Mart 29, 2024, 01:56:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.  (Pročitano 35390 puta)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #30 poslato: Septembar 05, 2011, 10:24:49 posle podne »
e jbg fat ...ti si bas usro motku sto se kaze  :-[

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #31 poslato: Septembar 05, 2011, 10:52:30 posle podne »
I šefa i stanicu. ;D

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #32 poslato: Septembar 25, 2011, 05:11:11 posle podne »
Primetio sam da me malo zabolela kicma od stojeceg biceps pregiba dvorucnim tegom (poceo sam normalan trening stao sa super setovima i povecao kilaze na max). Iako sam radio sporo i pravilno bez ikakvog zanosenja ipak mi se cini da je opterecenje preveliko za moja ledja. Da izbacim tu vezbu stojeci i radim samo sedece bicesps vezbe ako imam problema sa kicmom? Tj da li sa samo sedecim vezbama mogu dovoljno da stimulisem biceps?
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #33 poslato: Septembar 25, 2011, 07:21:48 posle podne »
naravno da mozes
stvar je tehnike i pristupa odredjenim vezbaama
ali verovatno NEPRAVILNO radis stojeci pregib jer ako te ledja ne bole pri cucnju i drugim vezbama a kada radis dvroucni pregib bole,onda def nesto nije ok sa tehinkom samog izvodjenja

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #34 poslato: Septembar 25, 2011, 08:12:45 posle podne »
Da li radis sa jednom nogom isturenom  - iskorak?
U tom polozaju imas blagu nesvesnu rotaciju i nesto su vece sanse za povredu, generalno govoreci. Vidi, moguce da ti problem lezi u polozaju nogu.

Van mreže kamenjar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #35 poslato: Septembar 25, 2011, 10:37:20 posle podne »
Sto se tice bola u donjem dijelu ledja,i ja imam veliki problem sa tim.Ali moj problem nije obican bol koji nastaje usled nepravilnog izvodjenja vjezbe ili neceg slicnog,vec bol zbog postojanja kicmenog deformiteta zvanog LORDOZA.Ne znam da li je ovdje bilo rijeci o tome ali ukratko to je deformitet kicme kad je lumbalna krivina naglasena vise nego sto treba.Evo i slikovitog objasnjenja...

Posledice toga su ispupcen stomak,tako da se stice utisak kao da osoba ima pivski stomak,izbaceno dupe,malo zabacena glava unazad.Lordoza zna da bude veoma bolna i neugodnaza spavanje.Nije lako pronaci polozaj koji vam odgovara .Najbolje je lezati na ledjima sa savijenim nogama u koljenima.Tada dolazi do ispravljanja lumbalne kicmene krivine.Ako neko od vas ima isti problem,jedini savjet koji bih vam ja dao iz licnog iskustva jeste jacanje trbusnih misica koji koliko toliko prave neki balans.Takodje treba jacati i donji dio ledja.

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #36 poslato: Septembar 25, 2011, 11:17:38 posle podne »
U Dominikanca ravna , u tebe naglašeno kriva , znači u prosjeku pravilna kičma.Problem riješen , sledeći. ;D

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #37 poslato: Septembar 26, 2011, 12:23:58 pre podne »
Bas tako kod mene je ravna kicma a kod tebe previse savijena. Crni humor. Du duse meni se bol smanji za jedno 50% zadnjih 3 meseca od kad sam poceo da radim cucanj iskorak i sve ostale vezbe koje sam pre izbegavao. Poceo da radim sa jako malom tezinom pa povacevao i sad je ok. I da procitao sam kod pedje u postu za spavanje na strani sa savijenim kolenima tako da mi je i to pomoglo extra. Sto se tice dvorucnog zgiba radio sam sa nogama paralelno ni jedna nije bila isturena. Ne znam da li je zbog toga mozda? Sto se tice gornjeg dela tela pazio sam na formu i na pokrete do maksimuma. I dalje je moguce da iakos am pazio nisam radio pravilno mada sam se gledao u ogledalo i izgledalo je ok. Ali sam skoro pri svakom podizanju tezine osecao zatezanje u tom kicmenom delu kao da je ispod koze neko platno koje se malo istegli pri svakom vucenju tega ka gore i ostane u tom istegnutom polozaju. Ne boli me danas vise ali jeste 2 dana.  Ps da radio sam sa velikim tezinama posto sam sa super setova presao na normalan trening. Na supersetovima sa kilazama 15-20 kg me nije bolelo uopste.
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2011, 12:26:53 pre podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže kamenjar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #38 poslato: Septembar 26, 2011, 12:41:46 pre podne »
U Dominikanca ravna , u tebe naglašeno kriva , znači u prosjeku pravilna kičma.Problem riješen , sledeći. ;D
:)

Ja recimo kad radim cucanj imam veliki problem,donji dio ledja zna da me boli zestoko,ali ne tokom treninga,mozda zbog pojasa,vec dva naredna dana.Desava mi se da ne mogu od bola pravo da hodam.U poslednje vrijeme sam dao naglasak na zagrijavanju i istezanju donjih ledja prije treninga nogu i dalo je dobre rezultate.Bol je neuporedivo manji.Citao sam dosta o ovome i neka sustina je jacanje trbusnjaka,donjeg dijela ledja i zadnje loze nadkoljenice,kao i istezanje misica musculus psoas-a i musculus qadratus lumborum-a
http://2.bp.blogspot.com/_Nau-ZomG9MM/THRKDC4rDUI/AAAAAAAAAXk/beojfjvIUkA/s1600/QL.jpg
http://medicina.ronnie.cz/img/data/clanky/normal/1451_5.jpg

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #39 poslato: Septembar 26, 2011, 12:53:44 pre podne »
@Dominikanca
Pa cim su vece tezine verovatno je bilo i varanja pri toj vezbi, ne mora veliko ali dovoljno je jedan takav potez da ti "aktivira" taj problem, pa da te boli neko naredno vreme i pri pravilnom izvodjenju.
Inace paralelni stav tebi bi trebalo da bude obavezan.

Inace svima sa takvim problemom> Jacajte misice podrske malim tezinama i striktnom formom
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2011, 12:55:16 pre podne BBBbbb »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #40 poslato: Septembar 26, 2011, 06:41:11 pre podne »
Citat
savjet koji bih vam ja dao iz licnog iskustva jeste jacanje trbusnih misica koji koliko toliko prave neki balans.Takodje treba jacati i donji dio ledja.

moj konacan odgovor  :D

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 13, 2011, 04:12:22 posle podne »
Slazem se ovde potpuno. Evo 5 meseci od kad sam poceo da radim noge  tj cucanj nemam vise nikakvih problema sa ledjima. Ja ljudi nekada nisam mogao da ustanem iz kreveta vec sam morao na stranu. I tako godinama i kad nisam trenirao ponekad. Ja mislim da mi je posledica toga sto sam imao operaciju i trbusni zid mi je otvoren neki 25 cm od iznad pupka pa dole skroz. I posle toga vise nikada do sada nisam ojacao taj trbusni zid niti doljnji deo ledja. Kazem pre 5 meseci sam poceo da radim cucanj sa malim kilazama 20-tak kg pazio na formu i evo danas sam radio najacu seriju sa 110 g i ledja ne osecam uopste ni da me zatezu. Pazim da radim sa dovoljno rasirenim nogama da mogu da se spustim u cucanj polako a da ne moram da savijem telo u napred. Radim i veslanje u pretklonu takodje vezba o kojoj sam uz cucanj mogao samo da mastam. Sve sam pre 5 meseci pocinjao sa jako malim kilazama pazeci na formu i izgleda da su mi ledja dovoljno ojacala i vise ne prave problem. Hvala bogu! I savetima ljudi sa foruma!!!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže RLX

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 27, 2011, 04:10:48 posle podne »
Ovih dana bas me blago boli donji dio ledja pa reko da pogledam na forumu da li ima neko koristan savjet, i stvarno ste mi pomogli sa vasim odgovorima inace dok sam radio hiperekstenziju nisam imao ama bas nikakvih problema nikad...onda jednog u teretanu je dosao neki "trener" i rekao mi da ne bi trebao raditi tu vjezbu jer mi je donji kicme naglasen vise nego sto treba tj kako kamenjar rece da imam LORDOZU...i rece mi da umjesto hiperekstenzije legnem na pod stavim pod glavu peskir i pokusavam donji dio kicme da "drzim" sto vise podu noge da budu pod uglom od 75 stepeni...nakon izvjesnog vremena pojavila mi cudna bol u donjem dijelu ledja na lijevoj strani...eh sad jedno vrijeme sam mislio prvo da me je mozda vjetar napuhao, propuh ili nesto slicno, bol nije velika ali kad se zelim nageti desno ili lijevo osjecam da pomalo boli...i danas bas kontam da ponovo krenem raditi hiperekstenziju