April 29, 2024, 01:23:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING  (Pročitano 173072 puta)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #75 poslato: Jun 20, 2013, 09:39:53 posle podne »
Citat
Malo sam cesljao forum trazeci optimalno vreme za izvodjenje HIIT treninga. Usput sam nasao ovaj Pedjin tekst - http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=26285.0 - da bi po brojnim inostranim sajtovima i forumima sreo istu pricu, mada nije da nema i onih koji i dalje drze do Filipsovog misljenja. Na ovoj temi se HIIT preporucuje ujutru, ali sa linkovanog teksta razumem da ga nije pametno raditi na gladan stomak. S obzirom da predstoji period velikih vrucina, trebalo bi da doruckujem u 6-7, pa na trening u 7-8. To je ok, mada imam obicaj da duze u noc ostajem budan pa se bojim da da tako neispavan trening ne bi mogao da odradim ispravno. Do sad sam ga radio u jutranjem terminu, ali na podnosljivim temeperaturama, podrazumeva se.

Moje pitanje je da li ima neke razlike u efektu HIIT treninga ako se radi uvece izmedju 19h i 21h u odnosu na jutarnji termin?
A da kazes ti za pocetak koliko cesto i koliko mozes da radis low cardio?
« Poslednja izmena: Jun 20, 2013, 09:42:01 posle podne icko »

Van mreže Erazmo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #76 poslato: Jun 21, 2013, 12:03:45 pre podne »
Low cardio mi se sastoji iz 45min trake na nagibu 8 od 12 + 12 min HIIT treninga na bajsu, po sistemu 60s laganezi, 30s okretanje dok ne poletis. Ili alternativno 30 min trake, plus 24 min bajsa po istom sistemu. Taj vid kardia u teretani obicno radim 3-4 puta nedeljno. Neparni dani su kruzni treninzi sa srednjim tezinama a parni kardio, i jedan dan odmora, otprilike tako. Ako radim HIIT na atletskoj stazi on menja dva od ova 3-4 low cardia u toku nedelje, i idem 60s srednji tempo, 20s sprint, 15 izmena. Nadam se da si zadovoljan odgovorom. :)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #77 poslato: Jun 21, 2013, 04:09:21 posle podne »
Pa u principu mozes da radis ali ovaj tip treninga ne poznaje srednji tempo ides maksimalno 30s do 90s zatim odmor u trajanju od 1 do 2x period maksimalne aktivnosti. U pocetku 2x, npr ako radis 30s eksploziju minut lagano, vremenom povecavs aktivnost a smanujes period relaksacije.
A druga stvar je da ujutru ako nisi godinama u nekom sportu koji angazuje aerobnu bazu nije lako raditi hiit, doduse tesko je i low. Opet naglasavam treba imati odrziv tempo, ipask posle jutrnjeg kardia treba funcionisati i imati snage za ceo dan i tegove uvece i eventualno drugi kardio posle njih, i to tako nedeljama i mesecima.

Van mreže Erazmo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #78 poslato: Jun 21, 2013, 11:28:16 posle podne »
Ima HIIT svoje modalitete. Pogledaj bas poruku 16 sa ove teme, na drugoj strani, gde je tabelarno prikazano kako HIIt sve moze da se izvodi, u zavisnosti od toga koliko je ko spreman i sposoban. Imas cak varijantu 1:9. (9x vise odmora od maksimalnog napora). 1:2 je varijanta za one najspremnije  ;) Odnos 20s:60s je ono sto moje telo za sada najbolje slusa i dok se ne osetim spremniji za neki visi nivo tako cu ga raditi.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #79 poslato: Jun 22, 2013, 01:03:35 posle podne »
Vazi, ti onda tako radi, nemoj nas da pitas ;)

Van mreže Klokov

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #80 poslato: Jun 27, 2013, 04:52:41 posle podne »
jel sme da se radi HIIT na traci npr. 20km/h 30sec. pa onda da se sidje sa trake 30sec. pa onda ponovo na sprint itd. jer sporo spusta brzinu? interesuje me kako bi srce reagovalo na takve nagle promene?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #81 poslato: Jun 27, 2013, 05:07:40 posle podne »
Sme, ali jeste opasno ako se posle pauze ne budeš uključio kako treba kada ponovo budeš trčao. U principu je i poželjno, jer kada u stvarnosti trčiš, ti krećeš odmah brzo, nemaš tih par sekundi "delay-a" u kojima se zatrčavaš. E sad, drugo je što je to dosta nezgodno na traci.

Mislim da je manji problem da istrpiš te spore prelaze nego da izgineš tamo :D

suck it up, buttercup

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #82 poslato: Jun 27, 2013, 05:10:16 posle podne »
mozda ti je bolje u teretani na onom bajsu u "lezecem" polozaju..ako znas na sta mislim.
tu ja radim ponekad i mogu ti reci da se bas preznojim dok odradim

Van mreže High Intensity2

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #83 poslato: Jul 02, 2013, 02:39:29 posle podne »
Poz ljudi ovako ja radi hiit pa reko da proverim da li radim pravilno i sta bih mogao da promenim.
3 minuta zagrevanja na traci
8x60 sekundi 17km/h trcanja na traci
8x60 sekundi 5km/h hodana na traci
5 minuta cooldown.
Nema poente raditi 30sec intervale na ovoj traci zato sto joj ionako treba 10-15 sec da dostigne 17km/h
Hvala

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #84 poslato: Jul 05, 2013, 10:21:27 posle podne »
heh... te trake za trcanje i bajsevi su tako precenjeni.. ove opremljenije teretane bi trebalo da imaju veslacke ergometre.. mozes da radis i kardio klasican i HIIT i eksplozivnost i snagu a jos ti radi celo telo.. HIIT na traci nema smisla, poenta je da radis na jakom na na slabom intezitetu a ne jako pa pauza.

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #85 poslato: Jul 06, 2013, 12:36:09 pre podne »
ali kad cepaš ergometar tebi dosta rade ruke, a poenta je da noge rade svoj deo posla zato se kao kardio podrazumeva neko trčanje, ili bicikla

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #86 poslato: Jul 06, 2013, 12:55:19 pre podne »
nisam znao da kardio podrazumeva samo noge. sem toga na ergometru noge rade 70% posla, ledja 25%, ruke 5%

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #87 poslato: Jul 06, 2013, 01:58:21 pre podne »
ali kad cepaš ergometar tebi dosta rade ruke, a poenta je da noge rade svoj deo posla zato se kao kardio podrazumeva neko trčanje, ili bicikla

Kardio nema veze sa nogama i rukama već pulsom.
suck it up, buttercup

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #88 poslato: Jul 06, 2013, 08:31:55 pre podne »
Kako nema veze?  ;)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: ZASTO JE HIIT HIT!-HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING
« Odgovor #89 poslato: Jul 06, 2013, 11:11:22 pre podne »
Nebitno je kako postižeš željeni puls. Naravno da su prvi izbori trčanje, vožnja, bicikle, itd, i najviše ih ima, ali evo primera i ergometra, zatim burpees, tzv. maksimove - ne rade samo noge a puls ode lako gore ;)
suck it up, buttercup