Mart 28, 2024, 09:51:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima  (Pročitano 164422 puta)

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #15 poslato: April 09, 2008, 01:05:31 posle podne »
moze li mi neko reci nesto vise od VARENJU proteina, da li je istina da se oni najsporije vare i da bi zbog toga dobro bilo da se namirnice bogate proteinima konzumiraju odvojeno od ugljenohidratnih? hvala ;)
« Poslednja izmena: April 09, 2008, 01:07:21 posle podne queen_m_ »
:D

Spartak

  • Gost
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #16 poslato: April 09, 2008, 01:15:55 posle podne »
ne bi bilo dobro :-) nema potrebe da se opterecujes, sto se tice varenja, porciju i kolicinu odredjujes po sebi i po svom metabolizmu,ako je usporen, lagano dodajes obroke a porcije isto tako s vremena na vrijeme povecavas ak ima potrebe tj ako unos makronutrijenata nije zadovoljen, jer kada bi povecala naglo broj obroka i porcije sigurno bi imala problema sa varenjem

Van mreže queen_m_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #17 poslato: April 12, 2008, 06:49:11 posle podne »
hm nisam pitala zbog svog metabolizma, prilicno je normalan nemam JA problem s varenjem ;)
nego me interesuje sam proces varenja proteina!
i  jos nesto - vidim da se ovde na forumu uvijek naglasava da se ne jedu skrobasti i vlaknasti uh zajedno ZASTO je to losha kombinacija?
:D

Spartak

  • Gost
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #18 poslato: April 12, 2008, 07:54:02 posle podne »
nema potrebe da se opterecujes sa varenjem proteina.
ja povremeno ubacim neke vlaknaste kada npr jedem pirinac ili krompir.nista mi ne fali.Vlaknasti su uvjek dobri!

Van mreže Shporet na drva

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Molim vas,ima li neko ljubazan da mi odgovori da li se hranim pravilno?!
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 26, 2008, 10:37:30 posle podne »

Imam  190cm i 140 kg...E sad,mozda deluje strasno ali nisam bas "debeo".Bivsi sam rukometas i izuzetno sam "krupan...Ustvari da se nelazemo debeo sam ali je to nekako pravilno rasporedjeno tako da delujem krupniji nego deblji..Ali salce je tu  ima ga dosta. E sad...hteo bih da topim salce a istovremeno dobijem misicnu masu...Ne smeta mi tezina.
Poceo sam dosta intenzivno sa treningom u teretani,ubacio i kardio treninge(za pocetak lakse jer sam tezak),i korigovao ishranu donekle po savetima koje sam nasao ovde na forumu.Pa bih zamolio da mi date neki savet ili da mi potvrdite da li radim dobro ili lose i sta da promenim.Evo napisacu primer moje jednodnevne ishrane a vas molim da me korigujete..hvala unapred:)))

1 Obrok-200 grama musli , 1/2  litre kravljeg mleka.
2 Obrok-200 grama ella sira , 200 grama hleba , pomorandza
3 Obrok-150 grama pileceg belog mesa , 100 grama hleba , 100 grama graska kuvanog , 100 grama kupus salate
4 Obrok-10 belanaca
5 Obrok-200 grama ella sira
___________________________
Racunao sam otprilike to je dnevno: 2350 Kcal , 205 grama proteina , 305 grama UH , 35 grama masti..........I izmedju obroka uzmem jos oko 100 grama whey-a .

Molim vas pomozite mi,nebih zeleo da budem od onih sto suvise rade na svoju ruku pa posle "ko im kriv"...Hvala i pozz iz Backe Palanke od vaseg Shporeta:)))

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 26, 2008, 10:51:48 posle podne »
Ne mozes sa toliko unosa UH da ocekujes da ces "topiti salce"...potrazi na forumu o dijeti sa rotacijama unosa UH.

Pritiom unosis suvise malo proteina...u dorucku nemas uopste proteina..

Nesto od suplementacije, osim whey-a?
Oko treninga unos nutrijenata?

Imas mnogo pametnije UH od hleba.

Obrok 4 ti je preeeevise slab...

Mora se tu izvrsiti puno izmena...
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2008, 10:55:44 posle podne The_Bulldog »

Van mreže Shporet na drva

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 26, 2008, 11:46:16 posle podne »
Tnx..krecem sa ispravkama ODMAH!!!!!!

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 27, 2008, 06:49:22 pre podne »
Citat
.Hvala i pozz iz Backe Palanke od vaseg Shporeta:)))

????????

Van mreže Shporet na drva

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 29, 2008, 12:07:18 pre podne »
Haha Pedjoni sta se chudis...Da nisi i ti Palanchan..Aaaa chekaj chekaj,ima jedan Pedja samo toliko znam da se tako zove koji se ozbiljnije bavi BB..mislim da sam ga ranije vidjao u Relaxu kod Mike Rodica (ja sam tuda samo prolazio-komsija haha)...Jesi li ti taj?...da da verovatno jesi...E pa ako je tako onda zemo da si ti meni ziv i zdrav:))) I da znam u buduce kome da se obratim kad zapnem sa ovom klopom i treningom dok budem skidao ovaj stomak koji mi umanjuje vizuelna zadovljstva u sexu (jebiga pola nevidim od njega):))))))..pozzzz

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #24 poslato: Januar 06, 2009, 10:43:46 posle podne »
Imam jedno pitanje, možda će neko reći „ne zamaraj se glupostima“ ali mene ZANIMA kako je bolje.
Radim na poslu gde sam u mogućnosti da jedem npr na svaka 1/2/3 h u zavisnosti kako odredim, e sad me zanima jel je bolje npr jesti na svaka 1,5h ili 3h, pitam zato jer ako u obroku unesem npr mladi sir + maslinovo ulje, dali će ako npr. nakon 1,5h ponovni obrok usporiti absorciju Proteina i maltene ni minut vremena neću biti bez proteina.
Cilj  mi je ubrzati metabolizam što je moguće više sa malim obrocima, tako ću nivo insulina držati pod kotrolom i povoljniji učinak na ugradnju i metabolizam.
Po meni je nekako bolje stalni dotok proteina pa i na svakih 1,5h u malim obrocima, e sad me zanima vaše mišljenje.
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #25 poslato: Januar 06, 2009, 10:58:09 posle podne »
Pa metabolizam ces ubrzati kardio treningom,a manjim obrocima absorcija B i svih ostalih materija  ce biti bolja...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #26 poslato: Decembar 06, 2009, 10:39:25 pre podne »
                 Tajna dugovječnosti leži u proteinima

Ako je vjerovati rezultatima nove studije, unos pravilnog omjera proteina ima puno veći učinak na zdravo starenje nego što to čini restrikcija kalorijskog unosa.

Studija je provedena na voćnim mušicama koje su godinu dana hranjene kvascem, šećerom i vodom, ali s različitim udjelom ključnih nutrijenata poput vitamina, masti i aminokiselina. Rezultati su pokazali da je varirajuća količina aminokiselina utjecala na životni vijek, ali i plodnost, dok variranje drugih nutrijenata nije imalo nikakvog utjecaja.

Daljnim proučavanjem, autori studije su utvrdili da je razina aminokiselina metionina ključna za maksimizaciju životnog vijeka i to bez negativnog utjecaja na plodnost.

Izvor:vitamini.hr

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #27 poslato: Decembar 28, 2009, 01:38:14 posle podne »
Nešto me zanima vezano je uz proteine pa ću da vas pitam tu. Ubacit ću sad malo posni sir opet u prehranu pa me zanima ako uzmem za obrok 200g sira(moj ima na 100g 13g b 3.5uh i 0.5m) i ubacim malo kikirikija unutra(to obožavam)jel mogu stavit još 10g cca caseina unutra il će to bit previše proteina u jednom obroku?Inače imam cca 25-30g b na obrok.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #28 poslato: Decembar 28, 2009, 05:29:04 posle podne »
Nije puno,to ti onda dodje oko 20-ak g proteina
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Odgovori na neka pitanja u vezi sa proteinima
« Odgovor #29 poslato: Decembar 28, 2009, 05:37:18 posle podne »
200gr sira je 26gr. Sve u svemu nije puno sa sve praskom. Spora apsorpcija svega toga