Mart 29, 2024, 09:40:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3058578 puta)

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13710 poslato: Decembar 18, 2022, 06:18:48 posle podne »
Za nekog ko je vecinom jeo cisto ali deficitno ili je bar bio na odrzavanju, sta mi preporucujete do leta, da sad idem na bulk jer bih da povecam malo misicnu masu pa onda cut ili da idem na rotaciju neko vreme jer sam sad 10ak dana na putu jela junk. Ali me zanjma redosled. Necu na takmicenje, rekreativac sam.

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13711 poslato: Decembar 18, 2022, 06:41:55 posle podne »
Za nekog ko je vecinom jeo cisto ali deficitno ili je bar bio na odrzavanju, sta mi preporucujete do leta, da sad idem na bulk jer bih da povecam malo misicnu masu pa onda cut ili da idem na rotaciju neko vreme jer sam sad 10ak dana na putu jela junk. Ali me zanjma redosled. Necu na takmicenje, rekreativac sam.
Za nekog ko je vecinom jeo cisto tih nekoliko dana junk hrane su nista. Ljudi smo nismo roboti i svima uleti ponekad junk i to ne znaci da moramo sada nadoknadjivati kroz neki oblik kardija ili smanjivanjem hrane. Samo nastavi. Uglavnom ispeglaces to kroz trening, tako da ako je cilj misicna masa lagano dizi kalorije. Ali gledaj da to bude iz sto kvalitetnijih namirnica.

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13712 poslato: Decembar 18, 2022, 06:51:21 posle podne »
Znaci, preporuka je da vec dizem, a ne rotacija. Kilazom sam svakako zadovoljna, hvala.

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13713 poslato: Decembar 18, 2022, 07:33:21 posle podne »
Znaci, preporuka je da vec dizem, a ne rotacija. Kilazom sam svakako zadovoljna, hvala.
Vidi logicno je ako hoces misicnu masu da ces da dignes kcal. Ali nadam se da si svesna toga da ce i kilaza da ti ide gore. I ona ne treba da ti je bitna. Samo nemoj se uplasiti ako odjednom skoci posto vidim da si zensko. Pa ode gore pa ides dole, gore, dole i vrtis se u krug. Vise stete nego koristi.
Nema na cemu. 👌

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13714 poslato: Decembar 18, 2022, 08:25:59 posle podne »
Za nekog ko je vecinom jeo cisto ali deficitno ili je bar bio na odrzavanju, sta mi preporucujete do leta, da sad idem na bulk jer bih da povecam malo misicnu masu pa onda cut ili da idem na rotaciju neko vreme jer sam sad 10ak dana na putu jela junk. Ali me zanjma redosled. Necu na takmicenje, rekreativac sam.

Ako si jela 10 dana junk ne bi bilo lose da malo izbacis vode, koje svako neminovno navuce, tako sto ces dici proteinski unos iskontrolisati uh, pojacati trening. Pa posle kreni ako si zadovoljna, ne kilazom, nego procentom masti (body fat-om) na neki clean bulk i gledati kako se razvijaju stvari...

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13715 poslato: Decembar 18, 2022, 09:30:33 posle podne »
Prije ove junk ekskurzije sam imala oko 16% sad ja verujem da imam 20 jer sam bas jela da se ne lazemo. Znaci povecam kalorijski proteine a uh drzim u normali. Samo nisam razumela da li sad isto da budem u suficitu samo sa povecanim proteinima ili na odrzavanju dok ne smanjim masti opet na 16. Tu sam bila zadovoljna samo nisam imala toliko misicne mase koliko sam htjela.

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13716 poslato: Decembar 18, 2022, 09:36:46 posle podne »
I jos jedno pitanje. Sve sto sam naucila o ishrani, naucila sam sa ovog foruma i hvala svima na strpljenju, da li kad budem krenula na clean bulk kalorije podizem podjednako iz svih grupa nutrijenata ili je preporucljivo najvise iz proteina. Tj ako podizem kalorije za recimo 150-200, da li podizem za po 50 svaki, uh, prot, masti, ili dizem samo proteine i masti

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13717 poslato: Decembar 18, 2022, 09:43:04 posle podne »
Neces izbaciti vode na suficitu, moras da smanjis unos kalorija definitivno, blag deficit, moze i rotacije ako ti pasu, ali drzi vise proteinski unos. Za rad na kvalitenoj masi, startna pozicija mora da bude sa sto nizim bf - om. Mozes nekad da ubacis refeed tokom deficita da pokrenes metabolizam, da se osvezis pogotovo ako pocinje da ozibljno pada tr. Ali cilj je da to bude u jedan ili dva dana max. Samo polako, ne mogu sada da se setim konkretno, ali poznat mi username, cini mi se da si ti imala neku svoju temu i slike... ako se ne varam, to je bila vec dobra podloga/baza/metabolizam i znas kako da se hranis, samo ne stedi tegove i bice to sve ok, daj sve od sebe na tezinskom treningu


edit posto si editovala, e pa to je name of the game, za pcetak drzi proteine na 1,7- 2,3 grama po kg a kalorijski ostatak manipulisi kroz masti i uh. Generalno odnos kolicine/kcal i tako ide respektivno : prot/uh/masti
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2022, 09:44:48 posle podne pirat »

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13718 poslato: Decembar 18, 2022, 09:51:58 posle podne »
Hvala od srca!❤️

Van mreže cofita

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13719 poslato: Decembar 30, 2022, 12:00:44 posle podne »
Ehhh alkohol  ???
Zanima me dal neko može da pije na Kuri i kolko,pošto sam vidjao BB  koji cepaju viski,a ja znam da alkohol smanjuje test povecava estrogen itd uglavnom ništa dobro za naš sport pa me zbunjuje to malo...  ???

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13720 poslato: Decembar 30, 2022, 12:30:48 posle podne »
pa ubija prirodan test... ne sintetski :) Pitanje koje se postavlja u kojoj kolicini bi ti unosio alkohola i pre svega u kakvom je stanju JETRA... generalno NIJE dobra ideja, a sto se tice bb i ljudi koji to promovisu.. stvar kurcenja i to ne najbistrijih kolacica u sportu nego retarda.To mi nikada nece biti jasno kada pocnu da se hvale koliko su popili i gde su bili, pa slikanje sa flasama.. al ajde valjda budale moraju necim da se hvale u tom maniru, inace ne bi bili budale.... Sada dolaze praznici, ok je imati neki aperitiv opustiti se, ali da se unistavas ...  uticace,  na sve. Alkohol je za ljude koji imaju meru, vole da izmerace kako se to kaze u nasem narodu, ali nisu skloni zavisnosti, kao i u svemu... aj pamet u glavu i dozirano tokom praznika :)

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13721 poslato: Januar 03, 2023, 09:42:08 posle podne »
Ja na primer ne zapocinjem dan sa bilo kojim UH, posle da, ali ako se ujutru ne najedem jaja, sira, govedine i naravno soli meni dan naopacke ceo.

neki dan se setio ove kombinacije, reko kako onaj lik jede govedinu i jaja :D?
mozes pojasniti malo da se isproba

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13722 poslato: Januar 04, 2023, 08:47:18 pre podne »
uzmes kajganu od 5 jaja od toga 2 zumanca, pre toga sameljes sto posnije parce govedine sa seckanim lukom, sve to isprzis u tiganju ako te mrzi mozes praviti od toga u burgere... posolis po zelji, zacinis sranjima..., sir tu nema nikakvu ulogu jer nama zasicene masne kiseline trebaju ko trece oko u glavi kao i laktoza koja prestaje da se vari nakon 30 te... kod nekih i ranije.

Druga opcija je nezdravija ali naravno svesno je jedemo kao takvu da se pocastimo, a to je govedja prsuta, 4 jaja na oko, feta sir, cherry kiss, pardon mislim cherry paradajiz (to je zdravo) :)... u obe opcije mozes masline iz tegle da pozobas... i cherry kiss OPET :) ;) Eto , uzivaj... Licno gledam da ne preterujem sa suhomesnatim jer smo iovako leading zemlja u kolon kancer departmentu, ali kada treba neki refeed sto bi danas mladi rekli hahahha ili da se pojede nesto za dusu, obicno posegnem za tim, ALI obavezno ide nesto za dezinfekciju uz to :) PROBIOTIK od sljive!!! hahahahha ko razume shvatice :P


Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13723 poslato: Januar 04, 2023, 10:45:54 pre podne »
Ja na primer ne zapocinjem dan sa bilo kojim UH, posle da, ali ako se ujutru ne najedem jaja, sira, govedine i naravno soli meni dan naopacke ceo.

neki dan se setio ove kombinacije, reko kako onaj lik jede govedinu i jaja :D?
mozes pojasniti malo da se isproba
jaja ko jaja, sir posni, govedina sušena (lično pravim, salamura - dim-promaja) to je to.

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13724 poslato: Januar 04, 2023, 03:54:59 posle podne »
Mislio sam ko ne podnosi laktozu moze da pije jogurt na primer, jede nemasni sitni sir, ela sir i to
Znaci ni to nije preporucljivo ?