April 27, 2024, 12:37:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: DVD TRENING sa Pedjom (bez cenzure sve na jednom mestu)  (Pročitano 222169 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #75 poslato: Avgust 16, 2011, 02:59:27 posle podne »
Citat
tako je kad se previše filozofira, teoretiše i pretpostavlja a slabo vežba

bravo filipe
sere mi se bre vise od intenrnet strucnjaka koji po ceo dan sede ispred ekrana i ni q..om ne mrdaju a kamoli da TRENIRAJU U TERETANI pa makar to bio i cardio.
SERE MI SE BRE OD LJUDI koji prica o hipertrofiji a on ima ili 55 kg skupa sa krevetom ili 155 zive vage i razradujeje se terorija i onda kazu pa sta I MURINJO NIJE BIO FUDBALER PA JE VRHUNSKI TRENER

SERE MI SE OD TOGA-murinjo jeste vrhunski trener ali murnjio se bavi teorijom i primnjeuje je na KOLEKTIV od 11 i vise ljudi i ako jedan nije sposoboan da prati njegovu teoriju (*obicno ih on i bira) uvek se nadje neko ko jeste i experimentisati na drugima je LAKO i mora da daje rezultate

OVDE NEMA TEORETISANJA vec ono sta smatras unesi guzicu u teretnu i pokazi i dokazi.... >:( >:( >:(

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #76 poslato: Avgust 16, 2011, 03:06:10 posle podne »
to za snagu sto sam rekao je izvuceno iz konteksta ... ono sto je zanimljivo u celoj prici su vase reakcije ...  ;)   bavite se malo nekim drugim stvarima osim sto izvlacite reci iz tudjeg  konteksta ...

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 255
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #77 poslato: Avgust 16, 2011, 03:17:45 posle podne »
Uz duzno postovanje svima koji rade gigantske serije mislim da taj vid treniranja ne pije vodu na duze staze.Kad odradis trening dobijes efekat kao da si radio cardio,mada to je sve individulano.A i ne znam nikoga ko ih stalno radi a da ima efekta ....cak nisam zapazio i pro bb da ih rade..E sad sto se tice treniranja ne slazem se sa statistikom kad radis stalno iste vjezbe da to vise nije izgradnja mase nego vise ide u snagu.Primjera radi ako radis 3 vjezbe stalno iste za biceps vremenom jacas formu i mozes da povecavas tezinu na sipci ili bucicama i to moze takodje jedan znak napretka(ne bitne su tezine ali kad imas stalan stres na misice ima pomaka bez obzira radis li stalno iste vjezbe i program)mislim sistem vjezbanja u serije sa pauzom i klasicnim ponavljanjem od 6 do 12 nebitno.Mada i mijenjanje  vjezbi moze da ima pozitivan efekat ali ne stalno.


kako mozes da kazes/pricas nesto a i sam kazes da nisi siguran?
pre svega ,mislim tj gotovo sam siguran da je tvoje iskustvo u teretni veoma malo u odnosu na mene npr i sve one koje kazes da nisi video da tako rade
neznam samo gde si ti to samo mogao da vidis nekoga prof kako u opste trenira ali ajde..nije ni bitno to sada toliko
ja ovaj sistem treninga radim evo vec 6 -u godinu i nikada bolje nisam izlgedao a NE TAKMICIM SE VISE a i kada sam se takmicio upotrebljavao sam ovaj sistem treninga i moja telesna tezina je nakon dugog vremena pirlicno otisla gore 6.5 kg (neznam dali ces u opste da rauzmes sta znaci 6.5 kg nekome ko se bavi sa ovim sportom prof ali ajde)
dalje

tvoja konstatacija da je ovaj i ovakve vrste treninga kao cardio trening samo govri o tome koliko znanje imas jer samo poredjenje je vise nego SMESNO da ne upotrelbjavam neke teze reci

inace,imam vremena da piesm (za divno cudo) ali smatram da sa druge strane (citajutic tvoje ostale postove) nemam adekvatnog sagovrnika sa kojim bi mogao da udjem u raspravu oko hipetrofije i hiperplazije,tipovima misicnih vlakana,angozvanjau istih sa odredjenim metodama treninga itd itd itd i i onda bi to bilo gubljenje vremena
ali cu ti samo jedno reci
DA VEOAM GRESIS i da bi trebalo da pre nego sto nesto kazes iza toga stanes sa EMPRIJSKIM ISKUSTVOM i kazes..da to je tako..

Ja kazem na svom primjeru da gigantske serije ne piju vodu na duze staze,a vjerujem da ih vecina ne radi jer im takav vid treninga ne odgovara...
Sto se tice iskustva, naravno tvoje iskustvo je uveliko vece jer si duplo stariji od mene a i amaterski se takmicis tj takmicio si se.
A nisam imao prilika licno da gledam pro ifbb kako treniraju ali jesam gledao video zapise i nisam zapazio da se jedan prof sprema velikim serijama,mada sto kazes to i nije bitno.
Ti radis takav nacin treniranja,niko ne spori tebi odgovara,mada pogledao sam jedan tvoj klip i koliko mogu da vidim ti i ne radis gigantse ili velike serije ,jer pravis pauzu,a koliko znam velike serije  se rade bez pauze.....ili ti i ne radis gigante .
Smatram da posjedujes iskustva i znanja vezana za ishranu i preparate i da iskreno se trudis da dajes savjete otvoreno sto je stvarno dobro.
A ne vidim nista smijesno u mojim konstatacijama,jer kad je nesto smijesno onda je smijesno ili ti tu rijec koristis kao frazu.
Vidim da imas vremena da citas i pises s obzirom na broj postova,a vjerujem da si procitao moje postove kao i vecine drugih clanova a i rasprave ti nisu strane :D,
Nema tu sta da se grijesi,svako iznosi razlictia iskustva.
I da sto se tice teskih rijeci,zapazio sam kako da kazem ,,smek" mala primjesa prostakluka u tvojim postovima,meni licno ne smeta ali eto moze se i na taj nacin ili ne moze vidjeti sklop osobe bez obzira iako je ovo sve net.
Samo opusteno i nema ljutnje :)



Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #78 poslato: Avgust 16, 2011, 03:56:45 posle podne »
Citat
tako je kad se previše filozofira, teoretiše i pretpostavlja a slabo vežba

bravo filipe
sere mi se bre vise od intenrnet strucnjaka koji po ceo dan sede ispred ekrana i ni q..om ne mrdaju a kamoli da TRENIRAJU U TERETANI pa makar to bio i cardio.
SERE MI SE BRE OD LJUDI koji prica o hipertrofiji a on ima ili 55 kg skupa sa krevetom ili 155 zive vage i razradujeje se terorija i onda kazu pa sta I MURINJO NIJE BIO FUDBALER PA JE VRHUNSKI TRENER

SERE MI SE OD TOGA-murinjo jeste vrhunski trener ali murnjio se bavi teorijom i primnjeuje je na KOLEKTIV od 11 i vise ljudi i ako jedan nije sposoboan da prati njegovu teoriju (*obicno ih on i bira) uvek se nadje neko ko jeste i experimentisati na drugima je LAKO i mora da daje rezultate

OVDE NEMA TEORETISANJA vec ono sta smatras unesi guzicu u teretnu i pokazi i dokazi.... >:( >:( >:(

AMIN!
Inace i dalje sam pod utiskom onog tipa sto pita dal ce malt i dex da mu nagrizu metalnu kasiku...
Ili za jaja u prahu.
Tip koji pita kako da rasporedi treninge i kad dobije odgovore kaze da ce ipak po svome ???

p.s. ja sam pitao za sustinsku razliku izmedju ovoga i trenigna sa 12 10 8 po spravi. I itekako dobio dobar odgovor od svih vas po malo.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #79 poslato: Avgust 16, 2011, 05:02:13 posle podne »
@dzoen

vidi ,svako koga zanima moze da ode na tvoje postove i da ustanovi o cemu sam govrrio

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,23493.msg287801.html#msg287801

dakle nemam adekvatnu osobu sa polemiku oko bilo cega...a da sam duplo stariji onda po tome bi ti trebalo da imas 19 god sto mi daje jos vise za pravo pocetna kosntacija da BLAGE VEZE NI O CEMU NEMAS a pogtovo o:

Citat
Ja kazem na svom primjeru da gigantske serije ne piju vodu na duze staze,a vjerujem da ih vecina ne radi jer im takav vid treninga ne odgovara...

kojem tvom PRIMERU kada i sam kazes da niti imas gde da vezbas kako treba niti da koristis adekvatnu suplemetaciju koja treba da se koristi
SCENARIO:gledao si ove moje klipove i naravno probao da odradis trneing i u malo se nisi zasrao i onda je to automatski i po defalutu LOSE jer nemozes da izguras kako treba i to nije za tebe a iza sebe imas oko 10-12 meseci surovog treninga u sobi radeci trbunjske i sklekove..zar ne?

Citat
,mada pogledao sam jedan tvoj klip i koliko mogu da vidim ti i ne radis gigantse ili velike serije ,jer pravis pauzu,a koliko znam velike serije  se rade bez pauze.....ili ti i ne radis gigante .

majko bozija sa kim ja se u opste upustam u rasrpavu  :'( :'(

Citat
A ne vidim nista smijesno u mojim konstatacijama,jer kad je nesto smijesno onda je smijesno ili ti tu rijec koristis kao frazu.

u pravu si..menjam izraz..ZALOSNO

Citat
da sto se tice teskih rijeci,zapazio sam kako da kazem ,,smek" mala primjesa prostakluka u tvojim postovima

hvala na tome sto pratis moja pisanja i hvala na ovoj opservaciji,ali da sam u nekim postovima "prost" toga se ne secam ali veruj da ovo nije ni blzu nikakvog prostakluka jer da imam zivaca i volje da iznajbijam na q...c sve one koje bi trebalo da iznabijam onda bi stvar bila mnogo drugacija...ovako...(ps..ovo je prostakluk sada ali pricam uopsteno :D)

Citat
Samo opusteno i nema ljutnje

ne vidim razlog za ljutnju ali ti opet NISI DAO NI JEDAN JEDINI RAZLOG ZASTO OVAJ TRENING NIJE DOBAR vec si samo izneo konstatciju da TI SMATRAS da nije dobar bla bla bla bla,a i da je to tako onda bi to trebalo da opravdas sa svojim rezulattima koje si dobio nekim drugim trenizima i sl..zar ne??

i za kraj
evo ti jedan mali textic pa citaj zasto i za cega su ovavkiu trenizni..

KONSTRUKTIVNA rasprava sa osbbom koja je znala zasto me je pitala nesto slicno kao ti...:

Pa  mozemo krenuti redom
Skeletni misici se sastoje od VLAKANA zvanih muscle fasciculus koji se opet sastoje od VLAKANA  muscle fibers koji se opet sastoje od myofibrils koji se opet sastoje od myofilaments vlakana koi se opet sastoje od F acting filamitens I myosisn filaments
Znaci samo u ovoj podeli vode moze se videti koliko sitnih vlakana tj podgrupa ima jedan misic
Sa jednim tipom opterecenja tj kostanim jednim te istim prinicopm opste je poznato da se MUSCLE FASCICOLUS kao glavni nosioc ovog udara prvi biti na tom udaru I naravno d ace neko vreme da reguju na to I to je sasvim prirodan I normalan process sa kojim se telo brani.
Naglasvam da pri ovakovj vrsti stresa ostla misicna vlkana NE BIVAJU NI DOTAKNUTA
Nakon odrejednog vremena glavni nosicoi stresa se adaptiraju na ono sto ih ocekuje na sledecegm trnerngu I naravno da s vremenom dolazi do zadebljanja I otprnosti istih
To zadebljane se naravno citaje u porastu msicne mase ali je problem sto zadebljanja u daljenjem rpocesu nisu moguca
Pokusaj da se sa dodavanjem extra tezinskog opterecenja ponovo u istoj meri angazuju ista misicna vlakna veoma brzi bude osudjen na propast iz jednsotavnog razloga sto misic veoma dobro pamti sta mu se desilo prosli put,pa tako I ovaj put zna sa mu je raditi ali na zalost to nije novo zadebljanje tj porast misicne mase vec postoje je na nasu zalost svako misicno vlakno obavijeno  tj vako misicnono vlakno okruzuje  da tako kazem sloj njegovog vezivnog tkiva koje ce u ovom slucaju da predstavlja glavni mehanizam odbrane skup sa vec zadebljanim misicnim vlkanom te ce glavni prenos sile biti na tetive ,zglobove i ligamente a pogtovo ako nismo genteski preodredjeni za takve avnature
S obizrom da vec i ptice na grani znaju da se misic sastoji od sporih i brzih misinih valkana ali je ociglegno da je nepoznanaca da se brza misinca vlakna dele jos na  brza vlakna 2 A ,brza vlakna 2 B i brza vlkana 2 X..ali nije mister X…hahahhah..salimse....
Ti da kazem pod tipovi brzih misnih valkana da kazem prostim recnikom imaju vrhove koje slice pod mikroskpom na male glavice..pa tako dobijamo myosin tipa 1 koji ima sposobnost cepanja ATP u veoma kratkom vremenu !!!!
E tu treba da se trazi razlog celoj mojoj prici tj ne mojoj vec ljudi koji su men objasnjvali celu ovu pricu.
Razlog je vrlo ocigledna ako se i malo dublje zakopa u celu pricu
Opste je poznato da skelteni misic pretvara hemijsku energiju u meheanicku i to veoma efikasno,a kao sto rekoh gore misic npr enrgiju za pokret crpi iz ATP…a izuzetno je vazno za celu pricu da ne postoji nikakva razlika izmedju nivoa ATP u starnju rada ili stanju mirovanja…….a zato je odgovarn izzteno dobar sistem naseg tela za obnovu ATP
Mislim da je blesavao da sada ulazim u daljenje price o misicu i kako on reaguje.deluje,odgovara is ve ostalo ali je veoma bitna stakva da se kaze ako neko uspe da razume a nadam se da hoce da se hidrilizom ATP prilikom pokreta ili kontrakcije stvara AKTIN sto i nije bitno sta je sada,ali je bitno to da on  u sadejstvu sa miyosinom VRSI PROTOK HRANJVIH MATREIJA KROZ MUSCLE FIBER!!!!!!!!!!!!!
OSIM HIPERTORFIJE  misncih vlakna bj 1 ili sporih vlakana tj ta hipertorija biva izazvana sa treningom o kojem pricas tj posledica je povecanja broja MITOHONDRIJA ali to je na zalost veoma kratkog veka tj kod nekog duze kod nekoga krace ali sve se svede na kraju na isto…
Dodiranjvem u dubinu misica ili u sve ono sto sam rekao gore stvara se mogucnost..pazi sada dobro..
UZDUZNIM CEPANJEM VLAKANA KOJA SU N ASTALA HIPERTROFIJOM I TO JE ONO O CEMU CELO VREME PRICAM a to je moguce tj to cepnje vec nastalih vlakna samo trenngiom visokog intezietea tj trenigom koji obuhvata rad sa TEZISNKIM OPTERECENJEM ali viskog inteziteta jer samo u takvim uslovima moze da se dotakne ajd  da kaem duboko u misic te kroz sve gore mehanivmze koje sam naborjao ukljucicju onos to je glavno da to je PRENOS HRANJNIVH MATREIJA mgocue je uvecati rapidno miscno masu uz i na ovja nacin…







Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 255
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #80 poslato: Avgust 16, 2011, 06:47:02 posle podne »
lolicak,odradio si dobar Fail,ne mogu vise razglabat iako si ti raspolozen.Dovidjenja.

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #81 poslato: Avgust 16, 2011, 06:58:02 posle podne »
lolicak,odradio si dobar Fail,ne mogu vise razglabat iako si ti raspolozen.Dovidjenja.

Kako te bre nije sramota, da na ovakav nacin razgovaras sa covekom kao sto je Pedja... Stvarno mi neki ljudi nikada nece biti jasni...
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #82 poslato: Avgust 16, 2011, 07:29:32 posle podne »
eto Pedjos , dobio si lolicak za Fail od jovana hahahahha

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #83 poslato: Avgust 16, 2011, 07:53:34 posle podne »
O cemu raspravljati sa nekim ko je juce saznao da dex i whey idu zajedno ili sa nekim
kome je 99,9 postova(od milion)  sve sam offtopic ::)
Zalosno

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #84 poslato: Avgust 16, 2011, 08:02:15 posle podne »
ja nemam nista protiv da neko akze NA MOM primeru se nije pokazalo to i to...ali Jovane na tvom primeru meni izgleda kao da si krenuo vezbati pre 3-4 meseca,i ne znam o kom "ne reagovanju" na odredjen tip treninga pricas jbt...da bi znao da ti nesto ne pase moras to malo duze raditi.

Sto se giganata tice kao i svaki drugi trening koji ima neku pricu smisljeniju iza sebe i nije bezvezno nabacan skup vezbi radi posao,ja ih licno ne radim jer bas nemam uslova jer je teretana puna lenjih krava koje zauzimaju sprave i tegove...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #85 poslato: Avgust 16, 2011, 09:12:38 posle podne »
lolicak,odradio si dobar Fail,ne mogu vise razglabat iako si ti raspolozen.Dovidjenja.

ok
pusa :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #86 poslato: Avgust 16, 2011, 09:13:01 posle podne »
eto Pedjos , dobio si lolicak za Fail od jovana hahahahha

jbg..epic fail :D

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #87 poslato: Avgust 17, 2011, 12:38:58 posle podne »
lolicak,odradio si dobar Fail,ne mogu vise razglabat iako si ti raspolozen.Dovidjenja.

O ne , sad ce Pedja da se naljuti i nece vise da pise !
Ista stvar kao sto neko prosli put rece za Bakica lako je to sa hemijom, ljudi ne kapiraju da je ovo najnezahvalniji sport, da je trening 24/7 a ne samo 1h dok si u teretani. Dzabe pisete nekim ljudima,on ovo procita ili ne procita , pokusa da ti spusti nesto i upali igricu i tamo je kralj. Zalosno...
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #88 poslato: Avgust 17, 2011, 12:57:47 posle podne »
lolicak,odradio si dobar Fail,ne mogu vise razglabat iako si ti raspolozen.Dovidjenja.

Kako te bre nije sramota, da na ovakav nacin razgovaras sa covekom kao sto je Pedja... Stvarno mi neki ljudi nikada nece biti jasni...
Nedostatak kucnog odgoja i osnove kulture.
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TRENIG ZA RUKE (zbice) sa PEDJOM
« Odgovor #89 poslato: Avgust 17, 2011, 02:23:27 posle podne »
Citat
O ne , sad ce Pedja da se naljuti i nece vise da pise !

 :D :D