April 29, 2024, 07:00:59 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan suplementacija+trening+dijeta  (Pročitano 15252 puta)

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #15 poslato: Jul 20, 2011, 08:37:35 posle podne »
e da i da se nadovezem,kolicina masti je bitna sto se tice ulaska u ketozu,jer kad su masti na prilicno niskom nivou,glukoneogeneza nastupa ,konvertovace se aminokiseline u glukozu.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #16 poslato: Jul 20, 2011, 08:41:12 posle podne »
dobro ako nije 120gr praska puno, samo mi nije jasno ko moze to finansijski da isprati do kraja  ::)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #17 poslato: Jul 20, 2011, 08:49:50 posle podne »
Imam ja jedno pitanje u vezi praska, nadam se da decko cija je tema nece zameriti.
Spartak, pominjao si da unosis 2 praskasta obroka. Pretposzavljam da je to blend ili kazein.
Da li je bacanje praska ako se unosi blend+mleko? O masi pricamo naravno.

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #18 poslato: Jul 20, 2011, 08:56:05 posle podne »
Znaci samo da izbacim dex? da nastavim da pijem kreatin i bcaa kad sam vec kupio?

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #19 poslato: Jul 20, 2011, 08:57:44 posle podne »
s obzirom da je ovo ketonska dijeta :
120gr prashka uopste nije nista strasno
dextroza-izbaciti
bcaa i glutamin na keto...nije potrebno po meni ko ima imalo masti na sebi,moze cak i da odmogne
to da se keto radi da se skine "zadnje salo" je idiotizam po meni, znaci dijeta je samo za postizanje takmicarske forme ? nonsense
40 50gr whey izolata ili blenda sa mastima ,na keto dijeti,zacudjujuce DA,mzoe da posluzi kao obrok.i sam konzumiram 4 cvrsta obroka dnevno i 2x dnevno shejk
Leguminoze NE na keto
Keto treba da sadrzi sto je moguce manje hidrata,max 20gr i to iz tragova povrca i whey izolata.Znaci ako whey protein koji pijete ima 3 4 gr hidrata po mjerici a vi uzimate 4 mjerice dnevno,to je poprilicna kolicina hidrata samo iz proteinskog praska

1. zbog brze absorbcije veliki % ode u glukozu
2. jer whey makar koncentrat uvek sadrzi nesto secera i zasladjivaca koji bas i nisu preporucljivi na keto

Keto treba ostaviti kao poslednju dijetu.. zadnje salo ili kako god mislili jer keto unisti metabolizam..

nije brza ako ubacis masti :)
zato se kupi izolat :)

a ne unisti se metabolizam ako se kalorije ne spuste prenisko
Glikoliza nema veze sa unosom mascu
a masti.. pa pomoci ce tako sto ce usporiti varenje.. a za koliko.. opet to je manje vise smesno vreme i nije dovoljno
bilo kako bilo .. sinteza proteina nema neke posebne veze sa varenjem.. taj whey se sintetise za 30 do 45 minuta
ajde sa mastima i do sat ipo da traje VARENJE.. sinteza se ne usporava.. protein kako udje u sistem sintetise se nenormalnom brzinom za razliku od mesa i ribe.. tako da masti i samo malo mogu da uspore
itekako se uspori metabolizam od keto zato je najbolje ostaviti za kraj
izolat je preskup za rekreativca.

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #20 poslato: Jul 20, 2011, 08:57:59 posle podne »
pa obicno se misli na 4mjerice proteina
da kazem da je to 100gr proteina iz prashka (4x25gr)
nije to nesto finansijski prezahtjevno, ko nema puno kesha za whey neka cepa 2mjerice dnevno

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #21 poslato: Jul 20, 2011, 08:58:50 posle podne »
Znaci samo da izbacim dex? da nastavim da pijem kreatin i bcaa kad sam vec kupio?
da

Imam ja jedno pitanje u vezi praska, nadam se da decko cija je tema nece zameriti.
Spartak, pominjao si da unosis 2 praskasta obroka. Pretposzavljam da je to blend ili kazein.
Da li je bacanje praska ako se unosi blend+mleko? O masi pricamo naravno.
zasto bi bilo bacanje para? pa kako mleko moze da "neutralise" blend ili sta vec?

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #22 poslato: Jul 20, 2011, 09:00:49 posle podne »
ko nema puno kesha za whey neka cepa 2mjerice dnevno
o ovome pricam jer malo ko moze da isprati taj trosak....

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #23 poslato: Jul 20, 2011, 09:01:39 posle podne »
s obzirom da je ovo ketonska dijeta :
120gr prashka uopste nije nista strasno
dextroza-izbaciti
bcaa i glutamin na keto...nije potrebno po meni ko ima imalo masti na sebi,moze cak i da odmogne
to da se keto radi da se skine "zadnje salo" je idiotizam po meni, znaci dijeta je samo za postizanje takmicarske forme ? nonsense
40 50gr whey izolata ili blenda sa mastima ,na keto dijeti,zacudjujuce DA,mzoe da posluzi kao obrok.i sam konzumiram 4 cvrsta obroka dnevno i 2x dnevno shejk
Leguminoze NE na keto
Keto treba da sadrzi sto je moguce manje hidrata,max 20gr i to iz tragova povrca i whey izolata.Znaci ako whey protein koji pijete ima 3 4 gr hidrata po mjerici a vi uzimate 4 mjerice dnevno,to je poprilicna kolicina hidrata samo iz proteinskog praska

1. zbog brze absorbcije veliki % ode u glukozu
2. jer whey makar koncentrat uvek sadrzi nesto secera i zasladjivaca koji bas i nisu preporucljivi na keto

Keto treba ostaviti kao poslednju dijetu.. zadnje salo ili kako god mislili jer keto unisti metabolizam..

nije brza ako ubacis masti :)
zato se kupi izolat :)

a ne unisti se metabolizam ako se kalorije ne spuste prenisko
Glikoliza nema veze sa unosom mascu
a masti.. pa pomoci ce tako sto ce usporiti varenje.. a za koliko.. opet to je manje vise smesno vreme i nije dovoljno
bilo kako bilo .. sinteza proteina nema neke posebne veze sa varenjem.. taj whey se sintetise za 30 do 45 minuta
ajde sa mastima i do sat ipo da traje VARENJE.. sinteza se ne usporava.. protein kako udje u sistem sintetise se nenormalnom brzinom za razliku od mesa i ribe.. tako da masti i samo malo mogu da uspore
itekako se uspori metabolizam od keto zato je najbolje ostaviti za kraj
izolat je preskup za rekreativca.

ima veze ,vjeruj mi :) pa gledaj to ovako,kad tijelo nema dovoljno goriva ( UH,masti) sta ce da iskoristi ?
prvo ide varenje pa onda sinteza,nece usporiti samu sintezu al oce varenje,naravno ne u velikoj mjeri ako se unese par grama masti ali ako uneses 15 20 gr masti uz to ,vjeruj da oce.
izolat i nije nesto preskup,evo ovaj isoflex od allmaxa nije nesto preskup, da ne pominjem da nemam nikakve gasove i nadutost od izolata dok od koncentrata...pa recimo da bude prilicno zabavno :)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #24 poslato: Jul 20, 2011, 09:03:47 posle podne »
ko nema puno kesha za whey neka cepa 2mjerice dnevno
o ovome pricam jer malo ko moze da isprati taj trosak....
pa normalno da nece svako uzimati whey? Poenta wheya je samo ako nemas vremena da spremis obrok, nista drugo
ja ga na keto ni posle treninga ne pijem
Palumbo je rekao da je na keto bolje i posle treninga iz praska unositi kazein umesto wheya bas zbog te brzine sinteze(NE varenja)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #25 poslato: Jul 20, 2011, 09:06:16 posle podne »
s obzirom da je ovo ketonska dijeta :
120gr prashka uopste nije nista strasno
dextroza-izbaciti
bcaa i glutamin na keto...nije potrebno po meni ko ima imalo masti na sebi,moze cak i da odmogne
to da se keto radi da se skine "zadnje salo" je idiotizam po meni, znaci dijeta je samo za postizanje takmicarske forme ? nonsense
40 50gr whey izolata ili blenda sa mastima ,na keto dijeti,zacudjujuce DA,mzoe da posluzi kao obrok.i sam konzumiram 4 cvrsta obroka dnevno i 2x dnevno shejk
Leguminoze NE na keto
To sto se tice wheya
Imam osecaj koliko drzi jer svaki dan unosim 2kasike peanut buttera sa wheyom x2
Keto treba da sadrzi sto je moguce manje hidrata,max 20gr i to iz tragova povrca i whey izolata.Znaci ako whey protein koji pijete ima 3 4 gr hidrata po mjerici a vi uzimate 4 mjerice dnevno,to je poprilicna kolicina hidrata samo iz proteinskog praska

1. zbog brze absorbcije veliki % ode u glukozu
2. jer whey makar koncentrat uvek sadrzi nesto secera i zasladjivaca koji bas i nisu preporucljivi na keto

Keto treba ostaviti kao poslednju dijetu.. zadnje salo ili kako god mislili jer keto unisti metabolizam..

nije brza ako ubacis masti :)
zato se kupi izolat :)

a ne unisti se metabolizam ako se kalorije ne spuste prenisko
Glikoliza nema veze sa unosom mascu
a masti.. pa pomoci ce tako sto ce usporiti varenje.. a za koliko.. opet to je manje vise smesno vreme i nije dovoljno
bilo kako bilo .. sinteza proteina nema neke posebne veze sa varenjem.. taj whey se sintetise za 30 do 45 minuta
ajde sa mastima i do sat ipo da traje VARENJE.. sinteza se ne usporava.. protein kako udje u sistem sintetise se nenormalnom brzinom za razliku od mesa i ribe.. tako da masti i samo malo mogu da uspore
itekako se uspori metabolizam od keto zato je najbolje ostaviti za kraj
izolat je preskup za rekreativca.

ima veze ,vjeruj mi :) pa gledaj to ovako,kad tijelo nema dovoljno goriva ( UH,masti) sta ce da iskoristi ?
prvo ide varenje pa onda sinteza,nece usporiti samu sintezu al oce varenje,naravno ne u velikoj mjeri ako se unese par grama masti ali ako uneses 15 20 gr masti uz to ,vjeruj da oce.
izolat i nije nesto preskup,evo ovaj isoflex od allmaxa nije nesto preskup, da ne pominjem da nemam nikakve gasove i nadutost od izolata dok od koncentrata...pa recimo da bude prilicno zabavno :)
pazi
rezerva UH je sta? GLIKOGEN .. jetra pa misic.. ograniceno na 3-5% iz misica i ~100gr iz jetre
rezerva masti? NEOGRANICENO.. Tj rezerva masti je BODYFAT tako da telo manje vise uvek ima dostupne izvore masti
2. Sta mislis sta bude sa mastima kad se svare? Stekaju se u jetri ili ? Idu u(koliko god bizarno zvucalo) u bodyfat
Isto tako i kad se popuni glikogen sve ide u bodyfat
GLIKOLIZA ima veze jedino sa Uh tj glikogenom.. u nedostatku glikogena telo trazi svaki moguci nacin da ga proizvede prakticno
« Poslednja izmena: Jul 20, 2011, 09:08:57 posle podne BokY_LA »

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #26 poslato: Jul 20, 2011, 09:07:44 posle podne »
Kazein bi bio idealan.Nazalost dosta kazeina u ponudi ima dosta hidrata po porciji

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #27 poslato: Jul 20, 2011, 09:09:43 posle podne »
Da al da bi tijelo iskoristilo bf mora da udje u ketozu,jer sa preniskim unosom masti to je nemoguce.po toj logici svi bi radili keto sa 0 gr masti sto bi iko unosio masti ako ih vec imamo.
I sam znas zasto ti je ona ketonska dijeta isla losije :)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #28 poslato: Jul 20, 2011, 09:10:16 posle podne »
ma da i ovo sto se "zove" kazein i blend je makar 90% whey :S

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #29 poslato: Jul 20, 2011, 09:12:54 posle podne »
Da al da bi tijelo iskoristilo bf mora da udje u ketozu,jer sa preniskim unosom masti to je nemoguce.po toj logici svi bi radili keto sa 0 gr masti sto bi iko unosio masti ako ih vec imamo.
I sam znas zasto ti je ona ketonska dijeta isla losije :)
Znam zasto, usporio sam metabolizam nakon skoro 14 nedelja dijete sa veoma malo kcal na mojih 107 pa do 100 i neki kg
ali telo kad ostane bez glikogena automatski prelazi u sistem gde trosi ketone tj ketoza
kod mene jeste problem malo masti bio ali hocu reci da kolicina masti koja se unese nema veze dali ces uci u ketoze
Masti su tu samo da popune kcal da ne bi doslo do naglog navikavanja tela na malo kcal tj usporavanja metabolizma i katabolizma
tj da sumiram, ja sam usao u ketozu i tu manjak masti nije bio problem vec ovo drugo sto sam naveo