain is temporary, Pride is forever