April 29, 2024, 12:41:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3087649 puta)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6615 poslato: April 04, 2015, 09:44:12 posle podne »
ja racunam sve... zavisi koliko stavis da ti je unos proteina najbitnije je uglavnom da budes konzistentan u nacinu na koji pratis hranu...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6616 poslato: April 04, 2015, 10:29:10 posle podne »
Pa u ishranu mi ide sto se proteina tice,jogurt,meso,jaja,whey i casein,ja postizem da unesem potrebno,al ne racunam ovsene u protein i ne znam jel to greska.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6617 poslato: April 04, 2015, 11:07:10 posle podne »
 imam neki glup obicaj a to je da kad ustanem ne mogu da jedem bar sat vremena od budjenja pogotovo ranije ujutru, e sad ne osecam glad ali znam da telu treba hitno gradivne materije itd.Kako da resim ovih sat vremena do dorucka? Ja sam mislio da krenem da uzimam nekih 10gr Bcaa odma ili nesto drugo preporucite sto je mozda i bolje od ovoga.WHey mi ne znaci nista jer onda ne mogu da jedem od njega posle sat vremena....

Van mreže Pulss

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
  • Sky's the limit.
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6618 poslato: April 04, 2015, 11:16:20 posle podne »
imam neki glup obicaj a to je da kad ustanem ne mogu da jedem bar sat vremena od budjenja pogotovo ranije ujutru, e sad ne osecam glad ali znam da telu treba hitno gradivne materije itd.Kako da resim ovih sat vremena do dorucka? Ja sam mislio da krenem da uzimam nekih 10gr Bcaa odma ili nesto drugo preporucite sto je mozda i bolje od ovoga.WHey mi ne znaci nista jer onda ne mogu da jedem od njega posle sat vremena....
Ubaci jaja, whey i ovsene u blender i popij sve skupa  :D
The ones who say ''you can't'' and ''you won't'' are probably the ones scared that ''you will''.

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6619 poslato: April 04, 2015, 11:28:11 posle podne »
Jedi kad mozes, za tih sat vremena. Mislis da ce ti tih sat vremena popraviti formu?

Van mreže champ

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6620 poslato: April 05, 2015, 06:40:46 posle podne »
jel zna neko gde mogu da uzmem citrulline malate? citao sam o njemu pa ocu da probam..

Van mreže champ

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6621 poslato: April 05, 2015, 07:29:54 posle podne »
http://examine.com/supplements/Citrulline/

uzimao bi 6-8gr  sat  vremena pre treninga.. posalji
« Poslednja izmena: April 05, 2015, 07:36:13 posle podne champ »

Van mreže milunko2912

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Scitec ili Biotech?
« Odgovor #6622 poslato: April 05, 2015, 10:38:27 posle podne »
Ljudi poz,brzo pitanje jedno, http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30304 da li uzeti ovaj protein, ili sajtekov plavi od 920g? Tu su im cene, kupio sam vec kod Pedje sajtekov,ali opet gledam ovaj biotecov iso,na 25 g ima 21 g proteina zato me privuklo :D

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6623 poslato: April 05, 2015, 10:51:18 posle podne »
sto se wheija tice the nutrition ti je best buy

sto se citrulin malata tice ja sam samo uspeo da nadjem 20%tni rastvor za koji sam skontao da je premalo pakovanje da bi video ima li nekih benefita
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6624 poslato: April 06, 2015, 05:24:49 pre podne »
http://examine.com/supplements/Citrulline/

uzimao bi 6-8gr  sat  vremena pre treninga.. posalji

kao i za svaki sastojak ingrendients ,tako ces i za citrulin da procitas naravno samo BEST
ono sto NECES da procitas je da citrulin malat kao samostalna supstanca,aposlutno nece iraditi nista,jer radi u sinergiji sa ostalim supstancama
Ovo ako neko i prozivodi kako neko gore rece kod nas,porilicno dobro razmisli STA UNOSIS jer citrulin malat u tehnilogiji prozivodnje suplementa je DRUGACIJI i drgacija je obrada od nekog inustrsijskg (ista ti je prica kao i kada neko kaze da je surutka u zdravoj hrani isto sto i whey proteon-koji jeste filtracija susrutke)

lkjudi-nemojte poksavati da izmislite TOPLU VODU.
ona je izmisljenja odavno,a upustata se u igru sa sastojcima koji su odavno ispsitani i odavno formulisani u kakvim i kojim kostalacjima rade,kako rade,zasto rade i kada rade....

sama OKSIDACIJA aminonijaka (citrulin) kao u  obrzan (ne povecan) prenos azot oksida ,uz pomoc kiseonika ne OZNACAVA citulin malat kao jedinku koja radi samostalno posao za koji ti smatras da ce biti odradjen za to sto ti trazis (a znam da trazis energiju,punmpu itd itd itd) a pogtovo kupovnom NEPRERADJENIH supstanci koje nisu namenje za to sto ti zelis...

GLAVNO--citurlin se SVAKAKO pretvara u ARGININ i na samom tekstu ti se to navodi,tj DISKRETNO se navodi na to da CITRLUIN a bez ARGININA u free formu je....opa ono....buljov !!!
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 05:26:51 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže champ

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6625 poslato: April 06, 2015, 01:19:07 posle podne »
hvala na odgovoru

Citat
ono sto NECES da procitas je da citrulin malat kao samostalna supstanca,aposlutno nece iraditi nista,jer radi u sinergiji sa ostalim supstancama

sa kojim supstancama?

 proizvodi citrulin, al ga nema jos uvek kod nas, ima u hrvatskoj i bosni.. od njih sam i planirao da uzmem
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 03:35:39 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6626 poslato: April 06, 2015, 03:36:41 posle podne »
hvala na odgovoru

Citat
ono sto NECES da procitas je da citrulin malat kao samostalna supstanca,aposlutno nece iraditi nista,jer radi u sinergiji sa ostalim supstancama

sa kojim supstancama?

 proizvodi citrulin, al ga nema jos uvek kod nas, ima u hrvatskoj i bosni.. od njih sam i planirao da uzmem

kada sam rekao SUPSTANCE mislio sa sa ostalim AK kao i sto sam kasnije u dogovoru objasnio,ali verovatno nisi procitao moj odgovor do kraja
Nisam rekao da BRENDOVI ne pakuju obradjen malat,vec sam rekao o tome da je to APSOLUTNO marektinski trik i nista vise
ali i sada sam previse rekao....
u svakom slucaju-neka je sa srecom,pa da nam javis utiske

Van mreže champ

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6627 poslato: April 06, 2015, 09:58:26 posle podne »
naravno da sam procitao post do kraja, vise puta, ovde sam dosao i postavio pitanje u zelji da nesto naucim, ne da se pravim pametan...

Citrulin je cesto jedan od sastojka u preworkoutima, pa sam mislio da mislis na neku konkretnu supstancu sa kojom treba da kombinujem da dodjem do punog efekta..  Pre bi uzeo supstance odvojeno, i pomesao u kolicinama koje ja zelim i napravio svoj preworkout, nego uzimao neke brendirane i platio skuplje.. em bi prosao jeftinije em bi stavio tacno sta zelim.. sto se i radi u americi, verujem i da ce kod nas poceti kroz koju godinu.

Sa tog sajta(koji je inace jako objektivan i sa puno referenci ) i sa jos par mesta sam procitao da se citrulin pretvara u arginin, al tek u bubrezima i zbog tog se bolje apsorbuje nego kad uzmes arginin..

Ako imas neke tekstove vezano za ovu temu, posalji mi, hteo bi da procitam detaljnije..
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 10:00:08 posle podne champ »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6628 poslato: April 07, 2015, 06:16:57 pre podne »
naravno da sam procitao post do kraja, vise puta, ovde sam dosao i postavio pitanje u zelji da nesto naucim, ne da se pravim pametan...

Citrulin je cesto jedan od sastojka u preworkoutima, pa sam mislio da mislis na neku konkretnu supstancu sa kojom treba da kombinujem da dodjem do punog efekta..  Pre bi uzeo supstance odvojeno, i pomesao u kolicinama koje ja zelim i napravio svoj preworkout, nego uzimao neke brendirane i platio skuplje.. em bi prosao jeftinije em bi stavio tacno sta zelim.. sto se i radi u americi, verujem i da ce kod nas poceti kroz koju godinu.

Sa tog sajta(koji je inace jako objektivan i sa puno referenci ) i sa jos par mesta sam procitao da se citrulin pretvara u arginin, al tek u bubrezima i zbog tog se bolje apsorbuje nego kad uzmes arginin..

Ako imas neke tekstove vezano za ovu temu, posalji mi, hteo bi da procitam detaljnije..

ja se sa tobom poptuno slazem u prici oko NO a na osnovu toga sam i snimio video i bas o tome:
NO Reaktori - OGISTRA - Pedja Petrovic

danas na intrenetu ima sve i pise KO STA  hoce i kada hoce
Drugar,moras da upamtis jednu stvar ,da nije bitno STA pise vec KO pise,a svaka referenca mora da ima ADEKVATNE RECENZIJE u protivnom nije nista drugo,do iznosenje licnog misljenja ili u vecini slucjaeva PLACENOG od strane nekoga ili necega a moze da govori za a moze i protiv.
Ali ocigledno da se previse oslanjas na istiavanje interneta i evo,ja sam siguran da ces posle toga,kada otkrijes da malat (kojeg ga supstancu sremnu za neki no -NEMOZES DA NADES KOD NAS jer kod nas ne postoji prozivodnja ),biti razcoaran u isti,te ces krenuti u potreagu za iscitavanjem interneta za nekom drugom svemoguceom supstanocm

ja kada kazem KOMBINACIJA supstanci,onda mislim da sastojke ,a evo neka bude iz NO.
Posto vidim da moram da budem precizisnji onda da ne spominjem rec "supstanca" vec da ti kazem da citurlin malat a bez kombinacije sa argininom,beta alaninom,agmatin,coffein ili dikofein malat,betain,taurin,orintin,tyrosin,L carntin i naravno BCAA i naravno onda moze da bude posojen sa egozitkim kao sto je shizandrol,calscuim panthoenat,cyanocobalmin,nekoliko vrsta kreatinskih matrica od HCL pa do obicnog monohidrata, itd itd itd itd

tako da tema nije bas toliko"jednostavna" koliko si je ti sebi pojednostavio,a sve..kazem sve pod uslovom da i dobijes od nekog brenda obradjen citurlin malat ,bez sinergije je obicna nula.

Eto,nadam se da sam nekako uspeo da priblizim ,sto se kaze na "obicnom" jeziku,a bez da ulazim u razno razne hem procese i objasnjenja istih...
« Poslednja izmena: April 07, 2015, 06:33:25 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Hukojlo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6629 poslato: April 07, 2015, 11:59:02 posle podne »
Jel kokosovo ulje moze da prodje kao izvor masti? (maslinovo mi preko glave)