Mart 29, 2024, 10:14:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Sta posle dijete?  (Pročitano 128468 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #30 poslato: Maj 29, 2011, 04:28:44 pre podne »
U dobrom delu Pedjine poruke sam se nasao i ja tj verovatno je i meni izmedju ostalih adresirao. Ali ja ni u kom slucaju nisam izmisljao dijetu i radio po svome niti se pravio pametan... Low Carb Dijetu bez dana unosa UH sam radio iz neznanja. Cini mi se da sam je i postovao i da sam rekao kako cu da radim ali da mi niko i nije rekao da je dan punjenja pod moranje. E sad sam sam kriv nije niko drugi da me pogresno ne shvatite.
Ajd o mojoj ishrani malo.. Posle 4 nedelje low car bez dana sa unosom vise UH sam poceo da stagniram i presao na rotacije. Rotacije su 100-0-50-150-0-100-250 a ishrana bi otrilike bila ovakva
ps. smanjio sam unos proteina ne unosim vise po 4 gr :)
1 Ovsene sa iso 100 + 3 omega 3 + vit c+ multi vit
bwm
dwm
pwm
sve ukupno oko 30 gr glut 30 bcaa i 50 prot u ta tri plus tecne amino
2 meso+povrce+krompir bareni +2 kasikice maslinovog
3 meso povrce + krompir bareni zelena salata  + 50 gr lesnika
4 meso povrce + paradajz
5 meso povrce
6 5 belanca + 1 celo ili drugi dan  oko 250 gr sira (nije ella ali je slicno ima oko 16 gr prot po 100 gr)
Uvece pred krevet 2 scoop kaseina oko 50 gr proteina u tome i oko 5 gr glut i 5 bcaa

Uh ako je dan sa 250 gr uzimam do 3 obroka jer posle toga ne radim nista sedim kuci i gledam tv.

Na rotacijama sam nedelju dana i skinuo  oko 1 kg. Trenutno na 95.5 a krenuo pre malo vise od 5 nedelja sa 102 kg. Idem jos malo dole da se skine oko pupka i posle krece surova masa!
 
« Poslednja izmena: Maj 29, 2011, 04:34:35 pre podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #31 poslato: Maj 29, 2011, 10:29:43 pre podne »
heheh pedja ti si legenda
najmocniji su njegovi postovi kad on plane :)
necu ja naravno nista od ovog pogresno shvatiti, jer slazem se s tobom,..ti sigurno da bi imao pametnije posla, umjesto da tipkas ovde sta i kako svaki dan, a da to oept jedan dio ne proprati.
I istina, krenuo sam od starta onako po osjecaju, je sam na osnovu nekih prijasnjih pokusaja (mislio da sam) skontao sta i kako mi odgovara.

Poslusacu te, isprobacu...ako sam dobro shvatio da krenem sa rotacijama i dalje, ali sa malo vecom kolicinom UH po danima nego sto je bilo (odnosno trebalo da bude ? ?


a ovo zadnje, ako sam shvatio kako treba... posto sam sad radio kako ne treba, to bi se odrazilo i na dijetu sljedece godine (odnosno kad vec budem odlucio da je radim ) ? ?

i hvala na opsirnom postu..

upravo tako
pusti sada sl godinu,sbiti ce ti teze ali uvek postoje opcije i nacini
ali uprav o si sam rekao nacin kako da zadrzis postojece stanja a da ne dodoje do bumerang efketa

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #32 poslato: Jun 01, 2011, 02:38:47 posle podne »
nakon tog perioda (nakon dijete taj period sto si rekao da moze da se napakuje vise kvalitetne mase nego kroz cijelu godinu) kada se uzme predah od svega,..evo recimo sedmicu dana,..dal tu sedmicu ici u gym i raditi neke lajt treninge, niskog inteziteta, manjeg obima itd...ili uzeti potpuno pauzu od treninga ?
prvo pitanje.... i ovo me posebno zanima, jer je vrijeme da predahnem i ja malo,..dijeta je prosla prije desetak dana..i radim upravo ovo sto si pisao na prethodnim stranicama,..vidno sam puniji... jos malo, i moracu onda malo da se opustim od treninga...a hrana ce svakako i dalje da bude cista..

a drugo...kada opet krenemo na trening, dal opet ici sa rotacijama UH, ali nesto vecim unosom UH,..ili krenuti jednostavno sa nesto vecim unosom UH konstantno ?

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #33 poslato: Jun 01, 2011, 04:06:02 posle podne »
У том периоду после дијете, од 15-21 дана, шта је препоручљиво од суплемената? Тј. да ли је паметно узимати креатин или нема поенте јер ће повлачити воду коју смо избацивали током дијете?

Извињавам се ако је питање глупо или конфузно, али интересује ме одговор...  :)

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #34 poslato: Jun 01, 2011, 04:19:06 posle podne »
Sto se suplementacije tice,  zavisi sta je u pitanju,...whey, kazein, glutamin,ZMA..., slobodno mozes uzimati
ali recimo no-reaktor i kreatin (no-reaktor pogotovo), izbaciti u tom periodu.

A sto se vode tice, to ce zavisiti i dalje od ishrane, jer nisi vodu sigurno izbacio znojenjem, nego promjenom ishrane tj. izbacivanje UH. , ili u nekom kriticnijem slucaju smanjivanjem unosa natrija,..ili da se jos preciznije izrazim,  pravilnim unosom(odnosom) kroz ishranu  natrija i kalija.

Al sto se rkeatina tice inace, meni nikad ne navuce vodu. Navuci ce vodu kod pretjeranog unosa, tj. uglavnom kod faza punjenaj koje su svakako bespotrebne, i bacanje kreatina.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #35 poslato: Jun 01, 2011, 04:25:08 posle podne »
Oк, хвала... Знам да ће зависити од исхране, наравно, него сам мислио да креатин не изазове нека нежељена дејства у том периоду... Значи ићи ћу без креатина у том периоду после дијете, па ћемо видети за касније... ;)

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #36 poslato: Jun 01, 2011, 04:33:22 posle podne »
aaa ja se izvinjavam,..ja sam mislio da si pitao kao i saninju za pauzu ovu.
pa sam tako i odgovorio

mozes ti slobodno kreatin ubaciti,..i dalje vrijedi ovo sto sam ti rekao..
poslije treninga5g sasvim dovoljno, nece praviti probleme :)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #37 poslato: Jun 01, 2011, 04:43:00 posle podne »
Сада си ти мене збунио :)

Ја мислим на период од 15-21 дана после завршетка дијете тј. на оно како је Пеђа саветовао Натуралног.. :) Значи и даље висок протеински унос хране, благе ротације УХ-а, тренинзи хард кор.. :)

Да ли се сада разумемо? :D

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #38 poslato: Jun 01, 2011, 06:05:21 posle podne »
ja se nadam da sam sve dobro procitao cirilicom..
ja sam mislio prvo da si me pitao za ODMOR od treninga,..
onda sams e u drugom postu ispravio...znaci u tom periodu kada stisnes s treningom, mozes slobodno kreatina da uzimas, kao i sve ostale suplemente.
ali nemoj raditi punjenje kreatinom... :)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #39 poslato: Jun 01, 2011, 08:06:17 posle podne »
E, odlicno, izgleda da si sve dobro procitao, i sad je sve jasno... I, da, radim bez punjenja :)

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #40 poslato: Jun 02, 2011, 08:49:54 pre podne »
izgleda da je ovo moje pitanje ostalo nevidjeno :D :D :D
jel moze neko samo da mi da odg na ovo (filip,naturalni..pedja...misko...)

nakon tog perioda (nakon dijete taj period sto si rekao da moze da se napakuje vise kvalitetne mase nego kroz cijelu godinu) kada se uzme predah od svega,..evo recimo sedmicu dana,..dal tu sedmicu ici u gym i raditi neke lajt treninge, niskog inteziteta, manjeg obima itd...ili uzeti potpuno pauzu od treninga ?
prvo pitanje.... i ovo me posebno zanima, jer je vrijeme da predahnem i ja malo,..dijeta je prosla prije desetak dana..i radim upravo ovo sto si pisao na prethodnim stranicama,..vidno sam puniji... jos malo, i moracu onda malo da se opustim od treninga...a hrana ce svakako i dalje da bude cista..

a drugo...kada opet krenemo na trening, dal opet ici sa rotacijama UH, ali nesto vecim unosom UH,..ili krenuti jednostavno sa nesto vecim unosom UH konstantno ?

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #41 poslato: Jun 05, 2011, 08:25:17 posle podne »
"kada zavrsis cetto i dobro telo namucis,nemoj da se opustis molim te(a kasnije cu ti reci i iz kog razloga),vec uzmi si period od 15-21 dan gde ces da jedes HIGH PROTEIN food sa
nekim blagim rotiacijima gde neces imati ni jedan dan sa 0% UH,a nastavi da treniras u tom periodu zivotinjski i hrani se tako
"

Kako bi otprilike trebale da izgledaju ove rotacije?

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #42 poslato: Jun 19, 2011, 08:39:40 posle podne »
imam jednu nedoumicu :P
planiram da drzim rotacije UH 4-5 nedelja...e sad mi je problem da li ce to biti corav posao, posto idem na odmor malo posle toga i tamo ce ishrana biti tezak uzas + alkohol +svasta...od 4 obroka ima 2 min. da budu fast food
e sad razmisljam dal dzabe radim dijetu,ili bolje da sacekam posle 2 meseca povezem ljudski :P ...realno necu se ugojim na moru al ima se raspadnem
il da drzim i pre i posle :) posto mi nije problem...jedino sto nekad radi obaveza moram preskocim obrok to me zeza najvise

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #43 poslato: Jun 19, 2011, 09:01:33 posle podne »
pa zavisi koliko tebi znaci 4-5 nedelja dijete tacnije koliko imas da skidas
a druga stvar, sa takvim "aktivnim" letovanjem kao sto si naveo, gde ces najverovatnije od 24 sata, 4 sata spavati, a ostalo plivati i alkoholisati se :) ne bi me cudilo da smrsas dodatno...

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #44 poslato: Jun 19, 2011, 10:46:10 posle podne »
pa meni dovoljno 4-5 nedelja,nemam mnogo masti cilj mi je da smrsam samo par kila 4-5 maximalno...i mozda malo produzim ne znam kako cu napradovati ,ako smrsam 4 kile puna kapa...
trebalo bi i na moru da smrsam :P
ali ne znam da li moze da mi izazove neki kontra efekat,da usporim metabolizam pa se natovim kad se vratim...jer cu realno tih 10 dana jesti samo UH i masti :) ...
ma pocinjem od sutra sa rotacijama,to mi je bio plan... pa kako bude bice