April 23, 2024, 08:51:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.  (Pročitano 35456 puta)

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #15 poslato: Maj 22, 2011, 02:51:43 pre podne »
Sto se tice spavanje, mom caletu koji takodje ima problem sa ledjima su lekari na sportskoj klinici i u nekoliko drzavnih zdravstvenih ustanova rekli da je spavanje na boku najzdravije za kicmu, tj ljude koji imaju probleme sa ledjima.
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #16 poslato: Maj 24, 2011, 05:45:15 pre podne »
Sto se tice spavanje, mom caletu koji takodje ima problem sa ledjima su lekari na sportskoj klinici i u nekoliko drzavnih zdravstvenih ustanova rekli da je spavanje na boku najzdravije za kicmu, tj ljude koji imaju probleme sa ledjima.

nije najzdravije vec je NAJJEDNOSTAVNIJE kada je bol u pitanju

to se zove tzv baby sleep tj polozaj kao bebe u maternici,sa savijenim kolenma i okrenut na bok,tada se bol otklanja ili ublazuje

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #17 poslato: Avgust 27, 2011, 01:06:08 pre podne »
Dominikanac jel´ možeš da kažeš kakva je sad situacija?Zanima me jer ja imam slične slične probleme pa čak i vjerovatne uzroke( nekoliko oštećenih pršljenova i metak  kraj kičme u lumbalnom dijelu).Ja sam otkrio da mi više "prija" mrtvo dizanje od hiperekstenzije.Čak me više bole leđa od saginjanja prilikom mjenjanja ploča na šipki nego od samog mrtvog.Za dušek se slažem.Ja sam nabavio onaj sa pametnom pjenom i mada i dalje imam bolove situacija je mnogo bolja.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #18 poslato: Avgust 27, 2011, 01:37:53 pre podne »
Mora da se utvrdi uzrok upale nerva, znaci medicinski gledan jedino ti je skener resenje, kad to budes znao svaki ozbiljiniji kiroprakticar znace sta treba da ti radi i a da te savetuje, ostalo je nagdjanje.

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #19 poslato: Avgust 27, 2011, 02:02:14 pre podne »
Koji skener? U mom slučaju magnetna rezonanca ne dolazi u obzir.A što se doktora tiče , praktično mi nijedan nije dao isto mišljenje.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #20 poslato: Avgust 27, 2011, 06:44:39 posle podne »
Mislim da postoje jos neke metode ali kod nas se samo moze uraditi magnetna rezonanca, prvo treba napraviti razliku da li bol postoji pri lezanju ali samo pri hodanju i stajanu kao kod mene. Uzroci uaple nerva mogu biti ukljestenja medju prsljenska, deformacije karlice, hladejenje ili preterano grejanje tog dela ledja ili ne daj boze jos nesto gore tipa shvanom to jest tumor nervnih zavrsetaka itd.  Covek cije usluge ja koristim tvrdi da su gumeni pojasevi za znojenje uvertira za upalu nerva i ja mu verujem jer meni to smeta. Najcesce nerv pobegne preko karlicne kosti iz jednog od prva dva razloga i onda ga taj misic nazad vuce dole i pogorsava situaciju i tad se bol spusta u nogu. Iskusan kiroprekticar moze prstima dijagnostikovati stanje diskusa (uglavnom). Za sve ostalo bi trabal magnetna rezonanca.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #21 poslato: Avgust 27, 2011, 08:42:25 posle podne »
Ja znam da imam ravnu kicmu i da imam previse prostora izmedju prseljenova tako mi je doktor objasnio. I rekao mi je jos pre 4 godine kad sam bio u bolnici zbog usinuca da zaboravim teretanu. Ja je naravno nisam zaboravio ali sam naucio da zivim sa konstantnim bolom. Nekad boli malo vise pa odmorim 3 dana nekada malo manje ali uspevam da izdrzim i navikao sam. Sad dok sam imao zeznut ovaj misic kod plecke mesec dana nisam trenirao i kako god kicma me je bolela isto kao kad treniram ajde mozda za nijansu manje. Evo poceo sam treninge radio cucanj sa najvise 50 kg i nikad necu prelaziti tu tezinu. Radio sam i mrtvo dizanje ali sa 15 kg posle cucnja odmah. Hocu da pokusam da ojacam sto vise taj doljnji deo ledja i sve radim bez pojasa. Videcemo...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #22 poslato: Avgust 27, 2011, 09:33:30 posle podne »
Meni je doktor rekao da pored stranog tijela u leđima i oštećenja pršljenova ( lezije i proturzija kako to oni kažu) ja imam bolove od ravnih tabana a to je utvrdio ne pregledom nego iz razgovora.Ali mi je trening sa tegovima dobro pomogao , mada je situacija kao kod Dominikanca promjenljiva.Nekad mogu hodati kilometrima a nekad nakon par metara počinje da boli.I srećom nisam imao takve situacije da ne mogu ustati iz kreveta ili tako nešto.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #23 poslato: Avgust 29, 2011, 07:30:47 pre podne »
Koji skener? U mom slučaju magnetna rezonanca ne dolazi u obzir.A što se doktora tiče , praktično mi nijedan nije dao isto mišljenje.

zasto MR ne dolazi u obzir??

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #24 poslato: Septembar 04, 2011, 11:11:07 posle podne »
Zbog metalnog tijela tj. metka u leđima.Inače da dodam nešto što nema baš veze sa temom ali eto.Bio sam na nekoliko foruma ali ovo ovde još nisam video.Prosto sam iznenađen znanjem koje ljudi ovde posjeduju i još više voljom da se to znanje podijeli.Poseban dojam je na mene ostavio ne general nego Car Peđa.Takvo znanje bi se negdje plaćalo suvim zlatom a on to dijeli kao bombone.s
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2011, 11:19:23 posle podne Fat Dragon »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #25 poslato: Septembar 04, 2011, 11:32:49 posle podne »
slabo ko ce ti ovde pomoci...nema mnogo ljudi iskustva sa ostecenim prsljenovima i metkom u ledjima :P

ma i ti doktori nije svakom verovati,svako prica svoju pricu...ima ljudi neverovatnih da im skines kapu,al ima i onih drugih nazalost kojima se smucio taj posao...
najbolje je za jedan problem ici kod vise lekara :P pa vidis na cemu si

mene boli bukvalno sve i svasta ,svaki drugi dan nesto novo :P ...vrat+levo rame(ustvari lopatica) me boli od 13-14 godine konstantno,i krci kao polomljeni zupcanici,nemaju ni lekari pojma zasto,bio sam na MR...bukvalno su me iskulirali,ja im rakao boli me ali moze normalno da funkcijonise,ali to traje vec dugo 2god. ...a oni mi kazu
pa sta se zalis onda :D kao moglo bi to operacijom da se sredi mozda ali ne bih ti to preporucio da radis....ja pobego od budala oce da me seku a ni ne znaju tacno sta mi je.
to me bas nervira jer znam da bol sam od sebe nece prestati,nego ce biti sve gore i gore....a kada mene to zaza sa 20godina,ne mogu ni da zamislim sta ce biti kasnije.....a ovi kvazi doktori ne mogu da mi pomognu

meni vezbanje dosta pomaze,mnogo se bolje osecam...zato mi je u teretani u fokusu da radim noge,ledja i stomak sto bolje....udoban krevet,odnosno dusek i jastuk puno,puno znace...
i naravno udobna obuca....ja ne mogu da idem u losoj obuci da me jebes...juce sam bas bio ceo dan na nogama u nekim vrljavim ravnim patikama....ono mi je bio horor film,idealna sprava za mucenje....kolena su me bolela ko neko da mi je zabo neke siljke u njih,odvratan iritirajuci bol....a nikad me nisu bolela kolena


« Poslednja izmena: Septembar 04, 2011, 11:37:46 posle podne Black&Decker »

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #26 poslato: Septembar 04, 2011, 11:49:29 posle podne »
Ni doktori nemaju puno iskustva sa tim.Mislio sam na ovaj sport uopšte a ne na moj slučaj.Slažem se za dušek i jastuk , meni su pomogli.Vježbanje takođe.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #27 poslato: Septembar 05, 2011, 06:01:51 posle podne »
Ja imam identicnu situaciju ali mi nista ne pomaze. Vise od 10 godina zivim sa time i naucio sam da se nosim sa bolom. Nekad imam losijih dan dva nekad malo lakse ali sve u svemu boli 24/7
Kad stojim dugo ili hodam isto ve ubijaju ledja nekad kad kinem tako me preseku da pobledim od bola... Isto magnetna ne dolazi u obzir a sa snimka doktor mi je rekao da imam pravu kicmu tacnije nemam onu krivinu koju bi trebao da imam i plus veliki razmak izmedju prsljenova tako nesto. U svakom slucaju davno mi je rekao da se oprostim od teretane ali sta cu kad volim...
A da da dodam... Ja mislim licno da mene kicma ne boli samo zbog kicme vec mi je doljni stomacni zid otvaram 20 cm uspravno i od te operacije sam poceo da imam sabiji stoak pogotovo taj doljnji deo. Takodje mislim da time to je to oslabilo su mi oslabila i ledja i nikad te dve stvari nisam uspeo da ojacam vise.
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2011, 06:03:58 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #28 poslato: Septembar 05, 2011, 07:20:51 posle podne »
Mene su sjekli od grudne kosti do kraja stomaka.Još imam i herniju iliti kilu jer me nisu dobro zašili.Da ne kažem da mi je izvađen bubreg , slezena , dio plućnog krila . oštećena dijafragma i ostali organi sem lijevog bubrega.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #29 poslato: Septembar 05, 2011, 08:20:38 posle podne »
Pa onda znas od cega ti je sve to.. Jbg sudbina...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti