April 19, 2024, 03:23:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc debelom  (Pročitano 26600 puta)

Van mreže DexaBu

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #45 poslato: April 19, 2012, 04:38:43 posle podne »
Ma skontao sam da prdi i da se pravi pametan. Malo sam procitao za sta sluzi dekstroza poslije treninga.
Pratim Lee Labradin 12 sedmica program, ne bas sve, ali malo njega , malo forum.
Pijem riblje ulje, multivitamin, 100% whey i bcaa, odlicno se osjecam, nekad mi bude frka kad skinem uh na 0, budem malo priglup,al me radi odlicno. Treniram 3 puta  sedmicno, 1 dan cardio. Ne mogu stici vise. Svaki dan sam sve jaci, mislim karakterno, nema sanse da bih pojeo neku glupost.
Hvala forumu, beskrajno i vama ljudima koji besplatno dijelite ove savjete koji zlata vrijede.

Van mreže DexaBu

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #46 poslato: April 21, 2012, 02:33:24 posle podne »
E ljudi, a Lee savjetuje da se poslije treninga jede banana. A ovamo sam citao temu kako voce goji. Ne kontam sad, da l se moze jesti neka focka odmah poslije treninga? Ok , znam za grozdjice, dekstrozu. A fruktoza?

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #47 poslato: April 21, 2012, 06:07:07 posle podne »
a koja bi bila svrha uzimanja te vocke(a da nije suvo grozdje)?
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže DexaBu

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #48 poslato: April 22, 2012, 12:22:54 pre podne »
drug, ne kukam ja nego, pitam. ovaj lee jede banane, borovnice...svasta. ok ja pojedem jabuku ili narandzu, nekad bananu, izmedju 12 i 13 sati. poslije treninga, nikad, jer sam procitao temu o vocu i stavio sebi zabranu na voce poslije 16h. malo me buni ovo, on savjetuje bananu poslije treninga, a pedja ovamo strogo zabranio banane. cak sam jednom malcu u teretani rekao da ne jede jabuku poslije treninga (stalno to radi), a on mi se nasmijao u brk i rekao ''ma sta znas ti debeli''  To sam shvatio kao vid motivacije :) i pomislio u sebi e pa vidjeces ti ko je debeli jbm te malena :)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #49 poslato: April 22, 2012, 12:26:01 pre podne »
cak sam jednom malcu u teretani rekao da ne jede jabuku poslije treninga (stalno to radi), a on mi se nasmijao u brk i rekao ''ma sta znas ti debeli''  To sam shvatio kao vid motivacije :) i pomislio u sebi e pa vidjeces ti ko je debeli jbm te malena :)
hahahahahhaahha,e nek ti je rekao :P

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #50 poslato: April 22, 2012, 12:06:06 posle podne »
Citat
a pedja ovamo strogo zabranio banane

pa nisam ja druze zabranio banane.. ;D ;D ;D

Van mreže DexaBu

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #51 poslato: April 22, 2012, 02:08:38 posle podne »
ok, sad sam skontao. citam, citam.  sad znam cemu dekstroza , a ne fruktoza poslije treninga. fruktoza ode u jetru i tamo da njoj sta joj treba,a ako njoj ne treba vise ona posalje u salo. a dekstroza ako je jetra ne treba, trebaju je misici i jos ponese proteina misicima da se oni popune tamo gdje su se ostetetili. tako da je u svakom slucaju najbolje whey i dekstroza. jesam dobro ja to,a?
 a koliko je dovoljno dex, ja stavim 1 supenu kasiku.
i ostacu ipak na vocu izmedju obroka, ne poslije 16h. ;)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #52 poslato: April 22, 2012, 05:18:44 posle podne »
Citat
a pedja ovamo strogo zabranio banane

pa nisam ja druze zabranio banane.. ;D ;D ;D


A kad Erik pojede bananu dogadja se neverovatna promena...
Men sana in corpore sano !

Van mreže DexaBu

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #53 poslato: April 25, 2012, 10:23:23 pre podne »
Erik postaje bananameeeeeeen!
E, recite mi da li sam skapirao dobro to?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #54 poslato: April 25, 2012, 10:40:29 pre podne »
Erik postaje bananameeeeeeen!
E, recite mi da li sam skapirao dobro to?

to defitivno jesi

Van mreže DexaBu

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #55 poslato: April 26, 2012, 04:18:58 posle podne »
A ovo gore? Sto sam pitao

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #56 poslato: April 26, 2012, 04:35:16 posle podne »
Sto si se zalepio za voce i neke programe/trenere koji su u najmanju ruku diskutabilni?

Da te pitam nesto, da ti programi stvarno rade zar stvarno mislis da bi ti i pola covecanstva bilo gojazno???

Buraz vidi bar u pocetku zaboravi da ces da jedes ispravno i ukusno toga nema i nece biti, kad ti se telo privikne na "manjak" natrijuma / prostog secera/ zasicenih masti onda mozemo da pricamo o nekom ukusu, ovako sam sebi skaces u usta.

Voce generalno mozes da izbacis i to sto pre to bolje, nista veliko ti od njega neces dobiti, posebno ako se pridrzavas starog pravila a to je sto vise povrca i onda tu neke price o nekim izvorima mikronutrijenata iz voca padaju u vodu i samo ostaju prosti seceri, a na njima(osim u pwm) nece da moze da se mrsavi.

Dextroza sluzi samo da se pregrmi sa glikogenom do prvog obroka 1h - 1.5h posle treninga, gde se tek sa skrobastim hidratima radi pravo popunjavanje glikogena u misicima i organizmu.

Dekstroza, maltodekstrin, waxy-mize su ti izbor prostih secera pa ti izaberi. Mozes 20gr dex+ 10gr malt, moj primer da sad ne zalazim u teorije gde treba manje a gde vise prostog secera ;D
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže DexaBu

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #57 poslato: April 26, 2012, 10:28:03 posle podne »
nisam se ja zalepio ni za kakve programe, ja sam sto se tice hrane sve dobro iscitao i vec mjesec i nesto vrlo uspjesno primjenjujem. Samo me interesuje teoretsko-naucni dio, bioenergetika, sta se desava u organizmu, zasto ovo, a ne ono. Kontas. Sve ja znam sta treba jesti, a sta ne. I ne varam, i nemam problem sa ukusom ili neukusom hrane. Samo zelim da naucim vise. Kad me neko pita,a zato ne jedes voce, zasto ne seceris kafu, zasto ne pijes mlijeko. Kontas? 12 kg sam spao od 1 dana i veoma sam zadovoljan i disciplinovan. A ovdje ti treba malo vise  znanja anatomije, biohemije, biologije da bi sve svatio zasto je to tako.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #58 poslato: April 26, 2012, 10:55:11 posle podne »
nisam se ja zalepio ni za kakve programe, ja sam sto se tice hrane sve dobro iscitao i vec mjesec i nesto vrlo uspjesno primjenjujem. Samo me interesuje teoretsko-naucni dio, bioenergetika, sta se desava u organizmu, zasto ovo, a ne ono. Kontas. Sve ja znam sta treba jesti, a sta ne. I ne varam, i nemam problem sa ukusom ili neukusom hrane. Samo zelim da naucim vise. Kad me neko pita,a zato ne jedes voce, zasto ne seceris kafu, zasto ne pijes mlijeko. Kontas? 12 kg sam spao od 1 dana i veoma sam zadovoljan i disciplinovan. A ovdje ti treba malo vise  znanja anatomije, biohemije, biologije da bi sve svatio zasto je to tako.


dobar pristup, samo nemoj previse da odes u krajnost... bravo za rezultat
Men sana in corpore sano !

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Pomoc debelom
« Odgovor #59 poslato: April 27, 2012, 09:37:02 pre podne »
Kad me neko pita,a zato ne jedes voce, zasto ne seceris kafu, zasto ne pijes mlijeko. Kontas?

teraj to u 3 lepe. odma. Sta ga boli k. sto ti to ne jedes?

Voce kao voce gomila masti, ali ako pricamo o tome da ti pojedes kilo krusaka kad izadjes iz teretane.
Jednu vocku u danima kad imas treninge, i to samo ako vec moras da propustis obrok - onda je to OK.
Znaci ako NE mozes da stignes da jedes kad je vreme jela, onda dohvatis vocku, cisto da organizam krene da vari i da radi, da se aktivira. Po meni je veca steta preskociti obrok nego pojesti jednu vocku.
A ono, iz dosade sesti i jesti voce je skroz bzvz.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"