Mart 28, 2024, 11:17:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Merenje BF-a pomocu raznih metoda  (Pročitano 11222 puta)

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« poslato: Jun 15, 2012, 02:01:10 pre podne »
E ljudi jel' jos moze za dzabe da se meri BF na DIF-u? Ono sa kliperom je malo komplikovanije, treba da se racuna itd. pa moze i neke slike gde neko ima toliko i toliko BF-a, pa da uporedim sebe cisto okvirno da znam koliko ja imam BF-a.

Van mreže spavac

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2012, 02:54:17 pre podne »


Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2012, 09:39:13 pre podne »
Spavac extra linkovi, nisam ovo vidjao ranije vidjao. Taman ljudi da vide kako mogu razlicito izgledati kada treniraju i kada leze sa istim bf.
Men sana in corpore sano !

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2012, 06:51:40 posle podne »
E taj digitron mi nesto ne valja. Merio sam bez klipera. Znaci drugar mi stegne kozu i uzme sanerski metar i ja sam posle dodao jos par mm jer mi BF bio ispod 7, ali opet i kada dodam ispod 10 mi je, a ja imam oko 12-13% okvirno.

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2012, 02:29:17 pre podne »
E ljudi nesto sam se opet zainteresovao za ovo merenje BF... Bio danas na adi i izmeri mi lik tamo sa onim aparatom BF, bio 13,7%. Pa sada gledam ovaj sajt http://www.linear-software.com/online.html i sutra cu da uzmem onaj kaliper ili kako vec, pa cu da vidim u stvari koliko imam. E sada vidim vise metoda na ovom sajtu. Po meni je cetvrta metoda najrealnija jer se tu stavljaju mere sa celoga tela... I uzmem ja da merim sa lenjirom okvirno (1-2mm gore-dole) i najmanji BF mi ispao na drugoj metodi 10,60%, a najvise na petoj 16,21%. E sada na ovoj cetvrtoj mi je ispao 12,93%.

E sada zanima me da li je kaliper merodavan i da li su metode sa sajta merodavne?
Cisto da vodim neku evidenciju, milimetar po milimetar na dole :)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2012, 02:46:02 pre podne »
Kaliper je najmerodavniji,s tim sto treba neko ko zna tacno gde treba da se meri,plus ti treba dobar i precizan kaliper.A takvi su skupi tipa po 300 evra :D ali okvirno moze da ti da prilicno prciznu brojku.Sa sto vise mesta uzmes meru,bice preciznije.

Po ovoj slici sa avatara i ako imas ravnomerno raspodeljene masti po celom telu,rekao bih da iams oko 8-9% potkoznih masti.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #7 poslato: Jul 16, 2012, 03:19:14 pre podne »
Kaliper je najmerodavniji,s tim sto treba neko ko zna tacno gde treba da se meri,plus ti treba dobar i precizan kaliper.A takvi su skupi tipa po 300 evra :D ali okvirno moze da ti da prilicno prciznu brojku.Sa sto vise mesta uzmes meru,bice preciznije.

Po ovoj slici sa avatara i ako imas ravnomerno raspodeljene masti po celom telu,rekao bih da iams oko 8-9% potkoznih masti.

Eh ti od 300e, pa to entuzijazam :D Ima klipova gde tacno objasnjavaju kako treba i gde treba da se meri, pa cu da naucim valjda :) Ovaj digitron valjda dobro racuna, ici cu po metodi 4.

A moja forma, pa ja imam realnih 12-13% jer recimo na stomaku mi je koza debela oko 15mm dok na bicepsu 4-5mm, na tricepsu 12mm, butina 13mm, list 11mm, a ledja idu oko 10-tak mm.

A ovo mi je stomak sa stezanjem i bez svlacenja koze rukama (ako me razumes) :D http://cdn.imghack.se/images/521296483a5fd3a51efd055d7085f229.jpg


Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2012, 04:18:27 pre podne »
na ledjima ne znam kakio ces meriti subscapular,biceps je po meni nepotreban.

otprilike ovo su bitni "sajtovi" za merenje:Obraz,ispod brade,grudi,subscapular,triceps,umbilical,suprailiac,kvadriceps,koleno,list i zadnja loza.Ovo ce ti dati najrealniju sliku o stanju,99,99% precizno ako izmeris kako treba,zato kazem sto kvalitetniji kaliper.

mislim da i dalje imas BF oko 10-ke

mislim nemoj gledati slike i reci "E blizu ovog bf sam" i slicno,jer bodyfat i FORMA nemaju veze jedno sa drugim,neko moze imati 0%bf  a losu formu,i obratno,nesto visi bf a dosta dobru formu,sto vec zavisi i od vaskularnosti,vode,cvrstine itd.

primer ja sam na tipa 7-8% trenutno BF(kaliperom mereno) a ortak koji je na nekih 14-15 ima bolju FORMU,razlog tome je-ja na keto,prazan maksimalno nigde vena osim posle punjenja,na depou sam na dijeti plus jedem tonu soli=vodurina.Dok je recimo ortak na kombo propi+masteron+tren i zdere gomilu uh =vaskularnost,cvrstina,suv izgled.Ali opet kad malo se bolje zagledas masniji je,nema separacija kao da je nizi bf. Zato kazem forma i bf nisu iste stvari i ne opterecuj se time. %BF je samo broj,bolje gledaj ogledalo i jebes brojke :)

How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #9 poslato: Jul 16, 2012, 04:30:04 pre podne »
na ledjima ne znam kakio ces meriti subscapular,biceps je po meni nepotreban.

otprilike ovo su bitni "sajtovi" za merenje:Obraz,ispod brade,grudi,subscapular,triceps,umbilical,suprailiac,kvadriceps,koleno,list i zadnja loza.Ovo ce ti dati najrealniju sliku o stanju,99,99% precizno ako izmeris kako treba,zato kazem sto kvalitetniji kaliper.

mislim da i dalje imas BF oko 10-ke

mislim nemoj gledati slike i reci "E blizu ovog bf sam" i slicno,jer bodyfat i FORMA nemaju veze jedno sa drugim,neko moze imati 0%bf  a losu formu,i obratno,nesto visi bf a dosta dobru formu,sto vec zavisi i od vaskularnosti,vode,cvrstine itd.

primer ja sam na tipa 7-8% trenutno BF(kaliperom mereno) a ortak koji je na nekih 14-15 ima bolju FORMU,razlog tome je-ja na keto,prazan maksimalno nigde vena osim posle punjenja,na depou sam na dijeti plus jedem tonu soli=vodurina.Dok je recimo ortak na kombo propi+masteron+tren i zdere gomilu uh =vaskularnost,cvrstina,suv izgled.Ali opet kad malo se bolje zagledas masniji je,nema separacija kao da je nizi bf. Zato kazem forma i bf nisu iste stvari i ne opterecuj se time. %BF je samo broj,bolje gledaj ogledalo i jebes brojke :)

A cek i ja kada sve to izmerim kako da izracunam?
Sada si me zainteresovao, pa imam par pitanja :)

Jel se vaskularnost dobija ili tu radi i malo genetika? Posto drugar sa kojim treniram ima dosta vena, cak i po grudima, dodji stomak itd, a ima mozda 1-2% manje od mene.
A voda se izbacuje tako sto se so smanji posto sam cuo da so ume da vezuje vodu?
Keto je protein i mast dijeta?
I kako ide ta faza punjenje?
I taj tvoj drugar koristi AAS?
Ma pazi ne opterecujem se ja, ovo je cisto vodjenje evidencije, kao neka mala motivacija :) Moram da ubijam monotoniju, mene tako te sitnice pokrecu :)

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #10 poslato: Jul 19, 2012, 01:01:35 posle podne »
ja uopste ne kapiram kako to merenje funkcionise sa tim kaliperom posto mi nekako cudno sta uvatis i misic i salo i kozu i ono izmeri masnocu ne kapiram :/

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #11 poslato: Jul 19, 2012, 01:03:18 posle podne »
Jos ako si dlakav slanina... iha, ode procenat u 50%
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #12 poslato: Jul 19, 2012, 02:59:00 posle podne »
ja uopste ne kapiram kako to merenje funkcionise sa tim kaliperom posto mi nekako cudno sta uvatis i misic i salo i kozu i ono izmeri masnocu ne kapiram :/

Veruj mi merodovno je bas... Ja sam drugaru probao sa lenjirom cak da merim i ispalo mu je bas realno. Samo treba naci dobre digitrone za racunanje, tj. sto je rekao Filip za odredjene delove tela i sve to kada se sracuna dobije se rezultat. Kaliperom mozes i napredak da pratis.

Van mreže iron-freak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2012, 08:13:29 posle podne »
da ne otvaram novu temu, kakva su vam iskustva sa
radi na principu otpora tijela
ima i u apotekama da se mjeri masa, visina, te %BF...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Merenje BF-a pomocu raznih metoda
« Odgovor #14 poslato: Decembar 07, 2012, 08:17:42 posle podne »
Neprecizno prilicno.
Men sana in corpore sano !