April 20, 2024, 04:11:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)  (Pročitano 221723 puta)

Van mreže sekano

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #195 poslato: Januar 30, 2013, 06:36:09 posle podne »
Hm kada malo bolje razmislim mislim Pedjos da si u pravu ;Dkao i obicno...ali svejedno si mi dao dobar odgovor jer iskreno pitala sam posto sve cure oko mene mlate nogama sa 10-15 kg i pisu poruke :o(cast pojedinkama) i onda mene gledaju kao da mi fali daska u glavu jos pogotovu kada mjenjam masine a pri tome jos nisam ocistila iza sebe...
Hvala veliko hvala  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #196 poslato: Januar 30, 2013, 06:58:55 posle podne »
ma nema na cemu

Van mreže Mare012

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #197 poslato: Jun 05, 2013, 01:08:27 pre podne »
da li je preporucljivo raditi ovakav tip treninga kada si na rotaciji (max sredjena ishrana+protein i tecne amino)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #198 poslato: Jun 05, 2013, 06:48:47 pre podne »
da li je preporucljivo raditi ovakav tip treninga kada si na rotaciji (max sredjena ishrana+protein i tecne amino)?

naravno

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #199 poslato: Jun 29, 2014, 01:42:40 pre podne »
Pozdrav Pedja,

hteo bih da pokusam ovaj nacin treniranja, s'obzirom da sam ranije vezivao po dve vezbe uglavnom antagoniste verujem da je tek ovo dosta tezak trening i ako nekome izgleda lako.

Par reci o meni nadam se da necu da smorim pisanjem,
Imao sam ozbiljnu povredu o kojoj i nisam pricao kada sam pitao za druge stvari na forumu tacnije na treningu grudi-ledja dok sam bio na bencu osetio sam jak bol u desnom ramenu, i naravno poklopio me teg, nisam imao osecaj ni snage da isti vratim 110kg.
Posto sam spajao tu vezbu tog dana sa zgibovima presao sam na nju ali ni tu nisam mogao gotovo da se pomerim. Posle nekoliko dana pod bolovima otisao sam kod doktora njih dvoje me je pregledalo i dijagnoza je bila pokidana tetiva supraspinatusa. Nisu mi radili magnetnu, kao aparat ne radi al mogu da platim kod njih negde privatno, naravno nisam imao pare za to zadovoljstvo u tom trenutku.
Jedan doktor je tvrdio da mora operacija a drugi da ne mora, jedan je pricao da je tetiva prekinuta a drugi da nije... Kazu znamo mi da to jako boli i prepisali mi lekove protiv bolova i za smirenje i kao ne mogu i ne smeju nista da mi daju, nikakvu blokadu itd...
Posle godinu i po vratio sam se u teretanu i dalje bez snage i pod jakim bolom na pojedinim vezbama, najvise na bencu, bukvalno sipka me je ubijala. Proslo je toliko vremena a ja nisam isao kod doktora, znam da to nije normalno al da ne pricam zivotnu situaciju iz tog perioda, uglavnom nisam imao kako da odem jer nisam imao mogucnosti ni knjizicu da obezbedim na zalost.

Evo posle skoro nekoliko meseci vezbanja vraca mi se snaga, sada radim benc sa oko 80 kg po 10 ponavljanja, sve preko osetim taj bol u ramenu, kao da neka tetiva ili nerv se uvrce, kaci, dakle ruzan osecaj kao kad zubar pipne nerv u zubu bez anestezije.
Radim i dalje antagoniste samo ne spajam ledja i grudi, samo me na bencu (ravni, kosi, kontrakosi) sada boli rame u jednom delu pokreta. Mozda to i nije rame , nemam pojma mozda je neki drugi misic povredjen uglavnom bol je negde u samoj sredini ramena.
Vec neko vreme vezbam jedan dan teretana, jedan dan trcanje po 5 + km za 30 minuta, dosta sam se ugojio. Opet ovaj vid trcanja mi odgovara zbog operacije koju sam ranije imao presadjivane su mi tetive iz noge u saku itd pa ne radim HIIT.

Pitanje je da li mi ti kao neko ko je iskusan vezbac savetujes da mogu da radim ovakav vid treninga sa ovim sto mi se desava?
Prijatelj mi nabavlja sad ultimatenutrition proizvode, bcaa i horse power po dosta niskim cenama, pa ne znam da li je to ok suplementacija za ovaj vid treninga. Ili mi savetujes bolje bcaa i whey? ili da sacekam jos malo da prodje odmor i uzmem sva tri.

Izvinjavam se na duzem postu i unapred hvala.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #200 poslato: Jul 01, 2014, 11:31:55 pre podne »
pa posto si ti ocigledno i vise nego ispovredjivan,a i da uzmemo obzir opraciju koju si spomenuo,ovakav vid treinga je sigurno apolsutno kontraprodukitvan i sigurno nije za tebe
moje licno misljenje je da bi ti trebalo da SANIRAS povrede i da resis zdravstvene probleme,pre nego sto se odvuces u jos dublje povrede ili ne daj Boze hronicne
moj iskreni savet

Ovo oko suplementacije.
Pa licno mislim da to mora drugar da ti objasni

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #201 poslato: Jul 01, 2014, 12:02:00 posle podne »
Hvala ti Pedja na odgovoru.

Duboko u sebi sam i svestan da povreda mora da se sanira ali isto tako vise ne znam sta da uradim povodom toga, ako mi verujes ne znam kome vise da se obratim po ovom pitanju. Lekari nemaju pojma a bio sam na banjici kod nasih da kazem ok lekara, jedni vicu jedno, drugi drugo... Sve se svodi na setanje po ordinacijama.

To je bio period kada sam se povredio tada sam ja imao snage ali veliki bol, sada kao sto rekoh posle godinu i po dana u odredjenim vezbama osetim taj neki bol, eto juce sam probao onu vezbu za rame koju ti radis na crosu (sedeci na klupi pa ukrstanje sajlama) osecam da me vezba lepo gadja ali u toj vezbi pored vezbi za grudi osetim taj bol. Radim sa manjom tezinom veci broj ponavljanja ili spojim sa nekom vezbom kako kad, i dok ne forsiram tezinu bol mi ne smeta, tj ne smeta mi nakon zavrsetka treninga tada nemam bol.


Za suplemente sam pitao Vas jer vi imate uspeh iza sebe, moj drug ima samo nekog ko nam da tu neku ok cenu. :)

Citam sve sto ste podelili sa clanovima i prosto se i divim da ima neko ko zeli da ljudima pomogne ranije kada bih nekog pitao uglavnom bih naisao na zatvorena vrata, ali pomalo se zbunim dok citam kako sta treba uzimati, jer sam do skoro mislio da je to bacanje para, nisam imao gde to sve da procitam. :)



« Poslednja izmena: Jul 01, 2014, 12:08:09 posle podne Gavrilo »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #202 poslato: Jul 01, 2014, 12:15:23 posle podne »
Meni je jasno ovo oko lekara itd
ali isto tako jednostavno nije MOGUCE da ne postoji neko da postavi tacnu dijagnozu
Odes lepo i uradis magnet i onda sam siguran da ce se naci neko,ko ce znati da procita ono sto je pokazano na snimku i da se onda pristpi lecenju,rehabilitaciji ili sta je vec potrebno
to je sled dogadjaja

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #203 poslato: Jul 02, 2014, 12:31:01 pre podne »
Ok poslusacu te, magnetnu sam imao zakazanu i cekao sam 7 meseci, taman dosao dan da ja odem da snimim to rame a tamo ima sta da me doceka, kazu ne radi nam aparat a i ne moze vise civili na vma...

I sta da im radis, da se bijes sa njima ne ide nista ne dobijam... to je razlog sto nisam isao na magnetnu.

Svakako Pedja druze hvala na odgovorima.

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #204 poslato: Jul 31, 2014, 06:30:23 posle podne »
Pedja sto se tiče vezano za Gigante i tvog snimljenog treninga, na treningu grudi ti krećeš tri kruga bućkama pa ideš na kosi benč, da li je ok da recimo pošto baš izgubim snagu na kosom benču radim:

Serija potiska bućicom, pa kosi, pa se vratim na još dve sa bućicama i onda idem dalje kao ti?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #205 poslato: Jul 31, 2014, 06:42:17 posle podne »
Pedja sto se tiče vezano za Gigante i tvog snimljenog treninga, na treningu grudi ti krećeš tri kruga bućkama pa ideš na kosi benč, da li je ok da recimo pošto baš izgubim snagu na kosom benču radim:

Serija potiska bućicom, pa kosi, pa se vratim na još dve sa bućicama i onda idem dalje kao ti?

nije u redu
jer ce te pojesti takve vrste treninga
ti treba da se bavis sa osnovama ili eventualno ovako nekim trening sa 30% od istog

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #206 poslato: Jul 31, 2014, 06:52:24 posle podne »
Uh ja sam mislio da necu da nazadujem sa tim ako ispratim suplemente. Ovaj način vezivanja vežbi mi je skroz odgovarao jer ne osećam bol u ramenu koje je povredjeno, šta više još mi je lakše kao i da nisam povredjen. Nema težine velike pa zato nema ni bola. Svo ovo vreme dok sam ovo radio sa kardiom sam skinuo stomak najvise ali recimo snagu i nisam izgubio. Prijalo mi je, mada mozda se samo zavaravam jer verujem da si upravu ti bar ovo znaš.

Ako smanjim na 30% od ovoga plašim se da cu brzo završavati trening i da neću isti ni osetiti mislim na umor itd. Ovakav tempo mi je davao osećaj kao da sam se unistio sa tezinama, a opet da vraćam na staro siguran sam da će rame opet da me skloni sa tog puta.  :-\


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #207 poslato: Jul 31, 2014, 07:21:53 posle podne »
pa vidi
misljenja sam da te je to sto si radio i dovelo do toga da BOLI
tako da ne vidim ni jedan jedini razlog,zasto bi radio ono sto ti nanosi stetu itd.
misic ne poznaje STA radis vec postoji MUSCLE MIND konekcija ,tako da...

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #208 poslato: Jul 31, 2014, 08:18:32 posle podne »
@Gavrilo

Koji te deo ramena/ramenog pojasa boli? Nisam shvatio koji tacno deo, iz postova.

Oznaci na nekoj slici (najbolje na slici nekog BB-a ili slici iz anatomije).

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)
« Odgovor #209 poslato: Jul 31, 2014, 11:19:28 posle podne »
@Gavrilo

Koji te deo ramena/ramenog pojasa boli? Nisam shvatio koji tacno deo, iz postova.

Oznaci na nekoj slici (najbolje na slici nekog BB-a ili slici iz anatomije).

Izvinjavam se na duzem postu.

Ovo ne mogu nikako da označim i sa lekarima sam se mučio, bol je u samom centru ramena, dakle gledano od napred pa iz ptičije perspektive tu gde bi se sastale te dve linije dakle negde unutra. Dijagnoza je data pukla tetiva supraspinatusa, mada ne verujem da je pukla jer kako sad normalno funkcionisem.

Na dodir nikakav bol nemam, sada me samo zaboli kada uzmem malo da kao isturim rame unapred, pa malo tamo vamo (ne znam da objasnim) i onda kao da sad zapne negde, i onda ja milimetarski pomeram rame i bol se pojačava baš jako (kao u nerv da me neko čačne u zubu) i onda odjednom nesto preskoči i onaj ko je pored mene čuje izuzetno jak zvuk kako pukne rame i onda olakšanje. Ovo mogu da ponovim koliko god puta hoću  uvek je isto.

Inače rame sam povredio jako davno na propadanju, kačio sam po 35-40 kila i išao spora i izuzetno duboka ponavljanja, tada me je zabolelo kao da me je neko pocepao unutra. Mesec dana i proslo je, i od tada kada god bih probao da radim tu vezbu ili vratilo sa opterecenjem povreda se vracala. Pa makar i god. dana proslo.

Godine su prosle, zadnji put sam bio u takvom treningu snage, mislim na box i tegove i radio sam dugo trening antagoniste gde sam spajao grudi i ledja, i jedan trening uzmem da probam propadanje mislio sam da sam se oporavio,  bez tega i uradim deset pon. i na kraju se osetila nelagodnost, odem na bench bilo 110kg i kako sam krenuo na trecem ponavljanju me je zabolelo jako bas jako, pa vrucina, ne znam da opisem osecaj. Odatle odem na zgibove i nisam uspeo da se pomerim a inace mogao sam i po 40 zgibova u seriji da radim.

Pauza je bila oko god i po dana, sada sam se tu oporavio radim sve ali bench ne mogu ubija me i na 80 KG. a kako ga ne vezbam tu nemam ni snage vise. Ovaj pedjin trening mi dao elana da vezbam jer nije bilo bola, ispratim sve i budem srecan. :)