Maj 01, 2024, 10:02:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Prsa - rad s bućicama  (Pročitano 8195 puta)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Prsa - rad s bućicama
« poslato: Septembar 12, 2006, 01:03:41 posle podne »
Dakle, zanima me kakve pokrete radite s bućicama, dal one "normalne" gore-dole tj. ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=T7NqJLtrTAs&mode=related&search=

Ili pak neke "vrtnje", i koje su bolje?

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2006, 01:13:07 posle podne »
ovako ko sto radi Roni a ono sto vidim kada rade sa bucicama pa ih nesto uvrcu ili sta vec rade to je po meni glupost a vecina ih radi kao izolacionu vezbu po meni bucice su primarna vezba kao i svaki potisak sa benca , bilo sipka bilo bucica

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #2 poslato: Septembar 12, 2006, 01:20:00 posle podne »
Klasican chiting! Krajnji polozaj kada kao uvrcu ruke je klasican odmor! Ili potisak sa bucicama ili razvlacenje i to je to!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2006, 01:31:49 posle podne »
"Uvrtanje" kako ga nazvaste je korektna varijacija potisaka ili razvlacenja koja ti omogucava da u gornjem polozaju ucinis kontrakciju boljom...
Izbacio sam teske potiske jer mi je jednostavno postalo komplikovanije doci u polozaj da radim sa bucucama nego li sto mi je tesko odraditi seriju, tako da u zadnje vrijeme koristim mnogo manje tegove, ali su ponavljanja kudlikamo sporija, u donjem polozaju potpuno istegnem gudi, a u gornjem polozaju ih spojim bas sa tim "uvrtanjima", tj u toku pokreta se bucice rotiraju tako da se spoje na vrhu...

Isto moze da se radi i u potiscima i u razvlacenjima... To sto radi Ronnie je ok i nekada radis tu varijantu a nekada isprobas ovo drugo, uzgred ovaj nacin potisaka je primjenjivao Lee Haney, cisto da dam jedan primjer i ako je neko od vas gledao njegov video znace tacno o kojoj tehnici pricam...

Ovo je promotivni snimak za taj video...

http://www.youtube.com/watch?v=cadGHM5l7uw
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2006, 01:40:01 posle podne »
Mnogo je lakse sa uvrtanjem, pa sam zato misljenja da je chiting. Kod razvlacenja je u redu, jer je ceo pokret takav, ali ako radis potisak, onda nema nikakvog smisla po meni.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2006, 01:48:07 posle podne »
Pa ako na vrhu pokreta snazno stegnes grudi taj ti dio pokreta ti nece biti odmor...
Mozda ja malo grijesim pa brkam potiske i razvlacenje zato sto te vjezbe posmatram kao jednu samo u vise varijacija, uglavnom, po meni je cilj obadvije, odnosno svih varijacija, maksimalno istezanje u donjem polozaju i snazna kontrakcija u gornjem, a tu kontrakciju bolje postignem sa tom rotacijom u pokretu i "uvrtanjem" na kraju...

U svakom slucaju mislim da je bolje izvoditi vise varijacija nego li samo ovu koju na videu radi Ronnie...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2006, 01:54:35 posle podne »
Sad se razumemo. Slazem se sa tobom, a ovo sto roni radi je klasican potisak bucicama  i tu ne vidim smisao u tom "uvrtanju". Izvidjenje potisaka sa bucicama, ako sam dobro razumeo, za cilj ima da ukljuci stabilizatore koji su slabije aktivni kada izvodimo press sa dvorucnim tegom.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2006, 02:03:51 posle podne »
Po meni su potisci bucicama bitni isto koliko i potisci dvorucnim tegom, s tim da imaju veliku prednost sto je radius pokreta nesto veci i drugaciji pa samim time i omogucavaju vise varijacija na temu, plus imaju jednu veliku prednost a to je da nisu ubitacni za ramena kako to znaju da budu dvorucni potisci...

Mana, makar u mom slucaju, im je to da ih je komplikovano dovesti u polozaj za rad, s tim da napominjem da radim u teretani gdje uglavnom nema nikoga ili barem nema nikoga u koga mogu imati povjerenja da mi doda ili uzme bucicu, a i pod je takav da ih nemogu bacati okolo kao Ronnie... tako da su poslijedice mog ranijeg treninga sa njima ogromne masnice na butinama i bolovi u donjim ledjima...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2006, 02:11:46 posle podne »
Meni je veci problem da se namestim za rad, mada bas ova Ronijeva tehnika sa nogama meni puno koristi, ali ustajanje nije nikakav problem, ako pricamo o ravnoj klupi. Samo spustis bucice na grudi, podignes noge visoko i cimnes, kao da hoces da ustanes, a telo, bez obzira koliku kilazu drzao u ruci ide po inerciji. Na kosoj klupi je stvarno nezgodno i mislim da sam tu povredio rame, ali ne tokom vezbe naravno, nego kod cimanja gore ili dole. Problem je i ako bucice imaju navoje, odnosno ako su kombinovane, onda su modrice neminovnost.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #9 poslato: Septembar 12, 2006, 02:13:55 posle podne »
ja kada krecem dizem bucice uz pomoc butina a kada zavrsim bacam ih na pod

Van mreže Boki4

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #10 poslato: Septembar 12, 2006, 02:27:25 posle podne »
Meni ih dvojica dodaju i spustaju,trening partner i instruktor u teretani.Jebeno je jedino kada nema trening partnera,onda se malo namucim,al' uglavnom je ok.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #11 poslato: Septembar 12, 2006, 02:28:05 posle podne »
Mozes da se povredis kada bacas. Mnogo je sigurnije ovako kako sam  napisao, samo ne znam da li sam bio jasan, da li ste me razumeli.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #12 poslato: Septembar 12, 2006, 02:30:31 posle podne »
Citat: Markoni
ja kada krecem dizem bucice uz pomoc butina a kada zavrsim bacam ih na pod


Takodje zato i imam modrice po butinama, nebacam ih jer nebi vise bilo poda u klubu...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #13 poslato: Septembar 12, 2006, 02:32:33 posle podne »
Citat: remetik
Mozes da se povredis kada bacas. Mnogo je sigurnije ovako kako sam  napisao, samo ne znam da li sam bio jasan, da li ste me razumeli.


Razumijem te ali mislim da je bolja varijanta baciti ih od sebe, ali kao sto rekoh...

Za dizanje sa klupe je to potpuno ok ako tezina bucica nije velika...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Prsa - rad s bućicama
« Odgovor #14 poslato: Septembar 12, 2006, 02:40:06 posle podne »
Citat: Vladar
Citat: Markoni
ja kada krecem dizem bucice uz pomoc butina a kada zavrsim bacam ih na pod


Takodje zato i imam modrice po butinama, nebacam ih jer nebi vise bilo poda u klubu...


u mojoj teretani nema problema sa bacanjem moze slobodno