Mart 28, 2024, 09:22:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: PROTEINI  (Pročitano 3167 puta)

Van mreže Faker95

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
PROTEINI
« poslato: Septembar 10, 2011, 09:16:59 posle podne »
Imam 67kg
16god
182 visok

Imam nesto male misice ali sam dosta tanak :D

Hocu da kupim neke dobre proteine :)

Moze nesto da mi preporucite ali znaci HOCU DA KUPIM NESTO DA SE VIDI VELIKA RAZLIKA NA MENI KAD ISPIJEM SVE TE PROTEINE :))

Hvala vam ;) :D

Samo mi recite koji su dobri i kolko para i za koje vreme treba da ga popijem :))

Bio bi vam mnogo zahvalan ;)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: PROTEINI
« Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2011, 09:19:35 posle podne »
Moze nesto da mi preporucite ali znaci HOCU DA KUPIM NESTO DA SE VIDI VELIKA RAZLIKA NA MENI KAD ISPIJEM SVE TE PROTEINE :))
Moras ti da dosta menjas u kuhinji da bi se na tebi primetila velika razlika,i za to mora da prodje dobar vremenski period...od samog praska neces dobiti nista.

Otvori nutrition deo foruma,i citaj polako.

Van mreže Faker95

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: PROTEINI
« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2011, 09:21:51 posle podne »
Pa dobro,ako pijem proteine jel to ostaje na meni nesto ili se sve izduva ko kreatin???

Mnogi mi govorili da ostaje na meni taj protein :)

Van mreže Gosa

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
  • Kill 'Em All
Odg: PROTEINI
« Odgovor #3 poslato: Septembar 10, 2011, 09:22:29 posle podne »
Nema dobrih i losih proteina!!!!Samo ISHRANA!!!!!!!!!!
od hemije samo uzimam whey

Van mreže Faker95

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: PROTEINI
« Odgovor #4 poslato: Septembar 10, 2011, 09:25:44 posle podne »
Eo stavicu slike kako izgledam: naravno nisam neki bilder i ne stidim se da stavim svoje slike :))
Pa vi odcenite :DD

Jel to moze da se nadze negde neka ishrana???
Ili Da mi neko napise ako bi moglo ;)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: PROTEINI
« Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2011, 09:26:10 posle podne »
Pa dobro,ako pijem proteine jel to ostaje na meni nesto ili se sve izduva ko kreatin???

Mnogi mi govorili da ostaje na meni taj protein :)
Znaci kreatin si vec probao :)
Citaj nutrition,videces koje namirnice treba da unosis sa koliko proteina i UH,pa tek kada to sredis onda tek razmisljaj o prasku. Hrana je osnovna i neizbezna ako hoces pomak,prasak je samo dodatak.

Van mreže Faker95

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: PROTEINI
« Odgovor #6 poslato: Septembar 10, 2011, 09:29:06 posle podne »
Ma nisam pio kreatin ali su mi govorili :)) :D

Van mreže Faker95

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: PROTEINI
« Odgovor #7 poslato: Septembar 10, 2011, 09:32:33 posle podne »

Van mreže sickness

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: PROTEINI
« Odgovor #8 poslato: Septembar 10, 2011, 09:40:50 posle podne »
evo da ja ustedim vreme drugim i iskusnijim forumasima ... Kao prvo , najbitnija ti je ishrana ... i prvo na tebi bi uradio - http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html :) I samo lagano , klik po klik , ako te bas interesuje "kako,sta,koliko" malo se potrudi , procitaj neki tekst... Ne moze sve bas crno na belo...

Van mreže Faker95

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: PROTEINI
« Odgovor #9 poslato: Septembar 10, 2011, 09:45:28 posle podne »
Pa znam,citam ja polako :D

Slusaj ovo: Idem u teretanu 2 mesesca..I ona zena sto drzi teretanu je bila bilder,prvak srbije a mislim da i europe )

Ima neke proteine za 2000  1kg
100gr  1 dan
100gr  2dan

 i tako 10 dan..I kaze da ce se videti razlika nesto  Pa sad neznam sta :D

Ili te proteine da pijem ili da kupim nesto ozbiljnije u neko pravoj radnji za 3,4 hiljade 

Stw nezna....A hocu da imam  vecu masu i malo vece misice


Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: PROTEINI
« Odgovor #10 poslato: Septembar 10, 2011, 09:56:42 posle podne »
To da kupis nemoj nikako. Kad malo procitas forum shvatices kakva vam prevare valja.
No curling in the squat rack!

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: PROTEINI
« Odgovor #11 poslato: Septembar 11, 2011, 12:34:05 pre podne »
bolje za te pare kupi piletine,ribe,junetine ,,pirinac pa tek kasnije razmisljaj o suplmentima.Sredi ishranu pa onda prasak ubaci



KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: PROTEINI
« Odgovor #12 poslato: Septembar 11, 2011, 06:10:48 pre podne »
ne ocekuj od suplemenata da ces izrasti kao iz vode preko noci...raste se u kuhinji i uz dobar san,a supsi samo pomazu i dovode te na nesto visi nivo

u tvom slucaju skromne suplementacije,njiegov ucinak u napredku bi izgledao ovako nesto
napredak = ishrana 60% + trening 30% + suplementacija < 10 %(ni toliko)
malo glupav primer...al hocu da ti pokazem koliko je ishrana bitnija od suplementacije (u tvom slucaju whay-a...ni <5% )

p.s. kakav ti je plan treninga?....sta si odabrao iz prosle teme?....bas me interesuje :P

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: PROTEINI
« Odgovor #13 poslato: Septembar 11, 2011, 01:52:41 posle podne »
Meni se čini ( a ispravi me ako griješim ) da si se ti previse neozbiljno upustio u cijelu priču. Pojedini ljudi su ti glavu napunili kojekakvim glupostima i iskrivljenim činjenicama, i ti jednostavno tražiš odgovor koji će tebi najviše pasati kako bi se cijelo ovo poglavlje što prije završilo i ti za 10 dana dobio brdo mišićne mase.
Žena s kojom si razgovarao nažalost nije u pravu. Ili se ona drži nekih svojih metoda koje smatra valjanim, a koje objektivno ne drže vodu, ili ti je jednostavno pokušala nametnuti "jaku" priču da proda koju vreću proteina viška.
Tebi jedino što treba je mali podsticaj da se više trudiš i ne očekuješ sve na pladnju samo tako. Kažeš da već 2 mjeseca radiš u teretani ? Odlično,sigurno već znaš princip rada i kako stvari stoje. E sada ono što je bitno je da whey protein kupuješ samo onda kada imas već prethodno sređenu ishranu. Zašto sad to ? Pa jednostavno- jer u suprotnom nema smisla piti 100 gr praška dnevno, jer jedino kada će se on valjano iskoristiti je poslije treninga u svrhu brze razgradnje istog u krvotoku uz "potporu" prostih šećera dekstroze ili maltodekstrina ( ili oba, što je još i najbolja opcija ).
Sada kada to znaš, onda je i logično da nema smisla piti ga u zamjenu za čvrsti obrok koji se sporije razgrađuje i koji,ako govorimo o vremenu nakon zavrsenog treninga, služi kao "oporavak",dakle neophodno je tijelo "oporaviti" ispravnim omjerom  bijelog/crvenog mesa te kompleksnih UH-a kao što su riža/krompir.