April 28, 2024, 04:13:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.104 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING  (Pročitano 173040 puta)

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #60 poslato: Jun 04, 2013, 09:24:28 posle podne »
radimo ovaj HIT na veslanju :D 2 serije, 30 sekundi iz sve snage pa minut i po lagano, al menjamo tempo. 24-34 i nazad. ukupno 24 minuta.. iskreno ja imam vise osecaj da mi je to za gruvanje nego za mrsavljenje. bar mi tako deluje. dobijem upolu gluteusa,nogu,ledja.. a kad radim ono standardno pola sata nemam nikakvu upolu. samo grceve

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #61 poslato: Jun 04, 2013, 09:34:33 posle podne »
radimo ovaj HIT na veslanju :D 2 serije, 30 sekundi iz sve snage pa minut i po lagano, al menjamo tempo. 24-34 i nazad. ukupno 24 minuta.. iskreno ja imam vise osecaj da mi je to za gruvanje nego za mrsavljenje. bar mi tako deluje. dobijem upolu gluteusa,nogu,ledja.. a kad radim ono standardno pola sata nemam nikakvu upolu. samo grceve

Svaki od ta dva treninga ima svoju svrhu, a to nije upala, nego povećanje kondicije za taj određeni sport.
Svaka vrsta treninga kad se uklopi uz određenu ishranu, dobije se mršavljenje/gruvanje, ali i oblikovanje tela u skladu sa treningom/disciplinom/sportom.
suck it up, buttercup

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #62 poslato: Jun 05, 2013, 04:09:09 posle podne »
radimo ovaj HIT na veslanju :D 2 serije, 30 sekundi iz sve snage pa minut i po lagano, al menjamo tempo. 24-34 i nazad. ukupno 24 minuta.. iskreno ja imam vise osecaj da mi je to za gruvanje nego za mrsavljenje. bar mi tako deluje. dobijem upolu gluteusa,nogu,ledja.. a kad radim ono standardno pola sata nemam nikakvu upolu. samo grceve

Naravno da ce da te bole posle treninga. Ali ako dobijes veliku upalu i sutra onda.  :o :P

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #63 poslato: Jun 05, 2013, 09:21:07 posle podne »
A mozda rade obe stvari.
Znam sigurno da rade ono sto je Milena napisala.
A ovo drugo ja radim, he he he.
« Poslednja izmena: Jun 05, 2013, 09:23:09 posle podne icko »

Van mreže sasa85

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
  • Mir sa savješću, mir sa celim svetom
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #64 poslato: Jun 15, 2013, 04:42:10 pre podne »
problem radim HIIT vec mesec dana 3x sedmicno ponedeljak sreda petak u trajanju od 20min i zadnja dva sam jedva odradio, jednostavno nemam snage noge ne mogu nikako pocnu noge da mi se grce i tresu nakon 15 min.
Dakle 2-3 min zagrevanje onda 1 min max sprint minut odmora, tako sve do 20-og minuta i onda par min hodam da bi presao na trening sa utegama. Sta da raddim gde gresim. ( ne bavim se BB ) cisto zelim da istopim malo masnoce i zategnem telo ( u stvari definisem misice )

Izvinjavam se zbog opsirnosti posta :)

Unapred hvala
Trudi se uvek da budeš pravedan i da govoriš istinu.I ne moj se bojati osude drugih. Jer osuda je samo za vreme.U ovom vremenu možda će te osuđivati, a u nekom drugom poštovati i citirati...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #65 poslato: Jun 15, 2013, 07:13:55 pre podne »
pa nemoj da raids HIT jer je ocigledno da ti telo nije spremno za to
i auto kada se kupi,mora da prodje period "razradjanvanja"
mislim,krenuo si da skidas salo i krenuo sa sa najagresvinjimo metodom kardio treninga koja postoji a ocigeldno je da si van forme aposlutno i da nisi spreman za to

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #66 poslato: Jun 16, 2013, 12:18:38 posle podne »
problem radim HIIT vec mesec dana 3x sedmicno ponedeljak sreda petak u trajanju od 20min i zadnja dva sam jedva odradio, jednostavno nemam snage noge ne mogu nikako pocnu noge da mi se grce i tresu nakon 15 min.
Dakle 2-3 min zagrevanje onda 1 min max sprint minut odmora, tako sve do 20-og minuta i onda par min hodam da bi presao na trening sa utegama. Sta da raddim gde gresim. ( ne bavim se BB ) cisto zelim da istopim malo masnoce i zategnem telo ( u stvari definisem misice )

Izvinjavam se zbog opsirnosti posta :)

Unapred hvala
A drugo redosled treninga je objasnjen vise puta na forumu i vi sve obrnuto radite.

Van mreže sasa85

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
  • Mir sa savješću, mir sa celim svetom
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #67 poslato: Jun 16, 2013, 08:13:26 posle podne »
Ok. Pokusam se rotirati prvo utege, a onda HIIT.

Pedja znam da je mozda pre rano za HIIT ali on naj vise topi masne naslage ( tako sam ja razumeo ) u svakom slucaju nastavit cu dalje, a povecati suplementaciju minerala i vitamina nakon treninga.
Trudi se uvek da budeš pravedan i da govoriš istinu.I ne moj se bojati osude drugih. Jer osuda je samo za vreme.U ovom vremenu možda će te osuđivati, a u nekom drugom poštovati i citirati...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #68 poslato: Jun 16, 2013, 08:36:40 posle podne »
Povecaj ti BCAA i Glutamina...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #69 poslato: Jun 17, 2013, 06:20:03 pre podne »
Ok. Pokusam se rotirati prvo utege, a onda HIIT.

Pedja znam da je mozda pre rano za HIIT ali on naj vise topi masne naslage ( tako sam ja razumeo ) u svakom slucaju nastavit cu dalje, a povecati suplementaciju minerala i vitamina nakon treninga.

to je samo mucenje
HIT jeste da je najbolji
ali kada ga radis PRIAVLNO
a posto ga ti ne radis pravilno onda mislim da ne treba da nista kazem

Van mreže sasa85

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
  • Mir sa savješću, mir sa celim svetom
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #70 poslato: Jun 17, 2013, 06:38:18 pre podne »
Ok. Pokusam se rotirati prvo utege, a onda HIIT.

Pedja znam da je mozda pre rano za HIIT ali on naj vise topi masne naslage ( tako sam ja razumeo ) u svakom slucaju nastavit cu dalje, a povecati suplementaciju minerala i vitamina nakon treninga.


to je samo mucenje
HIT jeste da je najbolji
ali kada ga radis PRIAVLNO
a posto ga ti ne radis pravilno onda mislim da ne treba da nista kazem

Pa dobro vi imate vise iskustva tako da cu preci na lagani cardio ako vi kazete da tako treba
jer sigurno imate vise iskustva od mene.

Hvala u svakom slucaju
Trudi se uvek da budeš pravedan i da govoriš istinu.I ne moj se bojati osude drugih. Jer osuda je samo za vreme.U ovom vremenu možda će te osuđivati, a u nekom drugom poštovati i citirati...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #71 poslato: Jun 17, 2013, 10:32:16 pre podne »
pa treba da radis ono na sta ce telo da reguje tj na sta nece da SE BUNI
o tome s radi
ocigledno da optersujces telo sa necim sto nemoze trenutno da podnese
mislim,imas primera koliko hoces u zviotu
znas i sam da i prof sprotisi imaju period PRIRPEMA
oni sigurno ne leze celo leto na plazi i u oktboru kada krenu takmicenja,oni sae samo skinu u sroc i izadju na teren
to tako ne ide
adaptacija i prirpemni period a pogtovo kod rekreativaca i osoba koje nisu u trenirani mora da bude

Van mreže Erazmo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #72 poslato: Jun 20, 2013, 01:10:31 pre podne »
Pozdrav!

Malo sam cesljao forum trazeci optimalno vreme za izvodjenje HIIT treninga. Usput sam nasao ovaj Pedjin tekst - http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=26285.0 - da bi po brojnim inostranim sajtovima i forumima sreo istu pricu, mada nije da nema i onih koji i dalje drze do Filipsovog misljenja. Na ovoj temi se HIIT preporucuje ujutru, ali sa linkovanog teksta razumem da ga nije pametno raditi na gladan stomak. S obzirom da predstoji period velikih vrucina, trebalo bi da doruckujem u 6-7, pa na trening u 7-8. To je ok, mada imam obicaj da duze u noc ostajem budan pa se bojim da da tako neispavan trening ne bi mogao da odradim ispravno. Do sad sam ga radio u jutranjem terminu, ali na podnosljivim temeperaturama, podrazumeva se.

Moje pitanje je da li ima neke razlike u efektu HIIT treninga ako se radi uvece izmedju 19h i 21h u odnosu na jutarnji termin?

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #73 poslato: Jun 20, 2013, 01:37:53 pre podne »
nema...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #74 poslato: Jun 20, 2013, 09:25:45 pre podne »
ja bih gledao da ga razdvojim od treninga sa tengovima...  ;)