Mart 28, 2024, 07:10:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Maksimalna masa :)  (Pročitano 62994 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #180 poslato: Jun 28, 2011, 07:03:31 posle podne »
ja zgibove nisam radio 10 god...

Hehehehe, Pedja najaci si !!! :) :) :)

pa jbg
mozda nisam najjaci ali sam verovatno medju NAJISKRENIJIMA
i ja odista govrim istinu
10 god nisam radio zgibove
mogu da uradim 2 ili 3 serije KAO ZAGREVANJE ali pored toliko sparava i slobodnih tegova da se zajebavam sa nekom verzbom koju su izmislili zatvrenici u krajnjoj nuzdi....uzas

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #181 poslato: Jun 28, 2011, 08:46:24 posle podne »
ja zgibove nisam radio 10 god...

Hehehehe, Pedja najaci si !!! :) :) :)
mozda nisam najjaci ali sam verovatno medju NAJISKRENIJIMA

Ovo drugo, ko god je proveo bar malo vremena na forumu mogao se uveriti !!!!!!!!

...nekada mi bude "glupo" reci, ali ti to veoma cesto zasluzujes i hvala ti na tome...

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 255
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #182 poslato: Jun 28, 2011, 10:28:26 posle podne »
Ja ne polazem paznju na zgibove ubacim ih kao prvu vjezbu kad radim ledja ali ne stalno 3 ,4 serije po 8,10 puta ili kad odem u park kad je lijepo vrijeme pa taj dan radim zgibove.....Coleman i jay sigurno ne poklanjaju paznju zgibvima ne zbog toga sto imaju preko 120kg nego sto ne mogu da postignu toliku misicnu masu  na ledja radeci pomenutu vjezbu neigra im neku ulogu a i jebiga kilaza je velika :)
P.s kad odem u park pa vidim momcice po 70kg kako rade sklekove i zgibove a ne pomjeraju se sa mjesta sto se tice napretka(tacnije ima napretka ali to ne pije vodu na duze staze)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #183 poslato: Jun 28, 2011, 10:33:29 posle podne »
Ne razumem,kako im ne igra nikakvu ulogu sto se tice napretka??Imas neki tekst ili studiju koja kaze da posle odredjene misicne mase zgibovi postaju redundansna vezba??Ako im je lako,nek stave 100kg pa nek rade zgibove ako mogu da vuku mrtvo trista kila,ne vidim kako to oni ne igraju neku ulogu.


Pa rade klinci i benc i mrtvo i cucanj pa i dalje ostaju na tih 70kg jer 1.ne znaju pravilnu tehniku i 2.Ne znaju d ajedu.Opet ne shvatam relevanciju tvoje izjave da vidjas likove koji to rade u parku??Pa evo ja imam sto petnes kila skoro i bogami se mrdam konstantno u napretku.PO tebi,na duze staze sam glup sto radim zgibove i da sam trebao ostati na 70kg.Opet pitam,ima li neki tekst o tome ili pricas napamet?
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 255
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #184 poslato: Jun 28, 2011, 10:47:02 posle podne »
Citat
?Ako im je lako,nek stave 100kg pa nek rade zgibove
Sto bi to radili,kad ce  bolji efekat postici sa 4,5 vjezbi?
Pr.vjezba na latu koristeci usku sipku ali na gorni dio sprave ,uglavnom vjezba pogadja misice izmedju ledjnih lopatica ako znas tu vjezbu,nema sanse da zgibovima odradis taj dio ledja da bude isti efekat kao latom ;) ma ima jos masu primjera nego sam se sjetio ovoga prvog.Ne treba ti nista ni sklekovi,razboj ,zgibovi da bi imao razvijena ledja tj grudi,iako ja toga mogu tonu serija odraditi ali ne poklanjam paznju tome.I ne treba mi nikakva studija imam isustva .
Hocu reci ljudi koji rade samo pomenute vjezbe ne mogu postizati rezultate kao oni sto postizu sa spravama.....
p.s nisi uopste shvatio sto hocu da kazem

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #185 poslato: Jun 28, 2011, 10:55:42 posle podne »
Citat
?Ako im je lako,nek stave 100kg pa nek rade zgibove
Sto bi to radili,kad ce  bolji efekat postici sa 4,5 vjezbi?
Pr.vjezba na latu koristeci usku sipku ali na gorni dio sprave ,uglavnom vjezba pogadja misice izmedju ledjnih lopatica ako znas tu vjezbu,nema sanse da zgibovima odradis taj dio ledja da bude isti efekat kao latom ;) ma ima jos masu primjera nego sam se sjetio ovoga prvog.Ne treba ti nista ni sklekovi,razboj ,zgibovi da bi imao razvijena ledja tj grudi,iako ja toga mogu tonu serija odraditi ali ne poklanjam paznju tome.I ne treba mi nikakva studija imam isustva .
Hocu reci ljudi koji rade samo pomenute vjezbe ne mogu postizati rezultate kao oni sto postizu sa spravama.....
p.s nisi uopste shvatio sto hocu da kazem

ali malo ti je glupa logika,mislis da je Arnold razvio onakve grudi jer je radio bench kao glavnu vezbu??Ne,radio je propadanja sa opterecenjem.Radio je zgibove.Ne,nije samo to radio,niti sam ja igde rekao da je dovoljno samo to raditi zauvek,ali neki ljudi malo preteruju i rade sesto vezbi a ne shvataju ni kako misici rade niti kako se odredjeni pripoji msiica ukljucuju u igru.Ti mi pominjes neki medjulopaticni misic (pretpostavlajm romboide ili trapezius koji itekako arde kada radis zgibove,ako hoces poslacu ti moja ledja sliku)

A vec rekoh,probaj 6 meseci raditi zgibove i jedi kako valja i reci mi kako ide jer ja ne pricam napamet.Ovo vazi i za veslanje u pretklonu i mrtvo itd....Svaka vezba je dobra,a nemam pojma kako uopste znate kako vas koja vezba "radi" ako radite 6 vezbi na treningu??Ja sam hvala bogu kao sto rekoh probao duzi vremenski period i samo mrtvo i samo veslanje i samo zgibove...i znam sta imam od koje.To preporucujem svima i to je bila poenta mog prvog posta da ne krecete odmah radi 3 ovoga 3 ovoga i 3 ovoga i ovoga,vec upoznajte svoje telo pa cete lako da radite 15 vezbi.


p.s.   ako mozes uraditi tonu toga hajde odradi ovako moj trening: radis 8 serija zgibova sirokih sa 20kg s time sto ti je pauza izmedju serija 10-15 sekundi a spustas se 4 sekunde dole,eksplozivno gore.Javi kako je bilo i jesi li mogao tonu odraditi.Opet kazem glupo je tako pricati jer imam osecaj da na vezbe tipa zgibovi i propadanja gledate kao na nesto bzvz,umesto da razmislite kako da otezate tu vezbu ako vam je vec previse laka.
« Poslednja izmena: Jun 28, 2011, 10:57:38 posle podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #186 poslato: Jun 28, 2011, 11:12:42 posle podne »
Tesko da ima bolje vjezbe od zgibova za ledja.

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #187 poslato: Jun 29, 2011, 12:15:29 pre podne »
 To je sve individualno...ali po meni, treba barem raditi neko vreme zgibove pa onda zaključiti da li ima rezultata ili nema. Tu mislim na novajlije koji teže maksimalnoj masi :D Realno, nekome ko je nov je prilično teško da pogodi leđa na pravi način radeči npr veslanje ili testerisanje. Znam po sebi da mi je prošlo dosta vremena dok sam počeo da vučem leđima a ne rukama. E sad kod zgibova nema šanse da ne pogodiš leđa ako radiš ceo pokret a ne četvrt zgiba.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #188 poslato: Jun 30, 2011, 05:10:19 posle podne »
Tesko da ima bolje vjezbe od zgibova za ledja.

IMA
sve je bolje od zgibova :D

Spartak

  • Gost
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #189 poslato: Jun 30, 2011, 10:00:39 posle podne »
jednostavno se ne treba bazirati na zgibovima.
Meni je 80% treninga za ledja varijante veslanja,za kraj ubacim neki lat pulldown-da li iza ledja,ispred,uski hvat,obrnuti...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #190 poslato: Jun 30, 2011, 10:20:15 posle podne »
ju jbt nestade strana cela :D

pa jbg na cemu se treba bazirati kada je sve sto mozete raditi za ledja varijacija vucenja tj veslanja kakogod.Na kraju jednostavno ponavljam,ne postoji formula jer da psotoji svi bi bili ogromni a forumi i treneri ne bi postojali.
« Poslednja izmena: Jun 30, 2011, 10:28:01 posle podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 255
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #191 poslato: Jul 01, 2011, 12:39:59 pre podne »
Citat
Tu mislim na novajlije koji teže maksimalnoj masi Cheesy Realno, nekome ko je nov je prilično teško da pogodi leđa na pravi način radeči npr veslanje....

Da da,pocetnik koji dodje koji ne moze vise od 3 zgiba napravit da radi samo zgibove ne ide,nije ni sve u tezini tacno je da kad ulazis u forumu i samim tim povecas tezine i napredujes(na spravaama),ali ako se ne cimas ,ne krivis i sl zavisno od vjezbe.Zgibove treba ubaciti kao jednu vjezbu jedan trening ,a ne zasnivat trening ledja na zgibovima kao glavnu vjezbu.Ma ja samo radim zgibove to je prava vjezba  sto ce mi vise :D

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #192 poslato: Jul 01, 2011, 12:53:23 pre podne »
extra,jedva cekam da vidim tvoja ledja :)

ja mogu da postujem Pedjino misljneje,covek vezba deceniju,rpobao je svasta.I ok ne voli zgibove,lepo,njemu ne odgovara. Mene zanima na osnovu cega ti zasnivas svoje izjave tj jesi probao ili pricas napamet opet pitam? buduci da se dobija osecaj da curi iskustvo iz tebe kako pricas
« Poslednja izmena: Jul 01, 2011, 12:57:27 pre podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #193 poslato: Jul 01, 2011, 01:20:01 pre podne »
 
Citat
Tu mislim na novajlije koji teže maksimalnoj masi Cheesy Realno, nekome ko je nov je prilično teško da pogodi leđa na pravi način radeči npr veslanje....

Da da,pocetnik koji dodje koji ne moze vise od 3 zgiba napravit da radi samo zgibove ne ide,nije ni sve u tezini tacno je da kad ulazis u forumu i samim tim povecas tezine i napredujes(na spravaama),ali ako se ne cimas ,ne krivis i sl zavisno od vjezbe.Zgibove treba ubaciti kao jednu vjezbu jedan trening ,a ne zasnivat trening ledja na zgibovima kao glavnu vjezbu.Ma ja samo radim zgibove to je prava vjezba  sto ce mi vise :D
Pa naravno da ne treba da zasniva trening na zgibovima pogotovo ako mu ne idu dobro...Samo kažem da treba sve vežbe isprobati i onda radi šta ti najbolje ide. Jedan kolega iz teretane je radio leđa na vratilu kod kuće nekoliko godina i kad je došao prvi put u teretanu izgledao je kao štapić samo su mu leđa odskala kao krila :D I dan danas mu leđa otskaču od svega ostalog, i po meni ne bi trebalo ni da ih radi. A to sve potiče od zgibova... I naravno uradi oko 15-20 ponavljanja bez problema. Zaključak,nismo svi isti.

 Edit: Ni ja ne radim zgibove na svakom treningu, ranije jesam radio,jer pre svega trenutno više radim na rukama i donjem delu leđa.
« Poslednja izmena: Jul 01, 2011, 01:25:51 pre podne Thor_ZR »

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Maksimalna masa :)
« Odgovor #194 poslato: Jul 01, 2011, 01:45:43 pre podne »
ni jednu vezbu ne treba raditi konstantno,promena je kljuc napretka.Cak i one super giga anabolicke evzbe tipa cucanj treba nekad izabciti i raditi nesto drugo iskorak,split sq itd. Isto ledja,imam utisak da svi msilite da samo to radim...tako je trenutno,periodizacija,sledeci mesec cu verovatno raditi jednorucno veslanje kao glavno a posle toga varijaciju veslanja u pretklonu sa kanapom itd itd itd...cela ova rasprava je bzvz nastala na tome da sam rekao da ZGIBOVI NISU GLUPA VEZBA<to je sve.valjda se sad razumemo konacno svi.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure