Mart 28, 2024, 02:25:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Sta posle dijete?  (Pročitano 128434 puta)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #15 poslato: April 29, 2011, 02:20:32 posle podne »
Ne, nego ako si na dijeti npr. unosio 2000 cal, onda ne smes posle dijete da premasis vise od 500, tj. maksimalno da uneses 2500. :)

Sad sam procitao prethodni odgovor. Izvini
« Poslednja izmena: April 29, 2011, 02:22:51 posle podne Stevcho »
No curling in the squat rack!

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #16 poslato: April 29, 2011, 02:23:43 posle podne »
Ne, nego ako si na dijeti npr. unosio 2000 cal, onda ne smes posle dijete da premasis vise od 500, tj. maksimalno da uneses 2500. :)

Aj mi pojasni malo ovo?

Nije to nista novo, isto kao kada kreces na dijetu gledas da ti dnevni unos kalorija bude manji za 500 da bi pravilno i zdravo mrsavio, da ne sokiras odmah telo sa 1000 kalorija manje. Tako isto i kada zavrsis dijetu ne mozes odmah da unosis mnogo vise hrane nego inace jer telo nije naviklo na to, veci deo bi zavrsio u salu...dakle sve moras postepeno dok se telo ne navine na nove uslove.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #17 poslato: April 29, 2011, 02:49:11 posle podne »
Najlepsi je junk buling mass posle dijete ali jbg :D

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #18 poslato: Maj 25, 2011, 02:19:19 posle podne »
Evo naleteo sam na jedan Pedjin savet upucen Naturalnom, ali na jednom drugom forumu. Prekopiracu ga ovde, valja niko nece imati nesto protiv.
Ovo je ujedno i odgovor na moje pitanje vezano za ovu temu, mada mi mnoge stvari nisu bas najcistije jos uvek :)

Citat
kada zavrsis cetto i dobro telo namucis,nemoj da se opustis molim te(a kasnije cu ti reci i iz kog razloga),vec uzmi si period od 15-21 dan gde ces da jedes HIGH PROTEIN food sa
nekim blagim rotiacijima gde neces imati ni jedan dan sa 0% UH,a nastavi da treniras u tom periodu zivotinjski i hrani se tako
rekao sam molim te jer nakon zavrsene cetto dijete ukoluko uradis ovo tj nakon 15 dana stavi onda slike te forme molim te i to ce biti nedostzna cifra kg u takvoj formi za mnoge.
period nakon cetto ISKORISTI ZA RAST jer ti garantujem da mozes da posle toga napakujes vise kvalitetnog mesa na sebe skoro kao citavu godinu da radis.-veruj mi.
A POSLE OVOG PERIODA SE ONDA MALO OPUSTI I U TRENINGNU I U DIJETI i daj telu da se resetuje
ali OVAJ PERIOD ISKORISTI I STAVI SLIKE SA i navedni tezinu obavezno!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #19 poslato: Maj 25, 2011, 02:34:22 posle podne »
..naravno i dalje vredi OVO PRAVILO ZA SVE

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #20 poslato: Maj 25, 2011, 02:36:34 posle podne »
..naravno i dalje vredi OVO PRAVILO ZA SVE
Probacu, pa cu videti kako deluje :)

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #21 poslato: Maj 25, 2011, 02:50:57 posle podne »
e upravo je ovo glavni fazon, nisam to procitao sta je Pedja napisao vec sam citao sta prica Layne Norton, ne o rotacijama koliko o postepenom uvodjenju UH
a mislim da je ponajvise vezano za insulinsku osetljivost i hormone koji su u pravom stanju za taj takozvani "rebound" posle dijete...
zato mnogi kombinuju cikluse i u toku godine tipa 12 nedelja masa pa 4 nedelje dijeta, da bi iskoristili taj rebound :)

samo ima jedna stvar, treba dosta samokontrole da se to ispuni, i mozda je najbolje racunati taj period kao samu dijetu, tacnije kad krenes sa dijetom i kazes imam 16 nedelja, dodaj na to jos 3-4 za tu stabilizaciju i napredak

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #22 poslato: Maj 25, 2011, 06:20:24 posle podne »
To vazi posle keto ili low carb a da li ako si vec na rotacijama???  Da li i posle njih da uradis isto? Samo pojacas malo rotacije i najmanji dani sa unosom UH da budu po 100gr 2 puta nedeljno? Na primer ako am na 100-0-50-150-0-100-250 da prebacim na 200-100-150-250-100-200-300?
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #23 poslato: Maj 25, 2011, 06:29:51 posle podne »
To vazi posle keto ili low carb a da li ako si vec na rotacijama???  Da li i posle njih da uradis isto? Samo pojacas malo rotacije i najmanji dani sa unosom UH da budu po 100gr 2 puta nedeljno? Na primer ako am na 100-0-50-150-0-100-250 da prebacim na 200-100-150-250-100-200-300?

kako ti sam sebi komlikujes zivot to je strasno druze.
da covek ne poveruje
zasto se ne opustis i ne vozis jedan program i izivuces iz njega svoj maximum i onda posle razbijaj glavu sa drugim a u medjuvremenu PAZI DA NE ZAERES TO STA RADIS-ako u opste radis

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #24 poslato: Maj 25, 2011, 08:36:13 posle podne »
Pa trenutno radim rotaciju koju radim a ovo je thread STA POSLE DIJETE. Ne vidim da je lose to sto pokusavam da saznam sta posle u postu koji se tako i zove.
« Poslednja izmena: Maj 25, 2011, 08:38:04 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #25 poslato: Maj 28, 2011, 09:05:05 pre podne »
pa vidis, ovo bi i mene zanimalo.
Ja keto nisam radio,..samo rotacije,  s tim da su mi dva uzastopna dana OFF-a bili 0 UH (mada je prvi znao d bude 20-ak g za dorucak), a 150g mi je bio max..
i puno sam se bolje osjecao, nego na ketu, gdje se uopste dobro ne osjecam.
s obzirom da sam i ja pri kraju sad,..mozgam kako krenuti dalje...jednostavno povecati za 100-tinjak g UH dnevno ?
unos proteina bi smanjio na mozda 2,2g, i samim tim bi i unos masti povecao onda malko saad za sad.. ocel biti ok
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #26 poslato: Maj 28, 2011, 09:42:02 pre podne »
@Dominikanac @Vendetha
samo  po malo dizite UH...
mislim da je 100gr UH dnevno da se podigne puno, mislim nisam probao da tako podignem, ali evo treca nedelja posle keto dizao sam bas po malo od 25 -30 gr uh (jedne nedelje 25 svaki dan, pa sledece jos 25 itd)i isto izgledam kao poslednji dan dijete. Znaci podignes malo UH, smanjis malo proteine. U dane kad imas najvise UH imas najmanje proteina (masti nula) a u dane kad imas najmanje UH imas najvise proteina i masti i dani sa srednjim unsom UH budu takodje dani sa srednjim unosom proteina i masti

ovo radi kod mene, pa zato i pricam, ali mozda se javi neko ko je dizao i 100gr UH dnevno, mozda i to nije puno za nekog

nego na ketu, gdje se uopste dobro ne osjecam.

tako je i kod mene bilo...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #27 poslato: Maj 28, 2011, 09:55:27 pre podne »
pa vidis, ovo bi i mene zanimalo.
Ja keto nisam radio,..samo rotacije,  s tim da su mi dva uzastopna dana OFF-a bili 0 UH (mada je prvi znao d bude 20-ak g za dorucak), a 150g mi je bio max..
i puno sam se bolje osjecao, nego na ketu, gdje se uopste dobro ne osjecam.
s obzirom da sam i ja pri kraju sad,..mozgam kako krenuti dalje...jednostavno povecati za 100-tinjak g UH dnevno ?
unos proteina bi smanjio na mozda 2,2g, i samim tim bi i unos masti povecao onda malko saad za sad.. ocel biti ok

to i jeste prolem KADA SE U STARTU NAPRAVI SRANJE
kada kazem sranje onda ne mislim bukvalno ali ti si sebe u STARTU limitirao sa tim sta si uradio
zasto
pa zato sto nisi postovao pravila i sam si odreejidvao svoja
pa tako ti je telo fantasticno reagovalo cak i da si radio i nesto drugo jer ti je PRVENAC ili si bar prvi put ozbiljno pristipio nekom problemo kada je u pitanju visak kg
e sada
problme i jeste u tome STA DALJE kada si u startu zabraljao i npr ti si radio dva dana za redom 0% Uh.....-ZASTO???????????????

ako postoji pravilo koje su probali stoine hiljada ljudi da ne kazem miliona i ono radi,zasto ti ili neko drugi mislite da ste bogom obdareni da mozete da radite nesto bolje ili gore dok ne probate ono sto je ISPORBANO
i onda kada udarite gavom u zid opnda se pitate..A STA SADA...

meni i mojim drugarima se ovo stalno desavalo-zasto?
zato sto nismo u nase vreme imali jebenog interneta i zasto sto smo smatrali da je zemlja ravna ploca
ali vi meni nikako nista jasni.....i nikada necu moci shvatiti da neko radi po svome i kazem-extra sam zadovljan
super.
zasto onda traziti pomoc od nekoga dalje kada si extra zadovljan sa onom sta si IZMISLIO SAM?
valjda je red da onda i sada znas sta i kako dalje?

nadam se da neces pogresno shvatiti ovaj posto jer nisam se obrcao SAMO TEBI vec takvih poruka sot na mail sto na pm dobijam dnevno po 50ak sa istim ili slicnim pitanjima..

a sada licno tebi
nije kod tebe licno rpoblem sta sada dalje
tako kako si rekao da postepeno dizes Uh ili jos bolje da ih sada BAR PRAVILNO ROTIRAS moze da ti na dugorocno super bude
ali evo,ja sa ovoga stanovista ne bih mogao da ti kazem i savetuem da kada ti sl godine budes hteo da radis dijetu sta da radis i koju jer (da karikiram) uspon uz stepenice poceo tako da si u startu preskocio jednu ili cak dve sa razmisljam..MOGU JA TO..
naravno da mozes
ali pazi da se pred kraj stepenista ne umoris pa da budes morao cetvoronoske do vrha isao..

ako me shvatas sta govrim

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #28 poslato: Maj 28, 2011, 11:11:22 pre podne »
heheh pedja ti si legenda
najmocniji su njegovi postovi kad on plane :)
necu ja naravno nista od ovog pogresno shvatiti, jer slazem se s tobom,..ti sigurno da bi imao pametnije posla, umjesto da tipkas ovde sta i kako svaki dan, a da to oept jedan dio ne proprati.
I istina, krenuo sam od starta onako po osjecaju, je sam na osnovu nekih prijasnjih pokusaja (mislio da sam) skontao sta i kako mi odgovara.

Poslusacu te, isprobacu...ako sam dobro shvatio da krenem sa rotacijama i dalje, ali sa malo vecom kolicinom UH po danima nego sto je bilo (odnosno trebalo da bude ? ?


a ovo zadnje, ako sam shvatio kako treba... posto sam sad radio kako ne treba, to bi se odrazilo i na dijetu sljedece godine (odnosno kad vec budem odlucio da je radim ) ? ?

i hvala na opsirnom postu..
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Sta posle dijete?
« Odgovor #29 poslato: Maj 28, 2011, 01:34:51 posle podne »
a kako je izgledala rotacija zadnje 2-3 nedelje i kako su bili rasporedjeni treninzi?