April 19, 2024, 03:57:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Kada piti protein?  (Pročitano 35578 puta)

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Kada piti protein?
« poslato: Februar 02, 2012, 09:37:17 pre podne »
Treninge imam utorak, cetvrtak oko 19h, subota i nedelja oko 13h.
Posle svakog treninga popijem mericu prostar proteina sa vodom(0,33) i pojedem 200gr sutlijasa, i uvece pred spavanje popijem jos 1 mericu proteina sa mlekom. To je za pocetak posto sam krenuo protein da koristim pre 2 nedelje.
Sada ono sto me zanima jeste, da ocu da krenem da pijem protein u danima odmora, pa me zanima kada je najbolje vreme za to, po mojoj ishrani mislim da bi mi bilo najbolje pred spavanje ili uz veceru sa ella sirom.
Naravno ishrana mi nije perfektna, tako da mozete i tu da mi preporucite nesto.

Ishrana mi je ovakva otprilike:
Dorucak: pola 9h
oko 100gr(to su 4 male) virsla, 0,33 jogurta i 4-5 parcica dvopeka.
ili 4 jaja sa jogurtom i dvopekom

Uzina: 12h
2 banane

Rucak:15h
U danima treninga - 250gr belog mesa sa pire krompirom
u danima odmora - junetina, sa paradajz prelivom(pravljen, nije iz kesice) i barenim krompirom ili svinjski file sa spanacem

Uzina 2: 18h
banane ili neki vocni jogurt ili 12 plazmi sa mlekom.

Vecera: 21h(lezem redovno izmedju 1 i 3h) za veceru sam jeo inace stvari kao sto jedem za dorucak, ali sadacu poceti da preferiram pola kutije ella sira.

I u toku dana jedem ponekad onaj Jumbo fantasy mix: kikiriki, indijski orah, badem itd sta sv eima unutra
Da dodam, posto u proseku spavam oko 6 sati uvece, naspavam se i popodne posle rucka jedno 3 sata, ako je bitno.
« Poslednja izmena: Februar 02, 2012, 09:47:49 pre podne TozABG »

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2012, 09:48:38 pre podne »
Ishrana ti je katastrofa (sem ovog rucka,aj on moze da prodje), uzine nikakve...ono za whey sa mlekom pred spavanje necu ni komentarisati.
Sredjuj tu ishranu!
A whey ujutru sa ovsenim kao obrok i posle treninga.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2012, 09:52:15 pre podne »
Nije mi jasno ko ti je samo rekao da ti je IHSRANA PERFKETNA jer ovo je uzasnije od HOROR FILMA
whey posle treninga SA VODOM a uvecer moze sa ella sira i ujutro uz ovsene
sve osstalo je waist of money..
evo jedan text pa procitaj malo

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/06/protein-pred-trening-da-ili-ne.html

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2012, 09:58:42 pre podne »
Pa dobro, napisao sam da mi kazete za ishranu, moze neka konsultracija sta da izmenim.
Nije mi niko rekao da je perfektna, to sam ja napisao da nije, a ne da jeste. Sto znaci da sam znao da mi ishrana nije dobra.
takodje sam i napisao da posle treninga pijem sa vodom.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2012, 10:10:13 pre podne »
Tozo
vidi
niti si napisao sta ti je CILJ osim da neznas kako da pijes protein
to smo resili a dalje
cilj/
visina
tezina
godine
staz u teretani
nacin na koji vezbas (koliko dana u ned,serija,pon itd)
i da si to sve napisao
pre svega trebalo je da pogledas deo na forumu koji se zove ISHRAN
tamo ima,ja mislim tj ne mislim vec sam siguran da ima sigurno vise od 500 jelovnika sto za masu ,sto za def (znaci ,nije bitno koji ti je cilj) jer neki jelovnik koji bi ti mogao da postujes uz blage korekcije i ovosino od tvog slobodnog vremena,radnih obaveza,skole i svega ostalog da ti se u tome pomgone da ga uradis za sebe
a da ti neko pise na pamet jelovnik tipa
dorucak

150 ovsenih i 30 gr whey
uzina 5 belanca ili tunjevina
bla
bla bla
bla

i ti onda krenes
ovo ne mogu tada,
ovo ne volim
ovo ne mogu da kupim
ovo mi se gadi

i onda opet neko treba da sve ispravlja na osnovnu samo toga sto si ti rekao da nesto ne volis
i onda se desi tipa

a,kako da jedem ribu kada sam u skolu
i onda opet neko treba da ti koregijje komppletan jelovnik

razumes?
to oduzima i trazi JAKO MNOGO VREMENA i zove se IZRADA PERSONALNOG JELOVNIKA ili ISHRANE

nemoj da budes lenstinva,pogledaj deo koji se zove ISHRANA i suguran sam da ces neaci nesto sto bi bar do neke more moga da postujes ,a lako mi skupa mozeemo da uradimo blage korekcije nekog jelovnika..

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2012, 10:26:13 pre podne »
Visok 184cm i tezak 79kg.
Imam 18godina.

Citao si vec moje teme, pre godinu dana sam smrsao 30kg jako ne zdravo, doduse sad ej to iza mene jer vec 6 meseci se zdravo hranim i bavim fizickom aktivnoscu. Nemam nikakve posledice od toga srecom, i krvna slika je potpuno uredu. S obzirom da je proslo 6 meseci od toga i da nemam nikakve posledice mislim da i nije bitno vise posto se zdravo hranim i treniram.
Jedino sto je ostalo jeste salo na stomaku(vremenom ce da se smanjuje predpsotavljam, sporo ali ce se smanjiti nadam se, nije nista strasno.
staz u teretani mi je 5 meseci, cak i manje, tek sam skoro krenuo da radim malo ozbiljnije treninge sa vecim tezinama i slobodnim tegovima dok sam uvezbao pokret i navikao se da tako kazem na teretanu.
Cilj mi je da steknem dobru misicnu masu, tipa da budem tezak isto koliko sam i visak, primer: 184cm 84kg.
Ne volim masu, vise sam za definiciju(nemojte da me napusavate :DD) Treninge odradjujem sa trenerom - verujem u njegovo trenerstvo jer je on visok ko ja i ima tih 84 kg, bas kako bih ja voleo da izgledam nista vise od toga i slusacu ga sto se treninga tice.
I cilj da  to postignem je leto 2013 godine, a sada za leto bih voleo da sto bolje izgledam, koliko je to moguce.
Takodje voleo bih da izbacim masne naslage iz tela.
Nemam toliko para da zderem protein svaki dan po 2-3 merice, vec sam za pocetak krenuo ovako da bi mi potrajao mesec ipo barem. Tako da mislio sam da je ok piti 1 mericu posle treninga i jednu pred spavanje danima kojima treniram, a danima odmora da popijem 1 mericu dnevno.

u skoli sam od 9 do 14h, i tu bi mogao za uzinu da ponesem nesto sto je moguce poneti u skolu da se jede :D
Ne volim ribu, niti salatu, tacnije od povrca mogu da pojedem jedino krompir i spanac, ostalo me dovodi skoro do povracanja odma nakon sto proguta, ne znam zasto, kao mali sam jeo mnogo povrca, ali sada to ne mogu da smislim, pokusavao sam, ali ne ide.

Takodje koliko kostaju ovesni? i koliko to potraje? dan dva ili nemam pojma? Nemam toliki budzet i za proteine i za treninge pa i za ishranu sada.
Od kada sam poceo da koristim protein ove 2 nedelje koliko ga koristim, vec vidim promene na sebi da tako kazem.
Tako da ono sto ocu je da se izdefinisem ali da dobijem 5kg na misicima.
« Poslednja izmena: Februar 02, 2012, 10:36:23 pre podne KBCBG »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2012, 11:00:57 pre podne »
Ovsene ti kostaju najmanje od sve hrane , za njih imas budzet to ne brini. Ne moras ti uopste da pjes protein tokom dana vec samo posle treninga, za dorucak mozes da pojedes npr 2 jaja i 3 belanca i ovsene  . Protein ti je bitan za posle treninga i kupi kilo dekstroze ti je 250 dinara a traje ti beskonacno i to pijes sa proteinom i vodom. Spremis lepo kuci belo meso i pirinac- krompir , spakujes u plasticnu posudu i pojedes posle 3. casa ili neki sendvic integralna kifla ella i tunjevina-piletina ako te blam da jedes iz kutijice. Ne zdravo se pise nezdravo- uci maternji jezik.  Ako si visok 184 treba da budes tezak 184 da bi to bilo isto. I na kraju da se izdefinises i dobijes 5 kg misica ne mozes pa da si Jay Cutler licno a nisi, mozes samo da smrsas pa da ti se malo bolje vide misici.
Men sana in corpore sano !

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2012, 11:12:04 pre podne »
Ne gledam sta pisem, pisem na brzinu, tako da mi je spejs svaki peti otkucaj, tako da se desi da stavim razmak.
Ovo za kilazu i za visinu, znas na sta sam mislio, kazo sto kazem na brzinu pisem.
Evo kako bih ja najvise voleo da izgledam, i to je ono na sta sam ja mislio kad sam reko definicija plus 5kg, iako to ne zanci to :)
http://www.fitness.com.hr/images/clanci/muskarac-misici.jpg

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2012, 11:12:32 pre podne »
tozo
mi se opet vracamo i hvatamo sopstveni rep
sada sam se setio tvoje teme
dakle
ti ocigledno ne zelis da slusas savete ovde nase vec si dosao da ti mi damo potvrdu za ono sta ti hoces da cujes i ako je tako onda OK
dakle
protein uzimaj posle treninga sa vodom jednu mericu
uvecer pred spavanje sa ella sirom jednu mericu
u dane kada ne treniras,uzimaj jednu mericu sa ovsenim ujutro za dorucak
nema smisla da se pije drugacije u dane kada ne vezbas
pozdravi trenera i pitaj iz kog razloga ti on uzima pare kada ti savete za ishranu nije dao
i

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2012, 11:23:03 pre podne »
pa to sa slikom sam stavio cilj koji sam gore napomenuo.
To za protein, tako ga i pijem, samo sto sam hteo da dodam to u danima pauze, i pocecu tako kako kazete uz ovsene za dorucak.

Evo tacno kako mi je trener dao ishranu:
ovo sa zvezdicama je jedna varijanta, ne sve zajedno.

Dorucak: 1h po ustajanju
*150gr pecenice, kriska hleba(crni, dvopek) sa 0,33 jogurta
*5 jaja(samo 2 zumanca) sa dvopekom i jogurtom
*proja sa jogurtom
*tunjevina
*virsle

uzina: oko 12h, do 100gr voca

rucak: oko 15-16h
meso(250gr) pilece belo, riba, junetina, svinjski file
povrce- krompir, pirinac, boranija (bareno)
salata sezonske-neograniceno

uzina: oko 18h - voce, limunada ili ponekad 12plazmi s mlekom

vecera: 21h najkasnije
*pileca salta,  sa ela sirem
*riba-mladi sir
*pecenica-mladi sir
(uz veceru kombinovati i supe, corbe)


Gazirano i slatko nikako!
Boda najmanje 2l u toku dana
kikiriki,badem,indijski orah, lesnik po malo u toku dana(ne mora uvek)

protein i sutlijas odma posle treninga, i pred spavanje protein.(1 merica sa 0,33 vode)
« Poslednja izmena: Februar 02, 2012, 11:25:47 pre podne KBCBG »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2012, 11:36:41 pre podne »
Da li si platio ovo ako nije tajna?
Men sana in corpore sano !

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2012, 11:40:43 pre podne »
zasto bi platio to?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #12 poslato: Februar 02, 2012, 11:50:31 pre podne »
Dobro je ako nisi platio, posto je sranje ishrana...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #13 poslato: Februar 02, 2012, 11:56:01 pre podne »
eto
resio si svoje sve nedoumice oko treninga i ishrane
samo
ne bih da ti rusim svet ali kao onaj cika na onoj slici neces izlgedati uz ovakav nacin ishrane,treninga,razmisljanja
za ono je potrebno mnogo vise staza,znanja,treninga,ishrane i jos po nekih stvarcica
+ naravno depilacija,solarijum i bogata udovica :D

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Kada piti protein?
« Odgovor #14 poslato: Februar 02, 2012, 11:57:15 pre podne »
Pa svestan sam da necu tako izgledati :D To sam samo da primer kako bih voleo, i da mi je to donekle cilj, a ne velika masa.