Mart 29, 2024, 06:20:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Proliv i ugradnja proteina  (Pročitano 26609 puta)

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Proliv i ugradnja proteina
« poslato: Decembar 18, 2011, 07:37:51 posle podne »
 Malo bizarno pitanje. Pošto često imam proliv oko sat vremena nakon uzimanja whey-a (sa vodom) koliko to utiče na ugradnju proteina u mišiće, tj da li sam džabe pio shake? Neka lična iskustva?  ;D

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2011, 09:29:41 posle podne »
nesto tu nevalja sa organizmom.....tj na nesto iz tog whey-a ti tijelo reaguje...nebi trebao da imas proliv od whey-a...da ga pijes sa mlijekom pa ajde ali ga pijes sa vodom ..pa se namece i odgovor da to sto popijes da samo prodje kroz tebe i da rijetko sta organizam posalje tamo gdje treba....
Koji whey koristis? ja sam dosada mjenjao 7-8 vrsta whey-a i vise i ni od jednog nisam imao proliv....

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2011, 10:38:00 posle podne »
Ne valja svakako. Ali kako god Whey bi posle sat vremena (posle treninga) trebao davno da bude ugradjen. Bar ja tako mislim.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2011, 10:39:32 posle podne »
neki sastojak ti smeta...to je cest problem..jel imas mozda problema sa laktozom... ?
mozda da probas sa izolatom...nzm....

ali svakako da ne bi trebalo da trpis i da cedis corbu iz pozadine svaki dan,moras resiti to nekako.
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2011, 10:41:53 posle podne Black&Decker »

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2011, 11:45:25 posle podne »
 Ovako, pre sam koristio Scitecov neki whey od 80%, i povremeno sam imao probleme sa stolicom, zatim sam pio Elite Whey i on me je razvaljivao svaki put, bukvalno čorba :D Sad trenutno pijem BioTech NO1 i od njega imam povremeno probleme, ne svaki put...Sad sam ubacio i bonžitu uz shake da imam nešto od hrane u stomaku i malo je bolje... Nemam pojma, verovatno mi nešto smeta od sastojaka, znam da mi i mleko napravi često probleme, pogotovo ujutro kad popijem.
 Ja bih bio zadovoljan da se makar nešto iskoristi od tih proteina

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2011, 12:12:18 pre podne »
Citat
Nemam pojma, verovatno mi nešto smeta od sastojaka, znam da mi i mleko napravi često probleme, pogotovo ujutro kad popijem.
pa eto od cega je...uzmi neki whey sa smanjenom laktozom,tipa  Dymatize ISO-100..pa probaj sa njim
jeste skuplje al jbg....ne mozes forsirati i muciti organizam kad mu ne prija...

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2011, 12:14:02 pre podne »
@Thor
kupi neki whey za promjenu ;)

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #7 poslato: Decembar 19, 2011, 12:27:44 pre podne »
 Ok naći ću valjda neki adekvatan... Veljo, šta mi preporučuješ? :D Neki whey? :D

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #8 poslato: Decembar 19, 2011, 12:30:36 pre podne »
Vidi toliki je izbor kvalitetnih stvari...ali ono, neki moji favoriti su EAS i Ult Prostar
i jos tu da uguram i Isobolic, i ako je on blend

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #9 poslato: Decembar 19, 2011, 12:35:34 pre podne »
Vidi toliki je izbor kvalitetnih stvari...ali ono, neki moji favoriti su EAS i Ult Prostar
i jos tu da uguram i Isobolic, i ako je on blend

 Pa najbolje je da probam od svakog po malo, pa da vidim šta me ne iritira... Jesi probao Labradin blend? Nahvalili su mi ga neki bilderi :D
Gledao sam na stranim forumima oko ove teme, i piše u nekom istraživanju da neki % ljudi sa godinama postaju netolerantni na laktozu (posle 25-te i nadalje). Tako da je moguće da je to slučaj i sa mnom, jer sam se ranije nalivao mlekom i nikakvih problema nisam imao, već zadnjih 3-4 godine.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #10 poslato: Decembar 19, 2011, 12:39:38 pre podne »
Ranije je Labrada Pro V60 bila ok, sad sam cuo da je nesto se iskvarilo, a i sad je neko sirotinjsko pakovanje, ona obicna bijela kutija, pa ne bih ja da budem zamorce.
Ja sam isto netolerantan na laktozu, cim whey nije vrhunskog kvaliteta hocu da umrem, tako da ovi sto sam ti rekao, dobar je jos i All whey,mada ukus skripi, bar meni.
I ostaju ti naravno isolati, ali oni cjenovno su blizi cifri od 8000, pa su jos veci udarac

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #11 poslato: Decembar 19, 2011, 12:52:32 pre podne »
Ranije je Labrada Pro V60 bila ok, sad sam cuo da je nesto se iskvarilo, a i sad je neko sirotinjsko pakovanje, ona obicna bijela kutija, pa ne bih ja da budem zamorce.
Ja sam isto netolerantan na laktozu, cim whey nije vrhunskog kvaliteta hocu da umrem, tako da ovi sto sam ti rekao, dobar je jos i All whey,mada ukus skripi, bar meni.
I ostaju ti naravno isolati, ali oni cjenovno su blizi cifri od 8000, pa su jos veci udarac

 Ok hvala ti puno na informacijama! Uzeću nešto od izolata ili od onih marki koje si spomenuo.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2011, 01:05:47 posle podne »
thor
defitivno imas problem sa whey proteinom i moj ti je predlog da uzmes neki koji u sebi ima enzime za probavu
ili varijanta kao sto je veljo rekao,posto je ocigledno da imas problem sa digestjom istog a sam si rekao da kada pojedes bonzitu da je stvar malo smirenije onda bi trebalo da posle treninga pokusas sa blendovima kao sto su MYOFUSION,ili SYNHTA 6 ili MUSCLE INFUSION od NUTREXa
sigurno je tako bolja opcija nego ovo sto ti se sada desava


Spartak

  • Gost
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #13 poslato: Decembar 19, 2011, 01:52:27 posle podne »
cudno je da elite whey razvaljuje a poznato mi je da ima enzime u sebi....mada ko ce ga znati...
da mozda ne rokas previse dextroze u shake ?

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #14 poslato: Decembar 19, 2011, 02:06:18 posle podne »
thor
defitivno imas problem sa whey proteinom i moj ti je predlog da uzmes neki koji u sebi ima enzime za probavu
ili varijanta kao sto je veljo rekao,posto je ocigledno da imas problem sa digestjom istog a sam si rekao da kada pojedes bonzitu da je stvar malo smirenije onda bi trebalo da posle treninga pokusas sa blendovima kao sto su MYOFUSION,ili SYNHTA 6 ili MUSCLE INFUSION od NUTREXa
sigurno je tako bolja opcija nego ovo sto ti se sada desava



 Hvala na savetu Peđa, isprobaću neki blend onda.