April 25, 2024, 10:24:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3083456 puta)

Van mreže mihajlo213

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12720 poslato: Jul 19, 2020, 02:23:06 pre podne »
Pozdrav,

kako vi jedete ovsene pahuljice? Ja moram da ih dobro da operem, da se ocisto mleko jer inace ne mogu da pojedem, tj mogu, ali za 10-15 min imacu takve stoacne tegobe da moram popiti kafu da sve izadje iz mene...
Dali je ok ako operem ovsene a posle nasipam toplu vodu, ostavim da se ohlade?

Hvala unapred.
Ja pravim palacinke sa njima ili ih sa vodom stavim u mikrotalasnu razmera ovsenih i vode otprilike 1:4 i dodam neko voce i stevie, ako ti ne prijaju jednostavno nemoj da ih jedes  :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12721 poslato: Jul 19, 2020, 07:26:22 pre podne »
kako mislis operes od mleka? nisi bas najjasniji...  ako te nadimaju gledaj da uzimas one bez glutena, tacnije to su ovsene koje nisu drzane uz ostale zitarice, jer one same po sebi nemaju gluten, ako nema gluten free, onda ces morati da istrazujes marku koja ti odgovara,  najobicniji i najbolji nacin je da ih skuvas u vodi, dodas malo cimeta, i sada u zavisnosti od dijete na kojoj si mozes dodati crvenog voca, suvih sljiva, ili klot  sa jajima ako si fazi kada pazis sa unosom uh, bez sranja kao sto su stevia itd, nema potrebe za tim bakracima idiotizam nove ere, koji ce proci kao i svako sranje  do sada
« Poslednja izmena: Jul 19, 2020, 08:08:53 pre podne pirat »

Van mreže Artbat

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12722 poslato: Jul 19, 2020, 09:30:10 pre podne »
Ma ne bez glutena, nego kada perem ovsene onda voda postaje kao mleko...tako da perem dok voda nije skoro pa providna, jer ako bez pranja napravim ovsenu+whey, to mi izadje kao lepak :D plus imam tegobe...
Inace mogu da pojedem 150-200 gr ovsene bez ikakvih problema, moj recept je jednostavan, operem ovesene, pa stavim vrucu vodu i tako otavim za 5-10 min da malo odstoji, ubacim 1-2 mericu proteina i oko 40-50 gr smrznuto voce po mogucnosti borovnice.

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12723 poslato: Jul 19, 2020, 09:30:53 pre podne »
Pozdrav,

kako vi jedete ovsene pahuljice? Ja moram da ih dobro da operem, da se ocisto mleko jer inace ne mogu da pojedem, tj mogu, ali za 10-15 min imacu takve stoacne tegobe da moram popiti kafu da sve izadje iz mene...
Dali je ok ako operem ovsene a posle nasipam toplu vodu, ostavim da se ohlade?

Hvala unapred.

Ako te nadimaju, smetaju stomaku, nemoj da ih jedes. Imas x drugih izvora UH koji su podjednako dobri. I ja sam se tako mucio, kao da bez njih ima sve da propadne... Glupost sa moje strane, nemoj biti i sa tvoje.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12724 poslato: Jul 19, 2020, 10:00:58 pre podne »
Ma ne bez glutena, nego kada perem ovsene onda voda postaje kao mleko...tako da perem dok voda nije skoro pa providna, jer ako bez pranja napravim ovsenu+whey, to mi izadje kao lepak :D plus imam tegobe...
Inace mogu da pojedem 150-200 gr ovsene bez ikakvih problema, moj recept je jednostavan, operem ovesene, pa stavim vrucu vodu i tako otavim za 5-10 min da malo odstoji, ubacim 1-2 mericu proteina i oko 40-50 gr smrznuto voce po mogucnosti borovnice.

aha , pa to je ok, mislis procedis....

@Marvox jel bi bio ljubazan da ih ispises, pogotovo ako ukljucuju i zdrave masti pride... ili neku kombinaciju obroka tih x izvora, unapred zahvalan !


Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12725 poslato: Jul 19, 2020, 10:14:14 pre podne »
Pirate,
za to sto si mi trazio moze knjiga da se ispise a nije tema ni pitanje od decka. Pitanje je sta da radi jer mu prave stomacne probleme. Najjednostavniji odgovor je sledeci, nemoj das ih jedes. To se odnosi na sve namirnice koje izazivaju stomacne probleme, jer sve ima zamenu. Moje misljenje da je veca steta nego korist ako ti prave problem u digestivnom taktu.

U ovsenim ima hidrata, nesto masti i vlakana. Uzmes druge namirnice koje imaju te izvore i eto... Kada to ljudi skapiraju, onda ce izaci iz kutije gde misle da postoje samo 20 namirnica koje moramo da jedemo. Samo ne neophodno da citamo, ucimo i shvatamo stvari.

Ne kazem da ne valjaju, naprotiv, to je odlicna namirnica, koja meni ne prija. Voleo bih da mi prija jer je prvenstveno ima dosta vlakna sto je po meni broj 1 prednost a ne UH.

Nadam se da je odgovor bio zadovoljavajuci.

EDIT: da i da dodam, moze se resiti sa tim da se operu, ostave preko noci u vodi i slicno, meni nije pomoglo, i dalje imam tu nelagodnost u stomaku, i prdim na svaka 3 minuta.  ;D
« Poslednja izmena: Jul 19, 2020, 10:16:54 pre podne Marvox »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12726 poslato: Jul 19, 2020, 12:24:10 posle podne »
pa dobro ne moras da pises knjigu , samo nabroj izvore uh... sta da momak pojede recimo za drugi obrok, a da nije pirinac, kus kus, integralne testenine, slatki krompir, obican, integ. pirinac i slicno...
« Poslednja izmena: Jul 19, 2020, 12:28:55 posle podne pirat »

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12727 poslato: Jul 19, 2020, 12:24:54 posle podne »
Pozdrav Pedja, vec neko vreme citam ovaj forum i sad sam se i registrovao.
Imao bih Pedja jedno pitanje za tebe.
Naime imam 185cm i 76kg, hteo bi da povecam masu, na primer na nekih 80kg, i pri tome nisam sad nerelean sasvim pristojno bi mi bilo da je bf nekih 15-20%. Visok sam i mrsav, a imam sala na stomaku, skinny fat.
Procitao sam sta si pisao, i zapalo mi je za oko jedna tvoja recenica, da ljudi koji do sad nisu se zdravo hranili i trenirali, ne treba da preteruju sa UH i Proteinima, jer to na pocetku njihovo telo me moze odma da usvoji, jer su pre toga jeli dosta smeca.
Pa bi me zanimalo sa koliko UH/P/M gr/kg  da pocnem, za pocetak? Hvala, svako dobro

Van mreže mihajlo213

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12728 poslato: Jul 19, 2020, 01:05:43 posle podne »
Ma ne bez glutena, nego kada perem ovsene onda voda postaje kao mleko...tako da perem dok voda nije skoro pa providna, jer ako bez pranja napravim ovsenu+whey, to mi izadje kao lepak :D plus imam tegobe...
Inace mogu da pojedem 150-200 gr ovsene bez ikakvih problema, moj recept je jednostavan, operem ovesene, pa stavim vrucu vodu i tako otavim za 5-10 min da malo odstoji, ubacim 1-2 mericu proteina i oko 40-50 gr smrznuto voce po mogucnosti borovnice.
Najjednostavnije ti je da izaberes drugi izvor ugljenih hidrata, npr. kokice, griz, pirincani griz

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12729 poslato: Jul 19, 2020, 01:19:05 posle podne »
griz je isto ok opcija, samo sto je bolja za neki kasniji obrok

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12730 poslato: Jul 19, 2020, 04:08:53 posle podne »
pa dobro ne moras da pises knjigu , samo nabroj izvore uh... sta da momak pojede recimo za drugi obrok, a da nije pirinac, kus kus, integralne testenine, slatki krompir, obican, integ. pirinac i slicno...

Cekaj, ti sada mene ispitujes i zelis da dokazes sta?  ;D

Ajde pirate, okaci neku tvoju sliku, kako izgledas, mozda neka dostignuca u fitnes i BB svetu posto si prisutan ovde na forumu vec deceniju i u svakoj mogucoj temi te ima a ja ne vidoh da si bilo sta okacio tog tipa.

Kako Stavan, decko ima svoje ime i prezime, transparentan u svemu, a ti si druze samo pirat.

Nemoj pogresno da me shvatis, najmanje mi je bitno da siljim q ovde sa tobom, niti da "izazivam" tvoju "poziciju" ili sta vec si zamislio da imas ovde na forumu, vec samo iznosim misljenje koje se meni pokazalo tacnim, a ti mene napadas sa tim glupim pitanjima, nabroj UH...  :D

Ne brini se, imas ti titulu, nema potrebe da je branis, ja sam ti najmanja briga ovde. Niti te napadam, samo iznosim iskustvo i misljenje. Koje moze biti i pogresno, nikakav problem, ljudi smo.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12731 poslato: Jul 19, 2020, 05:08:40 posle podne »
jedini koji  iznosi ad hominem stav si ti ovde... silji qa sam sa sobom , nisam zainteresovan za te homo akcije, a sto se tice uh , lepo sam te pitao sa tresnjom na vrhu slaga torte- "da li bi bio ljubazan" , posto to tebi "biti ljubazan" ocigledno predstavlja problem i prece ti je neko nadjebavanje nego deljenje znanja, nisi zaista obavezan na bilo kakav odgovor sto se mene tice...

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12732 poslato: Jul 19, 2020, 06:58:21 posle podne »
Nisam ja bezobrazan, nego samo odgovaram istom merom. Mozes da stvaras iluziju kako si samo hteo da ja "podelim znanje" sa necim sto ima napisano na 100000 mesta samo na ovom forumu, ali je ipak providno da si se osetio ugrozenim samim tim sto sam rekao nesto sto protivreci tebi i tvojim pisanjima u vise prilika..

Opet ti kazem, nema potrebe da se osetis ugrozenim, ne dovodim pitanje nista sto ti kazes, jednostavno iznosim moje misljenje. Niti hocu da se nadjebavam, ne znam ni ko si. Mozes, sto se mene tice da budes i neki stariji gospodin, ili mozda i zena, stvarno ne znam, a i ne interesuje me. Samo, ako vec nemamo isto misljenje za neke stvari, ne znaci da te napadam...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12733 poslato: Jul 19, 2020, 07:13:57 posle podne »
ja nisam ni rekao da si ti bezobrazan, ali sada vidim u cemu je stvar, posto ti se ni u jednom trenutku nisam obratio podrugljivo niti dao razloga za ovakvu reakciju.  ne osecam se ugrozenim, opusti se , pogotovo ne od tebe (ni u kakvom smislu), lepo sam ti postavio pitanje za izvore uh, ovo je forum i diskusija je jedna od njegovih primarnih funkcija, ako ti je problem da ucestvujes onda samo citaj.

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #12734 poslato: Jul 19, 2020, 07:56:49 posle podne »
Mislio sam na bezobrazan da misljenje forimiram na osnovu osobe koju postavlja pitanje a ne samo pitanje.
Izvini ako nije tako, jer sam stekao takav utisak sa tim da napisem nesto sto je vise nego ocigledno i ponovljeno vise puta na forumu. Izvori UH, isto kao da si me pitao, napisi pored benca jos vezbi za grudi... Ali ako kazes da si samo hteo da diskutujes, onda dobro.

Ja uglavnom i citam, i gledam da se ne mesam previse, jer odmah osetim rezanje sa tvoje strane. Ne brini se, kao sto sam i rekao, ne diram ti teritoriju... :) Svaki forum ima tako nekog... :)